Wyniki badania w zakresie relacji: pielęgniarka – opiekun medyczny.

1 min czytania
Aktualności
Wyniki badania w zakresie relacji: pielęgniarka – opiekun medyczny.

Badania wśród pielęgniarek i opiekunów medycznych

Na Portalu opublikowaliśmy badanie Pani Karoliny, opiekunki oraz pielęgniarki, potrzebne do napisania pracy magisterskiej. Temat pracy brzmiał: „Pielęgniarka, a opiekun medyczny zawody współpracujące czy konkurujące w myśl współczesnej medycyny”.

Celem pracy była ocena poziomu współpracy i postrzegania wzajemnego dwóch istotnych w opiece nad pacjentem zawodów medycznych pielęgniarki i opiekuna medycznego.

Pielęgniarki bardzo chętnie wzięły udział w badaniu i wypełniły ankietę. Pani Karolina postanowiła podzielić się z Nami wynikami. Poniżej przedstawiamy wyniki i wnioski z przeprowadzonych badań.

Wyniki badań pielęgniarki

Przeprowadzone badanie dowiodło, że respondenci anonimowej ankiety stwierdzili, iż podczas wykonywanych czynności medyczno-pielęgnacyjnych badane zawody pielęgniarz/ pielęgniarka, opiekun medyczny /opiekunka medyczna współpracują ze sobą,co ma znaczenie ze względu na podmiot realizacji świadczeń oraz na jego dobro. Świadczenie usług powinno być realizowane na najwyższym poziome w związku z czym personel deklaruje, że podnosi swoje kwalifikacje oraz w przypadku jakichkolwiek zmian w zakresie dodatkowych uprawnień pozytywnie wyraża swoją opinię.

Wnioski z badań pielęgniarskich

Współpraca personelu medycznego w systemie ochrony zdrowia jest elementem kluczowym w zaspokajaniu potrzeb bio-psycho-społecznych pacjenta w zdrowiu jak i w chorobie. Wobec osób świadczących usługi medyczne wymaga się coraz większego zaangażowania w powierzone obowiązki oraz wiedzy merytorycznej i praktycznej. Istotne znaczenie ma podnoszenie kwalifikacji oraz zmiana uprawnień w celu polepszenia warunków współpracy, a zarazem odciążenia personelu pielęgniarskiego od pewnych czynności medycznych.

źródło: praca magisterska mgr piel. Kornelia Urbaś,

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.1 / 5. Ilość głosów: 15

Bądź pierwszym, który oceni wpis

584 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: iniekcje, kroplówki, pobrania krwi, tłumaczenie rodzinom…

1 min czytania
Komentarze pielęgniarek Pod jednym z zamieszczony postów na Facebooku pojawił się poniższy komentarz pielęgniarki. Wywołał on dyskusję wśród pielęgniarek i położnych. Polska…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. 80–85 zł / godz. brutto

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Prywatna placówka medyczna poszukuje pielęgniarki/pielęgniarza do pracy w szpitalu w Łodzi i w Brzezinach. Wynagrodzenie: 80 – 85…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Sąd Rejonowy skazał a Sąd Okręgowy...

3 min czytania
Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza kolejny fragment uzasadnienia do wyroku Sądu Okręgowego. Zobacz część pierwszą sprawy w artykule pt. Pracodawca…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki z wyższym wykształceniem i specjalizacją.