Wyniki badania w zakresie relacji: pielęgniarka – opiekun medyczny.

1 min czytania
Aktualności
Wyniki badania w zakresie relacji: pielęgniarka – opiekun medyczny.

Badania wśród pielęgniarek i opiekunów medycznych

Na Portalu opublikowaliśmy badanie Pani Karoliny, opiekunki oraz pielęgniarki, potrzebne do napisania pracy magisterskiej. Temat pracy brzmiał: „Pielęgniarka, a opiekun medyczny zawody współpracujące czy konkurujące w myśl współczesnej medycyny”.

Celem pracy była ocena poziomu współpracy i postrzegania wzajemnego dwóch istotnych w opiece nad pacjentem zawodów medycznych pielęgniarki i opiekuna medycznego.

Pielęgniarki bardzo chętnie wzięły udział w badaniu i wypełniły ankietę. Pani Karolina postanowiła podzielić się z Nami wynikami. Poniżej przedstawiamy wyniki i wnioski z przeprowadzonych badań.

Wyniki badań pielęgniarki

Przeprowadzone badanie dowiodło, że respondenci anonimowej ankiety stwierdzili, iż podczas wykonywanych czynności medyczno-pielęgnacyjnych badane zawody pielęgniarz/ pielęgniarka, opiekun medyczny /opiekunka medyczna współpracują ze sobą,co ma znaczenie ze względu na podmiot realizacji świadczeń oraz na jego dobro. Świadczenie usług powinno być realizowane na najwyższym poziome w związku z czym personel deklaruje, że podnosi swoje kwalifikacje oraz w przypadku jakichkolwiek zmian w zakresie dodatkowych uprawnień pozytywnie wyraża swoją opinię.

Wnioski z badań pielęgniarskich

Współpraca personelu medycznego w systemie ochrony zdrowia jest elementem kluczowym w zaspokajaniu potrzeb bio-psycho-społecznych pacjenta w zdrowiu jak i w chorobie. Wobec osób świadczących usługi medyczne wymaga się coraz większego zaangażowania w powierzone obowiązki oraz wiedzy merytorycznej i praktycznej. Istotne znaczenie ma podnoszenie kwalifikacji oraz zmiana uprawnień w celu polepszenia warunków współpracy, a zarazem odciążenia personelu pielęgniarskiego od pewnych czynności medycznych.

źródło: praca magisterska mgr piel. Kornelia Urbaś,

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.1 / 5. Ilość głosów: 14

Bądź pierwszym, który oceni wpis

426 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - jaka wysokość nagrody pieniężnej z izby pielęgniarskiej?

2 min czytania
Pomoc socjalna z izby pielęgniarek i położnych Uchwała NR 88/VIII/2023 Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Kielcach z dnia 24 maja 2023…
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Bluzy medyczne dla pielęgniarek i położnych idealne na lato.

1 min czytania
Bluzy medyczne dla pielęgniarek Bluza medyczna BD4 z dzianiny, dostępna w Sklepie Pielęgniarek i Położnych, będzie idealnym wyborem do pracy dla pielęgniarek…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Szpital skierował pielęgniarki z kardiologii do pracy na neurochirurgii.

2 min czytania
Narodowy Fundusz Zdrowia o organizacji pracy personelu pielęgniarskiego W majowym wydaniu Gazety Pielęgniarek i Położnych, na stronie 5 publikujemy uzasadnienie do wyroku…
Komentarze
×
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenie pielęgniarek i położnych

Prawie tysiąc pielęgniarek w jednym dniu zdawało egzamin specjalizacyjny.