Wyniki – pielęgniarki po egzaminie specjalizacyjnym z chirurgii i opieki paliatywnej.

1 min czytania
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenie pielęgniarek i położnych
Wyniki – pielęgniarki po egzaminie specjalizacyjnym z chirurgii i opieki paliatywnej.

Egzaminy pielęgniarek i położnych

Jesienna sesja państwowych egzaminów pielęgniarek i położnych powoli dobiega końca. Pielęgniarki i położne mają już za sobą 14 egzaminów z różnych dziedzin pielęgniarstwa, o wynikach których na bieżąco informowaliśmy w artykułach na Portalu.

Dzisiaj prezentujemy wyniki dwóch egzaminów, które odbyły się 25 i 27 października, a mianowicie pielęgniarstwo opieki paliatywnej oraz pielęgniarstwo chirurgiczne.
Poniżej pokrótce przedstawimy cel kształcenia w obu dziedzinach.

Pielęgniarstwo chirurgiczne – Przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonywania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego, pełnienia roli lidera i wdrażania do praktyki pielęgniarskiej zmian potwierdzonych dowodami naukowymi a także do oceny rozwoju własnego i członków zespołu pielęgniarskiego oraz uczestniczenia w projektowaniu i prowadzeniu kształcenia zawodowego oraz podyplomowego pielęgniarek i przedstawicieli innych zawodów medycznych.

Pielęgniarstwo opieki paliatywnej – Zdobycie specjalistycznej wiedzy i umiejętności do sprawowania samodzielnej, profesjonalnej i całościowej opieki nad dorosłym i dzieckiem z zaawansowaną postępującą chorobą niepoddającą się leczeniu przyczynowemu, oraz rodziną/opiekunami pacjenta dorosłego i dziecka.

Nowe specjalistki w dwóch dziedzinach pielęgniarstwa

Jak podaje Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych, w ostatnich czterech latach 5 219 pielęgniarek otrzymało tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego, natomiast 1 271 specjalistek pielęgniarstwa opieki paliatywnej przybyło od 2018 roku.

W aktualnie trwającej sesji egzaminacyjnej wyniki z powyższych dziedzin kształtowały się następująco:

EgzaminLiczba osób, które uzyskały wynik pozytywny
Pielęgniarstwo opieki paliatywnej188
Pielęgniarstwo chirurgiczne1 049

źródło: ckppip.edu.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 5

Bądź pierwszym, który oceni wpis

628 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki dla pielęgniarek – głos zabiera autorka dyskryminującej siatki płac.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek wypowiada się autorka dyskryminującej siatki płac W kolejnym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych rozkminiamy wypowiedzi pani posłanki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka: od dźwigania pacjentów "siadają stawy i kręgosłupy".

1 min czytania
Pielęgniarka o warunkach w jakich musi wykonywać zawód Siadają stawy, kręgosłupy, a pomocy dalej nie widzimy z żadnej strony. Pani Prezes na…
Aktualności

Pielęgniarka o pracy pielęgniarek: non stop jesteśmy na lekach przeciwbólowych.

1 min czytania
Pielęgniarka o skutkach podnoszenia pacjentów Pielęgniarka Wioletta: W odniesieniu do wszystkich wypowiedzi, które już padły, chciałam na przykładach oprzeć, jak wygląda nasza…
Komentarze
×
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Środki ochrony dla pielęgniarek i położnych