Wyniki – pielęgniarki po egzaminie specjalizacyjnym z chirurgii i opieki paliatywnej.

1 min czytania
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych
Wyniki – pielęgniarki po egzaminie specjalizacyjnym z chirurgii i opieki paliatywnej.

Egzaminy pielęgniarek i położnych

Jesienna sesja państwowych egzaminów pielęgniarek i położnych powoli dobiega końca. Pielęgniarki i położne mają już za sobą 14 egzaminów z różnych dziedzin pielęgniarstwa, o wynikach których na bieżąco informowaliśmy w artykułach na Portalu.

Dzisiaj prezentujemy wyniki dwóch egzaminów, które odbyły się 25 i 27 października, a mianowicie pielęgniarstwo opieki paliatywnej oraz pielęgniarstwo chirurgiczne.
Poniżej pokrótce przedstawimy cel kształcenia w obu dziedzinach.

Pielęgniarstwo chirurgiczne – Przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonywania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego, pełnienia roli lidera i wdrażania do praktyki pielęgniarskiej zmian potwierdzonych dowodami naukowymi a także do oceny rozwoju własnego i członków zespołu pielęgniarskiego oraz uczestniczenia w projektowaniu i prowadzeniu kształcenia zawodowego oraz podyplomowego pielęgniarek i przedstawicieli innych zawodów medycznych.

Pielęgniarstwo opieki paliatywnej – Zdobycie specjalistycznej wiedzy i umiejętności do sprawowania samodzielnej, profesjonalnej i całościowej opieki nad dorosłym i dzieckiem z zaawansowaną postępującą chorobą niepoddającą się leczeniu przyczynowemu, oraz rodziną/opiekunami pacjenta dorosłego i dziecka.

Nowe specjalistki w dwóch dziedzinach pielęgniarstwa

Jak podaje Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych, w ostatnich czterech latach 5 219 pielęgniarek otrzymało tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego, natomiast 1 271 specjalistek pielęgniarstwa opieki paliatywnej przybyło od 2018 roku.

W aktualnie trwającej sesji egzaminacyjnej wyniki z powyższych dziedzin kształtowały się następująco:

EgzaminLiczba osób, które uzyskały wynik pozytywny
Pielęgniarstwo opieki paliatywnej188
Pielęgniarstwo chirurgiczne1 049

źródło: ckppip.edu.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 5

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1082 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Gazeta Pielęgniarek i Położnych - wydanie czerwiec 2024 r.

2 min czytania
Czerwcowe wydanie miesięcznika branżowego dla personelu pielęgniarskiego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych każdego miesiąca trafia do ponad 500 szpitali w całej Polsce….
Aktualności

Wyczerpanie nerwowe

2 min czytania
W języku potocznym mówi się, że ktoś jest wyczerpany po ciężkim dniu w pracy, długiej podróży czy nieprzespanej nocy. Jednak nie zawsze…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Odszkodowania dla pielęgniarek – wzór uzasadnienia pozwu.

3 min czytania
Uzasadnienie pozwu sądowego pielęgniarki przeciwko pracodawcy w sprawie nierównego traktowania w zatrudnieniu… W związku z licznymi zapytaniami do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze
×
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Skutki braku podpisu pielęgniarki na karcie zleceń lekarskich.