Wzór munduru galowego pielęgniarki i pielęgniarza ustalony przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie.

1 min czytania
Aktualności

Dzięki uprzejmości przewodniczącej Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego pani Doroty Kilańskiej, publikujemy ustalony przez PTP wzór munduru galowego pielęgniarza i pielęgniarki, który został zaprezentowany w dniu 13 maja 2010 roku podczas X Kongresu Pielęgniarek Polskich. 

 

W związku z pytaniem redakcji Portalu w sprawie kompetencji Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w zakresie ustalania wzoru munduru galowego, przewodnicząca Towarzystwa poinformowała, że w swojej ponad 50 letniej historii PTP dbając o prestiż zawodu, jego wizerunek wewnątrz i  na zewnątrz  środowiska, ustalało wzór munduru galowego, a także ceremoniały związane z pielęgniarstwem. W stanowisku  PTP  dotyczącym tego zagadnienia są odniesienia do literatury publikowanej w tym zakresie.

Przewodnicząca PTP podkreśliła, że obecna inicjatywa była wynikiem odpowiedzi na  potrzeby środowiska, 'koleżanki zgłaszały taką prośbę od dawna, środowisko potrzebuje wzorców, wytycznych by wrócić do dawnych tradycji, kształtować nowe pokolenia pielęgniarek nie tylko w zakresie umiejętności, ale postaw i szacunku dla symboli zawodu’.

Stanowisko spotkało się z aprobatą środowiska, co nas bardzo cieszy, jednakże oczekiwano zdjęć, na podstawie których będzie można uszyć wskazany w stanowisku wzór, stąd inicjatywa Towarzystwa, które przygotowało taki wzór – dodała przewodnicząca PTP.

Przewodnicząca PTP poinformowała również, że w dokumencie znajdującym się adresem www znajduje się więcej informacji na temat wcześniejszych tradycji.

 

 

Opracował

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

14 października 2009 roku – Uroczysty strój pielęgniarki i położnej. Ten artykuł czytano ponad 6 000 razy. KOMENTARZY 23.

26 kwietnia 2010 roku – Jednolite stroje służbowe pielęgniarek i położnych w całej Polsce? Jak takie rozwiązanie miałoby szanse na wprowadzenie w naszym kraju? Zobacz informację z kraju, w którym taki system wprowadzono. Ten artykuł czytano prawie 3 000 razy. KOMENTARZY 33.

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8176 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - pacjentka w sądzie: wzywane pielęgniarki nie przychodziły.

4 min czytania
Sąd o prawa pacjenta do informacji o swoim stanie zdrowia, także w kontekście wykonywania praktyki zawodowej przez pielęgniarki… W jednym uzasadnień do…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 10 tys. złotych netto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowopowstająca prywatna klinika medyczna poszukuje do pracy pielęgniarki anestezjologicznej. Miejsce pracy : Częstochowa Wynagrodzenie: 10 000 netto /miesięcznie…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - To nic, że plują nam w twarz. Ważne, że w duchu "merytorycznego dialogu".

2 min czytania
Działania związku i izby pielęgniarek w kontekście postawy ministerstwa zdrowia wobec postulatów płacowych… Już jest jasne w jaki sposób ministerstwo zdrowia odniosło…
Komentarze