Z redakcyjnej poczty: Pielęgniarka szkolna – proszę o odpowiedź w sprawie apteczek szkolnych znajdujących się na terenie szkoły.

1 min czytania
Aktualności

Witam!

Bardzo proszę o odpowiedź w sprawie apteczek szkolnych znajdujących się na terenie szkoły. Prowadzę indywidualną praktykę pielęgniarską w szkole, w której znajduje się gabinet i zrozumiałe że za apteczkę w gabinecie odpowiadam ja,tzn. za jej wyposażenie i ważność leków. Na terenie szkoły jest jeszcze pięć apteczek do których dostęp mają wszyscy,tj. każdy coś z apteczki bierze i każdy coś wkłada np. przeterminowany Altacet bo został komuś z jakiejś wycieczki szkolnej. Traf chciał że szkołę odwiedziła pani z Sanepidu i znalazła ten lek. Oczywiście pani dyrektor obwiniła za ten stan rzeczy mnie.

Czy miała rację ,czy za apteczki na terenie szkoły nie odpowiada dyrektor lub osoba przez niego wytypowana z pośród pracowników szkoły? Do dnia dzisiejszego to ja zaopatrywałam te apteczki w leki,ja sprawdzałam ważność leków, ale dochodzę do wniosku że musiałabym robić to każdego dnia by uchronić się przed takimi 'rodzynkami’.

Pozdrawiam

Basia

Zobacz także:

3 marca 2010 rokuSpotkanie w MZ w sprawie pielęgniarstwa w miejscu wychowania i nauczania. Zobacz jakie kwestie podnosili przedstawiciele samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych. 35 KOMENTARZY.

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7698 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Od 5 623 do 7 305 PLN. Minimum średnie wykształcenie zawodowe.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek Miejsce pracy: Warszawa Zakres obowiązków: – przygotowywanie gabinetów zabiegowych, lekarskich i diagnostycznych poprzez sprawdzanie ich stanu gotowości do świadczenia…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Polecamy torbę z krzyżówką z zawodami medycznymi.

1 min czytania
Torby na zakupy, do pracy W asortymencie Sklepu Pielęgniarek i Położnych znajdziemy kilak wzorów toreb bawełnianych. Są one dedykowane pielęgniarkom i położnym….
Aktualności

Izby pielęgniarek – czas skończyć z patologią. Rzecz o zarobkach i składkach.

1 min czytania
Pielęgniarka o zarobkach w izbach pielęgniarek i składkach ściąganych przez izby Witam Serdecznie. w środowisku pielęgniarek tematem numer jeden są obecne problemy…
Komentarze