Z redakcyjnej poczty – Pielęgniarka zadaniowa pisze: Urzędnicy lubelskiego NFZ na pytanie o pracowników świadczących usługi pielęgniarskie w formie zadaniowej radzą ich zwolnić , gdyż forma kapitacyjna nie wystarczy aby ich utrzymać. 2 KOMENTARZE.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarstwo w opiece długoterminowej.

W związku z komunikatem na stronach lubelskiego odziału NFZ, zadaniowa forma kontraktowania usług pielęgniarskich w 2010 nie będzie realizowana. Kontrakty na pielęgniarską opiekę długoterminową na 2010 r będą aneksowane. NIE BĘDZIE MOŻNA ZAWIERAĆ NOWYCH UMÓW. Urzędnicy lubelskiego NFZ na pytanie o pracowników świadczących usługi  pielęgniarskie w formie zadaniowej radzą ich zwolnić , gdyż forma kapitacyjna nie wystarczy aby ich utrzymać. W województwie lubelskim nie otrzymałyśmy zapytania o ilość pacjentów kwalifikujących się do opieki długotrminowej. Dla nas świadczeniodawców usług w formie zadaniowej opieki pielęgniarskie logiczne byłaby możliwość zmiany umowy na opiekę długoterminową. Oczekujemy odpwiedniego zarządzenia  NFZ, które umożliwi nam pracę. Apeluję o poruszenie tego problemu na poniedziałkowym spotkaniu w MZ.

 

‘Pielęgniarka zdaniowa’

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7273 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNormy zatrudnienia

Głos pielęgniarek o normach zatrudnienia.

2 min czytania
Trwa walka o przywrócenie czegoś, co nigdy nie weszło w życie… Stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 5 października 2021 r….
AktualnościNowa siatka płac

Współczynniki pracy pielęgniarek– jest ważny kompromis.

4 min czytania
Obowiązująca tabela wynagrodzeń pielęgniarek i położnych jest niesprawiedliwa i dyskryminująca w zakresie podziału na grupy W dniu wczorajszym na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek…
AktualnościOferty pracy

Dodatkowa praca dla pielęgniarki. 82 godziny miesięcznie.

1 min czytania
Oferta pracy dodatkowej dla pielęgniarek Miejsce pracy: Chełm. Zakres obowiązków: Obsługa PEG, zmiana opatrunków przy PEG-u, odsysanie, zakładanie cewnika zewnętrznego. Rodzaj umowy:…
Komentarze