Z redakcyjnej poczty – Pielęgniarka zadaniowa pisze: Urzędnicy lubelskiego NFZ na pytanie o pracowników świadczących usługi pielęgniarskie w formie zadaniowej radzą ich zwolnić , gdyż forma kapitacyjna nie wystarczy aby ich utrzymać. 2 KOMENTARZE.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarstwo w opiece długoterminowej.

W związku z komunikatem na stronach lubelskiego odziału NFZ, zadaniowa forma kontraktowania usług pielęgniarskich w 2010 nie będzie realizowana. Kontrakty na pielęgniarską opiekę długoterminową na 2010 r będą aneksowane. NIE BĘDZIE MOŻNA ZAWIERAĆ NOWYCH UMÓW. Urzędnicy lubelskiego NFZ na pytanie o pracowników świadczących usługi  pielęgniarskie w formie zadaniowej radzą ich zwolnić , gdyż forma kapitacyjna nie wystarczy aby ich utrzymać. W województwie lubelskim nie otrzymałyśmy zapytania o ilość pacjentów kwalifikujących się do opieki długotrminowej. Dla nas świadczeniodawców usług w formie zadaniowej opieki pielęgniarskie logiczne byłaby możliwość zmiany umowy na opiekę długoterminową. Oczekujemy odpwiedniego zarządzenia  NFZ, które umożliwi nam pracę. Apeluję o poruszenie tego problemu na poniedziałkowym spotkaniu w MZ.

 

’Pielęgniarka zdaniowa’

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Specjalne rabaty dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Profesjonalna i stylowa odzież medyczna dla pielęgniarek i położnych Praca medyków to nieustanne wyzwania i ogromne zaangażowanie, a więc warto zadbać o…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
Komentarze