Zakażona pielęgniarka przed komisją ubiera kombinezon.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w pandemii
Zakażona pielęgniarka przed komisją ubiera kombinezon.


Warunki pracy zakażonych pielęgniarek 

Dziennik Bałtycki informuje..

Zakażone koronawirusem pielęgniarki z Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni twierdzą, że muszą najpierw udowodnić, że do zakażenia doszło w szpitalu, a nie np. w sklepie lub w domu. A gdy już udowodnią, grozi im kara… za nieprzestrzeganie zasad BHP w pracy. – Dlatego zdarza się, że niektóre pielęgniarki wolą brać urlop na czas choroby – mówi przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych w UCMMiT W Gdyni. – To jest krok ku temu, że pielęgniarki wezmą zwolnienia, ale z pracy – twierdzi Anna Czarnecka, przewodnicząca Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku. Z kolei prof. Marcin Renke, dyrektor UCMMiT, uważa zarzuty pielęgniarek za "niesłuszne i niezrozumiałe".

Ustawa "covidowa" wyraźnie mówi, że pracownicy medyczni, którzy zakażą się w pracy wirusem SARS-CoV-2 mają prawo do 100-procentowego zasiłku chorobowego. Obowiązujące od grudnia ub. roku przepisy umożliwiły wsteczne wyrównanie wysokości chorobowego od 5 września.

Większość szpitali wypłaciła zaległe zasiłki pracownikom – informuje Anna Czarnecka, przewodnicząca Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku. – Jedyne niepokojące sygnały dochodzą do nas z Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Ponoć żąda się od chorych pielęgniarek dowodów na to, że do zakażenia doszło na oddziale szpitalnym. Potem wzywane są przed wewnętrzną komisję szpitala, by pokazały, jak ubierają się w stroje ochronne. Od władz placówki słyszą, że to ich wina, że zakaziły się w szpitalu.

Czytaj więcej w artykule pt.: Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej karze chorym na COVID-19 pielęgniarkom udowadniać, że do zakażenia doszło w szpitalu?

źródło: dziennikbaltycki.pl

Czytaj więcej na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych w dziale pt. zakażone pielęgniarki 

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7535 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Jestem pielęgniarką w wieku 67 lat. Do pracy chodzę na 80 godzin.

1 min czytania
Pielęgniarka o realiach wykonywania zawodu Przytaczamy jeden z komentarzy na pielegniarki.info.pl do artykułu pt. Ile pielęgniarek zmarło w 2022 roku? Zgadzam się,…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki i położne o konsekwencjach nocnych dyżurów.

2 min czytania
Dyżury nocne pielęgniarek i położnych Zapytaliśmy na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych na Facebooku, jak czują się pielęgniarki i położne, gdy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Do 12 tys. PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Prestiżowa Klinika Medycyny Estetycznej z siedzibą we Wrocławiu, w związku z dynamicznym rozwojem poszukuje do pracy pielęgniarek. umowa…
Komentarze