Zakażone pielęgniarki – lawina wniosków o zapomogi. Spada wysokość zapomogi.

2 min czytania
AktualnościZakażone pielęgniarki
Zakażone pielęgniarki –  lawina wniosków o zapomogi. Spada wysokość zapomogi.


Zapomogi specjalne dla zakażonych pielęgniarek i położnych

Na stronach internetowych poszczególnych okręgowych izb pielęgniarskich zamieszczono informacje w sprawie zapomóg specjalnych dla zakażonych członków samorządu zawodowego. Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy trzy uchwały okręgowych rad pielęgniarek i położnych we Wrocławiu, Warszawy oraz Krakowa. I tak odpowiednio zapomoga w powyższych izbach wynosi: 1 500, 5 000, 2 500 PLN. Zobacz więcej w artykule pt. Zapomogi dla zakażonych pielęgniarek i położnych.

Nie wszystkie izby wypłacają przedmiotowe zapomogi. W celu zasięgnięcia informacji o powyższych zapomogach należy kontaktować się z izbą pielęgniarek, której członkiem jest dana pielęgniarka lub położna.

Poniżej publikijemy komunikat zamieszczony na stronie internetowej jednej z izb pielęgniarek i położnych.  

KOMUNIKAT w sprawie zapomóg dla zakażonych pielęgniarek 

ORPiP w Gdańsku rozpatrzy kolejne wnioski wysłane do dn. 20.01.21r.

Aby otrzymać zapomogę losową z tytułu COVID-19 przygotowaliśmy mega-uproszczoną procedurę:

należy e-mailem na adres [email protected]  przesłać następujące INFORMACJE:

1.   Osobiście wygenerowanego e-maila o zapomogę z PODANYM / WSKAZANYM nr konta, na który chcemy otrzymać zapomogę i podpisać się pod nim: imieniem, nazwiskiem oraz numerem Prawa Wykonywania Zawodu.

2.   Podać nazwę zakładu pracy i napisać oświadczenie o treści: „Oświadczam, iż pracując w (tu podać zakład pracy) regularnie opłacam ustawowe składki na Samorząd Zawodowy – będąc Członkiem OIPiP w Gdańsku.”

Oświadczenie musi być podpisane imieniem i nazwiskiem wnioskodawcy.

    3.   KONIECZNIE pamiętaj, aby załączyć swój DODATNI wynik COVID (scan lub foto wyniku – koniecznie z imieniem i nazwiskiem).

UWAGA!

W związku z lawinowym wzrostem ilości wniosków z 70 (od początku epidemii) do blisko 800 poszkodowanych, które wpłynęły do 26.11.2020 roku, zapomoga powinna zostać obniżona 10-cio krotnie

lub

(drugi wariant) – pozostać na poziomie pierwotnym – wówczas objęłaby tylko ¼ z potrzebujących. To arcytrudne decyzje, gdyż oczywistym jest, że środki finansowe w budżecie zaplanowanym i realizowanym w 2020r. nie są zasobami, którymi można dysponować bez żadnych ograniczeń.

Żadne środki finansowe planowane w 2019r. w budżecie na 2020r. – NIE MOGŁY PRZEWIDYWAĆ I NIE PRZEWIDYWAŁY ZAPOMOGI COVID.

DLATEGO ORPiP w Gdańsku w dabałości o swoich Członków podjęła trzeci wariant, w naszej ocenie najbardziej sprawiedliwy i swoją decyzją, tj. w formie uchwały w dn. 27.11.2020r., uruchomiła dostępne rezerwy finansowe – dokonując przesunięć, a także sięgając do wypracowanych zasobów tak, ABY OBJĄĆ WSPARCIEM KAŻDEGO Z PAŃSTWA KTO ZOSTAŁ ZAKAŻONY LUB ZACHOROWAŁ NA COVID-19 i złożył do nas wniosek.

DLATEGO BLISKO 250 TYSIĘCY ZŁOTYCH PODZIELONO RÓWNO NA KAŻDEGO i NIKOGO NIE POZOSTAWILIŚMY BEZ WSPARCIA.

Jednocześnie pragnę podkreślić, że sumiennie realizowane są zgodnie z tematycznymi regulaminami zapomogi losowe z tytułu np. zachorowań onkologicznych,

a także refundacje z tytułu doskonalenia zawodowego.

Niezwykle istotny jest też fakt, iż wywalczyliśmy dla Państwa (Samorząd Zawodowy i OZZPiP) przywrócenie 100% zasiłku chorobowego z tyt. COVID.

Z wyrazami szacunku:

Anna Czarnecka

Przewodnicząca ORPiP w Gdańsku

źródło: oipip w Gdańsku

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8263 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarki zgłosiły się do biura poselskiego.

3 min czytania
Posłanka pisze do ministra zdrowia po spotkaniu z pielęgniarkami w biurze poselskim… Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie nieuznawania przy ustalaniu minimalnego…
Aktualności

Młodzi pasjonaci medycyny i nauk biologicznych - co oferuje CosinusYoung przyszłym lekarzom?

2 min czytania
Wybór liceum to ważny krok w kierunku przyszłej kariery zawodowej. Rozwój zainteresowań w szkole ponadpodstawowej z pewnością zaprocentuje w przyszłości i ułatwi…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Starsze pielęgniarki zarabiają gorzej od młodych pielęgniarek, ponosząc odpowiedzialność za wdrażanie absolwentek do zawodu.

1 min czytania
Dyskusja w Senacie Na stronie internetowej Senatu poinformowano, że w dniu 1 marca br. z inicjatywy wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego w Senacie…
Komentarze