Zarobki pielęgniarek, a likwidacja dodatku stażowego.

2 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarki i Położnej on-lineWynagrodzenia pielęgniarek
Zarobki pielęgniarek, a likwidacja dodatku stażowego.

Dodatki dla pielęgniarek i położnych

W najnowszym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych poruszamy kwestię dodatku za wysługę lat. Jest wiele przekłamań oraz niedopowiedzeń w sprawie tego składnika wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Na jakiej podstawie prawnej jest wypłacany i czy jego wypłata jest obowiązkowa? Wiele osób błędnie uważa, że jest to część wynagrodzenia wypłacana na podstawie kodeksu pracy i nie
można tego dodatku zlikwidować w poszczególnych podmiotach leczniczych. Nic bardziej błędnego.

Pielęgniarki – przez lata słyszałyśmy: będzie lepiej

W bieżącym numerze Gazety przytaczamy komentarze pielęgniarek i położnych, które wypowiedziały się w przedmiotowej sprawie na fanpage’u Portalu. Poniżej publikujemy kilka z nich.

– Inflacja galopuje, a nam się zabiera dodatek stażowy! Ekstra pomysł! Podwyżki jeszcze nie dali, a już takie pomysły!

– Lepiej pomyśleć, co zrobić, żeby wszyscy pracodawcy wypłacali (bo nie wszyscy jednak to robią), a nie podsuwać pomysły, jak zabrać.

– Co tu likwidować? Od co najmniej 20 lat nie mam, bo pracuję w NZOZ. I na szczęście od sierpnia po 41 latach pracy idę na emeryturę. POWODZENIA w tym pielęgniarskim piekiełku.

– Ja piszę z własnej perspektywy. Zaczynałam w… 81 roku. Co roku słyszałyśmy – będzie lepiej, jeszcze trochę. I tak lata mijały. Cóż – wytrzymałam tylko dzięki temu, że lubię to, co robię. Jakbym liczyła na zarobki, to dawno bym odeszła. I myślę, że 90% koleżanek też tak ma. I dlatego jest jak jest.

– Zgadzam się z Tobą, jestem już 3 lata na emeryturze. Czekałam 40 lat na zmiany w polskim pielęgniarstwie, zmiany były, ale na gorsze. Miałam to szczęście, że pracowałam z ludźmi, którzy tak jak ja kochali to, co robią, tworzyliśmy zgrany zespół, pomagaliśmy sobie nawzajem. Jedno jest pewne: gdybym dziś miała wybierać zawód, który chcę wykonywać, to z pewnością byłoby to pielęgniarstwo. Pozdrawiam.

– Brawo, gdyby któryś z dyrektorów jeszcze nie wiedział, że można zabrać stażowe, to powinien zaprenumerować ten portal. A tu jak na dłoni, z poradnika: ,,Jak zgodnie z prawem jeszcze bardziej zabrać dodatek pielęgniarce”.

– Od kilku lat to nie macie już źle i można nawet rzec, że teraz to pielęgniarki wiedzą, że żyją. Jest więcej możliwości, dobrze płatne kontrakty itp. Po tych podwyżkach pielęgniarka bez magisterki z tymi wszystkimi dodatkami zarobi i 6 tysięcy na miesiąc na rękę, a z magisterką 8 tysięcy na miesiąc na rękę. Narzekać to można było jeszcze w latach 2008-2017, bo zasadnicza 1800-2600. A co mają powiedzieć te, które w tych latach przechodziły na emeryturę? Po 40 latach pracy otrzymywały świadczenie 1000-1600 złotych. Jak przechodzą teraz, to zdarzają się emerytury ponad 3 tysiące!

Więcej komentarzy przeczytasz w sierpniowym wydaniu Gazety.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.5 / 5. Ilość głosów: 99

Bądź pierwszym, który oceni wpis

332 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Jestem pielęgniarką w wieku 67 lat. Do pracy chodzę na 80 godzin.

1 min czytania
Pielęgniarka o realiach wykonywania zawodu Przytaczamy jeden z komentarzy na pielegniarki.info.pl do artykułu pt. Ile pielęgniarek zmarło w 2022 roku? Zgadzam się,…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki i położne o konsekwencjach nocnych dyżurów.

2 min czytania
Dyżury nocne pielęgniarek i położnych Zapytaliśmy na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych na Facebooku, jak czują się pielęgniarki i położne, gdy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Do 12 tys. PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Prestiżowa Klinika Medycyny Estetycznej z siedzibą we Wrocławiu, w związku z dynamicznym rozwojem poszukuje do pracy pielęgniarek. umowa…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Oferty pracy dla pielęgniarek - Warszawa.