Zarobki pielęgniarek, a likwidacja dodatku stażowego.

2 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarki i Położnej on-lineWynagrodzenia pielęgniarek
Zarobki pielęgniarek, a likwidacja dodatku stażowego.

Dodatki dla pielęgniarek i położnych

W najnowszym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych poruszamy kwestię dodatku za wysługę lat. Jest wiele przekłamań oraz niedopowiedzeń w sprawie tego składnika wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Na jakiej podstawie prawnej jest wypłacany i czy jego wypłata jest obowiązkowa? Wiele osób błędnie uważa, że jest to część wynagrodzenia wypłacana na podstawie kodeksu pracy i nie
można tego dodatku zlikwidować w poszczególnych podmiotach leczniczych. Nic bardziej błędnego.

Pielęgniarki – przez lata słyszałyśmy: będzie lepiej

W bieżącym numerze Gazety przytaczamy komentarze pielęgniarek i położnych, które wypowiedziały się w przedmiotowej sprawie na fanpage’u Portalu. Poniżej publikujemy kilka z nich.

– Inflacja galopuje, a nam się zabiera dodatek stażowy! Ekstra pomysł! Podwyżki jeszcze nie dali, a już takie pomysły!

– Lepiej pomyśleć, co zrobić, żeby wszyscy pracodawcy wypłacali (bo nie wszyscy jednak to robią), a nie podsuwać pomysły, jak zabrać.

– Co tu likwidować? Od co najmniej 20 lat nie mam, bo pracuję w NZOZ. I na szczęście od sierpnia po 41 latach pracy idę na emeryturę. POWODZENIA w tym pielęgniarskim piekiełku.

– Ja piszę z własnej perspektywy. Zaczynałam w… 81 roku. Co roku słyszałyśmy – będzie lepiej, jeszcze trochę. I tak lata mijały. Cóż – wytrzymałam tylko dzięki temu, że lubię to, co robię. Jakbym liczyła na zarobki, to dawno bym odeszła. I myślę, że 90% koleżanek też tak ma. I dlatego jest jak jest.

– Zgadzam się z Tobą, jestem już 3 lata na emeryturze. Czekałam 40 lat na zmiany w polskim pielęgniarstwie, zmiany były, ale na gorsze. Miałam to szczęście, że pracowałam z ludźmi, którzy tak jak ja kochali to, co robią, tworzyliśmy zgrany zespół, pomagaliśmy sobie nawzajem. Jedno jest pewne: gdybym dziś miała wybierać zawód, który chcę wykonywać, to z pewnością byłoby to pielęgniarstwo. Pozdrawiam.

– Brawo, gdyby któryś z dyrektorów jeszcze nie wiedział, że można zabrać stażowe, to powinien zaprenumerować ten portal. A tu jak na dłoni, z poradnika: ,,Jak zgodnie z prawem jeszcze bardziej zabrać dodatek pielęgniarce”.

– Od kilku lat to nie macie już źle i można nawet rzec, że teraz to pielęgniarki wiedzą, że żyją. Jest więcej możliwości, dobrze płatne kontrakty itp. Po tych podwyżkach pielęgniarka bez magisterki z tymi wszystkimi dodatkami zarobi i 6 tysięcy na miesiąc na rękę, a z magisterką 8 tysięcy na miesiąc na rękę. Narzekać to można było jeszcze w latach 2008-2017, bo zasadnicza 1800-2600. A co mają powiedzieć te, które w tych latach przechodziły na emeryturę? Po 40 latach pracy otrzymywały świadczenie 1000-1600 złotych. Jak przechodzą teraz, to zdarzają się emerytury ponad 3 tysiące!

Więcej komentarzy przeczytasz w sierpniowym wydaniu Gazety.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.5 / 5. Ilość głosów: 98

Bądź pierwszym, który oceni wpis

232 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Prawie 500 komentarzy pielęgniarek wywołała wypowiedź posła.

2 min czytania
Poseł o różnicach między pielęgniarkami Na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy wypowiedź posła Artura Łąckiego, który uważa, że podczas swojej…
Aktualności

Pielęgniarka i opiekun medyczny zdani na siebie. Jaka jest rzeczywistość?

1 min czytania
Ankiety na pielegniarki.info.pl Jakiś czas temu opublikowaliśmy na Portalu Pielęgniarek i Położnych artykuł z prośbą pielęgniarki o udział w badaniu, którego wyniki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka powinna czuć, że jeśli lepiej pracuje, to lepiej zarabia.

4 min czytania
O sprawach pielęgniarek dyskusja w radiowym studio Witam słuchaczy tej audycji, audycji „Jest sprawa” i dziś mamy dwa tematy w programie. Pierwszy…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Oferty pracy dla pielęgniarek - Warszawa.