Zarządzanie w ochronie zdrowia – rozwijaj się na studiach podyplomowych

2 min czytania
Aktualności
Zarządzanie w ochronie zdrowia – rozwijaj się na studiach podyplomowych

Chcesz w przyszłości zająć się zarządzaniem jednostką leczniczą albo podmiotem działającym w sektorze ochrony zdrowia? Jako pielęgniarka masz już cenne doświadczenie w branży medycznej. Aby jednak móc objąć stanowisko kierownicze, potrzebujesz również wiedzy z zakresu prawa czy finansów. Jak ją zdobyć? Z pomocą przychodzi zarządzanie w ochronie zdrowia – studia podyplomowe, które w kompleksowy sposób przygotują cię do nowej roli.

Zarządzanie w ochronie zdrowia – studia podyplomowe nie tylko dla pielęgniarek

Studia podyplomowe z zarządzania w ochronie zdrowia są polecane przede wszystkim pielęgniarkom, które chcą się rozwijać i przygotowywać do roli kierowniczej. Oprócz tego kierunek cieszy się dużą popularnością wśród lekarzy i fizjoterapeutów, a także osób pracujących w zakładach ubezpieczeniowych oraz terenowych organach administracji rządowej i samorządowej, które chcą objąć funkcje kierownicze średniego lub wyższego szczebla.

Dlaczego warto wybrać zarządzanie w ochronie zdrowia? Studia podyplomowe trwają tylko 2 semestry, podczas których słuchacze nabywają umiejętności menadżerskie, uczą się zarządzać jakością w systemie opieki zdrowotnej, zapoznają się z podstawami organizacji sektora medycznego czy zdobywają wiedzę z zakresu finansów.

Studia podyplomowe z zarządzania w ochronie zdrowia. Program kierunku pod lupą

Jeżeli zdecydujesz, się na zarządzanie w ochronie zdrowia – studia podyplomowe obejmą aż 228 godzin teorii. W programie, który jest zgodny z przepisami ustawy z dnia 20 lipca 20218 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, znajdziesz takie tematy jak:

  • polityka zdrowotna oraz ekonomia i systemy ochrony zdrowia,
  • psychologia w zarządzaniu,
  • prawo w ochronie zdrowia,
  • zarządzanie finansami w podmiotach leczniczych,
  • dokumentacja medyczna,
  • system ubezpieczeń zdrowotnych,
  • zarządzanie kapitałem ludzkim,
  • podejmowanie decyzji w podmiotach leczniczych,
  • marketing usług zdrowotnych i PR w ochronie zdrowia.

Jak widzisz, program kierunku zarządzanie w ochronie zdrowia na studiach podyplomowych obejmuje nie tylko tak ważne zagadnienia związane z prawem czy finansami, ale także te z zakresu marketingu i PR, które są niezbędne, aby pozyskiwać nowych pacjentów.

Zarządzanie w ochronie zdrowia – czy studia online to dobry wybór?

Praca pielęgniarki już sama w sobie jest wymagająca. Jak znaleźć czas na doskonalenie i zdobywanie nowych umiejętności w tak napiętym grafiku, który często obejmuje 12-godzinne dyżury? Jeżeli nie chcesz rezygnować z rozwoju, to dobrym wyborem jest zapisanie się na zarządzanie w ochronie zdrowia online. To studia podyplomowe prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dzięki nim otrzymujesz dostęp do nowoczesnej platformy e-learningowej i masz możliwość zapoznawania się z materiałami dydaktycznymi w dowolnym czasie i miejscu – w weekendy, w drodze do pracy czy w przerwach. Szczegóły studiów online na tym i innych kierunkach znajdziesz na stronie https://studia-online.pl.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 3

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pacjent zarzucał pielęgniarce, iż nie został przebrany, kiedy bezwiednie oddał mocz.

2 min czytania
Z uzasadnienia wyroku sądowego w sprawie oceny sposobu wykonywania praktyki zawodowej przez pielęgniarki… W jednym uzasadnień do wyroków sądów w 2022 roku…
Aktualności

Pielęgniarki: "proszę nie robić z nas pośmiewiska".

1 min czytania
Wypowiedź przewodniczącej Związku Pielęgniarek Związek pielęgniarek OZZPiP wniósł swój projekt ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek z zamiarem, że wejdzie w życie z dniem…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

MZ – ponad 9 tys. złotych wyniesie wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek z grupy 5 i 6. Od kiedy?

2 min czytania
Wiceminister zdrowia Marek Kos o zarobkach pielęgniarek i położnych po 1 lipca 2026 roku… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych publikuje przebieg…
Komentarze
×
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarka: Kompromitacja. Jeszcze trochę a będzie kurs z ścielenia łóżek.