Zasady wynagradzania – przykład szpitala powiatowego.

1 min czytania
AktualnościOpracowania i komentarze redakcyjne

Płaca zasadnicza zależna od stażu pracy w zawodzie:

do pięciu lat – 1600 zł

od 6 do 9 lat – 1800 zł

od 10 lat – 2000 zł.

Liczy się także staż pracy z poprzednich zatrudnień ale tylko pod warunkiem wykonywania zawodu pielęgniarki lub położnej.

Dodatki:

za licencjat i magistra (tylko pielęgniarstwo lub położnictwo) – 200 zł miesięcznie do wynagrodzenia zasadniczego,

za specjalizację – 200 zł miesięcznie do wynagrodzenia zasadniczego.

Jeżeli dana pielęgniarka posiada tytuł licencjata i specjalizację to otrzymuje 400 zł miesięcznego dodatku do wynagrodzenia zasadniczego.

Trwają rozmowy z dyrekcją zakładu w sprawie włączenia powyższych dodatków do wynagrodzenia zasadniczego. Ponadto pielęgniarki postulują o dodatki za ukończenie kursu kwalifikacyjnego.

Mariusz Mielcarek

inf. własna Redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

 

Zobacz także: 

 

700 zł podwyżki dla pielęgniarek po studiach licencjackich lub magisterskich. Dla pielegniarek absolwentów liceum medycznego lub studium zero podwyżki. Z kim rozmawiać o tej sprawie w sytuacji, kiedy przewodnicząca zwiazków zawodowych pełni funkcję przełożonej pielęgniarek? 192 KOMENTARZE.

MZ ma przedstawić "pozycjonowanie stanowisk" pracy pielęgniarek i położnych. 63 KOMENTARZE.

 

MZ "prowadzi ustalenia zmierzające do ewentualnego powołania zespołu ds. taryf, którego zadaniem miałoby być opracowanie, na podstawie wartościowania stanowisk pracy, projektu systemu wynagradzania pielęgniarek i położnych".

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8261 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Starsze pielęgniarki zarabiają gorzej od młodych pielęgniarek, ponosząc odpowiedzialność za wdrażanie absolwentek do zawodu.

1 min czytania
Dyskusja w Senacie Na stronie internetowej Senatu poinformowano, że w dniu 1 marca br. z inicjatywy wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego w Senacie…
Aktualności

Wywiad z Open Europe: Praca dla Pielęgniarek w Norwegii Opinie Open Europe

6 min czytania
Dlaczego założyliście firmę Open Europe? Firma Open Europe powstała, aby pomagać polskim pielęgniarkom zmieniać swoje życie na lepsze. Choć może to brzmieć…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Izba pielęgniarek chce obciążyć pielęgniarki kolejnymi biurokratycznymi obowiązkami.

1 min czytania
Kształcenie i doskonalenie zawodowe STANOWISKO nr 2 Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej i Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 14 lutego…
Komentarze