Zdrowy kręgosłup i dobre samopoczucie, a dobrze dobrana poduszka i kołdra.

2 min czytania
Aktualności
Zdrowy kręgosłup i dobre samopoczucie, a dobrze dobrana poduszka i kołdra.


Sen to życie, a życie to sen. W tym prostym haśle, stworzonym przez markę Hilding, jednego z najlepszych producentów materacy, poduszek i kołder, tkwi samo sedno szczęścia i zdrowia. Bo choć na nasze dobre samopoczucie wpływ może mieć wiele czynników to właśnie dobrze dobrane wyposażenie do sypialni, a w rezultacie wysypianie się w komfortowych warunkach, faktycznie polepsza standard życia!

Dobre samopoczucie to zdrowy sen!

Czy można żyć w zdrowiu i szczęściu, a jednocześnie nie być zadowolonym z warunków, jakie stworzyliśmy w swojej sypialni? Producenci wyposażenia zapewniającego zdrowy sen, ale również lekarze i fizjoterapeuci zgodnie twierdzą, że nie. Sen wpływa bowiem nie tylko na regenerację naszego ciała, ale przede wszystkim także umysłu.

Zdrowy sen polepsza jakość życia, ogranicza bezsenność, eliminuje migreny i bóle w plecach. Co najważniejsze, zdrowy sen to także dużo lepsze samopoczucie i lepszy wygląd. Jakość snu ma naprawdę ogromne znaczenie na to, jak żyjemy i jak postrzegamy rzeczywistość.

Dobrze dobrana poduszka, a jakość życia – na jakie produkty zwrócić uwagę?

Choć wielu specjalistów zwraca uwagę na materac, jako jeden z najważniejszych elementów wyposażenia sypialni to jednak nie należy zapominać o ważnej funkcji poduszki, która odgrywa istotną rolę w zakresie codziennego wypoczynku.

Dobrze dobrana poduszka to nie tylko możliwość przyjemnego ułożenia głowy i wtulenia się w miły w dotyku materiał. To zdrowy kark, bez bolesnych ucisków, zdrowe plecy i szyja bez wrażenia sztywnienia. Poduszka dobrze dobrana nie będzie ograniczała swobody wykonywanych ruchów. Będziesz mógł wysypiać się w swojej ulubionej pozycji, bo wystarczy dobrać odpowiedni wariant.

Wielu z nas zastanawia się, która z poduszek zapewni optymalny wypoczynek. Z perspektywy i oceny specjalistów, jest to jednak kwestia indywidualnych preferencji i upodobań. Nie każdemu tak samo dobrze przysłuży się bowiem poduszka wykonana z naturalnych materiałów, jak puch, czy pierze. Powinny się na nią zdecydować osoby, które nie mają alergii, a w codziennym wypoczynku cenią sobie możliwość ukształtowania poduszki w określoną bryłę.

Jeśli jednak wiesz, że materiał naturalny może Cię uczulać, a w czasie snu wolisz wypoczywać na twardszym podłożu, to dużo lepiej sprawdzi się poduszka albo wykonana z syntetycznego włókna poliestrowego z wkładem silikonowym lub poduszka z pianek, czy to wysokoelastycznej, czy termoelastycznej.

Każdy ma inne preferencje względem snu, a poduszka wpływa tak samo, jak materac na dobre samopoczucie, wybieraj zatem rozsądnie, a w razie konieczności z pomocą specjalisty.

Kołdra sezonowa, a może całoroczna? Jaki wariant będzie dla Ciebie?

Oprócz poduszki potrzebujemy w naszej sypialni również i kołdry, która przyjemnie otula ciało i chroni je przed zmarznięciem. Trudno o lepszy wariant kołdry dla pary niż ta o wielkości 200×220 cm. W przypadku singli spokojnie możemy ją zastąpić mniejszą kołdrą np. 160×200.

Kołdry mogą być wykonane przy użyciu podobnych komponentów, jak poduszki. Mogą to być wypełnienia syntetyczne lub naturalne. Dostępne są także warianty całoroczne, które składają się z podwójnie łączonych materiałów. 

Kołdra stworzy idealny zestaw z poduszką, ale upewnij się dodatkowo, jaki materac wybrać, by spać w zdrowej pozycji. Dobrej jakości materac to podstawa idealnego wypoczynku!

WhitePress

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8005 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarka ze specjalizacją ma uprawnienie do pielęgnowania chorego z centralką. Poważnie?

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne pielęgniarek Celem szkolenia w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego jest przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonywania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego,…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Pomysły na prezent dla pielęgniarek i położnych. 20 - 50 zł.

1 min czytania
Prezenty dla personelu medycznego Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli szukasz podarunku dla bliskiej Ci pielęgniarki lub położnej to trafiłaś/eś…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki ze związku OZZPiP o informacji, że 12 tys. PLN to wynagrodzenie osób z grupy 2.

3 min czytania
Związek pielęgniarek komentuje podawane podczas debaty sejmowej, informacje o zarobkach pielęgniarek Za portalem cowzdrowiu.pl podajemy treść wywiadu, którego udzieliły w sejmie przedstawicielki…
Komentarze