Zmuszana jestem do opuszczania swojego miejsca pracy.

1 min czytania
AktualnościListy i pytania do redakcji

Szanowne koleżanki i koledzy, korzystając z możliwości jaki daje mi ten portal zdobyłam się na poruszenie pewnej sprawy. Pracuję na jednym z bloków operacyjnych, który to przylega bezpośrednio do oddziału pooperacyjnego i jednocześnie jest on oddziałem OIT. Jestem pielęgniarką anestezjologiczną i w czasie pełnienia dyżuru  jestem wołana na oddział pooperacyjny celem pomocy koleżankom (często jestem tam przez ponad połowę swojego dyżuru, który zgodnie z obowiązkami powinnam pełnić na bloku operacyjnym), niejednokrotnie też opuszczam całkowicie blok operacyjny i OIT, np. wyjeżdzam z chorym do przeciwległego skrzydła na CT., czy wykonujac polecenie lekarza dyżurnego nie przekraczam swoich obowiązków i czy jest to zgodne z prawem ?

Dane teleadresowe autora listu do wiadomości redakcji Portalu

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Specjalne rabaty dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Profesjonalna i stylowa odzież medyczna dla pielęgniarek i położnych Praca medyków to nieustanne wyzwania i ogromne zaangażowanie, a więc warto zadbać o…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
Komentarze