Znalezione w sieci …

2 min czytania
AktualnościGazeta nr 2/2015
Znalezione w sieci …

 

 

Serfując po internecie w poszukiwaniu informacji dotyczących wykonywania zawodu pielęgniarki w Polsce, można natknąć się na prawdziwe perełki. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

 

Szpital ogłasza konkurs ofert na świadczenie „usług pielęgniarskich”. A chodzi o … ?!

Jeden ze szpitali ogłasza konkurs nie na stanowisko pielęgniarki naczelnej, lecz na „świadczenie usług pielęgniarskich Pielęgniarki Naczelnej”. Przed otwarciem złożonych ofert szpital ogłosi, jaką maksymalną stawkę jest w stanie zapłacić za „świadczenie ogłoszonych usług”. Przewidywany okres obowiązywania umowy – 3,5 roku. Wymagania kwalifikacyjne: doświadczenie zawodowe – minimum 5 lat, wykształcenie – minimum licencjackie plus prawo wykonywania zawodu.
Z powyższego wynika, że dokumenty na powyższy konkurs może złożyć także…lekarz. Co jest przewidziane jako kryterium oceny ofert? CENA.

                                                                                                    …

Szpital zatrudni pielęgniarki. Nic dziwnego. Ale jakie osoby preferuje?

W ogłoszeniu na stronie internetowej szpitala czytamy: „Szpital Wojewódzki zatrudni pielęgniarki. Preferowane posiadanie stopnia niesprawności”!
                                                                                                     …

Jedna z firm szkoleniowych ogłosi- ła zamiar przeprowadzenia szkolenia. Nie dla pielęgniarek, ale dotyczącego naszej grupy zawodowej.
Zaproponowano takie zagadnienia: „Wypracowany zestaw 15 argumentów dyscyplinujących pielęgniarki, które unikają pracy, popełniają błędy i obcesowo traktują chorych, Wskażemy, jak wychwycić i ukrócić proceder, gdy pielęgniarki unikają pracy, zrzucają swoje obowiązki i odpowiedzialność na praktykantów i młodsze koleżanki, Wiecznie niezadowolona
i demotywująca współpracowników pielęgniarka – wskażemy, po jakie środki prawne i dyscyplinarne możesz sięgnąć, zanim stracisz kontrolę nad całym zespołem.”
                                                                                                     …

Radny po pobycie w szpitalu przekazuje swoje spostrzeżenia.

Jeden z radnych na sesji powiatu tak mówi o pielęgniarkach: „dziewczyny świetnie ubrane, uczesane i mają szyk”. Radni odpowiadają śmiechem. Ciekawe, czy w taki sposób pan radny opisałby także lekarki z tego szpitala? (mm)

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7794 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Bluzy medyczne dla pielęgniarek i położnych idealne na lato.

1 min czytania
Bluzy medyczne dla pielęgniarek Bluza medyczna BD4 z dzianiny, dostępna w Sklepie Pielęgniarek i Położnych, będzie idealnym wyborem do pracy dla pielęgniarek…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Szpital skierował pielęgniarki z kardiologii do pracy na neurochirurgii.

2 min czytania
Narodowy Fundusz Zdrowia o organizacji pracy personelu pielęgniarskiego W majowym wydaniu Gazety Pielęgniarek i Położnych, na stronie 5 publikujemy uzasadnienie do wyroku…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Ponad 3 tys. pielęgniarek zapisało się na ten kurs specjalistyczny.

5 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych podawanych przez Centrum kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie kurs specjalistyczny, który jest przedmiotem poniższego…
Komentarze