Zobacz jakich wiceministrów powołał minister zdrowia i który z nich będzie "inicjował, koordynował i nadzorował wykonywanie zadań" przez Departament Pielęgniarek i Położnych.

2 min czytania
Aktualności
Zobacz jakich wiceministrów powołał minister zdrowia i który z nich będzie "inicjował, koordynował i nadzorował wykonywanie zadań" przez Departament Pielęgniarek i Położnych.

 

 

 

Na wiceministrów zdrowia zostali powołani:

 

Jarosław Pinkas,

lekarz, od 2005 r. do 2007 r.  podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia. Współautor ustawy o ratownictwie medycznym. 

Katarzyna Głowala,

pracowała wcześniej jako naczelnik Wydziału Sprawiedliwości Departamentu Finansowania Strefy Budżetowej Ministerstwa Finansów.

Krzysztof Łanda,

lekarz, wieloletni ekspert w dziedzinie ekonomiki zdrowia. Prezes i założyciel Fundacji Watch Health Care. Był członkiem Board of Directors Health Technology Assessment International (HTAi). Ekspert Polskiej Unii Onkologii, ekspert BCC ds. ochrony zdrowia.

Piotr Gryza,

w latach 2006-2009 prezes Rady Narodowego Funduszu Zdrowia, w 2000 – 2001 kierujący Urzędem Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych, dyrektor szpitala na Solcu (Warszawa). Twórca i dyrektor Mazowieckiej Regionalnej Kasy Chorych.

 

Piotr Warczyński, będzie "inicjował, koordynował i nadzorował wykonywanie zadań" przez Departament Pielęgniarek i Położnych.

Urodził się 19 marca 1959 r. Jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Ukończył studia podyplomowe na kierunkach biznes i zarządzanie w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych, zarządzanie jakością w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania, studium edukacji ekonomicznej w Szkole Głównej Handlowej, Krajowej Szkole Administracji Publicznej i Narodowym Banku Polskim oraz studia podyplomowe dla kadry zarządzającej komórek odpowiedzialnych za teleinformatykę w jednostkach centralnej administracji rządowej na Uniwersytecie Warszawskim. Uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz stopień doktora nauk medycznych w dziedzinie gastroenterologii. W latach 1989 – 2000 pracował w Zakładzie Endoskopii Kliniki Gastroenterologii Wojskowej Akademii Medycznej, aktualnie Wojskowego Instytutu Medycznego, oraz prowadził działalność w ramach indywidualnej specjalistycznej praktyki lekarskiej. W latach 2000 – 2014 kolejno pełnił funkcje: głównego specjalisty, zastępcy ds. medycznych i dyrektora Departamentu Ubezpieczeń Zdrowotnych, dyrektora Departamentu Akredytacji i Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz dyrektora Biura Akredytacji w Ministerstwie Zdrowia, a także dyrektora Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. W latach 2004 – 2014 był dyrektorem Departamentu Organizacji Ochrony Zdrowia w Ministerstwie Zdrowia. W latach 2004 – 2005 pełnił obowiązki dyrektora generalnego, a w latach 2004 – 2012 zajmował stanowisko zastępującego dyrektora generalnego w tym urzędzie. Od 2008 r. pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Akredytacyjnej Ministra Zdrowia, jest także członkiem Komitetu ds. Zapewnienia Bezstronności PCBC. Od 2005 r. wykłada m.in. na Wydziale Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego, na wydziale Ekonomii i Zarządzania WSHiP im. R. Łazarskiego (MBA w ochronie zdrowia). Był inicjatorem i współautorem kilkunastu projektów oraz nowelizacji ustaw, m.in.: ustawy o działalności leczniczej (2011 r.) oraz pakietu ustaw zdrowotnych (2007/2008 r.), w tym ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (2008 r.), ustawy o akredytacji w ochronie zdrowia (2008 r.). Współtworzył również ustawę o pomocy publicznej i restrukturyzacji publicznych zakładów opieki zdrowotnej (2005 r.), projekt ustawy o sieci szpitali oraz projekt ustawy o jakości w ochronie zdrowia, a także program wieloletni „Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia” (tzw. plan B) realizowany w latach 2009 – 2011.

 

Powyższe informacje oraz zdjęcie pochodzą ze strony ministerstwa zdrowia 

 

 

 

Zobacz także artykuły w Ogólnopolskiej Gazecie Pielęgniarek i Położnych. Nakład – 50 tysięcy egzemplarzy.

 

 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8765 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarek

Ponad 15 tys. pielęgniarek i położnych odbędzie bezpłatne szkolenia sfinansowane przez UE.

2 min czytania
Szkolenia mają zostać przeprowadzone do dnia 31 maja 2027 roku. Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych informuje za ministerstwem zdrowia o projekcie…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Wynagrodzenie zgodne z siatką płac.

1 min czytania
Praca dla pielęgniarek. Wymagane posiadanie kursu kwalifikacyjnego lub tytułu specjalisty. Grupa Medyczna Profesora Zagórskiego działa od 1998 roku. We wszystkich Ośrodkach można…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMOrzecznictwo sądowePielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Sąd: nie każde zróżnicowanie płac pielęgniarek jest dyskryminacją.

8 min czytania
Sąd: Prace pielęgniarek tożsame pod względem rodzaju i kwalifikacji wymaganych na tych samych stanowiskach mogą różnić się co do jakości i jakości,…
Komentarze