Zobacz jakie specjalizacje rozpoczynające się w 2007 roku zamierza dofinansować ministerstwo zdrowia. Przedstawiamy informację w podziale na województwa.

1 min czytania
Aktualności

Ministerstwo zdrowia corocznie przeprowadza przetarg na prowadzenie specjalizacji dla pielęgniarek i położnych. Specjalizacje te są dofinansowaane z budżetu państawa. Minister zdrowia w grudniu poprzedniego roku ogłasza ile miejsc specjalizacyjnych dofinansuje w następnym roku oraz określa wysokość tego dofinansowania na jedno miejsce szkoleniowe. Ogłasza to w obwieszczeniu. Zobacz treść obwieszczenie Ministra Zdrowia w sprawie limitów miejsc szkoleniowych dla pielęgniarek i położnych oraz kwoty dofinansowania jednego miejsca szkoleniowego ze środków publicznych w roku 2006 oraz 2007.  Zgodnie z tymi obwieszczeniami mnisterstwo dofinansuje w roku 2006 i 2007 po 1800 miejsc szkoleniowych, a kwota dofinansowania wyniesie 4120 zł. na jedno miejsce szkoleniowe.

Następnym krokiem w tej procedurze jest ustalenie jakie specjalizacje w danym województwie zostaną dofinansowane. Dlatego ministerstwo zgłasza się do izb pip o wskazanie w poszczególnych województwach dziedzin pielegniarstwa w których maja być przeprowadzone szkolenia specjalizacyjne. Zobacz dla przykładu jakie specjalizacje uznała szczecińska izba za  priorytetowe w 2007 roku. Po zebraniu informacji ze wszystkich izb ministerstwo podejmuje decyzje: jakie specjalizacje w danym województwie będą przedmiotem procedury przetargowej w następnym roku.

Zobacz jakie specjalizacje zostaną w danym województwie dofinansowane w 2007 roku.

Nastepnie ministerstwo ogłasza przetarg mający za zadanie wyłonienie organizatorów specjalizacji w danym roku. 

Informator o organizatorach szkoleń specjalizacyjnych, którzy otrzymali dofinansowanie z ministerstwa zdrowia, w wysokości 4120 zł na jedno miejsce szkoleniowe na specjalizacje rozpoczynające się w 2006 roku.

Mariusz Mielcarek

Zobacz również:

Specjalizacja

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7912 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Lekarz przeprosił pielęgniarki. Oświadczenie.

1 min czytania
Prezes zarządu prywatnego podmiotu leczniczego przeprasza pielęgniarki, które poczuły się urażone treścią i formą komunikatu W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Związek pielęgniarek za brakiem wyrównania zaległości finansowych wobec pielęgniarek.

4 min czytania
Przewodnicząca zakładowej organizacji pielęgniarek pisze na forum internetowym szpitala W artykule pt. Związek pielęgniarek podpisał porozumienie, przedstawiliśmy informację w zakresie zawartego porozumienia…
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki- wyniki egzaminów specjalizacyjnych w 5 dziedzinach pielęgniarstwa.

2 min czytania
Sesja jesienna egzaminów pielęgniarek i położnych 19 września ruszyła jesienna sesja egzaminów państwowych pielęgniarek i położnych. Przed osobami przystępującymi do sprawdzianów wiedzy…
Komentarze