Zobacz wideo: Dyrektor szpitala w Sieradzu postanowił poszukać oszczędności. Zwolni pielęgniarki, a ich obowiązki przejmą pracownicy ekipy porządkowej. Pomagać im będą… więźniowie.

1 min czytania
Aktualności

Więźniowie zamiast pielęgniarek (!)
 
Dyrektor szpitala w Sieradzu postanowił poszukać oszczędności. Zwolni pielęgniarki, a ich obowiązki przejmą pracownicy ekipy porządkowej. Pomagać im będą… więźniowie. Pacjentom będą podawać kaczki i baseny. Oprócz tego zajmą się ich goleniem i kąpaniem.

’Te pomysły zagrażają naszemu bezpieczeństwu i zdrowi’ – oburzają się pacjenci. Już zbierają podpisy pod petycją do dyrektora, by zrezygnował ze swojego szalonego pomysłu – pisze 'Dziennik Łódzki’. Niezadowoleni są też lekarze. 'Propozycje dyrektora są nie do przyjęcia’ – mówi ordynator oddziału rehabilitacji Elżbieta Ceglarek.

Dyrektor jest jednak nieugięty i twierdzi, że jeśli nie zwolni większości pielęgniarek, to szpital zbankrutuje. A więźniowie z sieradzkiego Zakładu Karnego są wolontariuszami. Za podawanie pacjentom kaczek, basenów, kąpanie, golenie i zmianę pościeli nie wezmą ani grosza.

’To dobrze jak chłop ogoli chłopa’ – dodaje dyrektor szpitala. Ale sprawa zatrudnienia więźniów może być kłopotliwa. Dlaczego? Bo zdaniem Anny Tasak, szefowej Okręgowego Związku Pielęgniarek i Położnych w Łodzi, tylko pielęgniarki mogą się opiekować pacjentami. 'Wynika to z rozporządzenia ministra zdrowia’ – twierdzi Tasak.

źródło informacji: 'Dziennik’

Zobacz wideo 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8005 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarka ze specjalizacją ma uprawnienie do pielęgnowania chorego z centralką. Poważnie?

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne pielęgniarek Celem szkolenia w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego jest przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonywania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego,…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Pomysły na prezent dla pielęgniarek i położnych. 20 - 50 zł.

1 min czytania
Prezenty dla personelu medycznego Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli szukasz podarunku dla bliskiej Ci pielęgniarki lub położnej to trafiłaś/eś…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki ze związku OZZPiP o informacji, że 12 tys. PLN to wynagrodzenie osób z grupy 2.

3 min czytania
Związek pielęgniarek komentuje podawane podczas debaty sejmowej, informacje o zarobkach pielęgniarek Za portalem cowzdrowiu.pl podajemy treść wywiadu, którego udzieliły w sejmie przedstawicielki…
Komentarze