Zobacz wideo: Dyrektor szpitala w Sieradzu postanowił poszukać oszczędności. Zwolni pielęgniarki, a ich obowiązki przejmą pracownicy ekipy porządkowej. Pomagać im będą… więźniowie.

1 min czytania
Aktualności

Więźniowie zamiast pielęgniarek (!)
 
Dyrektor szpitala w Sieradzu postanowił poszukać oszczędności. Zwolni pielęgniarki, a ich obowiązki przejmą pracownicy ekipy porządkowej. Pomagać im będą… więźniowie. Pacjentom będą podawać kaczki i baseny. Oprócz tego zajmą się ich goleniem i kąpaniem.

’Te pomysły zagrażają naszemu bezpieczeństwu i zdrowi’ – oburzają się pacjenci. Już zbierają podpisy pod petycją do dyrektora, by zrezygnował ze swojego szalonego pomysłu – pisze 'Dziennik Łódzki’. Niezadowoleni są też lekarze. 'Propozycje dyrektora są nie do przyjęcia’ – mówi ordynator oddziału rehabilitacji Elżbieta Ceglarek.

Dyrektor jest jednak nieugięty i twierdzi, że jeśli nie zwolni większości pielęgniarek, to szpital zbankrutuje. A więźniowie z sieradzkiego Zakładu Karnego są wolontariuszami. Za podawanie pacjentom kaczek, basenów, kąpanie, golenie i zmianę pościeli nie wezmą ani grosza.

’To dobrze jak chłop ogoli chłopa’ – dodaje dyrektor szpitala. Ale sprawa zatrudnienia więźniów może być kłopotliwa. Dlaczego? Bo zdaniem Anny Tasak, szefowej Okręgowego Związku Pielęgniarek i Położnych w Łodzi, tylko pielęgniarki mogą się opiekować pacjentami. 'Wynika to z rozporządzenia ministra zdrowia’ – twierdzi Tasak.

źródło informacji: 'Dziennik’

Zobacz wideo 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8265 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Została ukarana. Poszła do sądu.

3 min czytania
Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Jakie zarzuty postawił pielęgniarce pracodawca… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza kolejny fragment uzasadnienia do wyroku Sądu…
AktualnościPraca w Norwegii

Jak bezpiecznie wyjechać do pracy za granicę jako pielęgniarka?

3 min czytania
Dzisiaj chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami z pracy z pielęgniarkami wyjeżdżającymi za granicę. Na podstawie dziewięciu lat pracy w Open Europe, specjalizując…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pracodawca zarzucił pielęgniarce "dezorganizację pracy w oddziale".

6 min czytania
Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru Z uzasadnienia (fragment) wyroku Sądu Okręgowego:  Bezpośrednią przełożoną powódki była M. K., która pełni obowiązki Pielęgniarki Oddziałowej. Przełożoną wszystkich pielęgniarek…
Komentarze