Zobacz wykaz uczelni – dofinansowane studia pomostowe na kierunku pielęgniarstwo będzie prowadziło w najbliższym roku akademickim tylko 38 uczelni, z 70 posiadających akredytację. Natomiast położnictwo odpowiednio 9 uczelni z 19. Dofinansowane studia rozpocznie 5 332 pielęgniarki oraz 522 położne. Zobacz jaka będzie odpłatność.

1 min czytania
AktualnościDofinansowane studia pomostoweStudia pomostoweStudia pomostowe - fikcyjne praktyki
Zobacz wykaz uczelni – dofinansowane studia pomostowe na kierunku pielęgniarstwo będzie prowadziło w najbliższym roku akademickim tylko 38 uczelni, z 70 posiadających akredytację. Natomiast położnictwo odpowiednio 9 uczelni z 19. Dofinansowane studia rozpocznie 5 332 pielęgniarki oraz 522 położne. Zobacz jaka będzie odpłatność.

Ministerstwo zdrowia w dniu 15 września 2011 roku ogłosiło jakie uczelnie w roku akademickim 2011/2012 będą prowadziły dofinansowane studia pomostowe na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. O środki unijne na prowadzenie przedmiotowych studiów na kierunku pielęgniarstwo w przetargu uczestniczyło 64 uczelni z 70 posiadających akredytację na kształcenie na tym kierunku. Natomiast na kierunek położnictwo w przetargu uczestniczyło 15 uczelni z 19 akredytowanych. W wyniku przetargu 38 uczelni będzie prowadziło dofinansowane studia na kierunku pielęgniarstwo (czyli niewiele ponad 50% uczelni), natomiast na kierunku położnictwo 15 uczelni. Studia pomostowe dofinansowane (nabór jesienny) na kierunku pielęgniarstwo rozpocznie 5 332 pielęgniarki oraz 522 położne.

Osoby rozpoczynające dofinansowane studia pomostowe w tym roku nie poniosą żadnych opłat, gdyż uczelnie w przetargu podały cenę za jeden semestr niższą niż wynosiła przewidziana przez ministerstwo zdrowia dopłata do jednego semestru tj. 2 430 zł.

Należy podkreślić jeszcze jeden fakt, poprzez nieprawidłowości w procedurze przetargowej, w tym roku nie odbył się nabór wiosenny. O sprawie pisałem tutaj.

Warto w tym miejscu przytoczyć jeszcze informację w sprawie opłat, które uczelnie pobierają od studentów dofinansowanych studiów pomostowych. Komunikat resortu zdrowia w tej sprawie przeczytasz tutaj.

Zobacz także artykuł z Gazety Pielęgniarki i Położnej – fikcyjne praktyki.

Wykaz uczelni – kierunek pielęgniarstwo

Wykaz uczelni – kierunek położnictwo

Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8222 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki zszokowane - 43,2 tys. złotych miesięcznie. Rocznie pół miliona. To zarobek w izbach pielęgniarek.

1 min czytania
Gigantyczne wynagrodzenia w izbach pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych od lat zwraca uwagę na gigantyczne wynagrodzenia w izbach pielęgniarek. Niestety…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Związek pielęgniarek – zaproponowane przez MZ wzrost wskaźników traktujemy jako punkt wyjścia…

2 min czytania
Związek pielęgniarek zawiódł pielęgniarki W bieżącym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych publikujemy fragment listu Krystyny Ptok do Premiera RP. W liście…
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Strata finansowa pielęgniarek z grupy 6 za trzeci rok nierównego traktowania w zatrudnieniu.

2 min czytania
Strata finansowa pielęgniarek z grupy 6 za trzy lata nierównego traktowania w zatrudnieniu względem pielęgniarek z grupy 2… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze