Zobacz wykaz uczelni – dofinansowane studia pomostowe na kierunku pielęgniarstwo będzie prowadziło w najbliższym roku akademickim tylko 38 uczelni, z 70 posiadających akredytację. Natomiast położnictwo odpowiednio 9 uczelni z 19. Dofinansowane studia rozpocznie 5 332 pielęgniarki oraz 522 położne. Zobacz jaka będzie odpłatność.

1 min czytania
AktualnościDofinansowane studia pomostoweStudia pomostoweStudia pomostowe - fikcyjne praktyki
Zobacz wykaz uczelni – dofinansowane studia pomostowe na kierunku pielęgniarstwo będzie prowadziło w najbliższym roku akademickim tylko 38 uczelni, z 70 posiadających akredytację. Natomiast położnictwo odpowiednio 9 uczelni z 19. Dofinansowane studia rozpocznie 5 332 pielęgniarki oraz 522 położne. Zobacz jaka będzie odpłatność.

Ministerstwo zdrowia w dniu 15 września 2011 roku ogłosiło jakie uczelnie w roku akademickim 2011/2012 będą prowadziły dofinansowane studia pomostowe na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. O środki unijne na prowadzenie przedmiotowych studiów na kierunku pielęgniarstwo w przetargu uczestniczyło 64 uczelni z 70 posiadających akredytację na kształcenie na tym kierunku. Natomiast na kierunek położnictwo w przetargu uczestniczyło 15 uczelni z 19 akredytowanych. W wyniku przetargu 38 uczelni będzie prowadziło dofinansowane studia na kierunku pielęgniarstwo (czyli niewiele ponad 50% uczelni), natomiast na kierunku położnictwo 15 uczelni. Studia pomostowe dofinansowane (nabór jesienny) na kierunku pielęgniarstwo rozpocznie 5 332 pielęgniarki oraz 522 położne.

Osoby rozpoczynające dofinansowane studia pomostowe w tym roku nie poniosą żadnych opłat, gdyż uczelnie w przetargu podały cenę za jeden semestr niższą niż wynosiła przewidziana przez ministerstwo zdrowia dopłata do jednego semestru tj. 2 430 zł.

Należy podkreślić jeszcze jeden fakt, poprzez nieprawidłowości w procedurze przetargowej, w tym roku nie odbył się nabór wiosenny. O sprawie pisałem tutaj.

Warto w tym miejscu przytoczyć jeszcze informację w sprawie opłat, które uczelnie pobierają od studentów dofinansowanych studiów pomostowych. Komunikat resortu zdrowia w tej sprawie przeczytasz tutaj.

Zobacz także artykuł z Gazety Pielęgniarki i Położnej – fikcyjne praktyki.

Wykaz uczelni – kierunek pielęgniarstwo

Wykaz uczelni – kierunek położnictwo

Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7601 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMUprawnienia pielęgniarekWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – Sąd: ukończenie studiów wyższych nie dawało uprawnień.

3 min czytania
Uprawnienia pielęgniarek z wyższym wykształceniem Wyrok Sądu Okręgowego w sprawie o odszkodowanie dla pielęgniarki za nierówne traktowanie w zatrudnieniu to kopalnia wiedzy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. 117 PLN/godz. Zobacz jakie pielęgniarki są poszukiwane.

1 min czytania
Praca dla pielęgniarki Firma z siedzibą w Berlinie będzie współpracować w Polsce z pielęgniarkami w celu przeprowadzenia wizyt domowych w ramach badania…
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleUprawnienia pielęgniarek

Prezes izby pielęgniarek wygłasza fałszywą tezę o uprawnieniach pielęgniarek.

2 min czytania
Prezes izby pielęgniarek wypowiada zaskakujące opinie Mamy bardzo napiętą sytuację w podmiotach leczniczych. Powodem są płace pielęgniarek i położnych. Z jednej strony…
Komentarze