Związek pielęgniarek wzburzył pielęgniarki zaledwie po liceum medycznym.

1 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Związek pielęgniarek wzburzył pielęgniarki zaledwie po liceum medycznym.

Szokujące stanowisko związku zawodowego pielęgniarek i położnych

Kilka dni temu redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w artykule pt. Związek pielęgniarek o pielęgniarce zaledwie z liceum przytaczała treść pierwszego fragmentu stanowiska OZZPiP skierowanego do ministra zdrowia. Padają w nim szokujące słowa o: „pielęgniarce zaledwie z liceum”.

Nikt nie ma prawa do odzierania z godności zawodowej tej grupy pielęgniarek…

Poniżej publikujemy pismo redakcji Portalu do Przewodniczącej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, pani Krystyny Ptok.

Środa Wielkopolska, 26 czerwca 2023 roku

Pani
Krystyna Ptok
Przewodnicząca
Ogólnopolski Związek Zawodowy
Pielęgniarek i Położnych

Z ogromnym oburzeniem pielęgniarki absolwentki Liceum Medycznego przyjęły treść pisma podpisanego przez panią przewodniczącą do ministra zdrowia pana Adama Niedzielskiego.

W piśmie z dnia 22 czerwca 2023 roku zadała pani pytanie:

„Jak to możliwe, że jednego dnia pielęgniarka jest osobą ze specjalizacją, a drugiego zaledwie z liceum”?

„Jak to możliwe”, że przewodnicząca związku zawodowego OZZPiP oraz jednocześnie członek Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych deprecjonuje absolwentów Liceum Medycznego.

Nie ma słów, które mogą wyrazić w jaki sposób potraktowała pani pielęgniarki LM. Nikt nie ma prawa, a szczególnie pani do odzierania z godności zawodowej grupy pielęgniarek, które stanowią większą część kadry personelu pielęgniarskiego.

To na tych pielęgniarkach opiera się obecny system polskiego pielęgniarstwa. Pielęgniarkach, których kwalifikacje zostały uznane w Dyrektywach UE i wprowadzają adeptki pielęgniarstwa do zawodu.

Niestety użyty przez panią zwrot: „zaledwie z liceum” kapitalnie wpisuje się w projekt ustawy, który OZZPiP przesłał do sejmu. Projekt ten pielęgniarki zaledwie z liceum traktuje jako gorsze mimo, że posiadają ten sam zakres obowiązków i uprawnień.

Proszę o wyjaśnienia w przedmiotowej sprawie.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 83

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7918 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka nie będzie musiała być członkiem izby pielęgniarskiej.

5 min czytania
Proponowane zmiany powinny objąć także izby pielęgniarek i położnych Do sejmu wpłynął w dniu 5 lipca 2023 roku projekt ustawy, która między…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w punkcie pobrań. Od 9 tys. PLN brutto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Resort nad morzem w Jarosławcu zatrudni dwie pielęgniarki. Zakres obowiązków: Praca w przychodni POZ, w punkcie pobrań/ Praca…
Aktualności

Najczęstsze skutki uboczne radioterapii - zapobieganie, zarządzanie i poprawa jakości życia pacjentów

9 min czytania
Radioterapia jest jedną z podstawowych metod leczenia chorób nowotworowych. W terapii tej wykorzystuje się promieniowanie, które nie tylko działa destrukcyjnie na komórki…
Komentarze
×
AktualnościBadania w pielęgniarstwie

Praca położnych: stres, wypalenie zawodowe, ale też ogromna satysfakcja.