Związek pielęgniarek wzburzył pielęgniarki zaledwie po liceum medycznym.

1 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Związek pielęgniarek wzburzył pielęgniarki zaledwie po liceum medycznym.

Szokujące stanowisko związku zawodowego pielęgniarek i położnych

Kilka dni temu redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w artykule pt. Związek pielęgniarek o pielęgniarce zaledwie z liceum przytaczała treść pierwszego fragmentu stanowiska OZZPiP skierowanego do ministra zdrowia. Padają w nim szokujące słowa o: „pielęgniarce zaledwie z liceum”.

Nikt nie ma prawa do odzierania z godności zawodowej tej grupy pielęgniarek…

Poniżej publikujemy pismo redakcji Portalu do Przewodniczącej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, pani Krystyny Ptok.

Środa Wielkopolska, 26 czerwca 2023 roku

Pani
Krystyna Ptok
Przewodnicząca
Ogólnopolski Związek Zawodowy
Pielęgniarek i Położnych

Z ogromnym oburzeniem pielęgniarki absolwentki Liceum Medycznego przyjęły treść pisma podpisanego przez panią przewodniczącą do ministra zdrowia pana Adama Niedzielskiego.

W piśmie z dnia 22 czerwca 2023 roku zadała pani pytanie:

„Jak to możliwe, że jednego dnia pielęgniarka jest osobą ze specjalizacją, a drugiego zaledwie z liceum”?

„Jak to możliwe”, że przewodnicząca związku zawodowego OZZPiP oraz jednocześnie członek Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych deprecjonuje absolwentów Liceum Medycznego.

Nie ma słów, które mogą wyrazić w jaki sposób potraktowała pani pielęgniarki LM. Nikt nie ma prawa, a szczególnie pani do odzierania z godności zawodowej grupy pielęgniarek, które stanowią większą część kadry personelu pielęgniarskiego.

To na tych pielęgniarkach opiera się obecny system polskiego pielęgniarstwa. Pielęgniarkach, których kwalifikacje zostały uznane w Dyrektywach UE i wprowadzają adeptki pielęgniarstwa do zawodu.

Niestety użyty przez panią zwrot: „zaledwie z liceum” kapitalnie wpisuje się w projekt ustawy, który OZZPiP przesłał do sejmu. Projekt ten pielęgniarki zaledwie z liceum traktuje jako gorsze mimo, że posiadają ten sam zakres obowiązków i uprawnień.

Proszę o wyjaśnienia w przedmiotowej sprawie.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 83

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8265 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Została ukarana. Poszła do sądu.

3 min czytania
Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Jakie zarzuty postawił pielęgniarce pracodawca… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza kolejny fragment uzasadnienia do wyroku Sądu…
AktualnościPraca w Norwegii

Jak bezpiecznie wyjechać do pracy za granicę jako pielęgniarka?

3 min czytania
Dzisiaj chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami z pracy z pielęgniarkami wyjeżdżającymi za granicę. Na podstawie dziewięciu lat pracy w Open Europe, specjalizując…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pracodawca zarzucił pielęgniarce "dezorganizację pracy w oddziale".

6 min czytania
Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru Z uzasadnienia (fragment) wyroku Sądu Okręgowego:  Bezpośrednią przełożoną powódki była M. K., która pełni obowiązki Pielęgniarki Oddziałowej. Przełożoną wszystkich pielęgniarek…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płac

Sposoby sprowadzenia pielęgniarki do parteru.