Związek pielęgniarek złe prawo zmienia złym prawem.

Złe prawo związek pielęgniarek chce zmieniać na… złe prawo

Ogólnopolski Związek Pielęgniarek i Położnych przesłał do sejmu projekt ustawy o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego. Żenujący jest brak reagowania przez OZZPiP na otaczającą rzeczywistość.

W czasie kiedy rozkręca się fala pozwów pielęgniarek i położnych o odszkodowania za nierówne traktowanie w zatrudnieniu związek kieruje do sejmu projekt ustawy, który ma zasadniczą wadę: nierówno traktuje pielęgniarki w zatrudnieniu.

Bardzo kiepsko OZZPiP wychodzi rola „obrońców pielęgniarek”. Sam związek podzielił pielęgniarki w 2016 roku na grupy, które są sprzecznie z realimi wykonywania zawodu. Teraz związek w walce o prawa pracownicze pielęgniarek napisał ustawę, która odziera z godności zawodowej i upokarza rzesze pielęgniarek. Trudno pojąć dlaczego pani przewodnicząca Krystyna Ptok w taki oryginalny sposób prowadzi związek.

Należy podkreślić, że związek ponosi kolejną klęskę wizerunkową. Ustawę, którą skierował do sejmu miała wejść w życie z dniem 1 lipca. Od samego początku historii pt. „Związek pielęgniarek złe prawo zmienia złym prawem”, było wiadomo, że ustawa nie ma szans wejść w życie z dniem 1 lipca. Zatem po co związek podjął się samobójczej misji? Teraz zapadła decyzja, że na posiedzeniu sejmu w dniach 11-13 lipca odbędzie się pierwsze czytanie związkowego projektu. Pani Krystyna Ptok będzie przedstawiała go z sejmowej mównicy.

Co do samej treści ustawy to ponad 3,3 tys. osób podpisało petycję pt. Nie dla projektu ustawy związku OZZPiP o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego. W petycji wskazano:

Sprzeciw motywuję brakiem akceptacji dla dalszego nierównego traktowania w zatrudnieniu ponad stu tysięcy pielęgniarek i położnych.

Jest rzeczą niedopuszczalną, że związek zawodowy pielęgniarek gwałci regulacje zawarte w Kodeksie pracy, dotyczące jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę. Zasadność powyższych zarzutów potwierdzają wyroki sądowe w sprawie odszkodowań dla pielęgniarek, które za pracę o takiej samej wartości otrzymują wynagrodzenie mniejsze o 30%.

Fragment petycji do pani Krystyny Ptok

Mamy 5 lipca 2023 roku, a projekt związku OZZPiP jest na etapie konsultacji. Na stronach sejmowych podano, że projekt skierowano do opinii: BL; BAS – zgodność z prawem UE; oraz został skierowany do konsultacji (SN, KRRP, NRA, RDS, FZZ, OPZZ, NSZZ”S”, Lewiatan, BCC-ZP, ZRP, PRP, ZPiP, FPP, KIG, RMiŚP, KRDL, KRF, NIA, NRL i NRPiP). Powyższe podmioty mają czas do 17 lipca 2023 roku aby złożyć swoje stanowisko wobec zapisów projektu ustawy.

Oczywiście w imieniu dyskryminowanych pielęgniarek swoje uwagi do sejmu skieruje portal pielegniarki.info.pl.

Jest rzeczą godną potępienia, że projekt związku poparła izba pielęgniarek. Poprzez uchwałę zjazdu krajowego. Bardzo ciekawe jest jaką opinię o projekcie związkowym wyda izba pip. Także w kontekście faktu, że pani Krystyna Ptok jest członkiem… Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Oczywiście o treści tej opinii poinformujemy na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 41

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7912 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Lekarz przeprosił pielęgniarki. Oświadczenie.

1 min czytania
Prezes zarządu prywatnego podmiotu leczniczego przeprasza pielęgniarki, które poczuły się urażone treścią i formą komunikatu W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Związek pielęgniarek za brakiem wyrównania zaległości finansowych wobec pielęgniarek.

4 min czytania
Przewodnicząca zakładowej organizacji pielęgniarek pisze na forum internetowym szpitala W artykule pt. Związek pielęgniarek podpisał porozumienie, przedstawiliśmy informację w zakresie zawartego porozumienia…
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki- wyniki egzaminów specjalizacyjnych w 5 dziedzinach pielęgniarstwa.

2 min czytania
Sesja jesienna egzaminów pielęgniarek i położnych 19 września ruszyła jesienna sesja egzaminów państwowych pielęgniarek i położnych. Przed osobami przystępującymi do sprawdzianów wiedzy…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - kto sfinansuje odszkodowania za nierówne traktowanie w zatrudnieniu.