Związek: uwolnić pielęgniarki!

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki piszą
Związek: uwolnić pielęgniarki!


Interwencja Związku Pielęgniarek

Serwis egryfice.pl informuje: "Szerokim echem odbiła się wołająca o pomoc informacja z oddziału wewnętrznego gryfickiego szpitala. Sprawą na chwilę obecną zajął się Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych Region Zachodniopomorski."

Zobacz także: Pielęgniarki: brak środków ochrony równa się: "powstrzymanie się od pracy".

Poniżej publikujemy pismo interwencyjne Związku Pielęgniarek.

Szczecin, 04.04.2020 r.

Powiatowa Stacja
Sanitarno-Epidemiologiczna w Gryficach

ul. Nowy Świat 6, 72-300 Gryfice
tel. 91 38 78 320, tel/fax 91 38 78 319, e-mail: [email protected]

W nawiązaniu do przeprowadzonej rozmowy telefonicznej z dnia 04.04.2020 r. o godzinie 15:09, wnoszę o przedstawienie dlaczego od dzisiaj Państwa wydaną Decyzją personel medyczny, tj. m.in. Pielęgniarki oddziału Chorób Wewnętrznych Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej przy ulicy Niechorskiej 27 w Gryficach został uwięziony w miejscu pracy celem odbycia kwarantanny? Dlaczego Pielęgniarki nie są przewiezione do bezpiecznego miejsca, w którym mogłyby bezpiecznie odbyć niekwestionowany obowiązek kwarantanny. Pielęgniarki, które od dzisiaj Państwa Decyzja mają dalej przebywać w miejscu pracy, przybywają w oddziale Chorób Wewnętrznych od 01.04.2020 r. Według relacji personelu przebywającego w oddziale Chorób Wewnętrznych nadal wykonują swoje czynności zawodowe. Celem zorganizowania odpoczynku, część personelu pracuje gdy jednocześnie część odpoczywa, i tak na zmianę. Czy osoby, które zostały wskazane do kwarantanny, mają dalej wykonywać swoje obowiązki zawodowe? Wskazany oddział Rehabilitacji znajduje się w sąsiedztwie Oddziału chorób Wewnętrznych. Na pewno wytworzona przez Państwo decyzją sytuacja nie pozwala na godne i bezpieczne odbycie kwarantanny, a dodatkowo powoduje nie tylko narastanie napięć ale pogarsza i tak już zły stan psychiczny osób, które wbrew woli jest zatrzymany kolejną dobę.

Z uwagi na powyższe żądam aby w trybie natychmiastowym zorganizowano bezpieczny transport celem przewiezienia Pielęgniarek do bezpiecznego miejsca, w którym będą mogły odbyć nakazaną Państwa Decyzją kwarantannę.

Z poważaniem
PRZEWODNICZĄCA
Zarządu Regonu Zachodniopomorskiego
OZZPiP
Bogusława Reszko-Szydłowska

Więcej informacji w sprawie znajdziesz na Szpital Gryfice: Pielęgniarki proszą o pomoc, OZZPiP wkroczył do akcjiZobacz także:

Pielęgniarki – kolejne wytyczne ministra zdrowia.

Pielęgniarko! W pracy miej założoną maseczkę ochronną!

Szpital jednoimienny szuka pielęgniarek z "co najmniej z licencjat".


Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8992 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

9 tysięcy dla pielęgniarki. Dużo czy mało?

2 min czytania
Praca dla pielęgniarki – różne rodzaje umów W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przedstawiła analizę ofert pracy zamieszczonych w…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek – przegląd ogłoszeń.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek – wysokość wynagrodzeń w ofertach pracy Publikujemy przegląd ofert pracy dla pielęgniarek, zamieszczonych w Centralnej Bazie Ofert Pracy na…
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki o upuście na stacjach paliw.

5 min czytania
Upust cenowy dla pielęgniarek na stacjach paliw Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych w sobotę 31 lipca 2021 roku, poinformował czytelników portalu o…
Komentarze