Związek: uwolnić pielęgniarki!

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki piszą
Związek: uwolnić pielęgniarki!


Interwencja Związku Pielęgniarek

Serwis egryfice.pl informuje: "Szerokim echem odbiła się wołająca o pomoc informacja z oddziału wewnętrznego gryfickiego szpitala. Sprawą na chwilę obecną zajął się Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych Region Zachodniopomorski."

Zobacz także: Pielęgniarki: brak środków ochrony równa się: "powstrzymanie się od pracy".

Poniżej publikujemy pismo interwencyjne Związku Pielęgniarek.

Szczecin, 04.04.2020 r.

Powiatowa Stacja
Sanitarno-Epidemiologiczna w Gryficach

ul. Nowy Świat 6, 72-300 Gryfice
tel. 91 38 78 320, tel/fax 91 38 78 319, e-mail: [email protected]

W nawiązaniu do przeprowadzonej rozmowy telefonicznej z dnia 04.04.2020 r. o godzinie 15:09, wnoszę o przedstawienie dlaczego od dzisiaj Państwa wydaną Decyzją personel medyczny, tj. m.in. Pielęgniarki oddziału Chorób Wewnętrznych Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej przy ulicy Niechorskiej 27 w Gryficach został uwięziony w miejscu pracy celem odbycia kwarantanny? Dlaczego Pielęgniarki nie są przewiezione do bezpiecznego miejsca, w którym mogłyby bezpiecznie odbyć niekwestionowany obowiązek kwarantanny. Pielęgniarki, które od dzisiaj Państwa Decyzja mają dalej przebywać w miejscu pracy, przybywają w oddziale Chorób Wewnętrznych od 01.04.2020 r. Według relacji personelu przebywającego w oddziale Chorób Wewnętrznych nadal wykonują swoje czynności zawodowe. Celem zorganizowania odpoczynku, część personelu pracuje gdy jednocześnie część odpoczywa, i tak na zmianę. Czy osoby, które zostały wskazane do kwarantanny, mają dalej wykonywać swoje obowiązki zawodowe? Wskazany oddział Rehabilitacji znajduje się w sąsiedztwie Oddziału chorób Wewnętrznych. Na pewno wytworzona przez Państwo decyzją sytuacja nie pozwala na godne i bezpieczne odbycie kwarantanny, a dodatkowo powoduje nie tylko narastanie napięć ale pogarsza i tak już zły stan psychiczny osób, które wbrew woli jest zatrzymany kolejną dobę.

Z uwagi na powyższe żądam aby w trybie natychmiastowym zorganizowano bezpieczny transport celem przewiezienia Pielęgniarek do bezpiecznego miejsca, w którym będą mogły odbyć nakazaną Państwa Decyzją kwarantannę.

Z poważaniem
PRZEWODNICZĄCA
Zarządu Regonu Zachodniopomorskiego
OZZPiP
Bogusława Reszko-Szydłowska

Więcej informacji w sprawie znajdziesz na Szpital Gryfice: Pielęgniarki proszą o pomoc, OZZPiP wkroczył do akcjiZobacz także:

Pielęgniarki – kolejne wytyczne ministra zdrowia.

Pielęgniarko! W pracy miej założoną maseczkę ochronną!

Szpital jednoimienny szuka pielęgniarek z "co najmniej z licencjat".


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7695 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek - czy siatka płac jest bezwzględnie obowiązująca?

4 min czytania
Poseł pyta ministra zdrowia o siatkę płac pielęgniarek i położnych Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie sposobu ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych…
Aktualności

5 najlepszych kremów do twarzy na trądzik – ranking 2023

6 min czytania
Krem do twarzy to kosmetyk, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację. Wybór tego rodzaju preparatu nie jest jednak łatwym zadaniem i…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek – 2 tys. PLN różnicy jest kompromisem.

4 min czytania
Związek pielęgniarek wyjaśnia cel ustawy autorstwa OZZPiP w sprawie siatki płac pielęgniarek Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej…
Komentarze