Różnica pomiędzy pielęgniarkami 2 tysiące PLN. Pomiędzy salową 300 PLN.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.


RÓŻNICA W PODSTAWIE

POMIĘDZY PIELĘGNIARKĄ A SALOWĄ 300 PLN

Zobacz także: Pielęgniarz odpowiada ratownikom.

Jak informowaliśmy na portalu, ministerstwo zdrowia przygotowało projekt ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Celem projektu jest zmiana wysokości tzw. kwoty bazowej, na podstawie której oblicza się najniższe wynagrodzenie zasadnicze tak, aby na dzień 1 lipca 2019 r. uległa ona podwyższeniu z kwoty 3900 zł brutto do kwoty 4200 zł brutto. 

Przedmiotowe zmiany wpłyną bezpośrednio na sytuację pracowników objętych ustawą, których wynagrodzenia zasadnicze będą niższe niż najniższe wynagrodzeniazasadnicze po wprowadzeniu przedmiotowych zmian. Zmiana ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. spowoduje szybsze podwyższanie wysokości poziomu wynagrodzeń zasadniczych pracowników podmiotów leczniczych, w ten sposób, że w okresie 1 lipca 2019 r. do 1 lipca 2020 r. przy obliczeniu poziomu najniższego wynagrodzenia zasadniczego używana będzie kwota 4200 zł
brutto zamiast kwoty 3900 zł brutto, jak obecnie.

Więcej w sprawie oraz jaki to będzie miało wpływ na obecne wynagrodzenia zasadnicze pielęgniarek czytaj tutaj.

Należy podkreślić, że kwota bazowa od 2021 roku zostanie uwolniona. 

Róznice w płacach zasadniczych pielęgniarek i położnych wzrosną jeszcze bardziej. 

W uzasadnieniu do projektu ustawy ministerstwo zdrowia podało "Aktualne na miesiąc styczeń 2019 r. faktyczne wynagrodzenie zasadnicze brutto – średnia dla wszystkich pielęgniarek i położnych w danej grupie zawodowej".

Na czerwono podajemy kwoty wynagrodzeń zasadniczych gdyby teraz uwoniono kwotę bazową, przy średniej krajowej 5 050 zł. 

Poniżej przytaczamy przedmiotowe dane w oryginalnym brzmieniu: 

Grupa 7 - Pielęgniarka z tytułem zawodowym magister pielęgniarstwa albo położna z tytułem zawodowym magister położnictwa, która uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia

4 585 PLN (przy uwolnieniu kwoty bazowej - 5 302,50)

Grupa 8 - Pielęgniarka albo położna, która uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia, albo pielęgniarka z tytułem zawodowym magister pielęgniarstwa albo położna z tytułem zawodowym magister położnictwa

4 164 PLN (przy uwolnieniu kwoty bazowej - 3 686,50)

Grupa 9 - Pielęgniarka albo położna inna niż określona w lp. 7 i 8, która nie posiada tytułu specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia


3 506 PLN (przy uwolnieniu kwoty bazowej - 3 232,00)

żródło: uzasadnienie do projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych

Podkreślam! Dane dotyczą "wynagrodzenia zasadniczego brutto – jest to średnia dla wszystkich pielęgniarek i położnych w danej grupie zawodowej" - osobno dla grupy 7, 8, 9. 

I teraz uwaga!!! Przy współczynniku pracy jaki przypisano salowej (0,58) to wychodzi, że przy uwolnieniu kwoty bazowej, pielęgniarka z grupy 9 będzie miała według ustawy najniższe wynagrodzenie w kwocie 3 232 natomiast salowa 2 929. Czyli różnica wyniesie około 300 złotych. A pomiędzy pielęgniarkami ponad 2 tysiące PLN. Absurd? Czy tylko absurd? 

Warto też zestawić te dane z: 

MZ podało jakie są obecnie najniższe podstawy pielęgniarek w 7, 8 i 9 grupie.

MZ: Ponad 5 tys. pielęgniarek ma podstawę niższą niż nakazuje ustawa.

Mariusz Mielcarek 


 Zobacz także:


Gazeta branżowa pielęgniarek i położnych

Komentarze użytkowników

#1  2019.07.18 10:27:20 ~soledad

No i dobrze,było 30 lat na uzupełnienie wykształcenia,lekko nie było ale opłaciło się.Lenie teraz niech płaczą.

#2  2019.07.18 10:30:24 ~kiri

A niektóre piel.po LM nawet salowym do pięt nie dorastają.

#3  2019.07.18 10:34:26 ~piel.

Powinno być nie 2 a 5 tysiaków róznicy między mgr ze specką a po LM

#4  2019.07.18 11:16:20 ~Tamara

Do 2 jeśli jesteś pielegniarką to jesteś żałosna. Nadmieniam że jestem mgr ze spec.ale nigdy powiedziałabym tak o kolezankach. Myślę że jednak jesteś trollem.

#5  2019.07.18 11:39:16 ~Do 1

Głupoty piszesz jeszcze 20 i lat temu i wcześniej wielu przełożonych utrudniało rozpoczęcie studiów.W szpitalach zgodę otrzymywały tylko odziałowe przełorzone i osoby z układów towarzyskich.

#6  2019.07.18 11:39:17 ~Do 1

Głupoty piszesz jeszcze 20 i lat temu i wcześniej wielu przełożonych utrudniało rozpoczęcie studiów.W szpitalach zgodę otrzymywały tylko odziałowe przełorzone i osoby z układów towarzyskich.

#7  2019.07.18 12:19:39 ~PIEL

Cieszcie się złośliwcy, bo koleżanki odejdą z pewnością na emerytury, a wysoko uposażeni będą zapieprzać za 5.

#8  2019.07.18 12:23:04 ~Piel

Do 5. Bez przesady. Każde usprawiedliwienie jest dobre. Mnie nikt nie wysyłał na studia, ale poszłam, bo chciałam, za własne pieniądze i w swoim wolnym czasie. Reszta koleżanek rechotała do rozpuku i docinały na każdym kroku. Teraz to ja mam ubaw z ich jęków.

#9  2019.07.18 12:25:44 ~Do 7

Żebyś się nie zdziwiła. Młodsze pokolenie nie jest takie głupie i nie będzie pracować w takich warunkach.

#10  2019.07.18 15:45:47 ~oby nie

Te 5 tys to pewnie za pilnowanie technika na dyżurze żeby nie miał którędy uciekać , a reszta mgr dostanie tylko za mgr wymaganego na stanowisku czyli oddziałowa naczelna i inna elita .Nie sądzę, aby dyrekcja zatrudniała osoby 2 razy droższe jak może zatrudnić osoby pracujące za pół darmo chyba ci wykształceni sami strzelili sobie w kolano . Coraz więcej się słyszy że pracodawcy będą się bronić żeby nie płacić więcej . 200 zł dodatku a nie 2000 tys różnicy , za chwilę okaże się że mgr oszukają tak samo jak licencjata chodzi tylko oto żeby nabijać kabzę uczelnią.

#11  2019.07.18 15:47:24 ~Ona

Jesteście żałosne ,ta cała wasza grupa zawodowa,komentarze na bardzo niskim poziomie , wstydzę się i nie przyznaję ,że z wykształcenia jestem pielęgniarką, oprócz tego trzeba być a może przede wszystkim trzeba być człowiekiem, jak traktujecie pacjentów skoro nie macie serca dla koleżanek?

#12  2019.07.18 15:53:41 ~Do2

A są gdzieś jeszcze salowe? Teraz już są tylko sprzątaczki, salowa miała więcej obowiązków i musiała być bardziej ogarnięta, sprzątać każdy głupi potrafi, bez wykształcenia.

#13  2019.07.18 16:01:09 ~Piel

Do 10 Kochanieńka, gdybyś choć trochę poczytała, to wiedziałabyś, że oddziałowa nie musi dostać podwyżki, bo na jej stanowisku nie jest wymagany mgr ze specjalizacją, natomiast pielęgniarka odcinkowa mająca stanowisko asystenta pielęgniarstwa, już taką podwyżkę dostanie, bo na tym stanowisku musi mieć i mgr piel i specjalizację. Wiem z autopsji, a wy dalej przyczepiajcie się do słowa " wymagane" i miejcie nadzieję. Pozdrawiam

#14  2019.07.18 16:54:27 ~Gość

To,że nie jesteśmy szanowane to możemy zawdzięczać tylko sobie.Nie ważne czy ktoś posiada tytuły czy nie.Wazne jest czy ma się pasje,kwalifikacje.Czy się dana osoba nadaje do pracy,ciężkiej pracy przy łóżku chorego.

#15  2019.07.18 17:55:23 ~Gość

Podzielam opinie że nie umiemy się szanować i tym samym możemy liczyć na wsparcie nie czytałam żeby lekarze tak się zachowywali w stosunku do koleģów przemyślcie to sobie dla wszystkich magisterek kierowniczych stanowisk zabraknie i co wtedy będzie pracować na odcinku z pielęgniarką po lM i będą wykonywać tą samą pracę

#16  2019.07.18 18:09:14 ~51?

A zakresy obowiązków podwładnych###

#17  2019.07.18 18:09:55 ~MK

Jak czytam te komentarze to poprostu w głowie się nie mieści jak można krytykować pielęgniarki Po LM.Te osoby są Pielęgniarkami mają dyplom i nie jest ich wina że w obecnym systemie kształcenia aby zostać pielęgniarką trzeba skończyć studia.Pielęgniarki które ukończyły LM wcale nie muszą kontynować nauki.SĄ PIELĘGNIARKAMI.Czasami z wiedzą i umiejtnościami nie gorszymi od Pielęgniarek z tytułem Mgr.To nie są lenie i obiboki.Pozdrawiam.

#18  2019.07.18 18:13:03 ~Www

Nie rozumiem dlaczego w setkach placjest uznawana specjalizacja w dziedzinie pokrewne a mgr na który charowalam 5 długich lat również kosztem własnnegoo wolnego czasu rodziny i pieniędzy mój mgr ma zastosowanie w służbie zdrowia jest to dyskryminacja i poniżenie ktoś powinien się za to wziąć bo Panie które się na to zgodziły chyba maja kogoś z takimi kwalifikacjami bądź same takie maja

#19  2019.07.18 18:15:43 ~Hanka

Po LO poszłam do 2,5 letniego Medycznego Studium Zawodowego,potem rok stażu ,żeby otrzymać prawo wykonywania zawodu.W celu podniesienia kwalifikacji zrobiłam 2 letniego płatnego licencjata,kurs specjalistyczny i kurs kwalifikacyjny.i jestem traktowana jak pielęgniarka po liceum medycznym. Upokorzenie!

#20  2019.07.18 18:17:28 ~Ja

Masz rację nie umieją o nic zawalczyć patrzą na czubki własnych nosow i układy

#21  2019.07.18 18:19:57 ~Hanka

# oczywiście o sferę wynagrodzeń chodzi#

#22  2019.07.18 18:26:29 ~Era

Mówi się tutaj że było na tyle czasu żeby coś zrobić z wykształceniem a pomyślał ktoś o osobach samotnych czy samotny markach czy je stać na to pielęgniarką dajmy na to samotna 2500 tyś ma opłacić mieszkanie światło gaz telefon dojazd do pracy trzeba coś jeść itp ile jej zostaje więc nie opowiadajcie bzdur i nie tam cie bo w ten sposób pokaxujecie swoja jakże wielka i inteligencję i snobizm jesteście nie godne nazywać się ludźmi

#23  2019.07.18 18:26:57 ~Takto

Doceniając wasz trud i zawód to jednak trochę wam drogie pielęgniarki uderzyło do głów. Jakby od was tylko zależała los służby zdrowia i poszczególnych szpitali. Wywalczyłyscie podwyżki presją i naciskiem bo jest was dużo, popierały was wówczas inne grupy zawodow medycznych jak analitycy, fizjoterapeuci, RTG, którzy zarabiają ok 60% tego co wy. Jak przyszło do poparcia ich słusznych roszczeń to was już nie było.

#24  2019.07.18 18:27:21 ~kaja

NIENORMALNY KRAJ.A miejcie panie z mgr.te 2 tyś. więcej tylko nie pozabijajcie się między sobą , która wyjdzie z dyżurki na dzwonek bo teraz czasami jest kłopot.Myślę żeby chociaż za te pieniądze dorzucili wam trochę więcej obowiązków i żeby wasza odpowiedzialność była dużo większa niż jest dotychczas.Nie unoście ,że jesteście takie mądre bo tak nie jest.Dla lekarzy czy dyrekcji to i tak jesteście mało ważne.Ważniejsza jest sekretarka.A jak będziecie miały już wszystkie mgr. na oddziale to rubcie doktoraty bo któraś musi być ważniejsza.Życzę powodzenia w tym wyścigu szczurów.

#25  2019.07.18 18:38:12 ~Atam

Pokończyły różne płatne "Sorbony" i uważają, że rozumy wszelkie posiadły.Do tego zawodu trzeba mieć predyspozycje i empatię a nie tylko kupiony papierek. Wiadomo mi skądinąd w jednym ze szpitali wojewódzkich, pielęgniarka ze stażem 10 lat : 3800 na rękę, analityk medyczny z takim stażem 2900, fizjoterapeuci 2000, RTG 2000 zł, żenada.

#26  2019.07.18 18:44:25 ~Nikt

Dywagacje niektórych na poziomie pań z bazaru. Chociaż i im nie chciałabym ubliżać.nigdy nie będziemy traktowane z szacunkiem bo tego szacunku nie potrafimy sobie okazać.niedługo panie po LM odejdą na emeryturę więc nie będę przeszkadzać tym jaśnie oświeconym i wykształconym.życzę im owocnej pracy i dużych zarobków.tym bardziej że płatnikiem jest MZ a nie koleżanki po studiach.

#27  2019.07.18 19:09:35 ~Ela

Nie pomogą doktoraty kiedy człowiek chamowaty . Bardziej sobie cenię w pracy pielęgniarki po Liceum Medycznym , ich doświatczenia i praktyka nie zastapią żadne magistry .

#28  2019.07.18 19:16:07 ~Aniela

Generalnie każdy z wyższym wykształceniem bez względu na stanowisko powinien otrzymywać wyższą pensję ponieważ ma wyższe kompetencje (często pielęgniarka pracuje ciągnąć dyżury i kończy specjalizację/studia). Tak jest WSZĘDZIE, dlaczego w oddziałach ma być inaczej? Pielęgniarki po LM bez problemu powinny być w stanie przejść wyższe studia jeśli uważają, że posiadają wysoką wiedzę praktyczną i teoretyczną. Tak powinno być również w przypadku diagnostów laboratoryjnych, sekretarek medycznych i techników radiologii.

#29  2019.07.18 19:22:13 ~Piel.

Do 27. Jestem absolwentką LM, obecnie mgr pielęgniarstwa. Dużo gorzkich słów od koleżanek, najczęściej bez matury. Szanuję innych i wymagam względem siebie. To tak jagbym miała przepraszać za moje osiągnięcia. Najlepiej nic nie robić na ścieżce zawodowej i dokuczać ambitnym koleżankom. Na oddziale jesteśmy zespolem, uzupelniamy się i espieramy.

#30  2019.07.18 19:45:47 ~PIEL

U mnie już kilka koleżanek po LM, odeszło do przychodni, zarabiają więcej niż w szpitalu i dużo dorabiają za świadczenia prywatne, nie pracują w nocy i w weekendy. Nie chciały czekać na dyskredytację, ani płacić za kształcenie. Na emeryturze pewnie dopracują 70 tki, bo już teraz nabiorą doswiadczenia. Tracimy doświadczonych ze szpitali, nie rozumiem dlaczego nikt tego nie widzi.

#31  2019.07.18 19:53:00 ~Toja

Jestem po LM ,nie czuję się gorsza , wręcz przeciwnie ,jestem kompetentną piel. anestezjologiczną ,szkoła ta dała mi solidne przygotowanie teoretyczne i praktyczne, o czym mówię mogą wiedzieć tylko te pielęgniarki , które też są po tej szkole. Nie rozumiem nienawiści ze strony młodszych koleżanek, to my was wprowadzamy do zawodu,dzielimy się z wami doświadczeniem,zdobywanym przez lata pracy. Trochę pokory!

#32  2019.07.18 20:02:16 ~Do 1

Nie obrażaj paniusiu, bo leniem to jesteś ty i to smierdzacym. Ty nawet pojecia nie masz o pracy.

#33  2019.07.18 20:05:24 ~Do 25

No to do cholery jasnej na co czekasz ty i wszyscy inni, których zarobki przedstawiłaś/eś? Idź na tę "Sorbonę" i spróbuj sobie " kupić ten papierek"! Kto wam broni kształcić się na pielęgniarki? Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle? Dlaczego wasze dzieci nie podejmują tego zawodu? Nie namawiacie ich, żeby pokosztowały tego ptasiego mleka? Porównywać zawód analityka, fizjoterapeuty czy technika rtg do zawodu pielęgniarki? To jest dopiero ŻENADA, a ty jesteś niespełna rozumu!

#34  2019.07.18 20:23:36 ~Ja

Zryjcie sie nadal miedzy soba jak wsciekle suki,nadal licytujcie sie szkolami,kursami i roznymi pierdolami. Dzieki temu nadal bedziecie posmiewiskiem dla lekarzy i pacjentow mimo waszych studiow

#35  2019.07.18 20:25:37 ~Do 18

Zamiast robic kolejny kurs zainwestuj w korki z j.polskiego i kup slownik ortograficzny

#36  2019.07.18 20:26:36 ~Do 34

Zaparz sobie melisy.

#37  2019.07.18 20:30:20 ~Do 33

Nie musimy ksztalcic sie na pielegniarki bo nimi jestesmy od kilkudziesieciu lat przeuczony glabie

#38  2019.07.18 20:48:36 ~Do 37

A ty naucz się czytać ze zrozumieniem i powtórz ortografię niedouczona siostrzyczko miłosierdzia! Pora na odpoczynek, bo na stykach iskrzy.

#39  2019.07.18 20:58:32 ~Piel

Do 37. I ty śmiesz się przyznać, że jesteś pielęgniarką od kilkudziesięciu lat, a jednocześnie określasz kogoś w tak wulgarny sposób? Jedna pisze "głąbie", wcześniej inna "suki". Niech ktoś zaprzeczy, że pielęgniarki po LM to jednak tępe, zawistne prostaczki i to głównie one atakują na tym forum i obrażają inne pielęgniarki tylko dlatego, że ośmieliły się dokształcać. Czy ktoś jeszcze jest zdziwiony tym, że tak mało młodych wchodzi do zawodu? Równie dobrze można wejść w kłebowisko syczących żmij albo wdepnąć w krowi placek.

#40  2019.07.18 20:59:05 ~Luna

Oprócz dużych pieniędzy - ważny jest też szacunek , a na to w naszym kraju pielęgniarki niestety nie mogą liczyć . Będziecie zarabiać po 5 tysięcy mając tytuł magistra i nadal pracować po 2 przy 40 pacjentach , robiąc wszystko tak jak do tej pory - nie potraficie się cenić wzajemnie ,co widać po komentarzach . ,Wasze przedstawicielki myślą o urlopie zdrowotnym po 60 dla tych , które będą chciały dalej pracować , co jest co najmniej śmieszne , patrząc jak załatwiły starszym koleżankom na stanowiskach oddziałowych aby do 2020 roku nie musiały posiadać magistra , podobnie rząd dba o pracujących w handlu - niedziele są dla rodziny , wojsko ,policja , straż , nauczyciele mają tyle stresu związanego z pracą - ale pielęgniarki po 40 latach pracy - co daje w systemie zmianowym około 8 lat ! nieprzespanych nocy - mogą pracować na emeryturze - oczywiście że mogą , ale przez te 40 lat powinny mieć warunki do pracy przynajmniej po części jak w innych zawodach , w których raczej nikt nie bierze udziału w czyjejś chorobie , śmierci czy starości . Czy ten zawód jest dla młodych osób ? - te które znam pracują w poradniach i nawet nie myślą o pracy w szpitalach -tu zarabiają mniej ale są paniami /panami pielęgniarkami/rzami - żaden niezadowolony pacjent nie będzie ich poniżał , bo tu mają szacunek jaki należy się tym którzy pracują Czy w szpitalu ktoś martwi się tym , że pielęgniarka pracująca ponad ludzkie siły straci swoje zdrowie ? Zacznijcie bardziej myśleć o tym w jakich warunkach będziecie pracować , bo jak na razie to tylko kłótnie i szkalowanie jedna drugiej , a do emerytury daleko.

#41  2019.07.18 21:41:38 ~Piel

Skonczylam studia po 25 latach pracy na prestizowej uczelni nie w pipiduwie i wiem jak te studia wygladaja .Sa uczelnie gdzie pokazuja sie raz w miesiacu a za napisanie pracy placa innym.Takich mamy mgr,ani wiedzy ani kultury .Studia nic nie wniosly w moje umiejetnosci nie mam wiekszej wiedzy.Wstyd co tutaj sie wypisuje Dzisiaj uslyszelismy od szefa uczcie te mlode bo nic nie umieja _zaznaczam prawie kazda mgr .

#42  2019.07.18 22:28:21 ~A

No to salowe bd sie opiekowac chorymi ,powodzenia

#43  2019.07.18 22:40:10 ~Ech

Czy osobom, które ukończyły kształcenie przed 1996 r. odebrano uprawnienia nadane na mocy Ustawy o pielęgniarstwie z1935 r, a funkcjonującej do 1996 r?

#44  2019.07.18 22:54:12 ~do 44

Dlaczego Projektodawca nie odróżnia w przypadku pielęgniarki czynności, które wymagane są zgody ustawowej państwa art.84-87 Ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej z 2011 r( a których korzenie są w Ustawie o pielęgniarstwie z 1935 r.), od tych które tej cechy nie posiadają np. czynności salowej, czy specjalisty w dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia jak np. zarządzanie lub nauczanie (edukacja zdrowotna)?

#45  2019.07.18 23:24:13 ~DO 44

A czytał ustawy?

#46  2019.07.19 00:25:37 ~smutna

To jednak prawda ,że nasza grupa zawodowa jest glupia

#47  2019.07.19 01:11:14 ~Doria

Dlaczego te mądre pielęgniarki po studiach przychodząc do pracy zawsze proszą o pomoc starsze pielęgniarki nawet przy prostych czynnościach przy chorych.

#48  2019.07.19 07:08:01 ~Do Pani 41

Wreszcie mądry komentarz! Jak czytam komentarze, niektórych pielęgniarek to po prostu wstyd mi jest, za tą grupę zawodową. Jedna, przed drugą. To są pielęgniarki? A gdzie ich empatia, czlowiecza wrażliwość? Tylko słychać kasa, kasa, kasa! Owszem jest potrzebna. Ale wybierając, ten zawód godzimy się na wszystko, w tym również na płace. Wstydzcie się. Po komentarzach człowiek pozna, która tak naprawdę ma "serce" w tym zawodzie, a która ma tam kamień. Pozdrawiam serdecznie ;)

#49  2019.07.19 07:39:11 ~Jolka

Pracuję w szpitalu jako salowa i pielęgniarka ma dużo więc niech nie przesadzaj za nocne dyżury świąt mają płacone za świąteczne dniuwki a salowe nie więc niech powiedzą ile dostają wypłaty do ręki latają na dwa etapy cytuje bo do kasy się przyzwyczaił a 5000zł to dla Niej za mało

#50  2019.07.19 07:46:23 ~Przyjaciel

Tak niby panie po studiach mają większe kompetencje aLe wcale nie są lepsze od pielęgniarek po LM czy SM TA ZMIANA SYSTEMU NAUCZANIA bo wcześniej się nazywało tak a teraz tak spowodowała nieporozumienia a ja i tak na swoim doświadczeniu wiem że pielęgniarki po LM i SM są lepiej przygotowane do zawodu niż te panie po niby studiach za pieniądze albo zaocznie -p

#51  2019.07.19 08:38:35 ~Do 50

Pielęgniarki po LM i SM praktyki na oddziałach odbywały pod okiem instruktorek - na każdym oddziale była instruktorka znająca specyfikę pracy danego oddziału . Obecnie opiekę nad studentkami prowadziły w większości oddziałowe - a przecież ich obowiązków nikt nie przejmował , nic więc dziwnego , że mało mogły nabyć umiejętności praktyczne . Także niektóre instruktorki tej wiedzy praktycznej nie mają . Niestety brało się pieniądze a ci którzy chcieli się czegoś więcej nauczyć niż w książkach nie mieli okazji na tych swoich praktykach.

#52  2019.07.19 09:23:44 ~Do 49

Szanowna salowo! Jak ci tak żal d.ę ściska, to podejmij studia pielęgniarskie, a nie zaglądaj pielęgniarkom do portfela. Razi cię to, że mamy płacone za noce i święta? A jaka to łaska, co? Jeśli nie masz płacone za świąteczne " dniuwki", to pożal się swojemu kierownictwu, a nie na portalu dla pielęgniarek. I jeszcze jedno, kup sobie słownik ortograficzny "mądralo".

#53  2019.07.19 09:41:06 ~Kicia

A co to salowa to nie człowiek dać jej 50 zł nie pracuje za wszystkich w szpitalu żenada jeszcze wam mało to ile panie chciały by zarabiać

#54  2019.07.19 09:43:42 ~Do53

Salowa pracuje nie za wszystkich a za siebie

#55  2019.07.19 10:38:47 ~kaja

Panie pielęgniarki z mgr. uważają się za takie mądre ale co te studia ich są warte.Jeżeli lct.jest równoznaczny z LM i nie jest uznawNy za studia l stopnia to jak one mogły zrobić magistra nie mając podstawy.Krzykaczki weście się puknijcie w głowę bo kiedyś jakaś p. Szczurek wam zrobi koło dupy i nie uzna waszego dyplomu tak jak zrobiła to z lct.Nie ubliżając wszystkim p.pielęgniarkom większość z mgr nie grzeszy inteligencją ale za to przeliczać to umie.P. pielęgniarkom po LM,SM ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO najlepszego żeby wszystko ułożyło się dobrze pomimo tych zawirowań a nam pielęgniarkom pań w zarządzie mądrych które będą dbać o wszystkie piel. bez względu na wykształcenie.

#56  2019.07.19 10:51:44 ~56&

To jest kolejna ocena szkolnictwa wyższego.Co na to organizatorzy?

#57  2019.07.19 12:07:04 ~Piel

Twój komentarz to jeden wielki kociokwik. Nie wytykaj innym braku inteligencji, bo sądząc po tym, co napisałaś, wcale nią nie grzeszysz. Czytam te wasze wypociny z uśmiechem na twarzy i zastanawiam się, jak długo jeszcze będziecie wypisywać tutaj podobne bzdury, które rodzą się z zawiści w waszych malutkich rozumkach. Jeżeli przynosi wam to ulgę, to jęczcie dalej. Psy szczekają, a karawana jedzie dalej.

#58  2019.07.19 12:10:38 ~ela

Jak można zrobić magistra pielęgniarstwa zaocznie nie mając lct,bo przecież licencjat to nie studia l stopnia.

#59  2019.07.19 12:26:30 ~kaja

Do57 .Co zabolało ,zrobiłaś mgr zaocznie .Zastanów się co to warte.Przecież licencjat to nie studia.

#60  2019.07.19 12:27:26 ~Do 34 I 37

Do 34, 37 Reprezentowany przez 34 i 37 poziom kultury to dopiero dno a jak obrażać adwersarza, to proszę to robić inteligentnie i z klasą. Wasze zachowanie jest nie tylko żenujące ale i przerażające. Na całym świecie zawody medyczne mają obowiązek podnoszenia kwalifikacji, aby nie stracić uprawnień i nie rozumiem dlaczego w Polsce budzi to takie emocje, jakie zaprezentowały "zrównoważone emocjonalnie inaczej" 34 i 37. Obrażacie innych, liczcie się z ripostą. Wierzyć się nie chce, że te komentarze napisały osoby mające PWZ pielęgniarki, oby tylko zwykłe trolle.

#61  2019.07.19 12:27:34 ~asia

Jaka płaca taka praca

#62  2019.07.19 12:30:05 ~kaja

Do57.Żeby twoja karawana nie zatrzymała się kiedyś.Szybciej niż Ci się wydaje ty pustaku.

#63  2019.07.19 13:20:32 ~Gość

Do 12. A może to pielęgniarki są nieogarniete a nie salowe i nie każdy umie tak sprzątać jak one. Co boli was że salowa nie musi robić połowy rzeczy, które należały do was a ona musiała zostawić swoją pracę i wam pomóc. Szanujmy się nawzajem. A tak na marginesie bez salowej ani rusz

#64  2019.07.19 13:47:36 ~Piel

Do niejakich i nijakich idiotek o imionach Kaja i Ela. Ale macie zryte berety! To co wypisujecie nie mieści się w głowie. Poziom godny imbecyla, nie obrażając imbecyla oczywiście. Powtórzę jeszcze raz, bo chyba nie zrozumiałyście - szczekajcie i ujadajcie wściekle dalej:-) Z satysfakcją posłucham tego skowytu.

#65  2019.07.19 15:54:31 ~katarzyna

Do 64.Popraw sobie beretke na zrytym łbie.Może masz mgr.ale dno to Ty jesteś.GDZIE PRACUJĄ TAKIE popaprańce jak ty

#66  2019.07.19 15:55:08 ~Do 63

No tak się składa, że na nocach nie ma sprzataczek i szpital funkcjonuje , wyobrażasz sobie dyżur bez pielęgniarki? Jeszcze raz podkreślam,nie ma już salowych.

#67  2019.07.19 16:14:21 ~Do 65

Dołączyłaś do wymienionego duetu? Będzie weselej.

#68  2019.07.19 16:36:54 ~piel

Do67.Wesoło to już jest zTobą.Popraw beretke na łbie bo jak cię pies ugryzie i beretka spadnie żeby nie było widać zrytego mózgu.Głupia to ty jesteś i nawet studia ci nie pomogą.

#69  2019.07.19 17:02:20 ~Piel

Rzucajcie mięsem do woli i zaklinajcie rzeczywistość, skoro przynosi wam to ulgę. Tylko tyle możecie zrobić bidulki:-):-):-)

#70  2019.07.19 17:21:31 ~tomek

Do 69.Ależ ty jesteś kłótliwa .Widać że po magisterce.Wredny z Ciebie babsztyl.

#71  2019.07.19 17:23:02 ~ela

Do 69.Miło Ci babsztylu.

#72  2019.07.19 17:34:13 ~Iga

Macie jakąś alergię czy obsesję na punkcie magisterek, bo każdemu, kogo atakujecie i obrażacie, wytykacie posiadanie tego tytułu? To jest jakiś grzech, ujma, wstyd czy jeszcze coś innego? Niby dorośli ludzie, a tacy żałośni.

#73  2019.07.19 17:53:32 ~iza

To proszę mi powiedzieć dlaczego panie po magisterce wyzywają wszystkich od leni,debili bo ktoś nie ma takiego tytułu jak one np pani z nr.1 i jeszcze tam kilka innych.Czemu się wywyższają,przecież między gr.8 a 7 to tylko 2lata nauki.Każdy ma kursy ,szkolenia.Panie z gr.9 też,doświadczenie i umiejętności.

#74  2019.07.19 18:15:51 ~natalia

W głowie się nie mieści co się dzieje w pielęgniarstwie .Taki piękny zawód aBrak szacunku między personelem,wyzwiska .Obrzydliwe.

#75  2019.07.19 18:18:04 ~Iga

Do pani Izy. Mogę zadać takie samo pytanie - dlaczego panie bez magisterki wyzywają osoby z tym tytułem od "suki, głąbów, pustaków" itp? Dlaczego naśmiewają się z nich i próbują je zdyskredytować pisząc dyrdymały typu "jak można zrobić magistra pielęgniarstwa zaocznie nie mając lct, bo przecież licencjat to nie studia I stopnia". Ręce opadają.Dostaje się tutaj nie tylko magisterkom, ale i licecjatkom. Zawiść, zawiść i jeszcze raz zawiść.

#76  2019.07.19 19:02:32 ~Mała

Czytając komentarze utwierdzam się w przekonaniu, że pielęgniarki mądre jednak nie są.

#77  2019.07.19 19:12:41 ~lza

Nie wiem czy tylko zawiść.Może tak może nie.Dużo tutaj robi również chęć wywyższania się ponad innymi.Chęć udowodnienia ,że ja jestem lepsza. Takich piel. nie brakuje.A siatka płac dolała oliwy do ognia.Za duża różnica płacowa .Czy jest to normalne żeby za tą samą pracę tak różne wynagrodzenie.Rozumiem 1000 ale aż tyle.Chociaż sama mam magistra to wolę pracować z paniami po LM czy SM bo są sympatyczniejsze,szybciej gdzieś ten dyżur leci i wszystko jest zrobione.Z samymi magisterkami idzie toporniej.Moim zdaniem wina leży po obu stronach.I lepiej już nie będzie.

#78  2019.07.19 20:57:07 ~Do 77

Będzie coraz gorzej niestety.

#79  2019.07.20 00:55:21 ~Ewa

Same zafundowałyśmy sobie aparthaidową segregację. Rozbojem i krzywdą jest tak przepastna różnica w wynagrodzeniu za tę samą pracę. Płacimy nie za zakres obowiązków i odpowiedzialność z tym związaną , ale za wejście w posiadanie tytułu :magister i specjalista.Przez lata protesty , strajki nic nie przyniosły wymiernego w naszym zawodzie, dopiero odchodzenie na anemiczne emerytury steranych pielęgniarek, luki personalne i pochopność przy tworzeniu siatki płac (kominowych dysproporcji), dały szanse części pielęgniarek na widoki wyjścia z zapaści.Osoby w wieku 50 + jako te stare, zignorowano i przeskoczono Mam żal do izb, związków o brak jasności, informacji i konsultacji przy tworzeniu siatki płac.

#80  2019.07.20 00:56:03 ~Zuzka

Kochane panie po LM, czy jest sens pracować w tym zawodzie? Narażać oraz niszczyć swoje zdrowie, zarywać noce, spędzać Święta, niedziele na dyżurach, brać odpowiedzialność za czyjeś życie mając takie warunki pracy? W imię czego? Żeby usłyszeć gdzieś w kącie,że pielęgniarki to leniwe krowy, lub przeczytać, że nic nie robią tylko jedzą czekoladki, a przy pacjencie to robi wszystko rodzina? Użerać się z koleżankami, że ta ma licencjat, ta specjalizację, a ta magistra? Czy to warto? Za te marne pieniądze, przy tak zróżnicowanej płacy za wykonywaną tą samą pracę? Nie oszukujcie się okazana wdzięczność, uśmiech niektórych pacjentów nie zrekompensuje tego wszystkiego. Nie pozwólcie się tak upokarzać. Nie tłumaczcie sobie, że macie tyle lat. Życie nie kończy się na pielęgniarstwie, jest inna praca tylko trzeba się rozejrzeć i odwagi. Powodzenia ;-)

#81  2019.07.20 07:54:44 ~do 80

Przeczytaj jeszcze raz co napisałaś i pomyśl komu serwujesz te rady.

#82  2019.07.20 08:45:07 ~do 80

Pielęgniarki po LM odejdą za parę lat hurtowo na emeryturę i wtedy ten system oparty na wyzysku tej grupy zawodowej się zawali. Na 3, 5 lat przed emeryturą nie szuka się nowej pracy.

#83  2019.07.20 08:55:01 ~do 80

Zobacz jaka jest różnica i od kiedy między pielęgniarką, tą pracującą z pacjentem, a tą która pełni czynności administracyjne w tym formułuje zakresy obowiązków podległym pielęgniarkom, które państwo w tym NFZ musi zagwarantować każdemu pacjentowi w wykonaniu pielęgniarki bez względu na miejsce jego pobytu.

#84  2019.07.20 11:58:15 ~absurd

Wystarczy tylko ustawę w dużym stopniu dyskryminującą personel zaskarżyć może do trybunału konstytucyjnego i będzie po sporach i sianiu nienawiści . Tak duża różnica w płacy za tą samą pracę narusza wszelkie normy pokojowego współistnienia wśród personelu pielęgniarskiego i zaburza wszystkie logiczne normy społeczne . Nie może tak być aby w zawodach ratujących ludzkie życie i zdrowie ustawa powodowała tak duży stopień nienawiści .

#85  2019.07.20 12:13:06 ~Do

Zakresy obowiązków pielęgniarek! ?

#86  2019.07.20 15:29:46 ~iza

Zakres obowiązków tu nic nieda.W pracy jesteśmy zależne jedna od drugiej zwłaszcza jeżeli coś się dzieje.Musimy ze sobą współpracować.wyrównanie zarobków najlepiej by tutaj pomogło.Wszystkie poczułyby się dowartościowane.

#87  2019.07.21 00:37:47 ~Gh

To zaskarż. To do 84.

#88  2019.07.21 00:43:18 ~Gh

Zobaczymy co z tego wyniknie? Odpowiem. Nic! Na tę różnicę płacową czekałysmy wiele lat. I wreszcie doczekałyśmy się. Ale skarżyć możesz.

#89  2019.07.21 07:36:39 ~#89

Ciesze się,ze ta ustawa wyeliminuje panie po LM i SM,dobrze,ze będą miały niskie emerytury i różnice w pensji 2 tys.Brawo Zwiazki Zawodowe i Izby Pielegniarskie! Wreszcie czlowiek wie po co placi na Izby i Zwiazki.

#90  2019.07.21 11:45:32 ~do 89

Z czego się cieszysz,w niektórych szpitalach LM ma prawie 2xtyle co mgr specj w innych

#91  2019.07.21 14:01:59 ~Do 89

Ciesz się że z powodu zbyt niskiej emerytury niektore emerytki zostaną bo wy byście same nie dały rady. Swoją droga wyjątkowo podłe słowa.

#92  2019.07.21 15:39:59 ~do89

Może ty i masz tego magistra ale inteligencji to ci brak.Ciesz się póki możesz zanim nie trawisz do psychiatryka z tej nienawiści.Twoje słowa to są tak podłe żmijo że życzę Ci wszystkiego co najgorsxe w życiu bo tylko na to zasługujesz .A jakby twojej matce tak ktoś powiedział byłabyś zadowolona.Mam tylko nadzieję że wraz z podwyżką dołożą Ci więcej obowiązków i większą odpowiedzialność żebyś z dyżuru schodziła z jęzorem do podłogi i nie wiedziała jak się nazywasz.Ty się martw czy twoja emerytura będzie wysoka za lat 30 i czy wogóle jej doczekasz.Do pani IZY NADAL PANI UWAŻA ŻE WSZYSCY SIĘ UWZIĘLI NA magisterki.

#93  2019.07.21 15:57:23 ~ela

Do89.I dziwić się dlaczego nikt nie lubi płazów i gadów .

#94  2019.07.21 16:39:32 ~isia

Do89 .Jaka ty jesteś żałosna.

#95  2019.07.21 16:47:36 ~do89

Takim to trzeba się urodzić chyba że takie wychowanie.

#96  2019.07.21 18:12:15 ~mela

Do#89.Jak można opiekować się chorym jak się jest tak nidobrymi i nie szanuje się koleżanek ,z którymi się pracuje.

#97  2019.07.21 23:42:33 ~91

Przecierz to nie będzie zajmowało się chorymi będzie tylko ,siedzieć W papierach " i będzie pokazywać paluchem innym co trzeba zrobić.

#98  2019.07.22 06:48:51 ~do89

Panie po LM I SM brały udział w protestach ,strajkach żeby przyszłym piel.było dobrze i taka zapłata za to.A co one mają z tego.Siedzieć w papierach też nie będą wszystkie.Pozabijają się która ma wyjść na dzwonek.

#99  2019.07.22 06:57:36 ~mela

Do#97.Niech idą do biura.

#100  2019.07.22 08:19:11 ~Pielęg

Do komentujących powyżej. Myślałby kto, że jesteście opoką pielęgniarstwa! Załóżcie sobie towarzystwo bohaterek w czepkach i tam dalej wzajemnie się adorujcie. Widuję na co dzień tę waszą "szybką" reakcję na dzwonki pacjentów. Koń by się uśmiał! Szybkie to są, ale wasze spojrzenia na młodsze, wskazywanie na nich palcem i tekst "młoda pójdzie". Potraficie tylko jęczeć i zazdrościć? Dyskredytujecie każdego, kto wyjdzie przed szereg. Potraficie utopić w szklance wody nawet koleżankę w swoim wieku tylko dlatego, że w wieku 50+ zrobiła studia czy specjalizację i nagle próbujecie jej udowodnić, że jest głupsza od was, a jej dyplom jest gówno wart. Zawistne matrony, którym doświadczenie pomyliło się ze zwykłą rutyną. Nic dziwnego, że młodzież omija ten zawód z daleka.

#101  2019.07.22 09:44:26 ~haha

Młodzież za to galopująca ale w pysku jak zawsze bo w nogach to szybkość osła czyli nijaka.Tylko dlaczego jak coś nie wie po,sorbonie" chodzi się pytać pani po LM PRZECIEŻ TAMTA PONOĆ MĄDROŚCIOM NIE GRZESZY.Ty to chyba mylisz pojęcie między zawiścią a sprawiedliwym wynagrodzeniem za tą samą pracę.Lekarz dając zlecenia nie patrzy na młodą tylko na tą starszą pielęgniarkę bo wie że będzie wszystko zrobione.A co ty myślisz że będziesz z tytułem mgr siedzieć na kanapie z gumą w buzi ipalcami na komórce i patrzeć z za rzęs która wstała.To nie ta praca ,laluniu".Jak chcesz błyszczeć to zmień pracę na bardziej odpowiednią dla ciebie i gdzie będą cię adorować.

#102  2019.07.22 11:31:45 ~Do 101

Ha, ha, ha! Nic nie zrozumiałaś, ale czego oczekiwać od kogoś inteligentnego inaczej z rozumkiem jadowitej żmiji. Odezwała się matrona zalatująca naftaliną, która gotuje się na samą myśl, że ktoś może mieć lepiej od niej. Miło posłuchać waszych jęków i popatrzeć na to, jak się wijecie z zawiści.

#103  2019.07.22 12:45:53 ~magisterka

Do#101.To ty człowieku chyba nic nie pojmujesz.Z czego tu się cieszyć .Ja pomimo ukończonych studiów ,specjalizacji nigdy bym tak nie potraktowała osoby dużo starszej od siebie tak jak ty to robisz chyba że tak traktujesz swoich rodziców i jest to dla ciebie normalka.A hodowcy gadów i płazów dziwią się dlaczego ludzie nie lubią tych zwierząt.TERAZ to chyba mało używa się naftaliny.Ale ty się znasz lepiej na molach jak i na wszystkim bo żyjesz z nimi w zgodzie.Nie ,zagotuj się z nienawiści bo wylądujesz w psychiatryku.

#104  2019.07.22 13:14:54 ~karol

Do 102 .Gdzie można kupić naftalinę potrzebuje jej moja babcia emerytowana piel.Jak nie wiesz zapytaj swoją mamę.Ale ty będziesz wiedziała na pewno.

#105  2019.07.22 15:06:48 ~Do 103

Nie przesadzaj z tą gloryfikacją starszych, bo święte nie są, podobnie jak nie są złe wszystkie młode pielęgniarki. Nie wrzuca się wszystkich do jednego wora. Sama jestem w wieku 55 lat i osobiście lepiej pracuje mi się z młodszymi koleżankami, a zwłaszcza odkąd skończyłam studia i specjalizację, co stało się solą w oku moich rówieśnic po fachu i przyczyną ciągłych przytyków i złośliwości.

#106  2019.07.22 15:13:34 ~beata

Mam magistra ale jeszcze nigdy w życiu nie powiedziałam nic obrazliwego na pielęgniarkę po +50 i starszej .To jest tak chamskie że brak słów na to .Ale czasy się zmieniają i widać to jest ogólnie aprobowane

#107  2019.07.22 15:27:06 ~stara

Do105.A ty jesteś miła dla koleżanek w swoim wieku.

#108  2019.07.22 16:31:56 ~Do 107

Oczywiście, że tak i nie wywyższam się tylko dlatego, że jestem po studiach i specjalizacji. Wszystko jednak ma swoje granice i nikomu nie pozwolę się obrażać z tego powodu. Nie nadstawiam drugiego policzka w odpowiedzi na obelgi. Nikogo nie zamierzam również przepraszać za to, że otrzymuję podwyżki zgodnie z ustawą. Każdy jest kowalem własnego losu.

#109  2019.07.22 16:42:08 ~stara

Do#108.To kuj dalej.Ciekawe czy one są tego samego zdania.

#110  2019.07.22 17:20:00 ~do108

Ala.Uważasz że zgodnie z ustawą należą ci się podwyżki nie przeczę.Ale tym które na tej ustawie stracą też chyba coś się należy.Ja mam magistra ale moja mama nie .30 lat pracy i to jest nic w/g ciebie Nikt nie poszedł za nią na dyżur,noc czy świeta.Pracowała na 2 etaty żeby na wychować ,wyuczyć.Raczej ona zamieniała się z wami żebyście szły na uczelnię. Porobiłyście magistry i tak zmądrzałyście,zapomniałyście jak to było bez magistra.Pomimo magistra,specjalizacji to niczym jesteście dla dyrekcji czy lekarzy.Lekarze mogą się nie kochać ale jeśli chodzi o dobro ich zawodu to staną jeden za drugim.A my niepotrafimy.Jesteście tak żałosne że tylko płakać nad wami.

#111  2019.07.22 19:46:15 ~Do 110

Nie przesadzaj. Nikt za mnie nie pracował, swoje godziny musiałam wyrobić, podobnie jak twoja matka, a że wyrabiała dwa etaty, to jej sprawa, nie mój problem.

#112  2019.07.22 19:47:39 ~Do 109

Nie obchodzi mnie ich zdanie.

#113  2019.07.22 20:23:06 ~tomek

111.Ty to pizda jesteś.Gdzie takie żmije pracują.Żebyś się nie posikała z tej radości .Bo w tym wieku to o to łatwo byle cichot, kaszel. i ubaw dla otoczenia

#114  2019.07.22 20:36:12 ~do#111

I ty twierdzisz że jesteś inteligentna.Nie pośliżnij się na podłodze jak będxiesz szła tanecznym krokiem korytarzem.

#115  2019.07.22 20:46:09 ~Piel

A tu jak zwykle nic nowego, tylko wyzwiska i żmije.

#116  2019.07.22 20:47:13 ~p

Do Białegostoku drogie panie prezes bardzo się cieszy że mamy takie.zgodne""środowisko.

#117  2019.07.22 20:52:58 ~do111

Za tyle lat poniewierki ,zmusznia do pracy,wyśmiewania się wreszcie na kimś się wyżyję.Genialne zachowanie godne pani magister pielęgniarstwa.20 LAT PRACUJĘ W ZAWODZIE i nigdy nie słyszałam takich tekstów o naśmiweaniu się z tych co robią mgr. Ty masz chory mózg. Możesz sobie pisać co chcesz ale mgr nie idzie w parze z rozumem .Może to początek Alzheimera.Ciesz się ,śmiej się .Masz swoje 5 min.Wykorzystaj je dobrze. I uważaj na śliską podłogę.

#118  2019.07.22 20:55:29 ~do 116

A to ty z puszczy jesteś Uważaj na żubra

#119  2019.07.22 21:08:45 ~tomek

Geriatria pani prezes

#120  2019.07.22 21:54:35 ~Do 117

A ty chyba nie masz tego mózgu w ogóle pisząc takie brednie, bo idąc twoim tokiem myślenia, równie dobrze brak magistra może iść w parze z brakiem rozumu. To, że w ciągu swojej "20 LETNIEJ KARIERY W ZAWODZIE" nie słyszałaś o naśmiewaniu się ze studiujących pielęgniarek, a zwłaszcza z tych starszych, wcale nie jest równoznaczne z tym, że do sytuacji nie dochodzi. Bardzo ciekawe jest pierwsze zdanie twojej wypowiedzi. Za co i na kim chcesz się wyżyć?

#121  2019.07.22 22:20:53 ~do 120

To jest twój tok myślenia.Ja się nie smieję ze starszych pielęgniark.A czytając twoje wcześniejsze wypowiedzi to ty raczej tak.

#122  2019.07.22 22:41:24 ~tomek

Panie kończcie te wywody.Pani z puszczy też.Kończcie szkoły .Jeżeli +55 dało radę a wiadomo rozum w tym wieku gorzej już ogarnia i przyswaja wiedzę to młodsze tym bardziej dadzą sobie radę.Dobranoc

#123  2019.07.26 08:27:08 ~plejady 7

Dalej aktualne jest powiedzenie pewnej wykładowczyni ze studiów , jest nas kilkaset tysięcy, moglibyśmy być siłą jak górnicy, niestety jesteśmy najbardziej niezorganizowaną grupą zawodową dlatego koleżanki i koledzy nie dziwcie się że nas nie szanują , jedna drugiej dla srebrników , kariery, pochlebstw, przegryzła by tętnice, smutne ale prawdziwe. Przykłady w moim szpitalu.

#124  2019.07.28 12:19:23 ~eliza

święta prawda .

#125  2019.07.31 17:13:08 ~obserwator

Drogie Panie z tytułem mgr. oraz Panie specjalistki ,mam dla Was ofertę -co byście powiedziały Panie ,aby zweryfikować zakres obowiązków W zależności od stopnia wykształcenia I zarobków .Dla Was to powinien być punkt honoru ,aby oprócz ustalania rozporządzenia o wynagrodzeniu ,ustalić taki zakres obowiązków .obecnie jest tak ,że władze ustalają wysokość wynagrodzenia a praca pielęgniarki Z tytułem jest taka sama jak zwykłej pielęgniarki I taka sama odpowiedzialność .

#126  2019.08.05 15:32:52 ~Po LM

Wyższe uposażenie zasadnicze niż magister pielęgniarstwo że specjalizacją o kilkaset złotych!

#127  2019.08.08 08:23:41 ~Plg

Rzygać się chce. Jedna drugą w łyżce wody utopiłaby. Bo ja jestem taka , a ona taka. Tfu.

#128  2019.08.13 23:45:58 ~House

Kabaret