Pielęgniarki: nie dla podziału pieniędzy według widzimisię naczelnej i oddziałowej.


W dniu wczorajszym opublikowaliśmy informację z raportu ministerstwa zdrowia z konsultacji publicznych oraz opiniowania projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie "1200 PLN do podstawy pielęgniarek" z której wynika że, pracodawcy są zainteresowani, żeby to w ich gestii był podział środków finansowych na wzrost wynagrodzeń pielęgniarek i położnych. Dzisiaj przedstawiamy opinie pielęgniarek w tej sprawie...

Pracodawcy podkreślają, że nie zasadnym jest przyznawanie równych kwot wszystkim pracownikom na wzrost wynagrodzeń - pula znaczonych lub wynikających z przyznanego współczynnika korygującego środków przeznaczonych na wynagrodzenia z budżetu NFZ powinna być w gestii pracodawcy, który mógłby dokonać podwyżek na zasadzie elastyczności biorąc pod uwagę wiele czynników - zaangażowanie pracownika, doszkalanie, właściwe i sumienne wykonywanie obowiązków ze stosunku pracy, staż pracy, stanowisko, zakres obowiązków i odpowiedzialności itp. - jest to błąd, który wywołuje w praktyce niesnaski w samej danej grupie zawodowej zawodów medycznych. Czytaj więcej w tej sprawie w artykule pt:. Dyrektorzy szpitali: podział 1200 dla pielęgniarek powinien być w naszej gestii.

Poniżej przedstawiamy komentarze pielęgniarek i położnych:

Degrengolada, co to ma być: Panie dyrektorze, co łaska? Czy Panie, które nam to załatwiły upadły na głowę, to może wprowadzanie tego przepisu zaczniemy od nich, dostaną zero składkowego... do jakiego poziomu sprowadziły ten zawód? Mamy żebrać?

Dyrektorzy to niech liczą swoje... bo 1200 jest moje ustawowo... ustawa ważniejsza od rozporządzeń... na strajku byłam, doświadczenie posiadam jakby co...

Takie wytyczne to do premii, a nie podstawy.
To zamieszanie powinno i musi! zakończyć się strajkiem z odejściem od łóżek!

I, znów kłótnia, a podział według rozporządzenia. Nie wolno dopuścić aby dzieliła dyrekcją. Znów podział byłby według widzimisię naczelnej i oddziałowej.

Pielęgniarka 15 PLN na godz. pracy lekarz 260 PLN na godzinę w Lublinie. Pozdrawiam

Niektórych żal ściska. Kto ma te pieniądze w podstawie to nie pozwoli ich sobie odebrać. Czas by inni zawalczyli o siebie lub zwolnili się z tych DPS czy Uzdrowisk. Poza tym najlepiej jak każda grupa zawodowa walczy o siebie. Skłócanie ludzi to odwieczne metody zarządzających.

Pracodawcy - CHCECIE POŁKNĄĆ nasze ciężko zarobione pieniądze?

A z 99 % pielęgniarskich wółów roboczych tylko te,które zawsze dają radę,nawet w pojedynkę gdyż dobrze "organizują sobie"pracę. I nigdy nie komentują żadnych,nawet wybitnie durnych zarządzeń zwierzchników i nigdy nie wypowiadają zakazanego słowa "CIĘŻKO",nawet,jeśli z wyczerpania padają na pysk w trakcie roboty a po niej z bólu nie mogą zasnąć.

Najbardziej wówczas byłoby premiowane/nagradzane "zaangażowanie pracownika" w donosicielstwo i lizodupstwo "elastycznych" pielęgniarek o elastycznym sumieniu.

Wydaje mi się że jeśli te pieniądze nie były by z założenia dla pielęgniarek to w takim uzdrowisku wszyscy okazali by się bardziej zasłużeni niż te biedne pielęgniarki których jest garstka. Zawsze znajdzie się ktoś w większej potrzebie i ważniejszy i i bliżej kierownictwa i nawet nie musi wykonywać żadnego zawodu medycznego żeby się załapać na konkretne pieniądze . Pielęgniarka w razie co załapie się na ochłapy i resztki z pańskiego stołu , czy tego chcecie?

PITU, PITU... NIECH USTALĄ JESZCZE KRYTERIA JAK PRZY WYBORACH MISS, TAKIE KRYTERIA NIECH SOBIE WPROWADZAJĄ PRZY PREMII... TO NAM SIĘ NALEŻY USTAWOWO!!! NADAL JESTEŚMY ZA DOBRE... GODZIMY SIĘ NA NADGODZINY, PRZEKŁADANIE URLOPU... ITP. Najwyższy czas zmądrzeć drogie koleżanki, szanujmy się same... bo nikt nas nie poszanuje a tym bardziej doceni.

Za komuny co w podstawie to twoje... A teraz szkoda gadać. Nie rozumiem jak można zabrać. W żadnych grupach zawodowych tego nie ma. Z resztą kto mądry by się na to zgodził.

Czyli pójdzie na inne rzeczy i wydatki, a pielęgniarki dostana figę z makiem.

A więc nadal po uważaniu? Co się bardziej liczy nazwisko czy uroda, a może inne względy? Zważywszy na straszliwą ułomność człowieka - a czym wyżej tym gorzej, potrzebne proste rozwiązanie tematu.

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Wiecej informacji w sprawie 1200 PLN do podstawy pielęgniarek

Komentarze użytkowników

#1  2019.09.01 19:03:10 ~#1

Wszyscy by chcieli,żeby to dyrektor szpitala dzielił pieniędzmi,bardzo wygodne rozwiazanie dla naszego Zwiazku Zawodowego,bo mniej problemow dla nich,no i Ministetstwo Zdrowia też już by się nie martwilo o pieniądze dla pielegniarek- bo to problem dyrektorów i niech tam pielegniarki sobie szukają pieniedzy.A efekt ? Kolejne bajeczne podwyzki dla lekarzy,juz nie 250 zł na godzine,ale może 350-450 zł na godzinę.Dla pielegniarek 0 zł na godzine.Przeciez już tak bylo,już to przerabialiśmy.Widać ktoś bardzo sie stęsknił za starymi,dobrymi czasami.Apeluję do Ogolnopolskiego Zwiazku Zawodowego Piel.i położ. jesli tak się stanie,to poddajcie się do dymisji.Powrotu do starych dobrych czasow to juz nie będzie,jesli lekarz ma 250 zl za godz pracy,to my chcemy min.100zł,to dobra propozycja i sprawiedliwa.A gdzie kochane nasze antyzwiazki zawodowe piel.i pol,program walki o urlopy zdrowotne,wczesniejsze emerytury ? Pracujecie już nad tym tematem? Macie jakis program,strategie poprawy losu pielegniarki ? Czegoś się boicie ,obawiacie ? To chyba nie jest trudny temat ? Nauczyciele mają urlopy zdrowotne-tylko z jakiego uzasadnionego powodu? Ale mozna ? Mozna ! Policjanci mają wczesniejsze emerytury.Mozna? .Mozna ! A przecież praca pielegniarki jest bardziej stresujaca niż policjanta.Są badania naukowe na ten temat,narzedzia macie do walki o poprawe losu i godnosci pracy pielegniarki.To w czym problem? Zacznijcie nas traktowac jak profesjonalną grupe zawodową,nasza praca to nie pielgrzymka do Czestochowy z samobiczowaniem sie,o chlebie i wodzie.Jestesmy kobietami pracujacymi w systemie zmianowym, w Święta,w duzym obciazeniu fizycznym i psychicznym,a policjant odchodzacy na wcześniejszą emeryturę jako mlody,silny i zdrowy mezczyzna,czy nauczyciel na bezpodstawnym urlopie zdrowotnym,bo tak mu się należy,to są sytuacje chore na tle innych zawodów takich jak np. pielegniarka.No i jeszcze dajcie pieniadze dyrektorom szpitali niech dzielą,to juz widzę jak je podzielą.

#2  2019.09.01 19:58:35 ~Ania

Wielkie - nie - dla podziału pieniędzy z przyznawanych podwyżek dla pielęgniarek, przez pracodawców. Obłuda i lizusostwo miałoby większe prawo do podwyżki. Pracowitemu człowiekowi zawsze zostają ochłapy. Najlepiej, kiedy, jednak znaczone są pieniądze i przyznawane z góry, według odpowiednich standardów. Nigdy pracodawcy, to byłby wielki błąd. Dotąd tak było. Jedni mieli ciągle coś dodawane, a inni pozostawali z tą samą płacą. Pozdrawiam

#3  2019.09.01 20:20:38 ~Andzia

Za zaangażowanie pracownika to mogą przyznać premię uznaniową a nie pieniądze które miały być dla wszysykich jednakowe

#4  2019.09.01 20:36:37 ~Do

PRLowskie specki!

#5  2019.09.01 21:27:29 ~///

Nie potrafię jako studentka zrozumieć tego cwaniactwa kosztem pielęgniarek ? Miało być 1600 brutto brutto, zostało 1200 brutto brutto po wielkich bojach włączone do podstawy ale tylko dla tych pielęgniarek pracujących pod NFZ i to na etacie i tylko do 202. Młodzi widzą, co się dzieje, decydenci różnej maści bardzo sobie życzą aby ten zawód w Polsce przetrwał a nawet się rozwijał. Pytanie, jakim cudem? Przy takim cwaniactwie i wyzysku.

#6  2019.09.01 21:43:46 ~ble

Nie pisasz głupot ustawa mów o wskaźnikach i kwocie bazowej o 1200 rozporządzenie i to czasowe to dwie różne rzeczy najpierw poczytaj potem nas ośmieszaj, że nie wiemy skąd są te dodatkowe pieniądze bo pacjenci też czytają te wypociny

#7  2019.09.01 21:52:54 ~Plg

Jestem plg przed emeryturą.Mimo ,że bardzo ciężko pracuję,niejednokrotnie byłam chora ,nie byłam na zwolnieniu od 30 lat .Jesten lubiana przez pacjentów ,koleżanki z pracy.Nigdy nie dostałam pochwały od dyrekcji szpitala a tymbardziej premii.Do emerytury 4 lata i dalej nie doczekam się premii.W sprawiedliwy podział nie wierzę ,w cuda też.Nie dajmy się koleżanki wyrolować.Do boju!

#8  2019.09.01 22:10:00 ~do 5

Nawet nie staraj się tego zrozumieć bo szkoda czasu i zdrowia. Ale jeśli wdepnęlaś w to pielegniarskie gówno - studiujesz pielęgniarstwo to przynajmniej zacznij pracować poza tym krajem bo tutaj zdrowie stracisz najwcześniej.

#9  2019.09.01 22:12:09 ~Ech

No i co z tego, że są takie zapisy? One dotyczą pielęgniarek.Ustawa opisująca zawód pielęgniarki od 1935 r. ma zapis, że praktyki pielęgniarki nie może nikt wykonywać bez ustawowej zgody państwa. Jak państwo realizuje tą normę?

#10  2019.09.01 22:33:25 ~do Plg

Zagrzewasz innych do boju a sama przez 30 lat nigdy nie bylas na zwolnieniu tylko ciężko pracowałaś na "płucnym"czesto będąc chora? . Trzeba było podlizywać się i donosić komu trzeba to przynajmniej miałabyś regularne premie finansowe i korzystnie ułożone grafiki.A tak na 4 lata przed emeryturą masz poczucie niesprawiedliwości i rozgoryczenia.

#11  2019.09.01 22:54:55 ~Aga piel

Te pieniądze należą się pielęgniarką. Absolutnie nie jestem za tym żeby to oddziałowe czy naczelne dzieliły pieniędzmi, bo nie każda ma względy u tych Pań. Dlatego niech zostanie dla każdej pielęgniarki, bez względu na, układy i układziki,

#12  2019.09.01 23:04:18 ~Do 10

Tak już zostanie.Dalej jestem na każde zawołanie jak pies.

#13  2019.09.01 23:10:01 ~Do

Spójrz na zakresy obowiązków pielęgniarek autorstwa tych Pań. Koniec z układami, układzikami? he,he,he

#14  2019.09.01 23:47:42 ~Ooo

Też od 1935 r. ustawa określa w jakim zakresie szkoła pielęgniarstwa ma kształcić osoby, którym nadaje tytuł 'pielęgniarka'.

#15  2019.09.02 07:43:26 ~do 7

Takie jak ty są traktowane jako najgłupsze j mają najgorzej.

#16  2019.09.02 12:49:34 ~do 15

Czyli większość

#17  2019.09.02 12:50:36 ~Takie nie

Już to mamy według uznania poLM podstawy 4650zl, a po mgr plus specjalizacją 4200zl, związki zawodowe to wiedzą i nic z tym nie robią, bo procenty odpodstawy na związki i Izby

#18  2019.09.02 12:53:22 ~LM

4650zl podstawy plus premia jedna zmiana, a magister pus specjalizacją 4200zl, poco się było uczyc

#19  2019.09.02 13:50:30 ~LM

Ja mam tylko 4360,ale kurs ekg ukończyłam.

#20  2019.09.03 05:15:42 ~Pdo19

No wlasnie pewnie pracujesz w poradni .To jest chore by piel.w poradni miala wieksza stawke niz w szpitalu pracujac w nocy I weekendy,no I zupelnie inna praca.Ztym tez trzeba zrobic porzadek.Przeciez piel. z poradni sie z nas smieja

#21  2019.09.03 11:39:23 ~MaX

Jeż chociaż grosz mniej dostanę, kładę wypowiedzenie. To samo doradzam wszystkim koleżankom i kolegom po fachu. Trzeba się szanować. Nagle się okaże że pieniądze się znajdą, bo będą musiały jak sami lekarze zostaną na oddziałach.

Dodaj komentarz