Pielęgniarki: nie dla podziału pieniędzy według widzimisię naczelnej i oddziałowej.

3 min czytania
1200 PLN do podstawy pielęgniarekAktualności
Pielęgniarki: nie dla podziału pieniędzy według widzimisię naczelnej i oddziałowej.

W dniu wczorajszym opublikowaliśmy informację z raportu ministerstwa zdrowia z konsultacji publicznych oraz opiniowania projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie "1200 PLN do podstawy pielęgniarek" z której wynika że, pracodawcy są zainteresowani, żeby to w ich gestii był podział środków finansowych na wzrost wynagrodzeń pielęgniarek i położnych. Dzisiaj przedstawiamy opinie pielęgniarek w tej sprawie…

Pracodawcy podkreślają, że nie zasadnym jest przyznawanie równych kwot wszystkim pracownikom na wzrost wynagrodzeń – pula znaczonych lub wynikających z przyznanego współczynnika korygującego środków przeznaczonych na wynagrodzenia z budżetu NFZ powinna być w gestii pracodawcy, który mógłby dokonać podwyżek na zasadzie elastyczności biorąc pod uwagę wiele czynników – zaangażowanie pracownika, doszkalanie, właściwe i sumienne wykonywanie obowiązków ze stosunku pracy, staż pracy, stanowisko, zakres obowiązków i odpowiedzialności itp. – jest to błąd, który wywołuje w praktyce niesnaski w samej danej grupie zawodowej zawodów medycznych. Czytaj więcej w tej sprawie w artykule pt:. Dyrektorzy szpitali: podział 1200 dla pielęgniarek powinien być w naszej gestii.

Poniżej przedstawiamy komentarze pielęgniarek i położnych:

Degrengolada, co to ma być: Panie dyrektorze, co łaska? Czy Panie, które nam to załatwiły upadły na głowę, to może wprowadzanie tego przepisu zaczniemy od nich, dostaną zero składkowego… do jakiego poziomu sprowadziły ten zawód? Mamy żebrać?

Dyrektorzy to niech liczą swoje… bo 1200 jest moje ustawowo… ustawa ważniejsza od rozporządzeń… na strajku byłam, doświadczenie posiadam jakby co…

Takie wytyczne to do premii, a nie podstawy.
To zamieszanie powinno i musi! zakończyć się strajkiem z odejściem od łóżek!

I, znów kłótnia, a podział według rozporządzenia. Nie wolno dopuścić aby dzieliła dyrekcją. Znów podział byłby według widzimisię naczelnej i oddziałowej.

Pielęgniarka 15 PLN na godz. pracy lekarz 260 PLN na godzinę w Lublinie. Pozdrawiam

Niektórych żal ściska. Kto ma te pieniądze w podstawie to nie pozwoli ich sobie odebrać. Czas by inni zawalczyli o siebie lub zwolnili się z tych DPS czy Uzdrowisk. Poza tym najlepiej jak każda grupa zawodowa walczy o siebie. Skłócanie ludzi to odwieczne metody zarządzających.

Pracodawcy – CHCECIE POŁKNĄĆ nasze ciężko zarobione pieniądze?

A z 99 % pielęgniarskich wółów roboczych tylko te,które zawsze dają radę,nawet w pojedynkę gdyż dobrze "organizują sobie"pracę. I nigdy nie komentują żadnych,nawet wybitnie durnych zarządzeń zwierzchników i nigdy nie wypowiadają zakazanego słowa "CIĘŻKO",nawet,jeśli z wyczerpania padają na pysk w trakcie roboty a po niej z bólu nie mogą zasnąć.

Najbardziej wówczas byłoby premiowane/nagradzane "zaangażowanie pracownika" w donosicielstwo i lizodupstwo "elastycznych" pielęgniarek o elastycznym sumieniu.

Wydaje mi się że jeśli te pieniądze nie były by z założenia dla pielęgniarek to w takim uzdrowisku wszyscy okazali by się bardziej zasłużeni niż te biedne pielęgniarki których jest garstka. Zawsze znajdzie się ktoś w większej potrzebie i ważniejszy i i bliżej kierownictwa i nawet nie musi wykonywać żadnego zawodu medycznego żeby się załapać na konkretne pieniądze . Pielęgniarka w razie co załapie się na ochłapy i resztki z pańskiego stołu , czy tego chcecie?

PITU, PITU… NIECH USTALĄ JESZCZE KRYTERIA JAK PRZY WYBORACH MISS, TAKIE KRYTERIA NIECH SOBIE WPROWADZAJĄ PRZY PREMII… TO NAM SIĘ NALEŻY USTAWOWO!!! NADAL JESTEŚMY ZA DOBRE… GODZIMY SIĘ NA NADGODZINY, PRZEKŁADANIE URLOPU… ITP. Najwyższy czas zmądrzeć drogie koleżanki, szanujmy się same… bo nikt nas nie poszanuje a tym bardziej doceni.

Za komuny co w podstawie to twoje… A teraz szkoda gadać. Nie rozumiem jak można zabrać. W żadnych grupach zawodowych tego nie ma. Z resztą kto mądry by się na to zgodził.

Czyli pójdzie na inne rzeczy i wydatki, a pielęgniarki dostana figę z makiem.

A więc nadal po uważaniu? Co się bardziej liczy nazwisko czy uroda, a może inne względy? Zważywszy na straszliwą ułomność człowieka – a czym wyżej tym gorzej, potrzebne proste rozwiązanie tematu.

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Wiecej informacji w sprawie 1200 PLN do podstawy pielęgniarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8224 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki – okazuje się, że płace mają charakter solidarnościowy.

3 min czytania
Rola związku Solidarność w obecnym chaosie płacowym w ochronie zdrowia… W artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych pt. W pielęgniarki rzuciła…
Aktualności

V Konferencja Naukowa WUMED już 25 maja!

2 min czytania
V Ogólnopolska Konferencja Naukowa Warszawskiej Uczelni Medycznej już 25 maja 2024 r. Tematem wydarzenia – „Wyzwania w nauce i praktyce z perspektywy…
Aktualności

Pielęgniarki - będzie urlop zdrowotny dla pielęgniarek i położnych.

2 min czytania
Obiecanki cacanki w sprawie urlopu zdrowotnego dla pielęgniarek i położnych mają miejsce od wielu lat… Serial dotycząca urlopów zdrowotnych – dla poratowania…
Komentarze