"Bywają wspaniałe pielęgniarki, bywają wredne pielęgniarki".


Joanna Opozda wywołała szeroką dyskusję po swoim ostatnim story ze szpitala. Aktorka obwieściła fanom, że wypisała się na własne życzenie, bo nie mogła znieść warunków panujących w polskich placówkach leczniczych. Jako przykład podała płatną telewizję. Teraz gwiazda tłumaczy, co miała na myśli i dlaczego media źle zrozumiały sens jej wypowiedzi!

My pielęgniarki chcemy 100 PLN na godzinę, jeśli lekarz ma 250. 

Zobacz także: Pielęgniarski live #17 - "Składki ZUS od 4x400".

źródło: www.eska.pl

Joanna Opozda mówi: 

"Poruszyłam kwestię telewizora. Może to jest faktycznie najmniej ważna kwestia. (...) Ale - umówmy się - szpitale w Polsce pozostawiają wiele do życzenia: i jedzenie jest do d*py, i opieka bywa różna - oczywiście bywają wspaniałe pielęgniarki, bywają wredne pielęgniarki, które wejdą i wyżyją się na pacjencie. Zdarza się, że jest żółta woda w kranie, nie można nawet umyć zębów, wykąpać się. No i kwestia tego telewizora... W ogóle nie chodziło o mnie! Ja poruszyłam ten temat, bo jestem zaskoczona, że wciąż tak to wygląda! Więźniowie, przestępcy, gwałciciele, złodzieje idą sobie na wspólną salę, oglądają seriale, a ja byłam w szpitalu tydzień, więc naoglądałam się... Przechadzając się korytarzme widziałam w salkach ludzi chorych, starszych ludzi, którzy po prostu leżą, patrzą w sufit, nie ruszają się. Nie mają bliskich, nikt ich nie odwiedza... (...) Nawet nie mogą sobie włączyć tego głupiego telewizora i czegoś obejrzeć, żeby czymś zająć myśli. I uważam, że to jest po prostu nie fair, dlatego o tym powiedziałam".

Wiecej informacji w powyższej sprawie czytaj w artykule pt:Joanna Opozda narzeka na szpitale: "Jedzenie do d*py, wredne pielęgniarki, żółta woda"!

źródło: www.eska.pl

Jaka jest Wasza opinia w przedmiotowej sprawie, jako osób wykonujących zawód pielęgniarki?

Pielęgniarski live #17 - "Składki ZUS od 4x400".

Zadania pielęgniarek przejmą inne grupy zawodowe.

Brak pielęgniarek? "Szybko zróbmy z opiekunów pielęgniarki". 


Brak pielęgniarek? "Szybko zróbmy z opiekunów pielęgniarki".

Pielęgniarki: na dyżury pielęgniarskie skierowani lekarze.

Pielęgniarki: szpital nie płacił ZUS-u od 4x400.

1200 do podstawy pielęgniarek - informacja naczelnej izby. 


Komentarze użytkowników

#1  2019.09.05 19:33:06 ~samo zycie

Bywaja mile Opozdy,bywają też wredne.

#2  2019.09.05 19:54:32 ~Matka

A ja uważam, ze telewizor to nie jest dobry pomysl. Seriale od rana do wieczora nie do zniesienia. Chory czlowiek potrzebuje sppkoju a nie telewizji non stop. Jestem po kilku operacjach, więc wiem co piszę. Sppokoj i cisza, tego potrzeba choremu.

#3  2019.09.05 20:27:57 ~Piel.

Do 2. 100/100 %. A jeśli jakiś chory ,potrzebuje w szpitalu tv to może sobie oglądać w telefonie,przez słuchawki ,żeby inni chorzy mogli odpocząć. Też pamiętam będac pacjentką jak ryczał tv nade mną.

#4  2019.09.05 20:34:57 ~Ed

Pani Opozda,poruszyła wiele ważnych i niezmieniających się właśnie kwestii od wielu,wielu lat.posiłki,wygląd sal,wyposażenie.to ważny element w leczeniu.Jeśli chodzi o pielęgniarki-to prawda,nawał pracy,przemęczenie,ogromne braki personelu nie usprawiedliwiają takiego zachowania.Ale to jest wyjątkowo trudny zawód w obecnym czasie.Pani Opozda,jako celebrytka może wiele zdziałać,może uda jej coś się zmienić w świecie polskich szpitali.Życzę zdrowia.każdy z nas marzy o godnym pobycie w szpitalu.

#5  2019.09.05 21:14:35 ~elka

Telewixor to nie jest najważniejsza rzecz w szpitalu.Chorym raczej potrzeba spokoju i odpoczynku.Pani Opozdzie coś się chyba pomyliło.Szpital to nie miejsce gdzie można przejść się po, wybiegu".Jeżeli się ktoś nudzi a jest w dobrej formie to niech poczyta sobie książkę w ciszy.Tu się ludzie martwią o swoje zdrowie.A pani celebrytka niech się nie spodziewa uwielbienia bo to nie to miejsce.Tak jak wredne czy dobre pielęgniarki są wredne i dobre Opozdy i długo by jeszcze wymieniać.Czego ta pani się spodziewała.Chyba uwielbienia .Pomyliłz miejsca.

#6  2019.09.05 22:49:32 ~Paweł

Wspaniała odpowiedź elki

#7  2019.09.06 00:14:24 ~Biedronka

Prawdą jest że bardzo ważne są pielęgniarki ,sama przekonałam się nie raz , dużo jest olewających pacjentów ,tak jak by przychodziły za kartę i najgorzej jak dobiorą się takie dwie to pacjenci są biedni .Ale na szczęście jest wiele wspaniałych pielęgniarek które otoczą wspaniałą opieką i mimo zapracowana znajdą czas aby pocieszyć i przy nich pacjent czuje się bezpieczny ,ważny i ma nadzieję że da radę. Wszystkim życzę tylko tych wspaniałch pielengniarek .

#8  2019.09.06 01:36:52 ~Do

Okresowe starze pielęgniarskie dla lekarzy z osobistej kultury ?

#9  2019.09.06 06:43:15 ~do #8

Okresowe zajęcia z ortografii dla pielęgniarek.

#10  2019.09.06 06:51:03 ~Pola

WSZYSTKO się zgadza bywają wspaniałe pielęgniarki i te wredne a najgorsze te ,które nie przestrzegają podstaw higieny i zasad bezpieczeństwa narażając ludzi łudzi na różne choroby . Najgorzej chyba w tych NZOP bo może oszczędzają na wszystkim nawet na rękawiczkach bo nawet robiąc zastrzyki nie zakładają masakra .

#11  2019.09.06 07:01:52 ~gość

Ja jak rodziłam to były też brudne ściany,o mało mnie nie wykończyli,drugi raz bym tego nie przeżyła taką mamy służbe zdrowia,tylko pieniędzy wołają

#12  2019.09.06 07:57:00 ~Pacjent

Pielęgniarki w większości są wredne, a to chłop nie dogodził, lekarz porzucił, koleżanka ma więcej, powodów jest mnóstwo

#13  2019.09.06 08:16:30 ~Piel

Bywają dobrzy i źli ludzie. Ale odkrycie !

#14  2019.09.06 08:37:04 ~Pacjent

Po mojej ostatniej, na szczęście krótkiej, wizycie w szpitalu, również się zastanawiam, czy personel średni bycie opryskliwym i niegrzecznym ma wpisane w zakres obowiązków? Rozumiem, że to bardzo ciężka praca i warunki są potworne, ale co ten biedny pacjent jest temu winien? Często empatia i ciepłe slowo działa skuteczniej niż medykamenty!

#15  2019.09.06 09:07:49 ~Elwira

Pielegniarki sa takie jacy sa dla nich pacjenci i ich rodziny wieczne pretensje o wszystko o telewizory tez ale spoko niedlugo nie bedzie ani tych milych ani wrednych i problem rozwiazany

#16  2019.09.06 09:07:54 ~JA

Telewizor no najmniejszy problem kiedy męza po operacji tarczycy przenieśli na salę pooperacyjną pacjent który już tam leżał słuchał tak głośno telewizora że kiedy poprosiłam żeby wyłączył bo mąż potrzebuje spokoju i wypoczynku to burknął nie wyłączy bo ma ochotę oglądać i ze zasplacił za włączenie telewizora 2zl znieczulica w śród pacjentów a nie w śród pielęgniarek

#17  2019.09.06 09:13:45 ~Z

Na dziesięć jest jedna prawdziwa pielęgniarka, reszta to niedouczone lalusie

#18  2019.09.06 10:48:37 ~Alicja

Bywają wredni pacjenci a takze ich rodziny,wszystkich musimy znosić.

#19  2019.09.06 11:06:37 ~Do 17

Ktoś musi pełnić funkcję reprezentacyjną.

#20  2019.09.06 11:06:42 ~Pigułki

Są wredni pacjenci i są mili pacjenci

#21  2019.09.06 11:13:29 ~Pacjent

Mnie tam wcale pielęgniarki nie muszą pocieszać dobrym słowem, ani ze mną rozmawiać. Chcialabym jedynie, żeby były miłe przy wykonywaniu swoich obowiązków, nie warczaly, wykonywały swoje obowiązki w możliwie najmniej bolesny sposób, bez szarpania, pomyłek, kucia w ciągu jednego dnia 3 razy, bo ktoś coś przeoczył lub dlatego bo nie potrafi, bez pomyłek w lekach, bez bagatelizowania wzywanej pomocy.

#22  2019.09.06 11:14:02 ~Beata

Telewizory, jak najbardziej, ale z słuchawkami, co jest raczej niemożliwe. Odwiedzałam mamę w szpitalu, gdzie leżały jeszcze dwie panie. Jedna chciała obejrzeć swój serial i aby dobrze słyszeć dała głos na ful. Efekt, musiałam głośno rozmawiać z mamą, co nie powinno mieć miejsca. To raczej nie uda się rozwiązać.

#23  2019.09.06 11:46:12 ~Do12

Pacjenci też bywają wredni. A to się z żoną pokłocil, a to lekarz l4 nie wpisał a do roboty się iść nie chce, a sąsiad ma lepszy samochód.

#24  2019.09.06 13:22:20 ~L

Wredna jest też nauczycielka i sprzedawczyni i urzędniczka i sprzątająca i prawniczka i lekarka itd itp Dajcie nam wreszcie Spokój!

#25  2019.09.06 13:30:35 ~do 12

Ciebie rozum opuścił. Jaki pacjent, taka ochrona ochrona zdrowia.

#26  2019.09.06 13:33:20 ~do 11

Skarbie służby już dawno nie ma, jak widać nie stać cię na nią. Ściany na koniec dyżuru miały pomalować pielęgniarki, czy o co chodzi w tych żalach? Ty rozumiem pracujesz za Bóg zapłać czy może wcale nie pracujesz i najwięcej wymagasz od tych zajechanych?

#27  2019.09.06 13:36:44 ~do 10 Poli

Zapoznaj się z piramidą pozwalającą podejmować decyzje, kiedy należy nosić ( lub nie) rękawiczki. Wydana Genewa WHO 2010 r. Jeśli nie masz bladego pojęcia o pracy w ochronie zdrowia, nie wypowiadaj się na tematy ( dla ciebie z kosmosu). Nie wal od razu w klawiaturę co ci ślina ja język przyniesie, bo wychodzisz na prostaczkę i na .wredną kobietę.

#28  2019.09.06 14:00:05 ~Sceptyk

Opozda zamiast pierdolić w mediach społecznościowych powinna jako aktorka zabawić jakoś po swojemu starszych pacjentów patrzących w sufit.Jaka byłaby Opozda ,gdyby przez 30 lat (średni staż pracy pielegniarek) podcierała cudze dupy ? Taka pielęgniarka powinna siedzieć w kantorku i układać grafiki gówniarom albo ich opierdalać,że żle odnoszą się do pacjentów, a nie jebać na odcinku.

#29  2019.09.06 14:52:35 ~Kacha

Jedzenie do kitu-więźniowie jedzą jak królowie-warunki wna niektórych oddz.karygodne ! Personel bywa różny -jak w innych zawodach .

#30  2019.09.06 15:19:24 ~Gość

A kto to jest Opozda?

#31  2019.09.06 17:35:49 ~piel

Ja jestem wredna,podła, chamska i mam w nosie co o mnie mówią inni.

#32  2019.09.06 19:31:43 ~Elwira

Opozda to kiepska aktoreczka

#33  2019.09.06 19:48:32 ~Do 10

Rękawiczki to zabezpieczenie dla personelu nie dla pacjentów. Jak nie założyła ich pielęgniarka przy iniekcji to naraziła siebie nie pacjenta.

#34  2019.09.06 21:14:04 ~do 28

100/100

#35  2019.09.06 21:29:12 ~do 31

I bardzo dobrze :-) Ja też!

#36  2019.09.06 21:34:27 ~ech

Celebrytka to z definicji taka opizda co pokazuje się i pierdoli po mediach bo niczego pożytecznego nie potrafi robić.

#37  2019.09.06 21:41:58 ~piel

Pielęgniarki nie powinny być wredne .Ale też nie muszą być wspaniałe. Tak samo opiekunki, salowe, nauczycielki,urzedniczki,lekarki,policjantki,fryzjerki,ekspedientki itd.

#38  2019.09.07 00:45:42 ~R

Do 11. Co to za bzdury! O mało cie nie wykonczyli bo ściany były brudne? Większej głupoty nie słyszałam

#39  2019.09.07 17:40:15 ~zenek

Pielęgniarki to nie personel średni -a wyższy kształcony na wyższych uczelniach .poza tym skończcie z tą głupią krytyką bo to cud że te Panie jeszcze chcą pracować w tym upadłym systemie .Jaki jest pacjent i rodzina często ? roszczeniowi ,niezadowoleni , skarżący o każdą bzdurę .Niech niewinny pierwszy rzuci kamieniem.

#40  2019.09.07 19:17:00 ~Zina

Po 32 latach pracy i doswiadczenia mogę stwierdzić,że obecny pacjent jest najbardziej roszczeniowym pacjentem którym mialam możlowosć się opiekować. Uważa, że należy mu się wszystko, nie zna obecnych trendów w Opiece Zdrowia tzn zatrzymał sie w rozwoju jakieś 15 lat wtecz. Pielegniarka jest zobowiazana do nieustannego ksztalcenia się, to tylko jedna strona medalu.Jeśli pacjenci nie zostaną uświadomieni o pracy pielegniarki w XXI wieku glową muru nie przebijemy.

#41  2019.09.08 09:14:08 ~do 40#

Edukacja pacjenta to zadanie pielęgniarek. Piguła ma robić, to co jest w zakresie obowiązków bez fumiastych min i komentarzy. I ma wpisywać prawdę w dokumentację medyczną.

#42  2019.09.08 09:46:15 ~Ech

Co można sobie pomyśleć, jak tekst z opisem zakresu obowiązków pielegniarki nie pokrywa się z tym ustawowym?

#43  2019.09.08 14:20:04 ~do 41

Ta.poedukujemy ich jak będzie jedna na 5 pacjentów, a nie jedna na 40-stu. Ja nie mam czasu edukować pacjenta i jego rodzinę. Jest coś takiego jak internet i póki co wszyscy wszystko wiedzą lepiej od pielęgniarki - co widać na załączonym obrazku. A jaką minę będę miała to moja sprawa, bo nie jestem automatem czy robotem.

#44  2019.09.08 14:57:40 ~krycha

Moje ulubione powiedzenia aczkolwiek mam ich więcej: 1-jeszcze się nikt taki nie urodził coby wszystkim dogodził 2-opinia jest jak dupa,każdy ma swoją i tyle odnoście

#45  2019.09.08 20:55:00 ~do 43#

To nie wpisujcie w dokumentację medyczną, że edukujecie.Bo to zwyczajne kłamstwo jest.

#46  2019.09.09 12:01:26 ~Ania

Telewizor na sali chorych czasami to niewypał. Zdarzały się sytuacje ,że pacjent miał w d. pielęgniarkę, to co mówi do niego,miał gdzieś badania bo akurat leciał serial. Skończył się film to łaskawie wyszedł na badania. Pacjenci są teraz udami a ich rodziny jeszcze lepsi. Przychodzą ludzie zaniedbani,brudni, pazury długie nie obcięte bez podstawowych przyborów, ręcznika mydła. Nie wiem na co liczy rodzina że my to wszystko nadrobimy, już pędzę i kupuję mydło. Pretensje że kłujemy po trzy razy . To nasza wina że lekarz daje zlecenia kilka razy. Żyły chorych też czasami do niczego. Jak się o czymś nie wie to lepiej głupot nie opowiadać. Ja nie komentuję jaką jest mierną aktorką. Reklamę niech sobie robi ale nie naszym kosztem.

#47  2019.09.11 15:07:30 ~Ania

Pacjenci też są wredni , Pani w sklepie albo Pani która obsługuje w szpitalnym bufecie aż odechciewa się jeść ,minę ma jak srają. kot na pustyni :( doslownie z taką miną. Jezeli ktoś jest dla mnie nieuprzejmy i wredny to mam mu za to bic brawo ! Wystarczy ze pielegniarka jest atrakcyjna kobieta choć jest miła i uprzejma to juz z wejścia niektore osoby są wredne! W każdym zawodzie znajdą się wredne osoby !

#48  2019.09.12 13:05:56 ~Adam

NAJWREDNIEJSZA I NAJBARDZIEJ NIENAWISTNA WOBEC INNYCH GRUP ZAWODOWYCH PIELĘGNIARKA PROWADZI TEN PORTAL :(

#49  2019.09.15 08:38:23 ~Piel

Pocałujcie w gołą dupę Pielęgniarki. Już niedługo takiej okazji mieć nie będziecie.

#50  2019.09.15 16:56:51 ~Ja

Ustawiajcie się w kolejkę. bo pielęgniarek coraz mniej.