My pielęgniarki chcemy 100 PLN na godzinę, jeśli lekarz ma 250.

2 min czytania
Aktualności


Na portalu opublikowaliśmy informację z raportu ministerstwa zdrowia z konsultacji publicznych oraz opiniowania projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie "1200 PLN do podstawy pielęgniarek" z której wynika że, pracodawcy są zainteresowani, żeby to w ich gestii był podział środków finansowych na wzrost wynagrodzeń pielęgniarek i położnych. Przedstawiamy jeden z komentarzy w tej sprawie.

Komentarz na pielegniarki.info.pl:

Zobacz także: Ważne – z pieniędzy na 1200 PLN pielęgniarek nie wolno wypłacać: nadgodzin, dodatków, jubileuszówek.

Wszyscy by chcieli, żeby to dyrektor szpitala dzielił pieniędzmi, bardzo wygodne rozwiązanie dla naszego Związku Zawodowego, bo mniej problemow dla nich, no i Ministerstwo Zdrowia też już by się nie martwiło o pieniądze dla pielęgniarek – bo to problem dyrektorów i niech tam pielęgniarki sobie szukają pieniędzy. A efekt? Kolejne bajeczne podwyżki dla lekarzy, już nie 250 zł na godzinę, ale może 350 – 450 zł na godzinę. Dla pielęgniarek 0 zł na godzinę. Przecież już tak było, już to przerabialiśmy. Widać ktoś bardzo się stęsknił za starymi, dobrymi czasami. Apeluję do Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, jeśli tak się stanie, to poddajcie się do dymisji. Powrotu do starych dobrych czasów to już nie będzie, jeśli lekarz ma 250 zł za godz pracy, to my chcemy minimum 100 zł, to dobra propozycja i sprawiedliwa. A gdzie kochane nasze anty związki zawodowe pielęgniarskie? Program walki o urlopy zdrowotne, wcześniejsze emerytury? Pracujecie już nad tym tematem? Macie jakiś program, strategie poprawy losu pielęgniarki? Czegoś się boicie, obawiacie? To chyba nie jest trudny temat? Nauczyciele mają urlopy zdrowotne – tylko z jakiego uzasadnionego powodu? Ale można? Można! Policjanci mają wcześniejsze emerytury. Można? Można! A przecież praca pielęgniarki jest bardziej stresująca niż policjanta. Są badania naukowe na ten temat, narzędzia macie do walki o poprawę losu i godności pracy pielęgniarki. To w czym problem? Zacznijcie nas traktować jak profesjonalną grupę zawodową, nasza praca to nie pielgrzymka do Częstochowy z samobiczowaniem się, o chlebie i wodzie. Jesteśmy kobietami pracującymi w systemie zmianowym, w Święta, w dużym obciążeniu fizycznym i psychicznym, a policjant odchodzący na wcześniejszą emeryturę jako młody, silny i zdrowy mężczyzna, czy nauczyciel na bezpodstawnym urlopie zdrowotnym, bo tak mu się należy, to są sytuacje chore na tle innych zawodów takich jak np. pielęgniarka. No i jeszcze dajcie pieniądze dyrektorom szpitali niech dzielą, to już widzę jak je podzielą.

Zobacz także artykuł pt: Pielęgniarki: nie dla podziału pieniędzy według widzimisię naczelnej i oddziałowej.

Wiecej informacji w sprawie 1200 PLN do podstawy pielęgniarek


Pielęgniarski live #17 – "Składki ZUS od 4×400".

Brak pielęgniarek? "Szybko zróbmy z opiekunów pielęgniarki".

Pielęgniarki: na dyżury pielęgniarskie skierowani lekarze.

Pielęgniarki: szpital nie płacił ZUS-u od 4×400.

1200 do podstawy pielęgniarek – informacja naczelnej izby. 


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9409 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Przesuwanie pielęgniarek na inny oddział powoduje u nich stres a dla pacjenta zagrożenie.

2 min czytania
Prezes: pielęgniarka powinna iść na dany dyżur, na ten oddział, który jej wskaże dyrektor ds. pielęgniarstwa. Poniżej publikujemy wypowiedź prezesa jednego ze …
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Pielęgniarki w LM uczyły się nawet strzelać.

2 min czytania
Wspomnienia czasów LM przez pielęgniarki Jedna z pielęgniarek po Liceum Medycznym napisała: „Liceum Medyczne to była szkoła życia, dobrze nas przygotowała do…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowaWynagrodzenia pielęgniarek

Sąd: pielęgniarki z grupy 6 miały wyższe kompetencje niż pielęgniarki z grupy 2. Wynikało to z ich długoletniego doświadczenia. 

2 min czytania
Kuriozalne skutki siatki płac przedmiotem analizy sądu w sprawie o nierówne traktowanie w zatrudnieniu pielęgniarek z grupy 6.  Wyrok Sądu Rejonowego z…
Komentarze