Dyskusja o "złych i dobrych" pielęgniarkach.


Kilka dni temu pani Joanna Opozda wywołała szeroką dyskusję po swoim ostatnim story ze szpitala. Aktorka obwieściła fanom, że wypisała się na własne życzenie, bo nie mogła znieść warunków panujących w polskich placówkach leczniczych. 

Zobacz także:

Ważne - z pieniędzy na 1200 PLN pielęgniarek nie wolno wypłacać: nadgodzin, dodatków, jubileuszówek.

Przedmiotowa wypowiedź spotkała się także z szerokim odzewem ze strony pielęgniarek na Ogólnoposlkim Portalu Pielęgniarek i Położnych a także na Facebooku. 

Dla przypomnienia cytujemy wypowiedź pani Joanny Opozda...

źródło: www.eska.pl

Joanna Opozda mówi: 

"Poruszyłam kwestię telewizora. Może to jest faktycznie najmniej ważna kwestia. (...) Ale - umówmy się - szpitale w Polsce pozostawiają wiele do życzenia: i jedzenie jest do d*py, i opieka bywa różna - oczywiście bywają wspaniałe pielęgniarki, bywają wredne pielęgniarki, które wejdą i wyżyją się na pacjencie. Zdarza się, że jest żółta woda w kranie, nie można nawet umyć zębów, wykąpać się. No i kwestia tego telewizora... W ogóle nie chodziło o mnie! Ja poruszyłam ten temat, bo jestem zaskoczona, że wciąż tak to wygląda! Więźniowie, przestępcy, gwałciciele, złodzieje idą sobie na wspólną salę, oglądają seriale, a ja byłam w szpitalu tydzień, więc naoglądałam się... Przechadzając się korytarzme widziałam w salkach ludzi chorych, starszych ludzi, którzy po prostu leżą, patrzą w sufit, nie ruszają się. Nie mają bliskich, nikt ich nie odwiedza... (...) Nawet nie mogą sobie włączyć tego głupiego telewizora i czegoś obejrzeć, żeby czymś zająć myśli. I uważam, że to jest po prostu nie fair, dlatego o tym powiedziałam".

Więcej informacji w sprawie w artykule pt:. "Bywają wspaniałe pielęgniarki, bywają wredne pielęgniarki".

Poniżej cutujemy kilka komentarzy na pielegniarki.info.pl 

Pani Opozda, poruszyła wiele ważnych i niezmieniających się właśnie kwestii od wielu, wielu lat. Posiłki, wygląd sal, wyposażenie. To ważny element w leczeniu. Jeśli chodzi o pielęgniarki - to prawda, nawał pracy, przemęczenie, ogromne braki personelu nie usprawiedliwiają takiego zachowania. Ale to jest wyjątkowo trudny zawód w obecnym czasie .Pani Opozda, jako celebrytka może wiele zdziałać, może uda jej coś się zmienić w świecie polskich szpitali. Życzę zdrowia. Każdy z nas marzy o godnym pobycie w szpitalu.

Prawdą jest że bardzo ważne są pielęgniarki, sama przekonałam się nie raz, dużo jest olewających pacjentów, tak jak by przychodziły za kartę i najgorzej jak dobiorą się takie dwie to pacjenci są biedni. Ale na szczęście jest wiele wspaniałych pielęgniarek które otoczą wspaniałą opieką i mimo zapracowana znajdą czas aby pocieszyć i przy nich pacjent czuje się bezpieczny, ważny i ma nadzieję że da radę. Wszystkim życzę tylko tych wspaniałych pielęgniarek.

Po mojej ostatniej, na szczęście krótkiej, wizycie w szpitalu, również się zastanawiam, czy personel średni bycie opryskliwym i niegrzecznym ma wpisane w zakres obowiązków?  Rozumiem, że to bardzo ciężka praca i warunki są potworne ale co ten biedny pacjent jest temu winien? Często empatia i ciepłe słowo działa skuteczniej niż medykamenty!

Mnie tam wcale pielęgniarki nie muszą pocieszać dobrym słowem, ani ze mną rozmawiać. Chciałabym jedynie, żeby były miłe przy wykonywaniu swoich obowiązków, nie warczały, wykonywały swoje obowiązki w możliwie najmniej bolesny sposób, bez szarpania, pomyłek, kucia w ciągu jednego dnia 3 razy, bo ktoś coś przeoczył lub dlatego bo nie potrafi, bez pomyłek w lekach, bez bagatelizowania wzywanej pomocy.

Jesteśmy tylko ludźmi! Możemy się tylko starać aby być dobrymi! Pozdrawiam wszystkie koleżanki pielęgniarki!!!

A my to inne niż panie w ZUS-ie, na poczcie. Czemu się nas ciągle czepiają. A może każdy pacjent w swoim życiu zawodowym jest aniołem. Czas spojrzeć na siebie drogi pacjencie i jego rodzino.

(...) A telewizory myślę że aktorka miała dużo racji! Pamiętam gdy telewizja już prywatna ale jeszcze dużo tańsza zwłaszcza zimą na większych salach była powodem wspólnego oglądania seriali, meczów sportowych, sale tryskały śmiechem i radością, ci słabsi łatwiej zdrowieli w takiej atmosferze! Sama na ich miejscu nie chciałabym patrzeć w ścianę i czekać na odwiedziny! Ale kogo to obchodzi, trzeba się znaleźć na ich miejscu zwłaszcza starszych, gorzej widzących, samotnych nawet w rodzinach! Nie oskarżajcie pielęgniarek o wszystko, przez lata wmawiano nam szczególność zawodu i kazano robić wszystko, tak się nie da, wszystko to bałagan którego nie stworzyłyśmy a którego same nie jesteśmy w stanie uporządkować bez mądrych ustaleń może ustaw...

Zobacz więcej komentarzy

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Pielęgniarski live #17 - "Składki ZUS od 4x400".


Brak pielęgniarek? "Szybko zróbmy z opiekunów pielęgniarki".

Pielęgniarki: na dyżury pielęgniarskie skierowani lekarze.

Pielęgniarki: szpital nie płacił ZUS-u od 4x400.

1200 do podstawy pielęgniarek - informacja naczelnej izby. 


Komentarze użytkowników

#1  2019.09.07 23:10:32 ~Ja

Jak wywalacie z portalu komentarze to po co to prowadzić?

#2  2019.09.07 23:32:11 ~Do 1

O co chodzi? Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#3  2019.09.07 23:51:20 ~Ania

W każdych zawodach jest sporo patologi i zwynaturzeń . Są one wśród pielęgniarek, położonych czy ginekologów nawet takich sporo nagannych jak ten . " 51-letni ginekolog Monzer M. z Zabrza oskarżony jest o molestowanie 26 pacjentek. Jego proces ruszył przed sądem. Jedna z ofiar już dwa lata temu złożyła zawiadomienie do prokuratury, sprawa została jednak umorzona. Jak to możliwe, że śledczy za pierwszym razem nie uwierzyli skrzywdzonej kobiecie" Dlatego zawsze podczas każdego badania pochwy CZY zabiegów powinna być osoba bliska wtedy liczą się bo to nasz świadek! A MAMY PRAWO do obecności osoby bliskiej podczas badań i zabiegów nawet w szpitalu GDY WYPRASZA ginekolog to jest ZBOCZENCEM lub brak sterylności. Wtedy może dojść do zarażenia brodawczakiem ludzkim który przekaże partnerowi! Lub innym swiństwem zarazi!

#4  2019.09.08 02:26:08 ~Hahaha

To dość oczywiste, aktorka przyzwyczajona do luksusów to i telewizora jej brakuje. Od kiedy takie udogodnienia sa potrzebne do poprawy kondycji fizycznej? Mozna to i tlumaczyc zabijaniem nudy, no ale sorry telewizory sa w wiekszosci szpitali tylko trzeba za nie zaplacic jak za normalna usługę. Uwielbiam ludzi wypowiadajacych sie w temacie, o którym nie mają zielonego pojęcia.

#5  2019.09.08 07:02:39 ~Gosc

Ogólnie to pielęgniarki to jedne wielkie lenie, aż dziw że nikt nie kontroluje ich pracy, a jak prosi się je o co kolwiek to wielce foch, fajnie pracuje się z opiekunami i ratownika i medycznymi, te grupy naprawdę robią swoje i jeszcze za pielęgniarki, które tylko pierdza w stołek.

#6  2019.09.08 07:20:19 ~Haha

Wszystkie czynności np pobieranie krwi pobiera się na zlecenie i to że nieraz kilka razy się trzeba pobrać to do lekarzy.pretensje.dlaczego tyle młodych ludzi kończy pielęgniarstwo i nie ma ich w zawodzie kraju bo to harowka nie powołanie nie ma czasu na rozmowę po prostu mało jest pielęgniarek pieniądze ważne ale nie najważniejsze jak ktoś ma 55 lat i 35 lat pracy i dalej są same starsze pielęgniarki to nawet dźwigać pacjenta nie ma kto trzeba zobaczyć pracę przez 12 godz i później pisać

#7  2019.09.08 08:17:12 ~Hani

Do piątki to popierdz sobie w stołek jak taki jesteś mądry

#8  2019.09.08 08:17:22 ~do 3

Co to za obsesja z tym badaniem pochwy? Piszesz o tym kolejny raz.

#9  2019.09.08 08:41:18 ~Piel.

Strażaków, żołnierzy, policjantów, lekarzy nie obrzuca się w mediach niewybrednymi epitetami a gdyby ktoś spróbował to rzecznik zrobi z tym porządek a pielęgniarki można obrzucać błotem w mediach w nieskończoność. Nie chce się już czytać o tym pierdzeniu w stołki i innych takich. Czy nasze Izby wreszcie coś z tym zrobią?

#10  2019.09.08 09:16:48 ~Karla

Tak tylko wtracę -pielęgniarki to nie personel średni

#11  2019.09.08 09:52:04 ~Czarna.

Nie oburzajmy się koleżanki.To prawda,są sympatyczne pielęgniarki,ale są i złe i nadęte.Jak w każdym zawodzie,tak i w naszej grupie jest to zauważalne.Pracujemy w grupie i same widzimy,że Panie są różne.Więc nie rozumiem oburzenia.Sama jestem pielęgniarką,nie jestem idealna,ale nie chciałabym być pod opieką niektórych moich koleżanek,bo to zwykłe wredne,zazdrosne i niedowartościowane s.ki.Wiele z Was przyzna mi rację.Bo i Wy pracujecie z takimi.

#12  2019.09.08 10:24:16 ~Aloj

Pracownicy szpitali zachowują się tak, jak sami są traktowani przez przełożonych. Należy zatroszczyć się o pracownika, pokazać jak należy traktować Człowieka, szanować jego Godność!

#13  2019.09.08 11:44:59 ~klara

Pani celebrytka zobaczyła jak wygląda życie i to życie chorego w szpitalu. To dla niej szok, a ja jestem zszokowana jej szokiem. Szpital wygląda jak stać na to Państwo. A pielęgniarki, pracownicy, urzędnicy, kolejarze, policjanci, aktorzy są dobrzy i gorsi. Normalnie , jak w życiu. Pielęgniarka nie jest damą do towarzystwa, ma być profesjonalistką w tym co robi.

#14  2019.09.08 11:55:14 ~Do 5

Bardzo chętnie czekam na wnikliwą kontrolą naszej pracy .Wydałoby się wtedy ile pracuujemyj ponad normy i ile wykonujemy czynności za inne zawody i komu za to płacą.

#15  2019.09.08 12:15:00 ~do 5

NIE WIEM GDZIE TY PRACUJESZ ale na temat pierdzenia w stołek to ty chyba wiesz najlepiej.

#16  2019.09.08 12:51:48 ~Iwona

Zgadza się że są złe i dobre pielęgniarki ale są też źli i chamscy i roszczeniowi pacjenci. Jest też tak że niektórzy myślą że mają przed sobą służąca i niesluzysz jesteś zla

#17  2019.09.08 12:51:50 ~Iwona

Zgadza się że są złe i dobre pielęgniarki ale są też źli i chamscy i roszczeniowi pacjenci. Jest też tak że niektórzy myślą że mają przed sobą służąca i niesluzysz jesteś zla

#18  2019.09.08 17:06:40 ~Guta

Nienawidzę pielęgniarek. Wielkie damy z fochami.

#19  2019.09.08 22:17:40 ~Plg

Do Pani Guty.Nie pluje Pani w tę wodę ,bo jutro może ją wypić.Stanie się Pani taka pokorna,malutka jak bezbronny robaczek.Proszę uwierzyć będzie Pani czekała na przyjście nawet tej najgorszej pielęgniarki.Bo ona zapewni większe bezpieczeństwo ,niż ukochana rodzinka.

#20  2019.09.09 08:22:41 ~do 19

Obrzydliwy komentarz. Po co i w jakim celu zniżanie się do poziomu taniej knajpy?

#21  2019.09.09 09:31:39 ~Do 20

Następny wrażliwiec. Obrzydliwy powiadasz? Przecież to sama prawda.

#22  2019.09.09 09:32:16 ~G

Do 20 a dlaczego obrzydliwy ,taka jest prawda ,czasem trzeba zejść na niższy poziom żeby ktoś zrozumiał.

#23  2019.09.09 12:36:24 ~do 22

Niższy poziom trafia do nizin,a te i tak wiedzą swoje.

#24  2019.09.17 13:32:04 ~B.M

Właśnie miałam okazję przekonać się o profesjonalizmie i podejściu pielęgniarek do pacjenta gdyż stanęłam ja sama , pielegniarka, po tej drugiej stronie. Nieczułość , opryskliwość , brak zrozumienia i współczucia, bardzo to przykre ale prawdziwe. Zapomnialysmy o tym że mamy do czynienia z ludźmi chorymi, upokorzony mi przez chorobę i uzależnionymi od nas. Dziś tylko wykonujemy zlecenia lekarzy i aby do wypłaty. Pozdrawiam