Pielęgniarki też popełniają błędy medyczne.

Pielęgniarki i pielęgniarstwo.


Zaniedbania pielęgniarek

UWAGA!!! Praca dla pielęgniarki. 1 383,50 PLN. Także 1/2 etatu. 

Wbrew dość powszechnemu stereotypowi, nie tylko lekarze są sprawcami błędów medycznych. Groźne w skutkach pomyłki popełniają też pielęgniarki i położne. W sądach jest całkiem dużo procesów o błędy medyczne, których sprawczyniami są właśnie przedstawicielki tych zawodów.

(...)

- W takcie procesu w sprawie śmierci Zosi świadkowie, inne matki, których dzieci były hospitalizowane w tym samym czasie, zeznawali także o innych niedopuszczalnych zwyczajach panujących w szpitalu. Rodzice, wyręczając pielęgniarki, mieli na przykład podawać dzieciom leki i tlen przez maski tlenowe, wykonywali też inne czynności, które leżały w zakresie obowiązków personelu pielęgniarskiego. Szpital popełnił szereg błędów organizacyjnych - relacjonuje Jolanta Budzowska radca prawny, która reprezentowała rodziców zmarłej Zosi.  Podkreśla, że placówka medyczna nie dokonała nawet wymaganego prawem zgłoszenia tego zdarzenia Prezesowi Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, mimo że do wstrząsu u dziecka, a następnie śmierci, doszło bezpośrednio po podaniu leku.

Powyższy tekst pochodzi z artykułu pt.: Pielęgniarki i położne też popełniają błędy medyczne

źródło: prawo.pl


Zobacz także:

Czy pielęgniarka może czuć się komfortowo w odzieży medycznej?

Dla pielęgniarek zmianowych 1450, jednozmianowych 1500 PLN. 

Pielęgniarki: szpital podzielił 1200. Na: 1600 PLN oraz 10,12 i 8,44 PLN na godzinę.


Komentarze użytkowników

#1  2019.10.15 00:44:45 ~Super

Super

#2  2019.10.15 07:35:04 ~Hehe

Chodzące pruchna z wiedzą medyczną z przed 20 lat nie wspieraną zadnymi kursami. Krzyczą najgłośniej o podwyżki w zamian oferujac niewymierną korzyść społeczną. Tak, są wyjątki ale jak to wyjątki - potwierdzają regułę

#3  2019.10.15 07:43:10 ~Ja

Na innych oddziałach tak samo jest a potem nie ma co się dziwić że pacyjet umarł.Ja ostanio w sali uratowałam starszą panią w nocy bo personel spał i pielęgniarki.Masakra co się dzieje.

#4  2019.10.15 07:56:25 ~Plg

Do 2 jak można być tak podłym,człowiekiem pewnie chrzescijanka.

#5  2019.10.15 08:05:59 ~do ja

No widzisz stary, zatrudnij się na stałe, a nie udawaj pacjenta. To i uratujesz wszystkich, i jeszcze ci kupę kasy zapłacą. A może nawet w tv pokażą jako bohatera niczym supermana.

#6  2019.10.15 08:14:24 ~51?

"Uczeni" testują i testują teorię pìelęgniarki z prawem?

#7  2019.10.15 08:47:12 ~do2

Za lat 20 sam będziesz pruchno jak dożyjesz.

#8  2019.10.15 08:50:38 ~51?

Lekarza obowiązkiem jest wykonywać ustswę pielęgniarską. Skąd opiekuni med lub socjal?

#9  2019.10.15 09:09:59 ~tak

Nie wiem czy mam takie szczęście,ale spotykam pielęgniarki najwięcej ok.50 + i zawsze są to osoby niemiłe,sfrustrowane,zmęczone,komunikacja zdawkowa,resztę pacjencie kombinuj sobie sam.Jak zrobisz coś nie tak,uwaga z nerwowym zachowaniem.Współczuję i pielęgniarkom i pacjentom.Nie jest dobrze.

#10  2019.10.15 09:25:27 ~Mariola

To kto to zrobił.Wszyscy po.kolei.

#11  2019.10.15 09:36:35 ~Do 9

Odpowiedź pod 8

#12  2019.10.15 10:32:14 ~SpecPiel

Brawo ! Widzę że komentują tu osoby które nigdy się nie mylą, A wiadomo od lat : Nie myli się tylko ten co nic nie robi. Weźcie się Państwo do pracy. Pomyłki niestety były są i będą. Trzeba jednak pamiętać , że nikt nie chce się pomylić. Staramy się by wykonać coś - jak najlepiej . Każda pomyłka to osobista porażka, i nie ma co kopać leżącego.

#13  2019.10.15 11:23:03 ~do 12

Dobrze,że chociaż jeden mądry wpis.

#14  2019.10.15 12:33:36 ~#14

W Polsce potwierdza się wyłącznie błędy medyczne wyrządzone przez pielęgniarki. lekarze nigdy się nie mylą. Nawet jak choremu wytnie się nie tą nerkę lub amputuje zdrową nogę to biegli wmawiają choremu,l że nie lekarz ale pacjent się myli bo nie wie co mu dokucza. Wiem o czym piszę, od 8 lat walczę w Sądzie i Prokuraturze z "mafią "lekarzy i biegłych .to co potrafią wyprawiać mrozi krew w żyłach. Do#2 jak będziesz starym pruchnem polskie pielęgniarki nakarmią cię i zmienią ci pampersa .To co piszesz to wstyd.

#15  2019.10.15 14:09:19 ~Anna

Policjant na pościgu też psuje samochód. A w naszym zawodzie można skrzywdzić człowieka. Każdego dnia modlę się żeby się nie pomylić, żeby dobrze dawkę obliczyć, żeby mieć cierpliwość do ludzi.ktorzy patrzą na Ciebie z podejrzliwoscia i z góry zakładają, że chcesz zrobić coś złego, na złość. Nic bardziej mylnego, człowiek z sumieniem chce dobrze dla drugiego.

#16  2019.10.15 14:13:58 ~Maja

Mądra pielęgniarka chyba raczej nie chce stracić prawa do wykonywania zawodu po 7 latach nauki _ bo tyle potrzeba żeby być mgr pielęgniarstwa ze specjalizacją. To zawód ryzykowny. Każda pomyłka równa się utraceniem prawa do wykonywania zawodu i nie wspomnę o dyskomforcie jaki można być obarczonym po skrzywdzeniu drugiego człowieka. Nawet nie świadomie można to zrobić

#17  2019.10.15 14:17:46 ~Ola

Nikt nie poszedł raczej na ciężkie studia pielęgniarskie żeby drugiego człowieka zabić. Sory ale łatwiej to robić w inny sposób. To trudny i niedoceniony zawód. Nawet nauczyciele w podstawówce do tej pory nie wiedzą, że są studia magisterskie z pielęgniarstwa. Dziwią się na oddziale i myślą że można się do nas odnosić z góry, agresja i pycha.

#18  2019.10.15 14:20:54 ~Stasia

. Brak wiedzy ogólnej na temat roli pielegniarki. Widzą zagubiona Panią w rejestracji na stażu po administracji i myślą, że to pielęgniarka. Pielęgniarek jest mało. Nie wszystkie niemile osoby w białych mundurach to My.

#19  2019.10.15 14:24:02 ~Kaśka

To jest porażka dla pielegniarki jeśli skrzywdzić człowieka, nikt tego nie robi z premedytacją. Żyj sam człowieku z takimi wyrzutami sumienia. To nie życie. Każda pielęgniarka chce dobrze dla drugiego człowieka tylko czasami nerwów za dużo bo każda jest scharowana, ponizania, obrazana i jak się uśmiechać? Nie da się. Ale mimo wszystko pomagamy bez uśmiechu.

#20  2019.10.15 15:13:43 ~piel

Wniosek dla mnie jest jeden podstawowy,załatwiać wyjazd i spadać stąd jak najdalej.

#21  2019.10.15 19:30:58 ~pomyłka

Oczywiście że się mylą bo są ludźmi ale. właśnie jest jedno ale trudno się przyznać do błędu lepiej iść w zaparte. Dlaczego ? Ze strachu, pychy, znieczulicy , wypalenia zawodowego.

#22  2019.10.15 21:32:41 ~Oj

A ja wam mówię podmienili dziecko.

#23  2019.10.15 23:29:12 ~Gość

2 kiedyś pożałujesz tych słów. Kto urodził takiego potwora?

#24  2019.10.16 08:28:05 ~do 21

Ty jesteś człowiekiem,czy psychopatycznym mutantem?

#25  2019.10.16 14:20:09 ~do #24

No właśnie o tym mówię - wolicie opluć zbluzgać niż przyznać się do tego, że nie jesteście takie super jak się wam wydaje. Niska samoocena się kłania. Nie pozdrawiam

#26  2019.10.16 14:22:28 ~pytanie

Obserwuję środowisko pielęgniarek i położnych mam do was pytanie czy sprawia wam przyjemność obrzucanie się błotem na forach internetowych ? W innych grupach zawodowych tego niema.