Pielęgniarko specjalistko! Utrzymaj czystość i estetykę łóżka.

Praca dla pielęgniarki.


Praca dla pielęgniarki specjalistki w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego

Miejsce pracy: WIEJSKA 18 20, 00-490 Warszawa, powiat: m.st. Warszawa, woj: mazowieckie

Zakres obowiązków:

- kompleksowa opieka i wspieranie podopiecznych przebywających w placówce
- pomoc w wykonywaniu czynności higienicznych
- wykonywanie zabiegów higienicznych u osoby chorej i niesamodzielnej
- wykonywanie czynności związanych z utrzymaniem czystości i estetyki łóżka oraz najbliższego otoczenia osoby chorej i niesamodzielnej
- opieka nad chorym ściśle według zaleceń lekarza
- wsparcie przy rehabilitacji
- towarzyszenie i wspieranie podopiecznych w ich codziennych czynnościach i wypoczynku
- podejmowanie współpracy z zespołem opiekuńczym i terapeutycznym podczas świadczenia usług z zakresu opieki medycznej nad osobami chorymi i niesamodzielnymi.

Praca tymczasowa oferowana przez agencję: NIE

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny

Wymiar etatu: 0,5

Zmianowość: jedna zmiana

Liczba godzin pracy w tygodniu: 20

Liczba godzin pracy w miesiącu: 80

Data rozpoczęcia: 6 listopada 2019 

Wynagrodzenie brutto: od 2 200 PLN

System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną

Zawód: pielęgniarka - specjalista pielęgniarstwa geriatrycznego

Zapewnienie wyżywienia: NIE

Zapewnienie zakwaterowania: NIE

WYMAGANIA KONIECZNE

Wykształcenie: średnie zawodowe, medyczne

Zawód: Pielęgniarka - specjalista pielęgniarstwa geriatrycznego (wymagany staż - lata: 1)

Umiejętności i uprawnienia: Prawo wykonywania zawodu -Pielęgniarka

Pracodawca: Polski Komitet Pomocy Społecznej

Poznaj szczegóły oferty...

Więcej ofert pracy dla pielęgniarek znajdziesz w dziale: Praca dla pielęgniarek


Zobacz także:

Czy pielęgniarka może czuć się komfortowo w odzieży medycznej?

Dla pielęgniarek zmianowych 1450, jednozmianowych 1500 PLN. 

Pielęgniarki: szpital podzielił 1200. Na: 1600 PLN oraz 10,12 i 8,44 PLN na godzinę.


Komentarze użytkowników

#1  2019.11.08 07:05:02 ~Joanna

Zdewaluowalo się pojęcie specjalistki w dziedzinie pielęgniarstwa i tyle. Zresztą podobnie jak sama profesja pielęgniarki. Dlaczego tak jest? Bo atrybuty prestiżowego zawodu to m. in. wynagrodzenie odróżniające specjalistę od reszty i trudność w zdobyciu tej profesji. Korporacja zawodowa chroni taki zawód. Niestety, Izby pielęgniarskie i inne twory odpowiedzialne za tworzenie wizerunku tego zawodu, podobnie jak wiele samych ich przedstawicielek, degradują profesję przez nieodpowiedzialne działania lub ich brak. Żadna specjalistka nie powinna się zgodzić na pracę w takim zakresie - renegocjowac warunki umowy oraz wynagrodzenie. W środowisku powinno być niepusane prawo - za mniej nie pracujemy a do tego do prac pomocniczych w zakresie utrzymania czystości otoczenia wymagamy sprzątaczki. Specjalista zajmuje się tylko pacjentem i to w specjalistycznym zakresie.

#2  2019.11.08 07:43:41 ~Piel.

Ale bzdurna oferta, opieka ściśle wg zaleceń lekarza co się z polskich pielęgniarek rob? Podczas gdy na zachodzie np. pielęgniarka wypisuje kontrolne badania np.po operacji bez wcześniejszych konsultacji z lekarzem Co oni z nas robią ! A ta wiejska to może przybytek geriatryczny dla byłych polityków lub ich rodzin? No i wykształcenie tylko średnie! Kto pisał to ogłoszenie, maturę ma ? Prostactwo i tyle w temacie !

#3  2019.11.08 07:51:40 ~Ja

Sprzataczka to wiadomo norma, ale powinien byc opiekun medyczny ! Tak jak dawno to jest i dobrze dziala na zachodzie a u nas c.d.deprecjonowania zawodu szczegolnie za obecnego rządu! Żeby nie podwyżka od prof. Zębali to nadal byśmy były żebraczkami ! No ale i tak planują zabierać w kwietniu 2020 !

#4  2019.11.08 07:59:29 ~piel

Jest to oferta dla opiekuna medycznego, ale stawka też za niska !

#5  2019.11.08 08:12:26 ~Ojej

Tekst Ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej z 2011 r. definiuje zawód pielęgniarki. Zdania zapisane w art.8 i 84-87 tego akt wskazują, że w Polsce czynności należące do osoby, którą się tytułuje "pielęgniarka" należą do tych, które wymagają ustawowej zgody państwa.

#6  2019.11.08 08:19:50 ~do 5

Dodam, że zgodnie z danymi w tym ogłoszeniu, to ustawowej zgody państwa wymagają takie czynności jak:- kompleksowa opieka i wspieranie podopiecznych przebywających w placówce - pomoc w wykonywaniu czynności higienicznych - wykonywanie zabiegów higienicznych u osoby chorej i niesamodzielnej - wykonywanie czynności związanych z utrzymaniem czystości i estetyki łóżka oraz najbliższego otoczenia osoby chorej i niesamodzielnej - opieka nad chorym ściśle według zaleceń lekarza - wsparcie przy rehabilitacji - towarzyszenie i wspieranie podopiecznych w ich codziennych czynnościach i wypoczynku - podejmowanie współpracy z zespołem opiekuńczym i terapeutycznym podczas świadczenia usług z zakresu opieki medycznej nad osobami chorymi i niesamodzielnymi.

#7  2019.11.08 08:34:00 ~do #6

I za wykonywanie tych czynności bez ustawowej zgody państwa, odpowiednie instytucje egzekwujące prawo w Polsce, zgodnie z tekstem art. 87 Ustawy o zawodzie pielęgniarki i położnej z 2011 r. wyciągają odpowiedzialność. Czy tego typu teksty są źródłem danych dla wymienionych instytucji?

#8  2019.11.08 08:39:16 ~do 5

No cóż, nie tylko teksty prawne definiują zawód pielęgniarki lub tytuł "pielęgniarki". Do tego zbioru należą: lekarz, sędzia, policjant, itd. Czy osoby nie posiadające ustawowej zgody państwa mogą wykonywać te zawody?

#9  2019.11.08 08:43:09 ~do#5

He, he, he. Czy można sędziemu, policjantowi czy lekarzowi wytyczyć zakres obowiązków niezgodny z danymi funkcjonującymi w tekście ustawy jego definiującej?

#10  2019.11.08 09:10:47 ~Do 8

Posła, senatora też.

#11  2019.11.08 11:04:45 ~do 9

Posła, senatora też.

#12  2019.11.08 12:21:53 ~POŁOŻNA

Kpina

#13  2019.11.08 12:50:20 ~=12

Trzeba skonczyc z tym zakresem obowiazkow pielegniarskicjh , typu utrzymanie higieny pacjenta i estetyki jego lozka ! Od tego są opiekunowie medyczni ! Przez wykonywanie takich czynnosci zawód nie ma prestiżu,ludzie nas nie szanują.Osoby takie jak sprzataczka czy pani myjaca zanieczyszczony tylek fekaliami ,to jedno i to samo,ten sam poziom,ten sam wizerunek i prestiż ! ZNANAJOMI CZESTO MNIE PYTAJĄ DLACZEGO MY TO ROBIMY,A NIE OPIEUN MEDYCZNY CZY SALOWA ! Ten zakres obowiązków mial sens w zeszlym stuleciu,zmienila się medycyna,przybylo pielegniarce dużo obowiązków wymagajacych opanowania trudnej wiedzy specjalistycznej,konczymy studia,specjalizacje i nadal paprzemy się w gownach jak za Florencji Nightingale.Czy ktos wreszcie pojdzie po rozum do glowy i to zmieni.W tym zakresie pielegniarka powinna być tylko osobą,ktora skontroluje czy te czynnosci zostaly wykonane i czy prawidlowo.Polskie pielegniarstwo mam wrazenie ,że nigdy nie wyjdzie z tej Jesieni Sredniowiecza.Pracuję długo w tym zawodzie i wiem co obniza pielegniarce prestiż,za chwilę idę na emeryture,żal mi mlodego pokolenia pielegniarek bo dalej będą zmuszane do babrania się w tym syfie,tak więc praktycznie zawód nie ma prestiżu,a teoretycznie to mozna sobie tylko pogadac,ze ma i wymyslac argumenty,a pampersy i tak znakaltuja wszystkie teorie i cały ten niby prestiż zawodu pielegniarki

#14  2019.11.08 13:29:27 ~Oj

Koleżanka aby na pewno opisuje właściwy zawód pielęgniarki? Zapraszam do zapoznania się z danymi w tekście art. 9 Konwencji Genewskiej o polepszeniu losu chorych i rannych z 27. 06. 1929 r, a także z art. 2 i 21 Ustawy o pielęgniarstwie z 1935 r.

#15  2019.11.08 13:39:13 ~Nocki

A urlop z.

#16  2019.11.08 13:55:49 ~do #14

Proponuję też zapoznać się z danymi w tekście art. 14 i 15 Konwencji Genewskiej dotyczącej traktowania jeńców wojennych z dnia 27 lipca 1929 r.

#17  2019.11.08 14:07:05 ~Do 13

100/100 Niestety większość pielęgniarek, a zwłaszcza tych zakompleksionych, które zatrzymały się na pielęgniarstwie Florki i Wołynki, sprowadza ten zawód jedynie do babrania się w gównie pisząc chociażby głupie komentarze na tym portalu typu- czy magister pielęgniarstwa ze specjalizacją lepiej umyje tyłek czy inaczej zmieni pampersa od tej pielęgniarki, która poprzestała na liceum czy studium medycznym? Problem w tym, że przy obecnym braku pielęgniarek i obciążenia ich nadmierną nadmierną ilością obowiązków, takie proste czynności pielęgnacyjne nie powinny być wykonywane przez pielęgniarki, a przez opiekunów medycznych. Ale po co to dostrzegać? Prościej dowalać i kpić z koleżanek po studiach, uważać się za autorytety w myciu tyłków, odpowiadać na takie durne, upokarzające oferty pracy i latać z wywieszonym ozorem z dyżuru na dyżur za psie pieniądze. Nieprawdaż?

#18  2019.11.08 14:13:34 ~Do#17

Odpowiedz na #9.

#19  2019.11.08 14:14:54 ~Do 13

Święte słowa! Ma Pani absolutną rację! Z jednym tylko się nie zgodzę - o młode pokolenie nie trzeba się martwić, pod tym względem są mądrzejsi od nas i nie dadzą się tak upodlić, bo znają swoją wartość. Prędzej odejdą z zawodu niż pozwolą sobą pomiatać. Ja bardziej martwię się o siebie i bliskich, każdy kiedyś będzie pacjentem.

#20  2019.11.08 14:24:46 ~,,,,,

Taki jest obraz pielęgniarki w Polsce.Ja byłam pielęgniarką,i pomimo,że nie choruję,stwierdzam,że ten zawód ratuje chorego,ale zabija pielęgniarkę.Obecnie jest to praca ponad ludzkie siły. Lepiej nie będzie.Dawny "zgniły kapitalizm",bogaty pan i jego wyrobnicy.Potrzebny wykształcony służący,ale mimo wszystko służący.

#21  2019.11.08 14:27:50 ~44

Się obywatelem bywa ( od uważania)?

#22  2019.11.08 14:36:44 ~???

Za całe współczesne zło,obwinia się pielęgniarki starsze z niższym wykształceniem.I nic poza tym.A większość jest wyżej wykształcona,i zgadza się na wszystko , robi co każą,pracuje na kilku etatach za grosze itd. itp. Niby wykształcone,a żadnego sprzeciwu do właściwych osób,szefów,ministrów.Nie macie liderów,wszyscy biadolą i biernie czekają,obwiniając siebie nawzajem.Tzw.mieszanie w worku ze szczurami.

#23  2019.11.08 14:43:01 ~do#22

Odpowiedz na#9.

#24  2019.11.08 14:49:09 ~Do

Kapitalizm! Dekret z 1947 i rozporządzenie.

#25  2019.11.08 14:53:09 ~do24

^Kapitalizm^?

#26  2019.11.08 14:53:36 ~G20

Uważajcie żeby wasze tyłki miał kto myć jak sytuacja zaistnieje. Nie przypominam sobie żeby pielęgniarstwo to diagnostyka pacjenta.Same pielęgniarki siedzące na stołkach zgotowały ten los nie widzą nic tylko swoje kariery. Poprzewracało się w głowach .

#27  2019.11.08 15:14:41 ~do 26

Odpowiedz na #9.

#28  2019.11.08 18:40:40 ~Hola hola

O jakim wizerunku mówimy? Lepszego niż w tych wypowiedziach nie potrzeba : gówno, syf, Florka. Same sobie kreujecie wizerunek, że nie wspomnę o sposobie odbywania zajęć na specjalizacjach, a potem oczekuje się uznania i szacunku. Karma wraca. .

#29  2019.11.08 20:26:38 ~Do 28

Popraw aureolkę, bo ci się przekrzywiła.

#30  2019.11.08 20:35:45 ~#29 do 28

Tak,tak należy to nazywać,jak się wlasnie nazywa-gowno,syf,smród itp. ,nie widzę powodu ubierac tego w jakies piekne slowa i pisać jakie to piekne,wielkie,zacne,jaka to wielka misja i powolanie i zaszczyt móc za 2500 zł miesiecznie takie czynnosci wykonywac.Właśnie martwię sie o mlode pokolenie,bo nie jest asertywne,nie deleguje pewnych czynnosci na inne zawody medyczne,nie buntuje się i nie walczy o zmianę wizerunku zawodu.Wyksztalcenie,studia nic nie zmieniają,to trzeba uregulowac odgórnie.

#31  2019.11.08 21:04:47 ~#31 do 14

Nie masz pojecia o zawodzie pielegniarki a wyskakujesz mi z przepisami prawa z przed 100 lat.Medycyna się zmienila,poszla do przodu,rozwinęła sie,100 lat temu nie bylo takich szpitali,sprzetu,aparatury,i wymagan co do wiedzy jaką pielegniarka musi dysponować.To jest zawód,ktory podlega ciaglym,dynamicznym zmianom,ciagle coś nowego,ciagle cos trzeba doczytac,oduczyć się,a my myjemy tyłki wg.techniki Florencji,Wolynki itp,nie mając czsu na to,co robić powinnysmy.Siedzę dlugo w tym zawodzie i wiem jak powinno wyglądać wspolczesne pielegniarstwo i wg przepisow z 1929 nikt mnie nie bedzie w 21 wieku zmuszał pracować.Mam salę,gdzie leżą pacj. w ciężkich stanach,wymagajacy szczegolnego nadzoru,analizowania ich stanu,wyrównywania parametrow,każdy pracujacy sprzet jak respirator musi byc wlasciwie zgrany z pacj. Ktos musi pilnowac aby ta aparatura pracowala wlasciwie .Praca wymaga uwagi,skupienia,szybkiego analizowania i reagowania,bo walczymy o czyjes zycie i te toalety,zanieczyszczone posladki,rozpraszają,nie mozna się skupić,i te czynnosci czas aby wykonywaly inne zawody medyczne.

#32  2019.11.08 21:51:34 ~#32

Pielegniarka nie moze byc od wszystkiego,od czystej aseptycznej procedury ,za chwilę od podania basenu,umycia zapapranego fekaliami tylka,od nakarmienia pacjenta,od szczegółowego monitorowania stanu chorego,rozpoznawania stanów zagrozenia życia,szybkiego reagowania na pogarszajacy się stan,rehabilitację pacjenta,pomiędzy tym wszystkim musi zmienić posciel bo inny pacj. zwymiotowal,założyć wenflon i za chwilę umyć innego pacj. bo się zanieczyscil,nastepnie biegnie do nastepnego usunąć Redon z rany pooperacyjnej,za chwilę biegnie na izolatke do innego pacj. podac picie i basen,basen zabrac i wyniesc,nastepnie wykonać toaletę drzewa oskrzelowego innemu pacj.TAK WYGLADA PRACA PIELEGNIARKI W POLSKICH SZPITALACH,DLATEGO JEST TYLE ZAKAŻEŃ SZPITALNYCH,DLATEGO CZAS ZMIENIC ZAKRES OBOWIAZKOW.TAK TO WYGLADA I NIE BĘDĘ KLAMAC I MILCZEC,ZE JEST INACZEJ I TEGO WSZYSTKIEGO UBIERAC W PIĘKNĄ LITERATURĘ.

#33  2019.11.08 22:51:14 ~Plg

Do takich czynności niepotrzebna specjalizacja.Bez specjalizacji dobre jesteśmy przy zmianie pampersa,czy przy karmieniu.Jedynie możemy być dumne.Mamy papier,a komuś napakowałyśmy kieszenie.

#34  2019.11.08 23:19:39 ~Do

O tego typu zajęciach pomyślano też, ale nie pod nazwą "pielęgniarka".

#35  2019.11.09 00:52:50 ~Error

Tym ogłoszeniem godzicie w wizerunek pielęgniarek w Polsce. Wstyd.

#36  2019.11.09 00:55:48 ~Do Do

Jak tekst ustawy nie definiował,to są to wszystkie nazwy nie zastrzeżone przez państwo.

#37  2019.11.09 02:28:05 ~DO 20

PIELĘGNIARSTWO- ZAWÓD który RATUJE CHOREGO ale ZABIJA PIELĘGNIARKĘ. . . . PRAWDA.

#38  2019.11.09 07:27:56 ~Do 28

Co ty pie.sz? O jakim wizerunku ty mówisz, bo w obecnych warunkach przychodzi mi do głowy tylko ten określający się w dwóch słowach "siostro basen"! Gówno to gówno i tyle w temacie! Po co ubierać to w kolorowe piórka, jakiś etos, misję i inne podobne pierdolety! Nazywajmy rzeczy po imieniu i nie wpajajmy młodym, że fekalia pachną najdroższymi perfumami!

#39  2019.11.09 08:18:54 ~Joanna

Do 12 .a kim ty jesteś m.jesli wszystkie pielęgniarki będą miały magistra to zgadzam się żeby kontrolowała opiekuna medycznego.moim zdaniem wszystkie panie po liceum.mialy dużo czasu by uzupełnić wykształcenie:-! według mnie powinny być co najwyżej opiekunami medycznymi.nie dociera. Czasy się zmieniły

#40  2019.11.09 10:33:51 ~Student

Do 39, najlepiej uczę się na praktykach pod opieką i kontrolą pielęgniarek po SM i LM, a przeraża mnie fakt, że przyjdzie mi pracować z osobami pokroju 39, skoro 39 nie szanuje swoich koleżanek z pracy to kogo będzie inaczej traktować?

#41  2019.11.09 10:41:16 ~Ojejku

O tak z tym pampersolecznictwem,czy lekami ogólnodostępnymi, bo tekst Ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej z 2011 r. zawiera następujące zdania:kto bez wymaganego prawa wykonywania zawodu udziela świadczeń zdrowotnych określonych w art.5 ust.1 pkt 1-6 podlega karze grzywny (art.84). Postępowanie w sprawach o czyn określony w art. 84 toczysię według przepisów ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r.-Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia ( Dz. U. z 2018 r. poz. 475, pózn. zm.) - art.87 wymienionego aktu prawnego.

#42  2019.11.09 10:44:26 ~Ooo

Czy pielęgniarki, które otrzymały tytuł "pielęgniarki" w okresie funkcjonowania Ustawy o pielęgniarstwie z 1935 r. mają odebrane uprawnienia opisane w leksyce tego aktu prawnego?

#43  2019.11.09 10:46:30 ~Dzięki

Do #41.No to teraz, ci co o własnych siłach ukończyli szkołę podstawową poradzą sobie z tymi zdaniami.

#44  2019.11.09 11:20:07 ~Do41

Po takiej bombie informacyjnej nie ma możliwości już pomyłek, nad czy pod interpretacji, a nawet następuje zacuglowanie wodzy wyobraźni.Krucafiks!

#45  2019.11.09 11:30:40 ~do#41

Ciekawe co sobie taka pielęgniarka bez: matury , specjalizacji, licencjatu, magistra , pomyśli o tych co do zawodu wprowadzają np. pampersologię?

#46  2019.11.10 13:23:03 ~51?

Mamelucy?