Pielęgniarka zakażona.

Pielęgniarki - Koronawirus SARS-CoV-2


Pierwsza pielęgniarka zakażona koronawirusem

Potwierdzony został kolejny przypadek zakażenia koronawirusem u mieszkanki powiatu poznańskiego. Kobieta w średnim wieku przebywała w kwarantannie. Dziś trafiła do szpitala w Poznaniu po dodatnim wyniku badań próbek w laboratorium - poinformował Tomasz Stube z WUW. Stan zdrowia pacjentki jest określany jako dobry. To 7 osoba zarażona koronawirusem w Wielkopolsce, 1 osoba zmarła. Obecnie 6 osób+mieszkańców Wielkopolski - przebywa w szpitalu bądź kwarantannie. - dodaje Stube. 

Wedle naszych informacji, zakażona to pielęgniarka mająca kontakt z pierwszą pacjentką chorą na koronawirusa z Puszczykowa. Wedle posiadanych informacji, od niedzieli (a więc od dnia, w którym przewieziono pierwszą chorą z Puszczykowa na poznański oddział zakaźny) pielęgniarka przebywała w domu, natomiast dopiero w piątek wykonano u niej rozmaz na obecność koronawirusa. W sobotę test dał pozytywny wynik. Pozostałe pielęgniarki, które miały kontakt z zakażoną czekają na testy.

Czytaj cały artykuł pt. "Siódmy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce. To pielęgniarka ze szpitala w Puszczykowie. "

źródło: epoznan.pl
wybrał: Mariusz MielcarekZobacz także:

Koronawirus - pielęgniarki od respiratorów.

GIS - testy na koronawirusa są "bardzo drogie".

Koronawirus - drastyczny brak pielęgniarek.