Dziewięć przypadków zakażeń pielęgniarek.

Bezpieczeństwo pielęgniarki a pandemia.


Nowe przypadki zakażeń wśród pielęgniarek...

W dniu wczorajszym informowaliśmy na Portalu o drugim przypadku zakażenia wśród pielęgniarek w artykule pt. "Druga pielęgniaraka zarażona". Osoba ta pracowała w dwóch szpitalach w województwie mazowieckim. Na wyniki testów w kierunku koronawirusa czeka kilkadziesiąt osób z personelu medycznego, z którymi miała kontakt ta pielęgniarka. Jak podaje portal RDC spływają kolejne wyniki. Cztery pielęgniarki z oddziału wewnętrznego z Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu, z którymi miała kontakt ta pielęgniarka, otrzymały wyniki badań potwierdzające, że są zarażone koronawirusem.

Kolejny przypadek zakażenia odnotowano u pielęgniarki, która jest pracownikiem szpitala jednoimiennego we Wrocławiu. Według Gazety Wrocławskiej zarażona to mieszkanka Oleśnicy. Koronawirusem zaraziła się prawdopodobnie od chirurga z tego samego szpitala, u którego chorobę potwierdzono już przed kilkoma dniami. W piątek, 13 marca, pielęgniarka zgłosiła się do przychodni w Oleśnicy z objawami podobnymi do zakażenia koronawirusem. Wczoraj,19 marca, sanepid potwierdził informację, że ma wynik pozytywny.

Następne przypadki zakażeń zostały potwierdzone u dwóch pielęgniarek ze szpitala w Opocznie. Według TVN24 obie pracowały na bloku operacyjnym i są w stanie dobrym.

Na dzień dzisiejszy mamy 9 potwierdzonych przypadków zakażeń wśród pielęgniarek.

Czytaj także list położnej do redakcji portalu...
"Położna: "szpital jest kompletnie nieprzygotowany...""

 

Katarzyna KropskaZobacz także:
Pielęgniarka może odebrać maski, płyny do dezynfekcji z...
Pielęgniarka - kwarantanna "w nagrodę".
Pielęgniarki pracują w ekstremalnym obciążeniu.