Położna: Zostałam wytypowana do skierowania do pracy przy pandemii.

Pielęgniarki piszą jak jest.


Pielęgniarka z nakazem pracy

Zobacz także: 

Maski ochronne. Minister w lutym: nie pomagają. Teraz każe je nosić.

Pielęgniarka: jedna maseczka ochronna na cały dzień.

Pielęgniarki: Jak prawidłowo nałożyć i zdjąć maseczkę ochronną. 

Jestem położną z podmiotu leczniczego, jednocześnie przewodniczącą Związków Zawodowych. W dniu dzisiejszym zostałam poinformowana przez Dyrektor ds. pielęgniarstwa iż wpłynęło pismo od Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego, na wniosek wojewody, o wytypowanie pielęgniarek i położnych,  które będą podlegały skierowaniu do pracy przy zwalczaniu epidemii w miarę rozwoju sytuacji.

Padło na mnie, to że było to działanie z premedytacją, żeby zamknąć buzie przewodniczącej  to fakt, mają takie prawo. Pracuję w jednym szpitalu na umowę o pracę w drugim mam podpisany kontrakt i zaczynają się schody. Zadzwoniłam do pani konsultant, która nie potrafiła odpowiedzieć mi czy wynagrodzenie otrzymam z dwóch miejsc pracy, gdzie będę mieszkać, jak będzie wyglądał kontakt z rodziną.

Dyrekcji też to nie interesuje odpowiedź na powyższe pytania, dalej dzwonię do Izb Pielęgniarek i Położnych tam otrzymuję odpowiedź że to nie jest uregulowane, że do dnia dzisiejszego sztaby kryzysowe wojewody unikają odpowiedzi bo ustawa jest z 2008 roku a wtedy mało kto z naszego personelu pracował na umowy cywilno- prawne. Dalej dzwonię do Przewodniczącej OZZPiP  pani Ptok  i szlak mnie trafia.. nie uzyskałam także odpowiedzi na powyższe pytania. 

I tak właśnie rozwiązałam problem, w oczach dyrekcji, oddziałowych, wojewodów, sztabów kryzysowych - jestem jak mięso armatnie, jak nic nie znaczący  przedmiot, który można przesuwać w dowolny dla siebie sposób. Zostałam bez odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, a są one dla mnie bardzo istotne. Ze strony etycznej jak  moi przełożeni mogą  kierować dwie osoby  z rodziny do walki z epidemią.

Dane autorki do wiadomości redakcji.

Czekamy na Wasze kolejne wiadomości. Informujcie nas o bieżącej sytuacji w Waszych zakładach pracy. Kontakt: [email protected]

Zobacz także: Pielęgniarki: Jak prawidłowo nałożyć i zdjąć maseczkę ochronną. Zobacz także:

Pielęgniarki: brak środków ochrony równa się: "powstrzymanie się od pracy".

Pielęgniarka epidemiologiczna do pielęgniarki: ściągnij maskę ochronną.

Pielęgniarki: 24-godzinne dyżury nie dla wszystkich!