Termometr medyczny - narzędzie w pracy pielęgniarki i położnej.


Termometr medyczny dla pielęgniarek

Termometry medyczne należą do grupy podstawowych przyrządów diagnostycznych, których nie powinno i nie może zabraknąć nie tylko w każdej placówce medycznej, ale również w każdym domu, szczególnie teraz, w trakcie panującej w kraju i na świecie pandemii koronawirusa. Rozwój medycyny i technologii pozwolił na wprowadzenie na rynek medyczny nowoczesnych bezdotykowych termometrów, które są bezpieczne, łatwe w obsłudze, a co najważniejsze gwarantują dokładny pomiar.

Termometr medyczny, bezdotykowy polskiej marki GESS przeznaczony jest do pomiaru temperatury ciała metodą na podczerwień. Wystarczy skierować termometr w kierunku czoła, aby szybko i dokładnie zmierzyć temperaturę.

Funkcje urządzenia

- precyzyjne pomiary bezdotykowe;
- możliwość ustawienia skali
°C lub °F;
- możliwość ustawienia alarmu (domyślna wartość to 38,0 °C);
- podświetlany wyświetlacz LED;
- zapamiętywanie 32 pomiarów;
- automatyczne wyłączenie zasilania.

Wyposażenie zestawu oraz użycie

Termometr medyczny, bezdotykowy GESS znajduje się w ochronnym, czarnym etui, które pozwala na bezpieczne i higieniczne przechowywanie termometru oraz zapobiega niekontrolowanemu użyciu, czy zniszczeniu.  Dodatkowo do każdego zestawu dołączone są dwie baterie. Wystarczy włożyć baterie zasilające do urządzenia, odczekać 10 minut, aż termometr przystosuje się do panujących warunków otoczenia i można dokonać pierwszych pomiarów. Należy pamiętać, aby termometr znajdował się od 3 do 5 cm od czoła.

Precyzja i dokładność termometru GESS

Bezdotykowy termometr na podczerwień GESS charakteryzuje wysoka precyzja pomiaru, której błąd wynosi tylko +/- 0,2°C - każdy pomiar wykonany przy jego użyciu będzie dokładny i wiarygodny. Termometr spełnia wymagania dyrektyw europejskich 93/42/EWG (dotycząca wyrobów medycznych) 2011/65/UE (ROHS).

Termometr bezdotykowy polskiej marki GESS znajdziesz w Sklepie Pielęgniarek i Położnych. Z hasłem JESIEŃ otrzymasz 10% rabatu.

Katarzyna Kropska, pielegniarki.info.pl