Pielęgniarka i położna o pracy w pandemii. Opisują realia.

Pielęgniarki piszą o warunkach pracy w pandemii.


Warunki pracy pielęgniarek i położnych w pandemii

Głos pielęgniarki...

Dzień dobry, nawiązując do artykułów opisujących warunki pracy kadry pielęgniarskiej w pandemii opiszę obecną sytuacji w moim zakładzie pracy. Pracuje w szpitalu na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Szpital ten został przekształcony w całości w szpital covidowy decyzją wojewody. Pracujemy z pacjentami chorymi na Covid w ciężkich stanach, dodatkowo w trudnych warunkach ponieważ budynek szpitalny jest bardzo zaniedbany. Niestety nie dostałyśmy żadnych dodatkowych wynagrodzeń w związku z walką na pierwszej linii z pandemią, mimo że nasze zarobki są dramatycznie niskie. Mam kilkuletni staż pracy zawodowej i nie zarabiam nawet 3000 PLN. 

Głos położnej...

U nas każdy orze jak może , czyli zasady bez zasad. Szpital specjalistyczny. Nasz oddział ginekologiczno - położniczy nie jest przygotowany na pacjentów covid+. O tym kto ma leżeć decyduje dyrektor ekonomista i ordynator antymaseczkowiec, a nie zdrowy rozsądek. Pacjentka ciężarna początkowo ujemna, po tygodniu już dodatnia przeszła przez wszystkie sale i miała kontakt z większością pacjentek na oddziale. Nie wymazali żadnej położnej, ani pacjentki. Nikt również nie trafił na kwarantannie. Obecnie pacjenta leży niby w tzw. izolatce, ale bez śluzy.  Opiekę nad nią sprawuje położna odpowiedzialna w tym czasie za kilkanaście innych pacjentek. Zero przeszkolenia nad bezpiecznym ubiorem i ściąganiem kombinezonu. Oczywiście za 3 600 PLN miesięcznie, mogę pokazać pasek z wypłatą. 

Dane autorek do wiadomości redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych
wybrała: Katarzyna Kropska, pielegniarki.info.pl

Apel Redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Apelujemy do pielęgniarek i położnych o przekazywanie do redakcji Portalu informacji w sprawie bieżącej sytuacji w Waszych zakładach pracy, w kontekście warunków wykonywania praktyki zawodowej oraz wynagrodzeń w okresie pandemii.

Informacje prosimy przekazywać na adres meilowy: [email protected]
Wasze wiadomości będziemy publikować na Portalu. Jednocześnie informujemy, że dane osobowe, pozostaną do wiadomości redakcji.