Dlaczego szpitale zakaźne inwestują w systemy dezynfekcyjne UV-C?

Szpital Czerniakowski w Warszawie, stając się od niedawna jednym z najbardziej znanych szpitali zakaźnych w Polsce, zamówił w ostatnim czasie w COMAMED kilka systemów dezynfekcyjnych UV-C. Wcześniej COMAMED dostarczył pięć takich systemów do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce, a od jakiegoś czasu systemy UV-C pracują w byłym szpitalu jednoimiennym w Radomiu, w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie i w wielu innych.

Skąd taka popularność systemów UV-C? Zacznijmy może od odpowiedzi na pytanie, co to są systemy UV-C. Systemy te dezynfekują pomieszczenie, korzystając z emisji promieniowania UV-C, które jest zabójcze dla organizmów żywych, a w naturze jest emitowane przez Słońce i w całości zatrzymywane przez atmosferę. Jego właściwości zabójcze wobec bakterii i wirusów zostały wykorzystane przy opracowaniu technologii pełnej dekontaminacji za pomocą systemów wyposażonych w potężne emitery promieniowania UV-C. Jakie są korzyści z wykorzystania tej technologii? W porównaniu z dotychczas wykorzystywanymi urządzeniami są łatwiejsze w obsłudze, nie wymagają przygotowania pomieszczeń i środków dezynfekcyjnych, a przede wszystkim czas dekontaminacji to kilka do kilkunastu minut.

W związku z pandemią w ostatnim czasie zwiększyło się zapotrzebowanie na systemy, które będą działać szybciej, skuteczniej i nie będą potrzebowały przygotowania pomieszczeń. Kilka lat temu COMAMED wprowadził amerykańskie systemy UV-C Skytron, teraz wprowadza kolejne, bardziej ekonomiczne rozwiązania, które będą dostępne dla każdej placówki medycznej. Jednocześnie COMAMED ma w swojej ofercie również inny sprzęt, który może być wsparciem w walce z COVID-19, taki jak łóżka OiT , respiratory, przyłóżkowe aparaty RTG i USG oraz wiele innych, z którymi można się zapoznać na naszej stronie www.comamed.pl.