Wstrzymano szczepienia pielęgniarek. Chaos.

Szczepienia pielęgniarek.

Wstrzymano szczepienia dla pielęgniarek i położnych

Na stronach internetowych szpitali pojawiły się komunikaty poniższej treści:

"Uprzejmie zawiadamiamy, że w związku z brakiem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 z Agencji Rezerw Materiałowych na pierwszą dawkę szczepienia dla grupy "0" zmuszeni jesteśmy wstrzymać realizację szczepień dla tej grupy.

Powiadomimy niezwłocznie o rozpoczęciu szczepień, gdy Agencja Rezerw Materiałowych wznowi dostawy".

Kolejny przykład to szpital w Jaśle.

Szpital Specjalistyczny w Jaśle wstrzymuje szczepienia pacjentów przeciw COVID-19 od dnia 18.01.2021.

Podyktowane jest to barkiem możliwości  dostaw szczepionek. Hurtownia Farmaceutyczna  dostarczająca szczepionki w imieniu  Agencji Rezerw Materiałowych przekazała informacje w dniu 16.01.2021 o godz.  12:06, o wstrzymaniu dostaw szczepionek od dnia 18.01.2021 r. W związku z zaistniała sytuacją Szpital Specjalistyczny w Jaśle, przeprasza zapisane i potwierdzone osoby z grupy  „0”.  Umówione terminy szczepień będą przesunięte. O wznowieniu szczepień będziemy informować na bieżąco.

Poniżej cytujemy informację ze strony internetowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Zmiana terminów szczepień przeciwko COVID-19

Informujemy Państwa, że z przyczyn od nas od niezależnych, od niedzieli (17 stycznia) jesteśmy zmuszeni częściowo ograniczyć liczbę szczepień przeciwko COVID-19, prowadzoną w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.

Wszystkie osoby z tzw. grupy zero, które miały na najbliższy tydzień wyznaczony pierwszy termin szczepienia, serdecznie przepraszamy za niedogodności i zapewniamy, że możliwie najszybciej skontaktujemy się z Państwem telefonicznie, aby ustalić nowy termin wizyty w punkcie szczepień Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

W najbliższym tygodniu w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu zostaną zaszczepione jedynie osoby, które mają zaplanowane podanie drugiej dawki preparatu oraz podopieczni domów pomocy społecznej. Na prośbę Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Agencji Rezerw Materiałowych przekładamy natomiast na inny termin szczepienia osób z tzw. grupy zero, które miały przyjąć pierwszą dawkę. Wynika to z ogłoszonego w piątek przez firmę Pfizer tymczasowego zmniejszenia o niemal połowę dostaw preparatu do Unii Europejskiej z powodu problemów produkcyjnych.

- Nie otrzymaliśmy od firmy Pfizer nowego harmonogramu dostaw, dzięki któremu moglibyśmy odpowiedzialnie zaplanować realizację Narodowego Programu Szczepień, dlatego jesteśmy zmuszeni wstrzymać transport preparatu dla pracowników placówek ochrony zdrowia - powiedział w sobotę Michał Dworczyk, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zgodnie z zapowiedziami firmy Pfizer zmniejszone dostawy mają potrać do 25 stycznia. W poniedziałek szpital ma otrzymać dodatkowe informacje na temat dostępności szczepionek, które pozwolą złożyć zamówienie na preparat i zaplanować dalsze działania.

Prosimy śledzić naszą stronę internetową, na której na bieżąco informujemy Państwa o akcji szczepień w USK.

Wybrał: Mariusz Mielcarek