Położne - nie jesteście same!

Fundacja Ernesta zapewnia wsparcie kadry medycznej


Warszawa, 08.05.2021 r.

Fundacja Ernesta zapewnia realne wsparcie kadry medycznej

Drogie Położne - nie jesteście same!

Fundacja Ernesta, na co dzień wspierająca kobiety, które znalazły się w trudnej sytuacji okołoporodowej, zainicjowała powstanie spotu kończącego się słowami: Drogie Położne, dziś chcemy Wam powiedzieć - NIE JESTEŚCIE SAME. Jednocześnie Fundacja Ernesta chce przekazać, iż zapewnia bezpłatnie wsparcie psychologiczne dla kadry medycznej oddziałów ginekologiczno-położniczych i neonatologicznych oraz organizuje warsztaty psychologiczne i grupy wsparcia dla położnych.

Fundacja Ernesta z okazji Dnia Polskiej Położnej zainicjowała projekt, w ramach którego powstał wzruszający spot, skierowany do położnych. Materiał filmowy w formie podziękowań składa się z fragmentów historii kobiet, które postanowiły podzielić się swoimi doświadczeniami z sali porodowej.

Wsparcie psychologiczne dla Położnych

W jednym z listów nadesłanych do Fundacji, autorka zastanawiała się nad tym, jaką pomoc otrzymują położne. “Zastanawiam się kto zatroszczy się o nie? Kto doceni ich pracę, poświęcenie i nierówną walkę. Kto zapyta o ich emocje, potrzeby, gdy patrzą na ludzkie dramaty i trudności i gdy są opoką dla Pacjentów, nawet gdy im samym pęka serce.”

Spot zainicjowany przez Fundację Ernesta jest odpowiedzią na niekiedy pomijane potrzeby położnych, ale także całej kadry medycznej oddziałów ginekologiczno-położniczych i neonatologicznych.

- Podczas bezpłatnych szkoleń dla personelu medycznego zawsze omawiamy aspekty psychologiczne komunikacji z pacjentką, ale także poruszamy kwestię dbania o swój dobrostan psychiczny w kontekście trudnej sytuacji okołoporodowej. Zbierając informacje zwrotne po szkoleniach doszliśmy do wniosku, że realnego wsparcia psychologicznego skierowanego bezpośrednio do kadry medycznej wciąż brakuje - mówi Małgorzata Sochacka, Prezes Fundacji Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego - Dlatego dziś wychodzimy naprzeciw położnym i całemu personelowi medycznemu mówiąc: Nie jesteście same/sami, jesteśmy tu dla Was, nasz Zespół jest gotowy, aby Wam pomóc.

Fundacja Ernesta kieruje swój przekaz do położnych, lekarzy i pielęgniarek oddziałów ginekologiczno-położniczych i neonatologicznych, którzy potrzebują wsparcia psychologicznego. Aby skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychologicznych, warsztatów psychologicznych, czy grupy wsparcia należy zgłosić się do Fundacji Ernesta za pośrednictwem maila: [email protected]