Pielęgniarka uwierzyła NFZ i założyła zoz, by wykonywać świadczenia pielęgniarki opieki domowej. Wzięła sprawy w swoje ręce!" Udało się przebrnąć całą procedurę rejestracyjną, zorganizować zakład, personel i ... złożyć wniosek o umowę z NFZ. I .... na tym koniec. Nie do końca bo . . . 10 tys. złotych straciła. "Śmiech na sali i kpina".

Pielęgniarka zadaniowa.

Panie Mariuszu, wychodząc na przeciw oczekiwaniom pacjentów i pielęgniarek założyłam Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, w którym miały być świadczone usługi pielęgniarskiej opieki domowej w poz zadaniowa forma finansowania. Udało się przebrnąć całą procedurę rejestracyjną, zorganizować zakład, personel i ... złożyć wniosek o umowę z NFZ. I .... na tym koniec.
Złożyłam wniosek 9.06.09. 18.06. w rozmowie telefonicznej pracownik NFZ poinformował mnie, że do końca tygodnia zadzwonią podając datę wizytacji zakładu. Nie było telefonu i w dniu 26.06. ponownie zadzwoniłam i tam usłyszałam, że właśnie dzisiaj pan dyrektor podjął decyzje o nie rozpatrzeniu naszego wniosku z uwagi na brak środków i odpowiedź pisemną otrzymam w przyszłym tygodniu. 02.07.2009 r. dotarła do mnie kserokopia załącznika nr 6- Zawiadomienie o nie rozpatrzeniu wniosku- bez daty, bez pieczątki firmowej, bez sygnatury, z którego wynikało, że 30.06.2009 / 4 dni po telefonicznej informacji o decyzji dyrektora/ czteroosobowa komisja taka
decyzję podjęła. Podana podstawa prawna Ustawy o finansowaniu świadczeń zdrowotnych ze środków publicznych dot. alkoholików i cudzoziemców. Totalny szok i całkowite lekceważenie. Nie wskazano żadnych możliwości odwoławczych. Z późniejszych uzyskanych pism wynika, że nie przysługują mi żadne środki odwoławcze. Stąd też zakład muszę zlikwidować i powiedzieć trudno 10 tys.zł wyrzuciłam w błoto. Śmiech na sali i kpina.
Serdecznie pozdrawiam zespół pielęgniarek.info.

                                             Opolanka

3 sierpnia 2009 roku - NFZ - w ramach szukania oszczędności zostały podjęte następujące decyzje: niektóre oddziały NFZ wstrzymały zawieranie umów w zakresie świadczenia pielęgniarki POZ – zadaniowa forma finansowania; od roku 2010 NFZ odstępuje od w/w produktu – jednocześnie uzupełniając i wzmacniając finansowanie opieki długoterminowej. NFZ znowelizował zarządzenie nr Nr 105/2008/DSOZ.

 

Zobacz także:

27 lipca 2009 roku - Pielęgniarka zadaniowa ma pod opieką maksymalnie ośmiu pacjentów. NFZ płaci takiej pielęgniarce około 6 tys. zł miesięcznie. Zobacz reportaż telewizyjny w tej sprawie. Padają w nim słowa: "Pielęgniarki nie są kontrolowane. I nie zawsze są uczciwe. Często wpisują zabiegi, których nie wykonują. A pacjenci pozostawieni są bez opieki". Zobacz jakie stanowisko w tej sprawie zajął przedstawiciel izby pip.

 

 

NOWOŚĆ - Dyskusje na Portalu według działów - Pielęgniarka środowiskowo-rodzinna

Aktualności według działów - pielęgniarka i położna poz

Wideoaktualności - reportaż w sprawie gabinetów zabiegowych pielęgniarek środowiskowo - rodzinnych.

Reportaż telewizyjny w sprawie pielęgniarek środowiskowo - rodzinnych. "Pielęgniarki zamiast czuwać przy łóżkach chorych pacjentów, mają siedzieć w gabinetach od godziny 8 do 18. Problem w tym, że do gabinetów pacjenci nie przychodzą. Obłożnie chorzy, często sparaliżowani, oczekują na pielęgniarkę w domu".

Artykuły z Gazety Pielęgniarki i Położnej:

Zamach na samodziel. zawodową piel. rodzinnych.

List pielęgniarki środowiskowo - rodzinnej.

 

Wystąpienia redakcji Gazety i Portalu - kontrola podwyżek w poz

Interpelacja poselska w sprawie gabinetów pielęgniarek środowiskowo-rodzinnych.

Komentarze internautów w sprawie poz. Alternatywą jest porozumienie? 41 komentarzy!

Pielęgniarka POZ - zapraszam do dyskusji o warunkach kontraktowania 2009. Ponad 150 komentarzy!

Z redakcyjnej poczty: List pielęgniarek środowiskowo - rodzinnych do Prezesa Naczelnej Izby PiP. "Zaczyna się AGONIA". 10 KOMENTARZY!