Pielęgniarka POZ – zapraszam do dyskusji o warunkach kontraktowania 2009. 165 KOMENTARZY!

1 min czytania
AktualnościDyskusje na Portalu według działówPielęgniarka środowiskowo-rodzinna. 315 KOMENTARZY.
Pielęgniarka POZ – zapraszam do dyskusji o warunkach kontraktowania 2009. 165 KOMENTARZY!

Szanowne Koleżanki!

Włączając się w dyskusję na temat warunków kontraktowania świadczeń pielęgniarki poz na 2009 r. proponuję, by najpierw dokładnie zapoznać się z Zarządzeniem nr 15/2008 Prezesa NFZ. Zastanówmy się, jak wpłynąć na zmianę tych punktów, które są dla nas szczególnie niekorzystne, np.:

  1. kontrakty dla pielęgniarek poz będą zawarte tylko na 6 m-cy, dla pozostałych co najmniej na rok,
  2. kto będzie realizował nocną i świąteczną opiekę wyjazdową po upływie I kwartału?
  3. kto będzie zobowiązany do wykonywania zaleceń od specjalistów? (lekarz poz nie ma tego obowiązku w gabinecie zabiegowym)
  4. transport pobranej krwi – nadal w kosztach pielęgniarki.

Pozostaje jeszcze wiele innych przykładów nierównego traktowania świadczeniodawców. A co szykują nam na następne półrocze?

 

Zapraszam do dyskusji.

NOWA

Zobacz także:

Aktualności według działów – pielęgniarka, położna poz

Interpelacje poselskie i senatorów według działów – pielęgniarka, położna poz

Obowiązujące regulacje prawne:

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9399 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: myślałam, że tylko mnie to dopadło. Niestety wiele osób...

1 min czytania
Pielęgniarka: czuję niemoc, zmęczenie Jedna z pielęgniarek napisała do nas poniższą wiadomość. „Mam 51 lat. Myślałam, że tylko ja tak mam: zmęczenie,…
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Pielęgniarka: mówią, że nie ma co płakać po czasach liceum. "Ale to nasza młodość i historia".

2 min czytania
Wspomnienia czasów LM przez pielęgniarki Jedna z pielęgniarek po Liceum Medycznym napisała: „Liceum Medyczne to była szkoła życia, dobrze nas przygotowała do…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMOrzecznictwo w zakresie wykonywania zawodów pielęgniarki i położnejPielęgniarki mgr skarża szpitalePraktyka zawodowa

Sąd: pielęgniarki wyżej (a tym samym – lepiej) wykształcone posiadają w istocie wyższe kwalifikacje zawodowe.

2 min czytania
Tezy orzeczenia sądu nijak się mają do praktyki zawodowej pielęgniarek, dlatego nadają się do okrągłego segregatora – kosza. Zobacz dlaczego?  Odpowiedź:  dopiero…
Komentarze