Zobacz (naprawdę warto) protest pielęgniarek w . . . San Francisco. Przemawiający pielęgniarz James Darby mówi: "każde poskarżenie się pielęgniarek, na wyposażenie, procedury czy w jakiejkolwiek sprawie związanej z opieką nad pacjentami, powoduje, że stosuje się w stosunku do nich środki odwetowe!". 2 KOMENTARZE.

Protesty pielęgniarek i położnych.

 

Protest odbył się 08 sierpnia 2009 przed Uniwersytetem kalifornijskim w  San Francisco (UCSF). Protest dotyczy generalnie złych procedur i  zabezpieczenia personelu medycznego, narażonego na kontakt z osobami potencjalnie zarażonymi świńską grypą, a zorganizowany był w związku z pierwszym przypadkiem śmiertelnym pielęgniarki zainfekowanej świńską grypą od pacjenta. Pielęgniarka ta pracowała w szpitalu w Sacramento, a zmarła około tydzień przed protestem.

Pierwsza część poświęcona jest pielęgniarce (RN -- registered nurses,  dyplomowana pielęgniarka), która została zwolniona przez UCSF, a która poskarżyła się na niebezpieczne (w sensie złe, ryzykowne) praktyki związane z opieką nad pacjentami ze świńską grypą przebywającymi w  szpitalu UCSF. James Darby, pielęgniarz, mówi że każde poskarżenie się na złe procedury przez pielęgniarki, dotyczące wyposażenia, procedur, czy jakiejkolwiek sprawie związanej z opieką nad pacjentami, spowoduje że UCSF zastosuje w stosunku do nich środki odwetowe. Takie działania oznaczają jednak, że pielęgniarki nie będą występować w obronie pacjentów.

Druga część poświęcona jest wspomnianej wyżej pielęgniarce z Sacramento.

inf. własna Redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych