Protesty pielęgniarek i położnych to tylko polska domena? Zobacz wideoinformację z potężnej manifestacji pielęgniarek i położnych w Sacramento, California. Warto! 6 MERYTORYCZNYCH (!) KOMENTARZY.

Protesty pielęgniarek i położnych.

 Protest odbył się 10 września 2007 w Sacramento, California. Protest pielęgniarek odbył się na Kapitolu stanu California, a dotyczył projektu ustaw Ustawy o ubezpieczeniach zdrowotnych, zwanaąAB8. Ustawa ta zakłada wprowadzenie ubezpieczenia zdrowotnego współfinansowanego przez pracodawcę i pracownika, z tymże każdy wniosek i każda umowa ubezpieczeniowa traktowana jest indywidualnie. Pielęgniarki obawiają się, że takie rozwiązanie może ograniczyć liczbę osób uprawnionych do korzystania z ubezpieczenia zdrowotnego (np. pracownik znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka ) lub w znaczy sposób ograniczyć finansowanie świadczeń medycznych (w związku z wprowadzeniem rozwiązań podobnych do zastosowanych w Polsce -  koszyk świadczeń gwarantowanych). Rozwiązania te w bezpośredni sposób mogą ograniczyć liczbę osób obecnie objętych ubezpieczeniem zdrowotnym - ubezpieczenie grupowe. Projekt ustaw AB8 dopuszcza również możliwość nieograniczonego podnoszenia składek ubezpieczeniowych w związku z wykonywanym zawodem (chodzi głównie o grupy podwyższonego ryzyka zawodowego- np. górnik).

inf. własna Redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych  

Zobacz:

Zobacz (naprawdę warto) protest pielęgniarek w . . . San Francisco. Przemawiający pielęgniarz James Darby mówi: "każde poskarżenie się pielęgniarek, na wyposażenie, procedury czy w jakiejkolwiek sprawie związanej z opieką nad pacjentami, powoduje, że stosuje się w stosunku do nich środki odwetowe!" 2 KOMENTARZE.