Jeden z najnowocześniejszych szpitali w Polsce - "Dysponujemy pneumatyczną pocztą przy każdym oddziale. Pielęgniarki w specjalnych pojemnikach przesyłają pobrane próbki do badań. Nie muszą pokonywać szpitalnych korytarzy". 5 KOMENTARZY.

Pielęgniarstwo.


Pielęgniarki i lekarze podkreślają jedno - nareszcie w szpitalu pięknie pachnie.

Ostrołęka, 30 stycznia 2010 r. – uroczyste otwarcie nowego Szpitala w Ostrołęce. W szpitalu jest blisko 500 łóżek. Pacjenci mają sale z łazienkami (1-os., 2-os., 4-os. i sporadycznie najwyżej 5-os.). Obok łóżek - telefony stacjonarne. Bliscy w każdej chwili mogą zapytać o samopoczucie. Są także osobne pokoje do spotkań z odwiedzającymi. Na oddziale dziecięcym, obok swoich pociech, matki mają rozkładane łóżka. Jest też szpitalna szkoła. To zysk dla pacjentów. A jak nowe warunki oceniają pielęgniarki?

Nowoczesny sprzęt, dużo przestrzeni i nowe gabinety zabiegowe, to dla nas komfortowe warunki pracy. - mówi Karolina Majkowska, pielęgniarka odcinkowa z Oddziału Otolaryngologicznego - Najbardziej cieszy nas zadowolenie pacjentów. Mówią, że jest teraz u nas w Ostrołęce, jak na Zachodzie. Dla mnie najważniejsza jest przyjemna atmosfera pracy i dostęp do najnowocześniejszej aparatury. Doceniamy wspólnie z koleżankami wiele udogodnień – osobne pokoje socjalne, estetyczne łazienki i piękny kwiatowy zapach pomieszczeń.

Gabinety pielęgniarskie wyposażone są w wiele udogodnień w obsłudze pacjentów. W każdym punkcie pielęgniarskim są stanowiska komputerowe.  Wprost z monitorów następuje odczyt badań laboratoryjnych. Zespół pielęgniarek chwali nowy system przetoczeń płynów infuzyjnych oparty na zasadzie próżniowej. Nie trzeba przekłuwać plastikowych butelek. Są  specjalne „porty”, które ułatwiają mieszanie i podawanie leków. Butelka podczas spływu płynu samoistnie się zasysa. To powoduje także zmniejszenie objętości odpadów medycznych.
Dysponujemy pneumatyczną pocztą przy każdym oddziale. Pielęgniarki w specjalnych pojemnikach przesyłają pobrane próbki do badań. Nie muszą pokonywać szpitalnych korytarzy i pozostawiać chorych oraz swoich oddziałów. – dodaje Grażyna Oleksik- Parzych, Pełnomocnik Dyrektora ds. Jakości i Bezpieczeństwa Informacji.

Powyżej fragment informacji prasowej przygotowanej przez firmę  C-dur Doradztwo Urszula Rupnik (wraz ze zdjęciem).