Wideo - Blisko 150 pielęgniarek nie podpisało kontraktów i straciło pracę. Twierdzą, że czują się oszukane, bo NFZ zaproponował im po 26 złotych za opiekę nad obłożnie chorym pacjentem dziennie, a potem podpisał umowy z firmami, które zgodziły się pracować za 22 zł. Zobacz inne doniesienia mediów w sprawie pozbawienia obłożnie chorych stałej opieki pielęgniarskiej.

Pielęgniarstwo w opiece długoterminowej.

 

 

Apel do pielęgniarek 

Od dnia 27 września 2009 roku na Portalu Pielęgniarek i Położnych prowadzona jest Ogólnopolska kampania: "Pielęgniarstwo w opiece długoterminowej".

Teraz media informują o skutkach decyzji ministerstwa zdrowia oraz NFZ.

Moim zdaniem, każda pielęgniarka posiadająca wiedzę w zakresie pozbawienia opieki pielęgniarskiej konkretnego pacjenta w domu lub w DPS na skutek decyzji MZ i NFZ powinna o tym fakcie informować media. Prasę i radio i stacje telewizyjne.

Proszę również o wpisywanie w komentarzach pod artykułem informacji w przedmiotowej sprawie. A na skrzynkę pocztową redakcji Portalu i Gazety Pielęgniarki i Położnej biuro @ pielegniarki. info. pl proszę przesyłać linki do artykułów prasowych lub materiałów telewizyjnych, które będą ukazywać skutki decyzji pani Ewy Kopacz - ministra zdrowia oraz pana Jacka Paszkiewicza - prezesa NFZ.

Mariusz Mielcarek

 

 

 

 

Polska Agencja Prasowa - Żaden z pacjentów, którzy wymagają tzw. opieki długoterminowej, nie zostanie bez pomocy - zapewniła minister zdrowia Ewa Kopacz.

A to realia . . .

Z redakcyjnej poczty: Dyrektor DPS - pensjonariusze zostali bezwględnie na obecną chwilę pozbawieni opieki pielegnarskiej, a pielęgniarki do wczoraj wykonujące świadczenia pozostały bez pracy.

Dziennik Polski -   Ludzie chorzy i starzy pozbawieni opieki?

Super Express - NFZ zabiera chorym pielęgniarki

Telewizja Polska Zobacz wideo . . .

Telewizja Polska - Zobacz wideo . . .

TV Polsat - NFZ nie stać na pielęgniarki

Gazeta Wyborcza - Oszczędności dotknęły najciężej chorych 

Polskie Radio - Kto teraz pomoże obłożnie chorym pacjentom?

Beskiedcka Gazeta Internetowa - Niepełnosprawni zostaną pozbawieni opieki?

Super Nowości - Skandal: 1000 chorych zostawionych na pastwę losu

PTV Poznań - 90 spółek pielęgniarskich od dziś miało zapewnić opiekę ludziom obłożnie chorym w Wielkopolsce. Pielęgniarek jest jednak za mało.  

Zobacz także inne doniesienia mediów