Wideo – Blisko 150 pielęgniarek nie podpisało kontraktów i straciło pracę. Twierdzą, że czują się oszukane, bo NFZ zaproponował im po 26 złotych za opiekę nad obłożnie chorym pacjentem dziennie, a potem podpisał umowy z firmami, które zgodziły się pracować za 22 zł. Zobacz inne doniesienia mediów w sprawie pozbawienia obłożnie chorych stałej opieki pielęgniarskiej.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarstwo w opiece długoterminowej.

 

 

Apel do pielęgniarek 

Od dnia 27 września 2009 roku na Portalu Pielęgniarek i Położnych prowadzona jest Ogólnopolska kampania: ’Pielęgniarstwo w opiece długoterminowej’.

Teraz media informują o skutkach decyzji ministerstwa zdrowia oraz NFZ.

Moim zdaniem, każda pielęgniarka posiadająca wiedzę w zakresie pozbawienia opieki pielęgniarskiej konkretnego pacjenta w domu lub w DPS na skutek decyzji MZ i NFZ powinna o tym fakcie informować media. Prasę i radio i stacje telewizyjne.

Proszę również o wpisywanie w komentarzach pod artykułem informacji w przedmiotowej sprawie. A na skrzynkę pocztową redakcji Portalu i Gazety Pielęgniarki i Położnej biuro @ pielegniarki. info. pl proszę przesyłać linki do artykułów prasowych lub materiałów telewizyjnych, które będą ukazywać skutki decyzji pani Ewy Kopacz – ministra zdrowia oraz pana Jacka Paszkiewicza – prezesa NFZ.

Mariusz Mielcarek

 

 

 

 

Polska Agencja Prasowa – Żaden z pacjentów, którzy wymagają tzw. opieki długoterminowej, nie zostanie bez pomocy – zapewniła minister zdrowia Ewa Kopacz.

A to realia . . .

Z redakcyjnej poczty: Dyrektor DPS – pensjonariusze zostali bezwględnie na obecną chwilę pozbawieni opieki pielegnarskiej, a pielęgniarki do wczoraj wykonujące świadczenia pozostały bez pracy.

Dziennik Polski –   Ludzie chorzy i starzy pozbawieni opieki?

Super Express – NFZ zabiera chorym pielęgniarki

Telewizja Polska Zobacz wideo . . .

Telewizja Polska – Zobacz wideo . . .

TV Polsat – NFZ nie stać na pielęgniarki

Gazeta Wyborcza – Oszczędności dotknęły najciężej chorych 

Polskie Radio – Kto teraz pomoże obłożnie chorym pacjentom?

Beskiedcka Gazeta Internetowa – Niepełnosprawni zostaną pozbawieni opieki?

Super Nowości – Skandal: 1000 chorych zostawionych na pastwę losu

PTV Poznań – 90 spółek pielęgniarskich od dziś miało zapewnić opiekę ludziom obłożnie chorym w Wielkopolsce. Pielęgniarek jest jednak za mało.  

Zobacz także inne doniesienia mediów

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7694 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek zbiera podpisy.

3 min czytania
Związek pielęgniarek organizatorem konferencji prasowej W dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie zarządu regionów, w trybie nadzwyczajnym. Na posiedzeniu gościliśmy zaprzyjaźnione reprezentacje związkowe…
Aktualności

Wszywka alkoholowa Warszawa - leczenie choroby alkoholowej, czy to możliwe

4 min czytania
Choroba alkoholowa rozwija się stopniowo. To proces, w którym jednostka ma coraz mniejszą kontrolę nad własnym życiem. To proces, który stopniowo odbiera…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek: różnice w grupach zbliżą się do 600 PLN.

3 min czytania
Związek pielęgniarek zbiera podpisy pod ustawą dyskryminującą pielęgniarki Radio.lublin.pl w dniu 21 marca 2023 roku informowało: Ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem…
Komentarze