Z redakcyjnej poczty: Pielęgniarka opieki długoterminowej - po co funkcjonują izby pielęgniarskie i tego typu organizacje, przecież z NFZ nie są żadnymi partnerami do rozmów?

Pielęgniarstwo w opiece długoterminowej.

Proszę o o informację która instytucja, stowarzyszenie, osoba, organizacja pomogła w jakikolwiek sposób zakładom świadczącym zadania z zakresu pielęgniarskiej opieki POZ zadaniówka lub OPD. Na portalu bije się pianę a gdzieś tam konkretne osoby tracą pracę, pacjenci tracą opiekę.
 
Czy naprawdę nikt nie ma możliwości kontrolowania i egzekwowania czegokolwiek od NFZ? Przecież sytuacje opisywane przy "negocjacjach" na Państwa stronach, są patologią. W dolnośląskim poobcinano najpierw kontrakty opieki długoterminowej, później zadaniówka przy próbie przejścia na OPD (obiecaną) została potraktowana jeszcze gorzej. Żeby indywidualna praktyka zamiast 6 pacjentów otrzymywała 4,5 pacjenta, to nawet nie jest już śmieszne tylko straszne.
Nie wspomnę o większych zakładach. Przecież negocjacje, konkursy powinny odbywać się zgodnie z jakimiś standardami, rozdysponowywane są środki publiczne. Placówki siedzą cicho, bo przecież część zadaniówek otrzymała korekty za 2009 rok, a kolejne kontrole doszukują się czegokolwiek nawet sprzed 3-4 lat w OPD. To nie są kontrole tylko wyszukiwanie czegokolwiek, żeby ukarać placówkę i nałożyć na nią karę finansową. Po co funkcjonują izby pielęgniarskie i tego typu organizacje, przecież z NFZ nie są żadnymi partnerami do rozmów. Jak długo będzie panowało takie bezprawie ?
 
Mam ochotę się podpisać
tylko nie mam odwagi
jak cała reszta.

Zobacz więcej informacji w sprawie:  Pielęgniarstwo w opiece długoterminowej