Zobacz informację z III Konferencji Naukowo - Szkoleniowej pt. "Obrażenia ciała", która odbyła się w Krakowie. Organizatorem Konferencji było Polskie Towarzystwo Pielęgniarstwa Ratunkowego. Brawo dla organizatorów za wysoki poziom merytoryczny Konferencji oraz jej sprawną organizację.

Pielęgniarstwo ratunkowe.

W dniach 22-24 kwietnia 2010 r. w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbyła się organizowana przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarstwa Ratunkowego III Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pt. „Obrażenia ciała”.

Tematyka szkolenia obejmowała zasady organizacji i funkcjonowania zespołów ratownictwa medycznego w trakcie udzielania świadczeń osobom z mnogimi obrażeniami ciała oraz sposoby postępowania z tzw. pacjentem urazowym w szpitalnym oddziale ratunkowym czy centrum urazowym.

                                                      Autor zdjęcia: Marek Maślanka

Prezentowane informacje dotyczyły zarówno pacjentów dorosłych jak i dzieci, w szczególności obejmowały postępowanie we wstrząsie, w urazach klatki piersiowej, miednicy, narządów wewnętrznych oraz w zagrożeniach środowiskowych takich jak hipotermia czy oparzenia.

Jednocześnie istniała możliwość, aby uczestniczyć w zajęciach symulowanych oraz stacjach ćwiczeniowych, obejmujących techniki zabezpieczania dróg oddechowych podstawowe i alternatywne, jak również zapoznać się z technikami wkłuć doszpikowych oraz stosowania opatrunków hydrożelowych.

                                 Joanna Fąferek      

                   Ratownik Medyczny

                             

 

Zobacz także:

Aktualności według działów - pielęgniarka sytemu