Wczoraj w TVN nastąpiło apogeum kompromitacji pani w czepku. Pani Gardias rozmawiała w studiu telewizyjnym z minister Kopacz. Pani w czepku była wyraźnie zmęczona, a argumenty minister powalające. Widać, że do pani w czepku nie dochodzą żadne racjonalne argumenty. Dalej uskutecznia wygłaszanie śmieciowych opinii i ośmiesza związek i naszą grupę zawodową. Żenada.

Związkowy zakaz kontraktów pielęgniarek i położnych 2011.

 

W

W studio telewizyjnym przed godziną 20 odbyła się debata, w której uczestniczyła pani Gardias i minister Kopacz. Pani Gardias nie potrafiła znaleść logicznego kontrargumentu na słuszną uwagę minister, że skoro związek jest przeciw kontraktom, to dlaczego na sejmowej galerii nie siedzą i protestują pielęgniarki i położne kontraktowe tylko zatrudnione na umowę o pracę? To spostrzeżenie minister zdrowia w kapitalny sposób obrazuje fakt, że pani w czepku i jej związek rozmija się z oczekiwaniami swoich członków oraz środowiska zawodowego, którego interesy powinna reprezentować. Minister zdrowia bardzo słusznie zauważyła także, że nie dzielmy pielęgniarek i położnych na kontraktowe i te pracujące na umowę o pracę. Nie licytujmy się, które są lepsze. Które lepiej pracują. Bardzo słuszna uwaga. Także zwracałem uwagę na Portalu, że pani w czepku dzieli pielegniarki i położne. Antagonizuje nasze środowisko zawodowe poprzez wygłaszanie śmieciowych opinii i argumentów.

Pani w czepku powinna podać się do dymisji! Dla dobra polskiego pielęgniarstwa. Dla dobra polskich pielęgniarek i położnych, którym pani odmawia konstytucyjnego prawa do wolności działalności gospodarczej.

Mariusz Mielcarek

17 marca 2011 roku

.

Media donoszą, ze sejmowa komisja zdrowia na posiedzeniu wieczornym w dniu 17 marca 2011 roku przyjęła poprawkę, która usuwa z projektu ustawy o działalności leczniczej zapisy o "zakazie pracy na kontraktach".

Mariusz Mielcarek

18 marca 2011 roku

.

Szczegółowe informacje z dnia 17 marca o debacie i sytuacji w sejmie w związku z okupacją galerii sejmowej przez panie w czepkach znajdziesz tutaj . . .

.

Pielęgniarki przeciw pielęgniarkom w Sejmie - bieżące informacje z dnia 18 marca znajdziesz tutaj . . .  

.

Zobacz także:

Związkowy zakaz kontraktów 2011

.

Komentarze użytkowników

#1  2011.03.17 21:47:18 ~waw

Brawo pani Minister dlaczego te panie w Sejmie ośmieszają nasz zawód śmiech na sali pozdrawiamy pielęgniarki i pielęgniarze kontraktowi

#2  2011.03.17 21:53:57 ~kontrakty

Panie Mariuszu jestem zażenowana Pana opinią, przecież czyta Pan co piszą pielęgniarki, co Pana skłania do wydawania tak żenujących opinii, proszę zapoznać się z problemem od strony pielęgniarki, a poczuje Pan być może wstyd i przeprosi,problem jest naprawdę poważny i należy docenić pracę innych kiedy samemu się nie chce.

#3  2011.03.17 22:20:38 ~Do p.MM

CAŁKOWICIE zgadzam się z#2 .Panie Mariuszu czy Pan nie dostrzega zamachu na pielęgniarki,na całkowite ich upodlenie.Będziemy pracować nadal za marne grosze z tym,że po 250 -300 godz, bez ochrony, bez norm,bez jakichkolwiek praw a mówienie p. minister,że związki powinny przestrzegać i sprawdzać czy kontraktowe pracują zgodnie z KP jest po prostu ośmieszaniem jej samej zresztą nie po raz pierwszy.Teraz Dyrektorzy zrobią to będą chcieć i dadzą stawkę taką jak będą chcieć a my musimy się zgodzić bo nie będziemy mieć innego wyjścia.Panie Mariuszu po czyjej jest Pan stronie ?

#4  2011.03.17 22:34:05 ~ala

Pracuję na kontrakcie, bo do takiej pracy niejako zostałam zmuszona i uważam, że nie jest to żaden miód i dobrowolnie nigdy bym tego drugi raz nie wybrała

#5  2011.03.17 22:38:25 ~NIE!!!

Kopaczce o to chodzi ,żeby pielęgniarki poszły na kontrakty bo mają ich z głowy.Czy to takie trudne,żeby zrozumieć .Myślałam,że p.Mariusz nie ma z tym problemu.A dlaczego w sejmie siedzą pielęgniarki etatowe a dlatego,że kontraktowe nie mają na to czasu ,nie mają urlopu,żeby tam być a ponadto stracą kasę za którą się już sprzedały i całą naszą grupę zawodową. Ja pracuję na kontrakcie i wiem jak to wygląda i nikt mi nie wmówi,że jest dobrze .JEST FATALNIE.Nie biorę dodatkowych godzin ,zarabiam 200 zł więcej niż na etacie (po opłaceniu składek )bez żadnej ochrony,bez socjalnego i drżę ,żeby tylko nie zachorować.Takie są realia.ZMUSZONO mnie do kontraktu.Mam 50 lat i nie miałam innej alternatywy ( jedyny szpital powiatowy w mieście ).I co miałam iść na bezrobocie? Pani Minister do tego chce doprowadzić a powołuje się na demokrację,Co ona dobrego zrobiła? Ale bardzo dziwi mnie podejście do tak poważnej sprawy Pana Mariusza. Jaki on ma w tym cel ?

#6  2011.03.17 22:52:01 ~kontrakty

Panie Mariuszu , jeżeli pracuje Pan w naszym zawodzie to proszę przyłączyć się do tej akcji i pomóc dziewczyną. Tu nie chodzi o całkowity zakaz pracy w formie kontraktu, tylko o takie uregulowanie przepisów by to był naprawdę kontrakt , a nie umowa o pracę.To jest kolejny pomysł ministerstwa na ratowanie szpitali kosztem pielęgniarek , dyrektorzy tylko na to czekają, i wcale z tym się nie kryją a zrobią to w ramach restrukturyzacji zatrudnienia.Wyśmiewanie się z czepka mnie osobiście obraża i proszę zaprzestać takiej formy.

#7  2011.03.17 23:14:06 [email protected]

Słyszałam wypowiedź KOBIETY Z SZYDŁOWCA, w której charakterystyczne było to, iż posłowie ,dzwonili do pielęgniarek na kontraktach" a te odpowiadały, że nie ma ich w sejmie, gdyż są przy swoich pacjentach? Ich tak na prawdę nigdy nic nie obchodziło (poza mamoną), więc dlaczego akurat teraz miałoby być inaczej? Pani MINISTER udało się skutecznie podzielić środowisko i ostentacyjnie ten podział pokazać! I to jest to, o co rządzącym chodziło - jedna z największych grup zawodowych przestaje być zagrożeniem dla dla dalszych losów eksperymentu medycznego (pseudoreformy ochr. zdr.) - poróżnione ze sobą środowisko już nigdy nie podniesie głowy, będzie konowałom lizać pięty a ,siostra siostrę" sprzeda za dwa srebrniki. Apokalipsy czas nastał.

#8  2011.03.17 23:18:14 ~pielęgn.

Może najwyższy czas zrozumieć jedno-KAŻDY POWINIEN MIEĆ MOŻLIWOŚĆ WYBORU FORMY ZATRUDNIENIA. Krytykują Panie Pana Mriusza, a jak okreslić ciągłe piętnowanie Pielęgniarek Kontraktowych przez Ograganizacje Związkowe.

#9  2011.03.17 23:24:39 ~gość

A gdzie Pani Wrona ?

#10  2011.03.17 23:36:58 ~pieleg.

Dlaczego pani Wrona ma brać udział w zakazie kontraktów? . Jest ich zwolenniczką. To Pani Gardias trzyma się ostatniej deski ratunku.Ma wprawę, lubi być osobą medialną.

#11  2011.03.17 23:44:25 ~do pieleg.

Kontraktuj się bezpośrednio z NFZ, tylko czy ci oddziałowa pozwoli, no i ordynator a póżniej dyrektor, a na koniec weżmiesz to co związki wywalczą i będziesz się cieszyć że nic nie musiałaś od siebie dać.

#12  2011.03.17 23:56:18 ~do piel

Piszesz o piętnowaniu pielęgniarek kontraktowych.A wiesz dlaczego ,bo to one zaśmieciły nasze środowisko,pokazały jak pielęgniarka potrafi się sprzedawać za kilka groszy więcej ,to one zabrały innym pracę eliminując etatowe , to one obniżyły rangę naszego zawodu pokazując jak potrafią siedzieć na dyżurach po 24 godziny i więcej,stały się niewolnicami,zapomniały,że mają domy ,rodziny,dzieci.Pracuję na niechcianym kontrakcie,tylko tyle godzin co etatowa i dziś chętnie ,bardzo chętnie przejdę na etat.Dla mnie te parę groszy więcej jest mniej warte niż moje zdrowie ,kontakt z dziećmi i normalne życie choć pewnie skromniejsze.Jesteśmy kobietami, matkami a zachowujemy się jak.nie,wstyd mi to napisać

#13  2011.03.17 23:57:41 ~gość

Najlepiej wszystkie pielęgniarki zatrudnić na kontrakcie, tylko Naczelną i oddziałowe zostawić na umowie o pracę, będą kierowały pracą pielęgniarek kontraktowych. Panie Mariuszu pracuje Pan na kontrakcie? To by wiele wyjaśniało.

#14  2011.03.18 00:07:52 ~gość

A ja pracownik etatowy, tym tygodniu mocno się przeziębiłam i otrzymałam telefon od koleżanki kontraktowej czy przyjdę na dyżur, bo ona za mnie bardzo chętnie. Taka mała tupeciara nie przepuści okazji by więcej zarobić. Ciekawe czyli ilość dni moego l4 jej wystarczy?

#15  2011.03.18 00:33:11 ~gość

Szkoda ,że nikt nie wspomina o stawkach kontraktowych? Myślę,ze tu również powinniśmy o tym porozmawiać Dlaczego byle jaki lekarzyna dostaję 80 zł na godzinę a pielęgniarka 20 czy nawet mniej.

#16  2011.03.18 01:33:02 ~ASP140

O co ta walka i dyskusja? jeżeli mamy wybór, to chyba od nas zależy w jakiej formie jesteśmy zatrudniani. jestem wykładowcą na wyższej uczelni, 5 lat pracowałam w szpitalu powiatowym na 1/2 etatu, bardzo żałuję że dopadła mnie redukcja etatów i z radością przyjęłabym 100 godzin kontraktowych, bo z jednej pensji i alimentów trudno jest żyć na normalnym poziomie.chcę to pracuję, nie chcę to nie.wolałabym dyżur w szpitalu niż dojazdy do innych miejscowości na wykłady. Jeżeli ktoś jest DOBRĄ pielęgniarka lub położna to zna swoje ograniczenia, możliwości i bez względu na formę zatrudnienia swoją pracę wykonuje jak najlepiej.

#17  2011.03.18 01:48:48 ~gość

Walka o zaprzestanie przymuszania do zmiany umowy.

#18  2011.03.18 03:01:24 wiedĹşma

Mam obawy czy nie powtórzy się scenariusz poz: lekarze zakontraktują kompleksową usługę, zatrudnią za grosze pielęgniarki lub firma podpisze umowę ze szpitalem na usługi pielęgniarskie. Wypowiedź ASP140 świadczy o bezwzględności lepiej ustawionych pielęgniarek. Zachować pewną, ciepłą posadkę i zabrać pracującej tyko w szpitalu pielęgniarce samotnie wychowującej dzieci jedyne źródło dochodu.

#19  2011.03.18 03:38:06 wiedĹşma

Ciepła posadka na uczelni, w Urzędzie Wojewódzkim zmienia punkt widzenia i wtedy dobra rada p. Kopacz o dopilnowaniu zatrudnienia zgodnie z KP, któremu kontraktowiec nie podlega nie jest kompromitacją. Wykopanie pracowników etatowych ze szpitali tym i związków, zastąpienie ich kontraktowymi, którzy nie mają żadnego wpływu na los szpitala pozwoli zakończyć "kręcenie lodów".

#20  2011.03.18 03:55:23 ~gość

PODZIWIAM DZIEWCZYNY! , która z was poświęciła by tyle własnego życia dla tylu dziewczyn! , a my gadu, gadu - żałosne jesteśmy!

#21  2011.03.18 06:21:41 ~piel.kont

Pani Gardias.DZIĘKUJEMY tym razem musi się udać.Nie będziemy białymi niewolnicami.

#22  2011.03.18 07:03:13 ~dorota

Szlag mnie trafia jak myślę o kontraktach - będą obowiązywać. Jest to sposób dla dyrektorów na oszczędności i na uprawianie niewolnictwa.Brak norm godzin, ochrony prawnej spowoduje że przez może 5 lat szpitale jeszcze pofunkcjonują. Ten który upadnie nie będzie miał problemu z ludźmi , ich odprawami- a będzie ich dużo! Obudzą się wszyscy jak zabraknie nas na rynku a zabraknie wkrótce- szczególny zawód, mało opłacany.Szuka rząd oszczędności, ministerstwo zdrowia zamiast myśleć o zdrowiu ludzi i jego ochronie szuka kasy. Niech się zastanowią ile mają nauczycieli w kraju i jakie są koszty ich utrzymania- wrzucić im kontrakty! , co z górnikami i ich przywilejami, co ze składką zdrowotną rolników( szczególnie produkujących tytoń, maliny,inne produkty na małym areale.)

#23  2011.03.18 07:04:58 ~dorota

Konsekwencją tych ustaw będzie - masowe wyjazdy za granicę naszych pielęgniarek i ich brak w kraju.Ale nikt o tym nie myśli- polityka polska jest idiotyczna- lata wypracowywanych praw dla pracowników( kodeks pracy, inne ustawy np. o zfśs ,poszły na marne dla naszej grupy zawodowej.W życiu nie zagłosują na PO i PSL.

#24  2011.03.18 07:44:00 ~pielęgn.

Może otwórzmy jakąś swoją stronkę gdzie polskie pielęgniarki pracujące za granicą mogłyby nam będącym w Polsce pomóc podając adresy , numery telefonów,gdzie mogłybyśmy znaleźć zatrudnienie za granicą.Kto może naprawdę wyjeżdżajmy jak to było w roku 2004. Ostatnio w telewizji słyszałam wypowiedź nie twórzmy pielęgniarkom możliwości wyjazdu za grancę , bo w Polsce ich brakuje.

#25  2011.03.18 07:58:15 ~katia

Jestem niewolnicą anestezjologiczną na umowę o pracę,a co dopiero na kontrakcie,prowadzę całe znieczulenie sama bo ,guru,w tym czasie zarabia następne pieniądze lub odpoczywa,bez możliwości sprzeciwu bo jak się nie podoba to,czuję się upokorzona całą sytuacją gospodarczą do,której doprowadziła PO tragedia,dodam,że nam zaproponowano 18zł na kontrakcie

#26  2011.03.18 08:12:04 ~sara

Mam wrażenie że te przeciwne kontraktom opinie piszą tylko te panie które są na umowach o pracę ale się do tego nie przyznają bo jest im wstyd że zazdroszczą koleżankom wyższych wynagrodzeń.Co was obchodzi jak ja chcę pracować won z sejmu głupie baby wstyd przynosicie i tyle .S. we własne gniazdo .A tak na marginesie myślałam że się ze wstydu spalę jak Pani Minister zdeptała panią w czepku i to na antenie ,wstyd jeszcze raz wstyd .Pozdrawiam KONTRAKTOWE JESTEŚMY WYGRANE I NIECH SOBIE TU SMRODZĄ A MY PRACUJEMY DALEJ I ZARABIAMY GRUBA KASĘ :)))))))

#27  2011.03.18 08:17:51 ~ola

Panie Mariuszu chce PAN zobaczyć wyzysk w polskim wydaniu i zobaczyć co będzie po wejściu tego pakietu ustaw to niech Pan przyjedzie do Biłgoraja na lubelszczyżnie,co robią szefowie spółki i panie pielęgniarki zatrudnione przez spółkę.

#28  2011.03.18 08:23:30 ~Anka

Kopacz ma rację. Dorosły człowiek ma prawo wybrać jak chce być zatrudniony, a jeśli ktoś mówi o nadużyciach, niewolnictwie to znaczy, że dorosły nie jest. Dlaczego? Dlatego, że w przypadkach naruszania prawa pracy trzeba protestować i interweniować u odpowiednich władz. Przyjrzyjcie się sobie na oddziałach. Wokół siebie plotkujecie, narzekacie a jak trzeba pójść do oddziałowej, naczelnej czy dyrektora to cicho sza! Żadna się nie ruszy a potem oddziałowa uważa, że wszystko jest dobrze. Jak się jest dorosłym, to trzeba się tak zachowywać jak dorosły.

#29  2011.03.18 08:39:47 ~zosia

Bardzo długo nie komentowałam, ale nadszedł już czas. Osobiście nie wiem czy kontrakty są dla nas korzystne, ale najbardziej boli mnie jedno, a to jest niezmienne od lat. Otóż cały czas występujemy same przeciwko sobie. Po co publicznie kłócić się o kontrakty, uważam że już dawno należało tę sprawę omówić z prawnikiem i mieć mocne argumenty za lub przeciw, a wówczas dyskusja i ogłupianie byłoby absolutnie zbędne. Przepraszam bardzo, ale już bardzo dawno wypowiedziałam swoje zdanie o pielęgniarkach, ostatnio nawet koleżanka napisała na mnie donos do dyrekcji (bo w demokratycznym kraju nie ma wolności słowa),dlatego dziś powiem, że my pielęgniarki jesteśmy "mądre inaczej" i nigdy nam nie będzie się dobrze działo, bo głupota nie jest w cenie. Pozdrawiam

#30  2011.03.18 08:44:30 ~piel.

Obserwuję pielęgiarki pracujące na kilku etatach,więc: nie mają cierpliwości do chorych,jest to oddział chorych z zaburzeniami psychicznymi, ludzie starzy. Ci chorzy są nawet bici,do nich się krzyczy , odmawia się rozmów z nimi , pielęgniarki pracujące na kilku etatach mówią wprost - tu muszę odpocząć ponieważ mam następny dyżur gdzieś indziej.Naprawdę niechlujstwo,nieróbstwo.

#31  2011.03.18 08:48:10 ~moni

NIE dla kontraktów pielęgniarskich! co zrobi samotny rodzic gdy zachoruje na kontrakcie? nie dostanie kasy a dom i dziecko trzeba utrzymać.Wiadomo,że przetarg na kontrakt kodzinowy będzie miał najniższą stawkę z możliwych, bo skąd wezmą jak już teraz jest problem z płaceniem? Bez urlopu, bez ochrony.Pani minister jeśli pensja kontraktowa dla pielęgniarki będzie na poziomie pensji unijnej lub pielęgniarek brytyjskich to się zastanowimy!

#32  2011.03.18 08:52:48 ~do oli

Olu dzięki że piszesz o Biłgoraju- znam problemy tego miejsca- jak wprowadzą nowe ustawy to zamordują wszystkich.Najbardziej przykre jest że pielęgniarki- pielęgniarkom zgotowały ten los- myślę o nowych koordynatorkach.Mam czasem wrażenie że niektórzy z tu rządzących nadają się do obozów koncentracyjnych na kapo- jakby mogli biliby jeszcze i kazali dziękować.Pozdrawiam.

#33  2011.03.18 09:09:21 ~Do Anki

Widziałam wiele pielęgniarek, które protestowały przeciw nadużyciom i zapłaciły za to wysoką cenę. Nasze władze współpracują w izbach, pracodawcy mają swoje związki i niepokorna pielęgniarka szybko jest uczona moresu jak nie może znaleźć pracy, a powód do zwolnienia zawsze się znajdzie. Kopacz szykuje niewolników dla swoich i ma o co walczyć. Część Pielęgniarek w poz, są zatrudniane przez lekarzy, inne konkurują z firmami dorabiającymi się na pielęgniarkach, czy pielęgniarki mają szansę z nimi wygrać kontrakty?

#34  2011.03.18 09:25:21 ~Do Sary

Jeżeli mój pracodawca, a na to się zanosi wprowadzi dla wszystkich pielęgniarek kontrakty zaproponuję najniższą możliwą stawkę aby tylko nie stracić pracy, aby przeżyć muszę pracować najmniej 280 godzin. W takiej sytuacji jest jeszcze kilka pielęgniarek etatowych. Czasu cofnąć się nie da, a propozycje pracodawców spadają nawet do 15 zł/h.

#35  2011.03.18 09:41:32 ~EWA

WITAM PRACUJE OD 3 LAT NA KONTRAKCIE NIE CHCE POWROTU DO ZATRUDNIENIA NA UMOWE O PRACE NIE ZABRANIAJCIE NIKOMU PRAWA DO WYBORU NA JAKIEJ UMOWIE CHCE PRACOWAC! BO IDAC TA DROGA POWINNISMY ZABRONIC NAM PRACY NA DWOCH ETATACH W ROZNYCH PLACOWKACH A TAK TEZ SIE PRZECIEZ DZIEJE! PANIE IZB NIECH ZAJMA SIE WLASCIWYMI PROBLEMAMI!

#36  2011.03.18 09:58:01 ~zasiłek

Czy ktoś kto pracuje na kontrakcie, może mi odpowiedzieć, ile dostaje się zasiłku z ZUS będąc na zwolnieniu lek. przez 3 miesiace?

#37  2011.03.18 10:11:20 ~mm

Nic nie dostaje. Jakieś śmieszne pieniądze dostaje dopiero po uplywie trzech miesięcy L4. Ale przecież panie pracujące na kontraktach będa wiecznie zdrowe, czego im oczywiście życzę. Malo tego że nic nie dostaje to musi zapłacić pielęgniarce, ktora ją zastąpi na dyzuże. W jakim wieku żyjemy? W XIX?

#38  2011.03.18 10:13:10 ~kkkk

WSTYD! Gardias nie zna prawa obowiązującego i nikt przy zdrowych zmysłach nie podpisze zakazu umowy cywilno- prawnej skoro już raz wypowiedział się na ten temat trybunał konstytucyjny. Zastanawiające jest to że do koryta zawsze się pchają osoby nie douczone. Może pani gardias z koleżankami da sobie już sopkój i przestanie się ośmieszać. Przez te kretynki wstydzę się że jestem pielęgniarką!

#39  2011.03.18 10:16:02 ~ona

Do mm dostaje sie niewiele jakies 900 zl ale na umowie o prace nie dostaje sie kokosow na l4 pozatym skad taka wiadomosc ze trzeba zaplacic kolezance ktora cie zastepuje! ona zarobi wiecej bo cie zastapi ale ty nic nikomu nie musisz placic

#40  2011.03.18 10:17:40 ~kkkk

DO mm Ty chyba też nie zansz obowiązujących przepisów. Zus wypłaca chorobowe od pierwszego dnia zwolnienia. Wysokość jest uzależniona od odprowadzanej składki. A jaką się odprowadza to każdy decyduje za siebie. LUDZIE DOKSZTAŁCAJCIE SIĘ a nie tylko pianę bijecie!

#41  2011.03.18 10:20:47 ~ona

Gdzie byly izby kiedy uznano nas za niedouczone i trzeba nas doksztalcac ! nie zajely sie tym poniewaz zarabiaja na nas tworzac szkoly

#42  2011.03.18 10:21:00 ~mm

Ministerstwo Zdrowia podaje, że pielęgniarka i położna mogą wykonywać zawód na podstawie umowy o pracę oraz w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w formie: indywidualnej praktyki, indywidualnej specjalistycznej praktyki, indywidualnej praktyki wyłącznie w miejscu wezwania, indywidualnej specjalistycznej praktyki wyłącznie w miejscu wezwania oraz grupowej praktyki. Resort podkreśla, że za równoznaczne z indywidualną praktyką lub indywidualną specjalistyczną praktyką uważa się wykonywanie zawodu poza ZOZ-em na podstawie umowy cywilnoprawnej. Z kolei grupowa praktyka nie może być wykonywana w publicznym ZOZ-ie na podstawie umowy cywilnoprawnej o udzielanie świadczeń zdrowotnych. Pielęgniarka (położna) może za to wykonywać w ZOZ-ie dodatkową opiekę pielęgnacyjną na podstawie umowy cywilnoprawnej zawartej z pacjentem, osobą bliską lub opiekunem prawnym. Czy to samo ministerstwo, któremu przewodzi p Kopacz?

#43  2011.03.18 10:23:20 ~ona

Do kkkk zgadzam sie te 900 zl to przy najnizszej oplacanej skladce glownie chodzi o to zeby kazdy mial wybor gdzie chce pracowac i na jakich zasadach

#44  2011.03.18 10:33:10 ~cham z ...

Jestem ratownikiem medycznym na kontrakcie od 6 lat, uważam że pozwolenie na dowolność w formie zatrudnienia a nawet naciskanie na "kontrakty" będzie początkiem końca polskiego pielęgniarstwa, od początku mojego zatrudnienia nie miałem dnia urlopu, ani razu nie chorowałem ;), nie przysługuje mi dosłownie nic do tego ciągła walka o dyżury bo opłacić z czegoś to wszystko trzeba-nie jest lekko. Kontrakty może i miałyby sens ale w jakimś cywilizowanym kraju w polsce przebiera to jakieś dzikie formy, ciągłe przetargi - wygra najtańsza oferta i nie liczy się staż i doświadczenie pielęgniarki, może nawet dojść że szpital które są coraz cześciej spółkami zrobi przetarg dla firmy zewnętrznej na usługi pielęgniarskie :0 i zarobią na tym wszyscy oprócz pielegniarki. Takie rzeczy dzieją się już w moim szpitalu także życzę paniom powodzenia w podejmowaniu prawidłowych wyborów.

#45  2011.03.18 10:42:53 ~tak

Każdy pielęgniarka mam prawo wyboru - Kopacz ma racje !

#46  2011.03.18 11:11:38 ~mm

O tym,że płaci koleżance za zastępstwo pisała na tym portalu pielęgniarka pracująca na kontrakcie. Chyb ania ma powodu aby kłamać?

#47  2011.03.18 11:16:09 ~iwa

Ludzie! ocknijcie się kontrakty są dobre jak masz dużą stawkę i faktycznie masz mozliwość ich negocjacji, ale prawda jest zupełnie inna panie kontraktowe w większosci są wykorzystywane do wykoszenia pielegniarek które chcą pracować na etacie. W moim mieście nie ma mżliwości negocjacji jak się nie podoba stawka 19 zł to przyjdzie inna za 17 zł. Kontrakty podpisywane są nie ze szpitalem a z panem koordynatorem oddziału który zakontraktował usługi medyczne.

#48  2011.03.18 11:17:40 ~agi

U nas w szpitalu kontrakty nie są przymusem i uważam że jeżeli ktoś sam decyduje się na taki krok to jest jego wybór i wie co robi. Jeżeli jakiś szpital zmusza do przejścia na kontrakt to należy tu zaprotestować! Nie ma takiego przymusu, jest to dobrowolna decyzja.Dlaczego nie mają urlopów? urlopy płatne mają zagwarantowane w kontrakcie. A zwolnienie lekarskie za te dni zapłaci ZUS. Nic nie jest za darmo, więc nie rozumiem tego protestu?

#49  2011.03.18 11:19:18 ~Może

A może weźmy się za porządną pracę na dyżurach? Każda za swoją i z możliwością prawa wyboru formy zatrudnienia.I nie pozwólmy koleżankom się obijać ani przysypiać. Na dyżurach pracy jest dużo.Szybko zejdą z trzystu godzin na miesiąc na dwieście. Jeżeli kontraktowa wyrobi dwieście godzin i opłaci to co musi to przecież zostaje jej tyle co tej na etacie. A jakie trzeba mieć zdrowie żeby pracować solidnie trzysta godzin w miesiącu? Nie pojmuję tej całej kwestii.

#50  2011.03.18 11:25:15 ~iwa

Cd - koordynator bierze kasę na wszystkich pracowników na oddziale i dzieli każdemu najpierw lwekarzom a później pielęgniarkom. Dla nas zostaje po 17zł a dla lekarzy conajmniej po 60zł. Jeżeli uwazacie że to jest nasza wolność to zyczę wam ZDROWIA! Ago zazdroszczę ci dobrego samopoczucia i zyczę abyś spotkała na swojej drodze takiego pracodawce, który ci zaproponuje 17 zł/ godzinę.

#51  2011.03.18 11:39:23 ~Anka

Panowie posłowie dali dyrektorom szpitali pozwolenie do wyzysku pielęgniarek w "BIAŁYCH RĘKAWICZKACH" zgodnie z prawem .Jedynym rozwiązaniem jest wyjazd do innego kraju i tam podjęcie pracy

#52  2011.03.18 12:02:50 ~aniela

Pielęgniarki i tak pracują więcej niż 200- 300 godzin w ciągu miesiąca. pełny etat wypracowują w swoim szpitalu, a później biorą dyżury na umowę zlecenie w ościennych szpitalach lub Pogotowiu.

#53  2011.03.18 12:19:11 ~gość

Aniela, a myślisz że osoby na kontraktach robią co innego? u mnie na oddziale mają pelne etaty w innych szpitalach, przychodniach i dla 99% z nich nie jest to jedyne zajęcie.

#54  2011.03.18 12:25:56 ~gość

Umowy kontraktowe nie rozwiązały żadnych problemów oprócz .problemów dyrekcji

#55  2011.03.18 12:34:50 ~gość 2

Dziewczyny wstyd pielęgniarki przeciwko pielęgniarkom,kto potem nasze żądania będzie uważał za poważne

#56  2011.03.18 12:57:41 ~pytająca

Każdy ma mieć wybór sposobu zatrudnienia czyli kontrakty też będą legalne.A więc prędzej czy później ktoś nas do nich zmusi! Ładna mi wolność. A zmusi bo mu się opłaca. Już dawno życie mnie nauczyło, że jak pracodawca chce kontraktów to mu się to opłaca a jak jemu się opłaca to mi nigdy:-) Ja chcę pracować 160 godzin bo mi to starcza bo mam w życiu inne priorytety niż ciągłe remonty, prywatne szkoły dla dzieci i nowe ciuchy co sezon. I to jest właśnie wolność, którą na każdym kroku próbuje się mi odebrać!

#57  2011.03.18 13:00:31 ~Anka

Przeglądając różne komentarze na forum pielęgniarek stwierdzam,że podział na Te za i przeciw nie wpływa korzystnie na naszą opinię wśród społeczeństwa.Nie mamy i nie będziemy mieć żadnego szacunku.A bałagan w służbie zdrowia utwierdza większość społeczeństwa że to my jesteśmy winne niezadowoleniu pacjenta z leczenia. Wyzywają nas od basenówek a siostrami zostaniemy do końca swoich dni w pielęgniarstwie. Załatwiajmy swoje sprawy w swoim gronie. Rząd i Dyrektorzy szpitali i tak zrobią swoje. Za bardzo się podzieliłyśmy.

#58  2011.03.18 13:07:22 ~marii

TO KATASTROFA ZE MY POTRAFIMY TAK SIĘ SKŁÓCIĆ ,PRZECIEŻ ŻADNA NIE WPADŁA NA POMYSŁ ŻEBY PRZEJŚĆ NA KONTRAKT ZOSTAŁYŚCIE DO TEGO ZMUSZONA BY ZAPIERDZIELAĆ PO 24 GODZINY TO PROSZĘ ODPOWIEDZIEĆ MI JAK WYCZERPANA MUSI BYĆ PIELĘGNIARKA JAK ŁATWO O POMYŁKĘ .DWA WYSTARCZYŁO BY ŻEBY KAŻDA MIAŁA TYLKO JEDNA PRACE I JUŻ NARESZCIE BY ZAUWAŻONO O ILE NAS JEST ZA MAŁO ALE PO CO JAK MY SAME POTRAFIMY SIĘ SPRZEDAŻ - KARMIĆ PLUSKWY SWOJA KRWIĄ BO JUŻ TAK KIEDYŚ BYŁO

#59  2011.03.18 13:15:23 ~piel.

Witam Ja zastanawiam się w czyim imieniu tak naprawde występuje P Gardias. Dlaczego nie wysłucha wszystkich pielęgniarek kontraktowych, myśle że zdecydowana większość z nich nigdy nie wróciłaby na etet, jednocześnie demonizując tą formę zatrudnienia przed wszystkimi pozostałymi pielęgniarkami i dlaczego robi to właśnie w tym momencie. Może (oczywiście to jest moje subiektywne odczucie )Pani Gardias ma zamiar startować w zbliżających się wyborach a istnieje złota zasada: "nieważne co o tobie mówią byle dobrze pisali twoje nazwisko"Pozdrawiam

#60  2011.03.18 13:17:06 ~on

Witam państwa, widzę, że forum długie i burzliwe. Ale to dobrze. Chciałbym powiedzieć tylko tyle, że dopóki będą kontrakty, tak długo niestety będzie "za dużo pielęgniarek". Prosta logika, jeśli wejdziemy tylko na etaty, nagle zrobi się deficyt i to znaczny w naszym zawodzie. Wówczas walka o podwyżki będzie dużo prostsza. Dokładnie tak jest wśród lekarzy.

#61  2011.03.18 13:17:29 ~dokkk

Nie wyzywaj nikogo od kretynek bo ten kto kogoś tak nazywa sam nim jest.

#62  2011.03.18 13:26:32 ~sara

Ty Maria poetko jak tak się martwisz o o zdrowie pielęgniarek na kontraktach to sobie daruj, o mnie nikt nie musi się martwić ,a pacjenci mnie uwielbiają i tylko czekają kiedy mam dyżur nie jestem taka zgorzkniała jak ty, chętnie idę do pracy bo lubię swój zawód mam kupę kasy i jestem szczęśliwa a ty biedna i musisz 3 miesiące pracować na to co ja dostaję na miesiąc ,przejdz na kontrakt to przestanie ci się jad wylewać uszami.A tak na marginesie zaperdzielasz 24 godz to może ty a ja pracuję z chorymi i nigdy dłużej niż 12 godz na dobę.

#63  2011.03.18 13:31:46 ~Tara

A kto słyszał o Chorzowie , gdzie zwolniono pielęgniarki bo nie chciały przejść na kontrakty ? Przeciez my jestesmy niczym i zawsze tak będzie . I tak zrobią co chcą i nikt tego nie zmieni. Dziewczyny , uciekajcie z tego chorego kraju jesli tylko macie mozliwości.

#64  2011.03.18 13:41:36 ~piel

Ja proponuę dyrektorom zmiejszenie stawki kontraktu ,a zwiększenie ilości godzin może do 500 I pielęgniarki szybciej wymrą i będzie spokój.

#65  2011.03.18 13:55:49 ~*oszukana*

Przecież tu nie chodzi o to co jest dla nas-pielęgniarek najlepsze-nie łudżmy się.Nie chodzi o prawo wyboru.Chodzi o władzę absolutną w rękach pracodawcy.Będziemy mieć prawo wyboru jak mamy być zatrudnione ale reszta pozostaje bez zmian.Głodowe emerytury już są-jakie będą Wasze emerytury,gdy będziecie opłacać najniższą składkę.Co z Wami będzie gdy w wieku 45-55 lat wyeksploatujecie swoje kręgosłupy dżwigając pacjentów.L4-nie będzie mile widziane przez szefa.W tym wieku nie jesteśmy jak to p.minister mówi dobrym "narzędziem" pracy.Już raz rząd dał dowód,że bardzo troszczy się o nas,dał sobie wmówić,że Polska ma niedouczony,mało wykwalifikowany personel średni,że opieka geriatryczna jest na niskim poziomie.Pytam jak wygląda nasz przeciętny oddział wewnętrzny? Jaka jest średnia wieku pacjenta? Czyż nie jest w 80% obłożony pacjentami w wieku geriatrycznym? Trzeba skończyć licencjat by udowodnić Unii,że wiemy jak opiekować się pacjentami w "Domach Seniora"?

#66  2011.03.18 14:01:50 wiedĹşma

Proszę nie zarzucać pielęgniarkom etatowym pracy na dwóch etatach bo same zastąpiłyśmy nadgodziny pracą na drugim etacie, w agencjach, na zlecenie i na kontraktach. W wielu szpitalach 2-3 dyżury dodatkowe wystarczały na zarobienie niezłych pieniędzy w swoim oddziale lub szpitalu. Teraz zgodne z kodeksem pracy nadgodziny zniknęły, a wywalczona norma 7.35 przechodzi do historii. Życzę dużo zdrowia koleżankom narażonym na kontakt z materiałem zakaźnym, agresywnymi pacjentami i ich rodzinami, dźwigającym we dwie 130 kg pacjentów.

#67  2011.03.18 14:19:15 ~piel

Polsce przeszkadzają starsze,chore pielęgniarki,które oddały własne zdrowie ratując zdrowie innych.Przecież starsza pielęgniarka która już potrzebuje leczenia, nie będzie w stanie wykonać 300 godz.A za co ma się leczyć.Nadal jest aktualna P.Nałkowska , to ludzie ludziom zgotowali ten los , A teraz: Polak Polakowi, Polka Polce, kobieta kobiecie.

#68  2011.03.18 14:38:39 ~piel.

W końcu coś się ruszyło. Niech dalej SIOSTRZYCZKI robią z siebie pośmiewisko siedząc w sejmie. Bardzo dobrze, że tam pojechały to przynajmniej media ruszyły tą sprawę. WARA OD KONTRAKTÓW. I nigdy więcej nie zarzucajcie nam pogorszenie opieki pielęgniarskiej, TO WY SIOSTRZYCZKI PRACUJĄCE W SZPITALACH POWIATOWYCH TWORZYCIE OBRAZ POLSKIEJ PIELĘGNIARKI. TAKIEJ CO SIEDZI W DYŻURCE, POPIJA KAWĘ I NIECH JEJ NAWET NIKT NIE ZACZEPIA. A pacjent sobie leży sam skazany na siebie. TAKA JEST PRAWDA- GRUBEJ, GŁUPIEJ DUPY WAM SIĘ NIE CHCE RUSZYĆ. Widać to po ławach sejmowych jakie to SIOSTRZYCZKI chcą zakazu kontraktów. PANIE MARIUSZU BRAWO! I DZIĘKUJEMY :)

#69  2011.03.18 14:55:14 ~wściekła

PANI PRZEWODNICZĄCA KOLEŻANKI W SEJMIE JESTEM DUMNA ,ŻE JESTEŚCIE STRAŻNICZKAMI NASZEGO ZAWODU! o czym bredzi Kopaczowa i jej kontraktowe siostry o jakim WYBORZE? skąd PO weżmie pieniądze na nasze kontrakty skoro od trzech lat zamrażają nasze pensje w szpitalach. Tylko z PO Sawicka mówiła prawdę o ochronie zdrowia. Kopacz oszukuje PIELĘGNIARKI zakłada zmniejszenie zatrudnienia,likwidację szpitali i dyktat podczas negocjacji.śWIADOMIE wywołała wojnę pielęgniarsko- pielęgniarską.WYBÓR, a to dobre tyranie za gównine pieniądze kosztem rodziny!

#70  2011.03.18 14:58:35 ~do 68

Chamom dziękujemy i nie nazywaj się pielęgniarką

#71  2011.03.18 15:04:01 ~ABC

Witam! Widzę,że moje koleżanki i koledzy wypowiadający sie na tym FORUM nie znają rynku pracy, nie są osobami zaradnymi życiowo, nie potrafią dbać o swoją przyszłość, ale za to są bardzo podatne na autosugestię, dają się manipulować PANIOM pracującym w IZBACH PiP, a co najważniejsze zatrzymały się 30 lat temu w czasach realnej sockomuny i uważają, że to Państwo ma dbać o interesy pracowników. Niestety realia wyglądają znacznie gorzej moje drogie koleżanki i koledzy, teraz to my musimy dbać o nasze interesy.Kłócicie się i ubliżacie sobie bo ktoś zasiał w waszych płochych sercach ziarnko niepewności. Takie działanie to się nazywa manipulacja!

#72  2011.03.18 15:04:29 ~abc

Piszecie,że zarabiacie mało, że zmuszają Was do wyzysku, obrażacie inne pielęgniarki,że w sposób nie godny zarabiają 40zł/h ale zastanówcie się która z Was pomyślała żeby zebrać sie w danym szpitalu ze wszystkimi pracownikami pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni i w jednym dniu wziąć urlop - bo macie do tego prawo następnego dnia drugi dzien urlopu i trzeciego dnia trzeci, a to gwarantuje wam ustawa. Czy ktoś z Was pomyślał o tym by negocjowac z pracodawcą warunki zatrudnienie? zapewne nie, bo łatwiej jest usiąść i płakać a w Waszych miastach tam gdzie jest jeden szpital na powiat to Wy jesteście monopolistami na Nasze usługi brutalne, ale prawdziwe. Otwórzcie oczy i przestańcie wierzyć izbom i związkom bo one będą walczyć o rezygnacje z umów cywilno prawnych i kontraktów z prostej przyczyny prosty rachunek 20zl miesięcznie od duszy x 12 miesięcy = 240zł rocznie x 100000 dusz= 24000000zł rocznie na te panie które tam siedzą to mało czy dużo? Kto by o taką kwotę nie walczył?

#73  2011.03.18 15:06:02 ~piel.

Nie wierzę,aby w tym zawodzie pracując po 200-300 godzin/traktując chorych poważnie/ ktoś zadbał należycie o pacjenta.Nie jest w stanie.Obserwuje się to na własnym podwórku.Pacjent cierpi z tego powodu.Może są wyjątki ,ale dla większości pielęgniarek jest to praca ponad siły .W nocy ze zmęczenia zasypiają nie słysząc dzwonka.Krzyczą na pacjentów,szarpią nimi szczególnie choych z zab.psychicznymi,uciekają od nich,chory jest złem koniecznym.Rozumiem to ,bo człowiek takiej pracy na dłuższą metę nie wytrzyma.

#74  2011.03.18 15:06:45 ~piel.

Dokładnie abc :) Nigdy więcej nie płacić składek na TE panie. Wstyd tylko przynoszą. "PANI PRZEWODNICZĄCA KOLEŻANKI W SEJMIE JESTEM DUMNA ,ŻE JESTEŚCIE STRAŻNICZKAMI NASZEGO ZAWODU! " WSTYD A NIE DUMA. Ona moją przewodniczącą nie jest i nigdy nie była. NA GNÓJ Z NIĄ!

#75  2011.03.18 15:08:46 ~SIS

"Nie wierzę,aby w tym zawodzie pracując po 200-300 godzin/traktując chorych poważnie/ ktoś zadbał należycie o pacjenta.Nie jest w stanie.Obserwuje się to na własnym podwórku.Pacjent cierpi z tego powodu.Może są wyjątki ,ale dla większości pielęgniarek jest to praca ponad siły .W nocy ze zmęczenia zasypiają nie słysząc dzwonka.Krzyczą na pacjentów,szarpią nimi szczególnie choych z zab.psychicznymi,uciekają od nich,chory jest złem koniecznym.Rozumiem to ,bo człowiek takiej pracy na dłuższą metę nie wytrzyma." OCZYWISCIE TYCZY SIE DO PIELEGNIAREK PRACUJACYCH NA DWA ETATY BO NIGDY PIELEGNIASRKA PRACUJACA NA KONTRAKCIE NIE NIERZE PO 300 GODZIN DYZURU

#76  2011.03.18 15:09:02 ~xxx

Panie Mariuszu albo Pan ma wielkie parcie na władzę albo nie wie Pan co to ciężka praca zmianowa na oddziale gdzie najważniejsza jest dobra opieka nad pacjentem. Może warto powalczyć o godne zarobki na zwykłych umowach a nie dawać się sprzedawać za NIBY większe pieniądze.BRAWO PANI GARDIAS

#77  2011.03.18 15:16:03 ~gość

Ależ oczywiście że kontrakty pracują po 300 godzin na oddziale, mało tego zdarza się że przychodzą chorzy i zasmarkani bo szkoda im stracić pieniądze. Znam przypadek gdy pielęgniarka kontraktowa poszła poskarżyć się na oddziałową do ordynatora za to że wysłała ją do domu bo łaziła po oddziale z temperaturą 39 stopni i kasłała na wszystko co popadnie

#78  2011.03.18 15:18:16 ~ART

Nie ma komu bić brawo. Kochani my przy ilości 14 dyżurów w ciągu miesiąca i tak zarabiamy lepiej niż wy które pracujecie na etacie. Na stronie www.izbapiel.org.pl odbyła się sonda czy jesteś za kontaktami w opiece zdrowotnej. Wczoraj wieczorem na tak było 67% a dziś jest 6%. Jak to możliwe. Czyżby Pani Gardias klikała wciąż na ankietę siedząc na sejmowej sali? Myślę,że nie jest już ona obrazodajna. Ktoś przy niej na pewno majstrował.

#79  2011.03.18 15:19:36 ~zuza

Czy nie widzicie co się dzieje w naszym środowisku dziewczyny na kontraktach pracują po 200 300 godzin mają po 4 5 dyżurów 12godzinnych pod rząd są zmęczone ale do tego oczywiście się nie przyznają są leniwe jeżeli mają dyżur z koleżanką etatową liczą tylko i wyłącznie na jej dyspozycję mówiąc w prost że jej się nie chce na nocach patrzą tylko jakby się przekimać godzinę albo dwie budzone nie chcą wstać wiem to bo pracuję z dziewczynami na kontraktach

#80  2011.03.18 15:26:05 ~do ASP140

PISAŁEŚ, ŻE JESTEŚ PRACOWNIKIEM UCZELNI I PRACOWAŁEŚ NA PÓŁ ETATU W SZPITALU,ale dopadła Cię redukcja, TERAZ CHĘTNIE NA KONTRAKCIE.Czyli uczelnia zabezpiecza Ci podstawę egzystencji w miarę stabilną, na dodatek masz przywilej niskiego normatywu pracy, Czy mógłbyś przybliżyć gdzie można twoją praktykę pielęgniarską i naukowo prowadzony proces pielęgnowania zobaczyć i mieć wzorzec do praktyki w szpitalu miejskim!

#81  2011.03.18 15:26:44 ~lidia

Wstyd panie pielęgniarki, może najpierw dogadamy się między sobą,a dopiero pójdziemy w eter. Pracuję na kontrakcie i nikt mi nie vwmówi że jestem wykorzystywana,pracuję w jednym szpitalu, nie uwazam że jestem wykorzystywana,byłam na L4 przez 2 m-ce po zabiegu oper. i nie zdechlam z glodu,ZUS wyplacił mi zwolnienie, PZU za pobyt w szpitalu i małam za co się leczyc.Utopią jest że nie można isc na l4, to P. Gardias robi wodę z mózgu samym piel. bo czas na wybory do sejmu.

#82  2011.03.18 15:27:26 ~wer

ZUZA już z siebie takiej swietej nie rob! i nie obarczaj tak pielegniarek pracujacych na kontrakcie! Jak wygląda twój dzisiejszy pacjent? Czy na pewno jest szczęśliwy i cieszy się, że mu pomagasz. A może leży w brudnym pampersie, najczęściej przywiązany do łóżka? 2 lub 3 etaty maja więcej liczny godzin dyżurowych niż praca na kontrakcie! NAUCZ SIĘ LICZYĆ!

#83  2011.03.18 15:30:16 ~xxx

Oczywiście nasze koleżanki kontraktowe , które pracują na takich warunkach dobrowolnie będą opowiadać jak jest super bo przecież dla nich liczy się kasa i nic więcej NIE CHCĘ ABY MARGINALNY PROCENT ŁASYCH NA KASĘ PSUŁ DOBRE IMIĘ PIELĘGNIAREK

#84  2011.03.18 15:31:46 ~kier

LIDKA BRAWO! Ja również byłam na zwolnieniu i TO ROCZNYM ponieważ zaszłam w ciąże. Praca na kontakcie pozwoliła mi na odłożenie pieniędzy i godne życie przez ten czas. Drogie koleżanki, które pracują na etacie już zapominają jak to dostają ciecia po pensji jak tylko idą na L4> HA? MAło jest wtedy prawda?

#85  2011.03.18 15:44:31 ~ZUS

Za miesiąc zwolnienia to ok 1000 zł.dostaje się od instytucji, ale dobrobyt. P. Mariuszu! nie rozumiem wprowadzenia kontraktów jak od 1991 r (Ust. o Z.O.Z.) środowisko miało się szykować do dyżurów medycznych, dokument na to jest! ktoś zamienił na kontrakty i to w obszarze gdzie utrwalona została ignorancja do prawa i wiedzy.Jeżeli coś się wprowadza to wcześniej już ustawowo wprowadzone powinno być prawidłowo zinterpretowane i wcielone w życie, pewien czas, aż do momentu utrwalenia prawidłowo danej zmiany.

#86  2011.03.18 15:52:44 ~do kier

Nie wiesz że l4 wciązy jest płatne 100% na etacie? Byłam na L4 w ciąży. Praca na etacie pozwoliła mi na godne życie bez odkładania.

#87  2011.03.18 15:54:50 ~super

TO WY SIOSTRZYCZKI PRACUJĄCE W SZPITALACH POWIATOWYCH TWORZYCIE OBRAZ POLSKIEJ PIELĘGNIARKI. TAKIEJ CO SIEDZI W DYŻURCE, POPIJA KAWĘ I NIECH JEJ NAWET NIKT NIE ZACZEPIA. A pacjent sobie leży sam skazany na siebie. TAKA JEST PRAWDA- GRUBEJ, GŁUPIEJ DUPY WAM SIĘ NIE CHCE RUSZYĆ. Widać to po ławach sejmowych jakie to SIOSTRZYCZKI chcą zakazu kontraktów ZGADZAM SIE CALKOWICIE>

#88  2011.03.18 15:57:07 ~p.Mariuszu

ZUS-cd.(#85)To naukowe zarządzanie, psychologia społeczna czy socjologia wypracowała. W tym momencie w grupie w której nie wprowadzono/bądź nie prawidłowe wprowadzono normy zatrudnienia, brak jest prawidłowo prowadzonej praktyki metodą procesu pielęgnowania, itd. trudno godzić się na jakiekolwiek zmiany niż naukowe szukanie przyczyny zaistniałej sytuacji.Ważną sprawą Jest nie tylko arogancja w stosunku do prawa określonych osób, ale istotne są predyspozycje intelektualne tych oficjałów. Tą w sposób nie naukowo wprowadzoną zmianą określona POrtia chce coś zatrzeć, ukryć.

#89  2011.03.18 15:58:10 ~lidia

Osoba ZUS BARDZO KRYTYKUJE SUME ZA ZWOLNIENIE, A CHCIALAM POWIEDZIEC ILE MOJA KOLEZANKA Z ETATU OTZYMALA PENSJI ZA 14 DNI L4 1700 ZL. TO DUZO I MUSIAL JESZCZE 2 TYG PRACOWAC

#90  2011.03.18 16:00:06 ~do 87

Tak od siebie byś coś powiedział/a

#91  2011.03.18 16:00:55 ~Położna

Czytając te wypowiedzi wnioskować można,że piel. na kontrakcie nie utażsamiają się z grupą zawodową piel. i poł.Niepotrzebne im są związki zaw,izby piel,towarzystwa piel, nic i nikt im nie są potrzbni, one same wynegocjują warunki pracy. I tu się mylicie,drogie Panie.Patrzenie przez pryzmat pieniądza,myślenie tylko,ile można w danej chwili zarobić jest na krótką metę.Uczestnicząc w wyścigu szczurów,byle do przodu,nie zastanawiacie się co będzie jak wszystkie będziemy zmuszone pracować na kontrakcie,wtedy to dopiero będzie wyścig,kto pierwszy zdobędzie kontrakt a cenki za godzinkę spadną do minimum.

#92  2011.03.18 16:01:58 ~do super

Gdzie praktykujesz? chcę zobaczyć to twoje naukowe pielęgnowanie? w jaki sposób prowadzisz proces pielęgnowania w dziedzinie, której pracujesz!

#93  2011.03.18 16:07:29 ~Inez

HURA ! wszystkie na kontrakt wtedy zobaczymy jakie stawki zaproponują dyrektorzy dziś mówią nie ma kasy i tyle.Raz złamane słowo PO będzie łamać zawsze. ZŁAMALI UMOWĘ ZE ZWIĄZKIEM A TO ZNACZY,ŻE NIE SĄ W STANIE DOTRZYMAĆ SŁOWA POJEDYŃCZEJ PIELĘGNIARCE. P. Kopacz wymyśli jak nas ograć na kontraktach, coś o tym wiedzą pielęgniarki z DPS-ów, rodzinne itd. Przepraszam P.Jarosławie K ,że nie wierzyłam w ostrzeżenia czym jest Tuskowa partia!

#94  2011.03.18 16:11:29 ~Ola

Pracuję w zawodzie od 30 lat mam 50 lat i do emerytury 10 lat nie wiem czy jej doczekam pracuję na oddziale zabiegowym ,na zmiany Nie wyobrażam sobie przejść na kontrakt .Ja i moje koleżanki nawet młodsze odczuwam jak ciężka jest nasza praca ilu chorób się nabawiłyśmy szczególnie chodzi o układ kostny (kręgosłup ! ) i to dla pacjenta a CO DLA PIELĘGNIAREK !

#95  2011.03.18 16:12:09 ~ola

Pielęgniarki, które są za kontraktami wykazują na tym forum brak kultury, obrażają inne pielęgniarki. Proszę poczytać KODEKS ETYKI.Myślę, że wiedzą co to takiego.

#96  2011.03.18 16:13:21 ~zuza

Do wer kochana ile lat pracujesz w zawodzie a ty na kontrakcie w 100% wypełniasz swoje obowiązki np. na 5 dyżurze z kolei pacjent na pewno jest dobrze pielęgnowany w nocy robisz co chwilę obchody i sprawdzasz czy wszystko jest ok na pewno nie bo jesteś za bardzo zmęczona

#97  2011.03.18 16:14:11 ~P. Tusk

PREMIER rządzącej POrtii jest historykiem kultury i świetnie wie jakie konsekwencje społeczne w przyszłości będą po tak alternatywnie naukowa ocenionych i wprowadzonych zmianach (kolonializm formalny)

#98  2011.03.18 16:14:16 ~kaka

Bardzo uważnie przeczytałam wszystkie wpisy i stwierdzam że większość jest za umową o pracę ,Jestem pielęgniarką pracującą od 38 lat,nic nie zmieni mojego podejścia do choergo człowieka ,nigdy nie odmawiam rozmowy czy też przytulenia chorego jeśli wymaga tego sytuacja,od roku obserwuję moje koleżanki z 10-15 lenim stażem pracyktóre są na umowach cywilno-prawnych i jestem przerażona nie widząc uśmiech tylko grymas na twarzy, spóźniania się na dyżur bo w przedniej racy nie przyszła na czas koleżanka . zamykanie się w łazience bo musi odpocząć, a gdzie rodzina

#99  2011.03.18 16:20:28 ~zuza

Zgadzam się z Olą i Kaką brawo dziewczyny tak trzymać u dziewczyn kontraktowych liczy się tylko KASA a nie pacjent więc po co są pielęgniarkami!

#100  2011.03.18 16:25:10 ~hehehe

Kochane mozecie sobie tak gadac. Kontrakty zostają :) dobrze, że sumienie piel pracujacych na etacie jest czyste, wrecz kryształowe. krysztalowe bo nie uzywane!

#101  2011.03.18 16:29:25 ~zuza

Dziewczyny na kontraktach gdzie WASZE POWOŁANIE

#102  2011.03.18 16:30:27 ~dori

Jestem piel. z 8-letnim stażem pracy. Pracuję na kontrakcie od 3 lat. Gdy pracowałam na etacie w 2 szpitalach(aby jakoś przeżyć do 1.)nie miałam czasu na nic. Mój rytm pracy kształtował się następ: dzień-doba-noc! Teraz będąc na kontrakcie w 1 szpitalu mam czas aby skończyć studia i specjalizacje, poddać się dawno odkładanej operacji oraz urodzić dziecko! Jestem na urlopie macierzyńskim. ZUS wypłaca mi 1500zł.Nie muszę martwić się obsadą dyżuru,ponieważ inne koleżanki kontraktowe biorą dyżury . Proszę mi uwierzyć ,ponieważ doświadczyłam tego wszystkiego osobiście. Kontrakty nie są takie złe. To tylko kwestia umiejętności negocjacyjnych. Cieszę się,że kontrakty pozostaną nadal. A Panie "Galerianki" niech się wezmą do prawdziwej roboty, bo po tej nieprzespanej nocy w sejmie wyglądały koszmarnie!

#103  2011.03.18 16:31:19 ~nnnn

Zapewniam cie ze mamy takie samo powolanie co wy. nie robie z nas czarnych owiec

#104  2011.03.18 16:33:01 ~hhah

Galerianki- hahaah a to dobre

#105  2011.03.18 16:36:02 ~położna

Chamskie i obrażliwe teksty pań kontraktowych to ich dewiza.Czy wiecie co to ETYKA.

#106  2011.03.18 16:39:51 ~nnn

Zapewniam cie ze wiemy. po prostu nie pozwolimy by pani w czepku decydowala o naszej formie zatrudnienia

#107  2011.03.18 16:50:31 ~do dori

Pracujesz na kontrakcie 3 lata i zdążyłaś urodzić,studiować i operować się ? Toż ty fenomen, a może cyborg.

#108  2011.03.18 16:53:35 ~etatowa

Życzę wszystkim kontraktowym umiejętności negocjacyjnych do 60r życia,a być może do 65.

#109  2011.03.18 16:53:57 ~nnnn

Jest mi wstyd ze jestem pielegniarką po wczorajszym wystepie pań w sejmIE. Pracuje 21 lat w zawodzie mam kontrakt odpowiedni i nie biegam od jednego do drugiego szpitala na dyzur . Tu bym upatrywała nibezpieczeństwa dla pacjenta --pielegniarka na 2-etatach. srEdnio 168 godzin w miesiąc razy 2 co daje ponad 300 godzin . CHYBA ZWIĄZKOM SIE POMYLIŁO I NIE OTE PIELEGNIARKI CHODZI . POZDRAWIAM WSZYSTKIE PIELEGNIARKI

#110  2011.03.18 17:00:23 ~wiedżma

Doris i hehe od dziś jest to już inna rzeczywistość. Teraz do negocjacji kontraktów przystąpi nie 20, a 220 pielęgniarek i zgadnijcie kogo wybiorą oszczędzający na pensje zarządu dyrektorzy.

#111  2011.03.18 17:02:22 ~zuza

Panie kontraktowe czy wy kończąc licea medyczne , studium pielęgniarskie lub studia medyczne nie otrzymałyście czepków , czy czepek jest dla was czymś z czego można się wyśmiewać

#112  2011.03.18 17:09:10 ~gaga

Kontrakty! proszę bardzo, ale nie w szpitalu! W szpitalu pracują zespoły!

#113  2011.03.18 17:10:02 ~p........

Czytając te wszystkie wypowiedzi wstyd mi jest się przyznać że jestem pielęgniarką . Drogie panie trochę więcej godności!

#114  2011.03.18 17:18:31 ~za 20 lat

Panie kontraktowe,chciałabym zobaczyć wasze miny, jak będziecie miały po 55-60 lat i będziecie składały ofertę kontraktową.Ciekawa jestem komu pracodawca podpisze kontrakt wam czy pielęgniarkom 30 latkom.

#115  2011.03.18 17:26:59 ~piel

Nie wiem jak można pracować jako piel.200-300 godz. Np. na dyżurze nocnym prowadząc pielęgnację p/w odleżynową musimy zmienić pozycję ułożenia chorego co 2 h,co 1h lub co 1/2 h. Chorego psychicznie unieruchomionego obserwuje się w/g karty min. co 15 min,a jak jest ich kilku unieruchomionych.Na psychiatrii i tak bywa.No i nocne porządki ,dezynfekcje,dokumentacja itd itp Jak po takich dyżurach można funkcjonować na następnym dyżurze?

#116  2011.03.18 17:32:01 ~zuza

Zgadzam się z Gagą kontrakt tak ale nie w szpitalu

#117  2011.03.18 17:32:47 ~Aga

Niech dopiszą do tej ustawy minimalną stawkę za godzinę pracy pielęgniarki 40 zł i już dyrektorom nie będzie się opłacać zmieniać umów i kontraktować. I niech będzie ten "wolny wybór" formy zatrudnienia, czemu nie?

#118  2011.03.18 18:02:04 ~ania

NIE WYTRZYMAM DŁUŻEJ CZYTAJĄC TE DEBILNE WYPOCINY.SŁUCHAJCIE WY KONTRAKTOWE-,PANTOFELKI.NIKT WAM NIE ZABRANIA WASZYCH KONTRAKTÓW.WIĘC,ODWALCIE SIE OD NAS ETATOWYCH.TO NIE WAS REPREZENTUJE PANI GARDIAS,BO WAS JUZ NIKT NIE MOZE REPREZENTOWAC.ZARABIAJCIE SWOJE KROCIE I DYMAJCIE 200 GODZIN.A MY CHCEMY PRACOWAC NA ETACIE I ZARABIAĆ NASZE MARNE 3 TYS NETTO.CZY WEDŁUG WAS TONAWET JUDASZ NIE BYŁ TAKĄ KURWA.

#119  2011.03.18 18:11:03 ~megi

Zgoda,jak będę chciała to mogę pracować na kontrakcie,ale tylko wtedy.Tak jak lekarze.Jak mi się zachce to przyjdę na dyżur kontraktowy.Niestety,obawiam się że Kopacz szuka kolejnych oszczędności na pielęgniarkach a w takim dzikim kraju jak Polska nie ma co spodziewać się normalności.Głupie pielęgniarki będą pracować po 1o zł za godzinę i jeszcze się z tego cieszyć bo mają pracę.Byle menda pobierająca całe życie zasiłek z MOPS powie że i tak dużo zarabiamy.A z entuzjastkami kontraktów chciałabym porozmawiać jak będą miały 50 lat.

#120  2011.03.18 18:18:54 ~młoda

Panie kontraktowa jak chcą to niech nawet śpią w pracy-ich broszka,widzę te perełki u siebie-odpoczywają na etacie w szpitalu a potem idą zarabiać wypoczęte na kontrakt.Pani Gardias reprezentuje ZWIĄZEK ZAWODOWY i robi to co do niej należy-broni praw pracowników.Jak się komuś nie podoba na etacie to niech pracuje na kontrakcie.Mnie odpowiada praca etatowa i myślę że wielu także.Przeciwnikami etatów są zazdrośnicy,którzy dali się wrobić w kontrakty.

#121  2011.03.18 18:24:37 ~do Dori

Jesteś odrażająca z tym komentarzem o galeriankach .A może masz w tej kwestii osobiste doświadczenia?

#122  2011.03.18 18:26:43 ~Inez

do~dori jak mogłaś o Przewodniczącej Związku Pielęgniarek, o koleżankach pielęgniarkach napisać obrażliwie i pogardliwie galerianki obraziłaś każdą z Nas z osobna. Może P .Gardias nie jest twoją Przewodniczącą, ale jest moją szanowaną przewodniczącą i jeszcze 80 tys pielęgniarek należących do związku. Masz prawo się z nami nie zgadzać, ALE NIE MASZ PRAWA OBRAŻAĆ ŻADNEJ PIELĘGNIARKI! TYLKO DLATEGO ,ŻE walczą o prawo do pracy i życia. Pani Minister muszę przyznać wykonała Pani " koronkową robotę polityczną" udało się upodlić nasz zawód jak nikomu do tej pory. To kuriozalne- zapatrzone na brać lekarską "panie" uwierzyły,że gra jest uczciwa dostaną kasę o jakiej zawsze marzyły. Tylko dlaczego mój dyrektor mówi ,że o podwyżkach mamy zapomnieć! Nie ma i nie da.ciekawe

#123  2011.03.18 18:32:14 ~do Aga

To samo chciałam napisać . Popieram. Tylko jak wynegocjować 40-50 zł kiedy pielęgniarki kontraktowe zgadzają się na 15-20 zł. Tak jest w moim regionie i jeszcze się biją o pracę.Takie kwoty musiała by chyba zagwarantować ustawa . Pozdrawiam .Gonia.

#124  2011.03.18 18:38:02 ~nika

Nie mając innej możliwości zatrudnienia, godziłyśmy się na kontrakty. Czy któraś z etatowych zamieniłaby się, nie ale najlepiej krytykować. ja chętnie pracowałabym na etacie, ale jak nie miałam możliwości to i kontrakt lepszy niż nic

#125  2011.03.18 18:41:05 ~Aga

Do Goni u nas też tak jest i dlatego Ustawa powinna zagwarantować jakiś limit godzin w miesiącu i minimalną stawkę godzinową. Bez tego czeka nas niewolnicza praca i to tylko dopóki jesteśmy "piękne i młode". Bo kto podpisze kontrakt z pielęgniarką 50+ ?

#126  2011.03.18 18:54:25 ~anes

WITAM! Chcialam powiedziec ze forma umowy o prace niesie duzo dobrych korzysci, a przede wszystkim KODEKS PRACY! Są szpitale gdzie tylko czeka dyrekcja na to by piel. przeszly na kontrakt. na pewno jest to dobra forma ale dla pracodawcy.MIMO to uwazam ze powinno byc prawo wyboru,ale nie pozwolmy na nieprzestrzeganie kodeksu.Jedynie umowa o prace daje gwarancje jego przestrzegania! opamietajcie sie kontraktowcy!

#127  2011.03.18 18:59:12 ~nika

Znowu udało się skutecznie podzielić środowisko! Gratuluję Kopacz-lekarzowi,że pokazała gdzie miejsce" średniego personelu".A my zeżryjmy się same i dalej pierzmy publicznie nasze brudy-tu ukłon w klierunku pań kontraktowych.Zastanawia mnie jaki cel przyświęca Mielcarkowi.

#128  2011.03.18 19:09:48 ~pielęgn.

Witam! bardzo dużo jadu jest w wielu komentarzach. Bardzo źle się stało, że nasza grupa się podzieliła. W tym portalu jest to wyłącznie wina P. Mielcarka, który od dawna widać jest bardzo stronniczy. Pan Mielcarek ma chyba jakieś problemy ze środowiskiem pielęgniarek i jego głównym celem stworzenia tego portalu było skłócenie naszego środowiska. Szkoda, że pielęgniarki podłapały jego "ścieżkę" i obrzucają się nawzajem różnymi nieprzyjemnymi epitetami. A przecież wszystkie ciężko pracujemy, i te na etatach i te na kontraktach. Zacznijmy się szanować i nie pokazujmy się ze strony awanturnic. Powinnyśmy się wznieść ponad podziały etatowo-kontraktowe i pokazać społeczeństwu, że jesteśmy kulturalnymi kobietami wykonującymi ciężki i trudny zawód. A Rząd będzie zawsze chciał nas oszukać i obiecywać piękne wizje zarobkowe. Pozdrawiam całe nasze środowisko pielęgniarskie i życzę nam więcej szacunku do siebie! :)

#129  2011.03.18 19:17:27 ~ania

Panie Mielcarek APOGEUM Polskiego pielęgniarstwa to Pan.Ten kto wydał pana na świat myślę ,że zabił się własną pięścią,widząc co z pana wyrosło.Myślę,że spłodzili pana na próbę i zpomnieli dokonać aborcji.JSZCZE RAZ APELUJE ZMIEŃ PAN LEKI.Przestań pan bredzić.pańskie wywody i obrażanie ludzi to dno i siedem metrów mułu.jak czytam pańskie wypociny to dochodze do wniosku,ze powinien pan z Kopaczową być w samolocie 10-04-2010 w drodze do Smoleńska.Czego z całego pielęgniarskiego serca panu i kopaczowej życzę,może lot na 1 rocznicę.

#130  2011.03.18 19:44:47 ~pielęgn.

Drogie Panie. Wstyd, żenada i zakłamanie. Pan Mariusz nikogo nie obraża .Ma prawo do własnego zdania.Całą wojnę, niestety sprowokowały Panie - Działaczki Związkowe.I po co. Czy nie lepiej zająć się obroną Pielegniarek Etatowych, udowodnić że na umowie o pracę można również zarobić normale pieniądze.Może wtedy Pielegniarki Kontraktowe same zrezygnowałyby z tego zatrudnienia. Przecież to nie ONE wyszły z taką inicjatywą. Ktoś w tym chorym systemie szukał oszczędnośći i wprowadził ten plan w życie.

#131  2011.03.18 19:45:55 ~gość

Ocena wypowiedzi Kopaczi Gardias przedstawiona przez Pana Mielczarka to dopiero żenada. Kopacz lała struminnie słów konfliktując środowisko. Gardias konkretna na ile dano jej szansę wypowiedzi. Ocena Mielczarka to zwykła manipulacja środowiskiem.

#132  2011.03.18 19:47:49 ~pielęgn.

Cd.Mówią Panie o tolerancji.Nieporozumienie.Obrażanie grupy Pielegniarek , które podjęły tak trudną decyzję nic nie da, a te wypowiedzi są wulgarne i obrzydliwe. Więcej negatywnych opinii przeczytałam pod adresem Pielęgniarek Kontraktowych.Czyżby to właśnie One osiągnęły większą dojrzałość zawodową i kulturę osobistą? Dzisiaj i tak wygrały .Pozdrawiam je serdecznie.Gratuluję odwagi i solidarnośći.Może jednak w mniejszej grupie siła?

#133  2011.03.18 19:55:10 ~pielęgn.

Nie rozumiem jednego. Czy korzystamy z tego portalu ponieważ uważamy,że informacje przekazywne przez Pana Mielcarka są uczciwe i prawdziwe? CZY W SPOSÓB KULTURALNY NIE MOŻEMY WYMIENIAĆ SIĘ UWAGAMI. Co z naszym wychowaniem, wszak pracujemy z ludżmi. Jeśli komuś ten portal nie odpowiada, to niech go nie otwiera.Proszę czytać informacje n stronie OZZPiP , będą Panie zadowolone.

#134  2011.03.18 19:59:32 ~gość

Tak właściwie to nie istnieje za dużo portali pielęgniarskich.

#135  2011.03.18 20:00:08 ~!!!!!

OPAMIĘTAJCIE SIĘ NAJEMNICY - BO W ŚWIETLE PRAWA NIE JESTEŚCIE PRACOWNIKAMI! PRACOWNIKIEM JEST TYLKO OSOBA ZATRUDNIONA NA UMOWĘ O PRACĘ! DZIĘKI WASZEJ GOTOWOŚCI DO WCISKANIA SIĘ TAM, GDZIE NIE JESTEŚCIE MILE WIDZIANI DOPROWADZACIE DO ZAMIATANIA ŚMIECI POD DYWAN - NOTORYCZNEGO BRAKU PIELĘGNIAREK NIGDY W ŻYCIU NIE UJAWNIMY, GDYŻ ZA.CIE NA KILKU ETATACH ODBIERAJĄC NAM MOŻLIWOŚĆ WALKI O GODZIWE PŁACE I WARUNKI PRACY ZGODNE Z KP! DZIĘKI WAM JESTEŚMY TRAKTOWANE JAK TOWAR, O KTÓRY NIE TRZEBA ZABIEGAĆ - BO SAM PRZYJDZIE! WALCZMY O TO, BY OTRZYMYWAĆ DOBRE WYNAGRODZENIA W RAMACH 1 ETATU! PRACODAWCY JUŻ ZACIERAJĄ RĄCZKI NA SAMĄ MYŚL O TYM, ŻE ZGODNIE Z PRAWEM POZBĘDĄ SIĘ ETATOWYCH PIELĘGNIAREK - CZYSTY ZYSK!

#136  2011.03.18 20:03:16 ~rena

No p. Gardias, za Twoich czasów to i może pracowało się pod nadzorem i wykonywało się >wszystko< co powie lekarz. Dzisiaj pielęgniarstwo stoi u progu wielkiego rozwoju, nie po to pielęgniarki poświęcają na studiach tyle lat nauki, żeby nic w tym zawodzie się nie zmieniło. Zapewniam Was drogie koleżanki; współczesne pielęgniarki nie będą waliły plastikiem o beton, ani koczowały w namiotach pod gmachem Sejmu, nie będą biegały po torach ani zasypiały w Galerii pod krzesłem.Kreuje się wizerunek pielęgniarki godnie pracującej a nie wiecznie walczącej i głodującej. Wszystko zależy od Was - powiem tak- wybierzcie szcunek dla tego zawodu, pozdrawiam

#137  2011.03.18 20:06:10 ~pielęgn.

A jeszcze nie tak dawno Pni Gardias wynegocjowała taką dużą podwyżkę z nadwykonań z Panią Kopacz a dzisiaj znowu brak porozumienia.Smutne.A miało być tak pięknie. I znowu wszystko od nowa, coś w związkach trzeba robić. Jak nie walczyć z pracodawcą,to z koleżankami z Indywidualnych Praktyk .a TAK NA MARGINESIE, ile z Pań działających w Związku prowadzi własną działalność i zatrudnia koleżanki za psie wynagrodzenie.Żenada, żenada .i zimne wyrachowanie.Też szukają głupich i naiwnych.

#138  2011.03.18 20:09:16 ~piel.

Kontrakty za 23 zł to praca powyżej 200 godzin! już dyrektorzy zacierają ręce! część pielęgniarek będzie zbędna a pozostałe się wykończą! punkt widzenia zależy od tego ile się ma osób do wykarmienia w domu! jeżeli zmuszą pielęgniarki to co z administracją szpitali? dalej będą na naszym garnuszku ! a oddziałowe i zastępczynie -to po co? jakoś nikt nie mówi o likwidacji tych stanowisk -skoro każda pielęgniarka to osobna firma to nie może podlegać oddziałowej

#139  2011.03.18 20:11:06 ~pielę

Trzymacie się dziewczyny! \Jesteśmy z Wam, my wszystkie pielęgniarki, które słyszymy albo kontrakt albo bruk. I stawki nie są do negocjacji, tyle ile dyrektorowi zostało po podpisaniu kontraktów z lekarzami. Urlop darmowy, bez wynagrodzenia. Nasze koleżanki pracują po 36 godzin jednocześnie, żeby starczyło na 1 tygodniowy urlop.Mało tego, pielęgniarki oddziałowe i naczelne są nominowane. U nas pielęgniarką naczelną jest osoba nie posiadającą wykształcenia wyższego pielęgniarskiego, a na dodatek nienawidząca pielęgniarki zwłaszcza wykształcone. Zastraszanie, nakazy i wyzwiska są na porządku dziennym, tylko związki są naszą nadzieją i szansą na wsparcie i pomoc. Pielęgniarki nie długo wybory, więc już wiemy, żeby nie głosować na PO, które niszczy nas i nasz kraj. Pani Kopacz nigdy nie była zastraszana i nie wie co przeżywa pielęgniarka, która musi pracować na kontakcie po 220 godzin, zostawiać swoje dzieci i rodzinę, przy zarobkach mniejszych niż pracowała na umowę.

#140  2011.03.18 20:12:15 ~PYTANIE

CZY W KRAJACH STAREJ UNII PIELĘGNIARKI PRACUJĄ NA KONTRAKTACH ? może ktoś zna odpowiedź ?

#141  2011.03.18 20:13:11 ~!!!

CZY NA PRAWDĘ NIE WIDZICIE, ŻE OSTATNIE LATA SĄ NAJGORSZYM OKRESEM DO PODEJMOWANIA DECYZJI O PODPISYWANIU UMÓW CYWILNO-PRAWNYCH PRZEZ NĘDZNIE WYNAGRADZANE PIELĘGNIARKI? CZY NIE WIECIE, ŻE GŁODNY NIE POWINIEN WCHODZIĆ DO MARKETU, BO BEZ OPAMIĘTANIA WYKUPI WSZYSTKO CO WYWOŁA U NIEGO ŚLINOTOK? jAK JUŻ ZASPOKOI SWÓJ WILCZY GŁÓD TO PRZYCHODZI OPAMIĘTANIE I REFLEKSJA - PO CO MU TO WSZYSTKO I DLACZEGO NIE POCZUŁ, ŻE 3/4 Z TEGO CO WZIĄŁ JEST CUCHNĄCYM ŚCIERWEM! BIEDNY - BRATA SPRZEDA! TAKI BYŁ ZAMYSŁ RZĄDZĄCYCH - UPODLIĆ I PODZIELIĆ A SAME W JASYR PÓJDĄ! SOCJOTECHNIKA JAK WIDAĆ WOBEC NIEDOWARTOŚCIOWANYCH SIOSTRZYCZEK SIĘ SPRAWDZIŁA!

#142  2011.03.18 20:15:30 ~piel.

PANIE MARIUSZU CO PANU OBIECAŁA KOPACZ W ZAMIAN ZA GNOJENIE PANI GARDIAS!

#143  2011.03.18 20:16:37 ~pielęgn.

Do! OPAMIĘTAJCIE SIĘ PIELEGNIARKI ETATOWE- PRACOWNICY. WY TAKŻE PRACUJĄC NA DWUCH ETATACH NIGDY NIE UJAWNICIE BRAKU PIELĘGNIAREK.PRZECIEŻ TO WŁAŚNIE TO WASZE BIEGANIE Z PORADNI DO SZPITALA I ODWROTNIE DOPROWADZIŁO DO TAKIEJ SYTUACJI. TO WŁAŚNIE WY POKAZAŁYŚCIE , ŻE MOŻNA PRACOWAĆ WIĘCEJ, A KTOŚ TO CHYTRZE WYKORZYSTAŁ. TO W GŁÓWNEJ MIIERZE DZIĘKI WAM , MY MAMY W SZPITALACH KONTRAKTY.CÓŻ ZABRAKŁO TERAZ UMÓW NA ZLECENIE I O TO TEN CAŁY JAZGOT? JAKI KODEKS PRACY,W DWÓCH PLACÓWKCH? PRZECIEŻ TO DOPIERO MATACZENIE I ŚCIEMNIANIE.

#144  2011.03.18 20:25:57 ~!!!

NIE TAK DAWNO NA TYM PORTALU PIELĘGNIARKI KONTRAKTOWE Z POZ-TÓW, NZOZ-ÓW OPISYWAŁY SWOJE ,LEKKIE ZYCIE"! PISAŁY O ,NEGOCJACJACH" (? ).PRZYPOMNIJCIE SOBIE JAK OWE ,NEGOCJACJE" WYGLĄDAJĄ! jEDNA STRONA USTALA WARUNKI A STRONA DRUGA MA WYBÓR - AŻ DWIE MOŻLIWOŚCI: PRZYJĄĆ STAWKĘ I WARUNKI LUB JEJ NIE PRZYJĄĆ! IM WIĘCEJ OFERENTÓW TYM NIŻSZA STAWKA I TYLE! CO DO REPREZENTACJI ZWIĄZKOWEJ LUB KAŻDEJ INNEJ - JEŚLI POZBAWIMY SIĘ MOŻLIWOŚCI SILNEGO, GRUPOWEGO ODDZIAŁYWANIA NA INSTYTUCJE TWORZĄCE AKTY PRAWNE TO OBUDZIMY SIĘ JAK LIBIJCZYCY!

#145  2011.03.18 20:27:08 ~Gaja

Pracuję wraz z moimi 5 koleżankami w NZOZ-ie na kontrakcie.Nie pracujemy po 300 godzin, ale ok. 160 - za godziwe , naprawdę godziwe pieniądze z normalnymi , miłymi lekarzami- wcale nie jakimiś aniołami. .Mając na uwadze wartość kontraktu zaciągnęłam kredyt i ze strachem myślę o przejściu na etat gdyż nie podołam zobowiązaniom. Nie mogę uwierzyć że tak jak Panie opisujecie postrzegana jest Wasza współpraca.Zawsze miałam dobre koleżanki do współpracy i mam wrażenie że czytam opisy jakiegoś horroru. Gdzie się podziały te dobre, ciepłe, pracowite dziewczyny.

#146  2011.03.18 20:30:32 ~gosc

Moja koleżanka z 20 letnim stażem i specjalizacją kiedy wisiało widmo przenosin wyżebrała bo inaczej się tego nie da nazwać by oddziałowa ją zostawiła na oddziale. TO DOPIERO ŻENADA

#147  2011.03.18 20:30:57 ~iwa2

Nie dla kontraktów a na etacie podstawa wymiaru 3000zł na początku kariery zawodowej i niewiele będzie chętnych na kontrakt. NIE DLA KONTRAKTÓW

#148  2011.03.18 20:31:06 ~\"DOSYĆ\"

Panie Mariuszu.Zamknij Pan ten portal, bo nie warto o niczym informować.Część osób widzi tylko biały tekst, albo to co chce zobaczyć .Może lepiej korzystać z innych wiadomości :pisz Pan co ugotować za małe pieniądze, gdzie najtaniej się ubrać, jak zaoszczędzić na energi lub po co edukować dzieci.Bądżmy dalej biedne i g. Zawsze znajdzie się jakaś Przewodnicząca, która Nami pokieruje, bo same nie mamy własnego zdania,bo nie chce Nam się ryzykować.

#149  2011.03.18 20:40:00 ~!!!

DO #143 - MASZ RACJĘ, TE BIEGAJĄCE Z MIEJSCA NA MIEJSCE TEŻ MAJĄ SWÓJ UDZIAŁ W OBECNEJ DEGRADACJI ŚRODOWISKA. NASZĄ WIELKĄ WADĄ JEST NIEUMIEJĘTNOŚĆ WYKORZYSTYWANIA SPRZYJAJĄCYCH SYTUACJI. NIC NIE DOPROWADZAMY DO KOŃCA, NIE ZNAMY ZAGRYWEK POKEROWYCH WIĘC JESTEŚMY ŁATWĄ GRUPĄ DO ROZPRACOWANIA! LEKARZE ZAGRALI VA BANK - SKŁADALI WYMÓWIENIA Z PRACY RYZYKUJĄC JEJ UTRATĘ - CZY MYŚLICIE, ŻE NIE MIELI OBAW? ZAGRALI MOCNO - I WYGRALI! MY NAWET NIE PRÓBUJEMY ZAGRAĆ A MARUDZIMY, ŻE NIC NIE WYGRAŁYŚMY! TERAZ NA DOMIAR ZŁEGO DOPROWADZILIŚMY DO ZALEGALIZOWANIA TAKIEGO ZAPISU, KTÓRY BĘDZIE POCZĄTKIEM NASZEGO KOŃCA! AMEN!

#150  2011.03.18 20:50:43 ~piguła

Koleżanki Pielęgniarki kontraktowe obudźcie się w końcu ,dlaczego pozwalacie całe życie manipulować sobą ,nie pozwólcie się poróżnić bo jesteście dla siebie koleżankami po fachu a nie wrogami ,panie okupujące sejm maja rację przecież chcą dobrze dla wszystkich i tych na etacie i kontraktach dlaczego nadal chcecie pracować po tyle godzin miesięcznie,bez urlopów itd,jesteście zadowolone bo zarabiacie więcej ale jakim kosztem ! przecież one dążą do tego aby pielęgniarka godnie pracowała i zarabiała za średnią 160godzin miesięcznie a nie 250!

#151  2011.03.18 20:52:48 ~!!!

SZANUJMY SIĘ, NIE JESTEŚMY NIEWOLNIKAMI PRACY! NAJEMNICY - NIE TĘDY DROGA DO SUKCESU! CZY NA PRAWDĘ MACIE SATYSFAKCJĘ Z TEGO, ŻE WYBRANO WASZĄ OFERTĘ BO BYŁA NAJTAŃSZA? A GDZIE KRYTERIUM JAKOŚCI? KOGO TO OBCHODZI, ŻE JESTEŚ PROFESJONALISTĄ? JEDNYM Z OSIĄGNIĘĆ ŚWIATA CYWILIZOWANEGO BYŁO WPROWADZENIE KODEKSU PRACY A MY JAKO INTELIGENTNE INACZEJ DĄŻYMY DO REZYGNACJI Z TYCH UPRAWNIEŃ! ŚWIAT NA GŁOWIE STANĄŁ!

#152  2011.03.18 20:53:39 ~GOŚĆ

No to sejm zrobił z pielęgniarki bisneswomen

#153  2011.03.18 20:57:00 ~p Mariuszu

Czemu Pan nie zapoznał społeczność pielęgniarską z raportem NIK, a w szczególności dotyczącym działalności ministerstwa, którym kieruje p. Kopacz? Dlaczego jest brak merytorycznej dyskusji nad normami zatrudnienia-przecież one wpływają na dane ekonomiczne w wycenie procedury medycznej, wpływają na bezpieczeństwo pacjenta i pielęgniarki? - to też zostało kilkadziesiąt lat temu naukowo opisane i policzone-nie ma problemu, dlaczego nie ma wskazanych praktyk pielęgniarek kontraktowych, zapewne rzesza tych niekontraktowych chętnie zapoznała by się z wzorcowo prowadzonym przez nie procesem pielęgnowania, prawidłową obsadą i stawką? . Dlaczego milczymy od 20 lat o dyżurach medycznych (jak lekarze zgodnymi z prawem bez wieloznaczności)? Dlaczego godzimy się na łamanie prawa? jeżeli ustawodawca dopuścił się w ustawie wieloznaczności wtedy zapytanie kieruje się do SN, TK . Po ich orzeczeniu się działa-przykład (nie najlepszy bo tam wieloznaczności nie ma)-sprawa dyrektorów do spraw pielęgniarskich!

#154  2011.03.18 21:02:04 ~???

CIEKAWA JESTEM ILE ZARABIA TA PANI, CO ZAŁOŻYŁA STOWARZYSZENIE PIELĘGNIAREK KONTRAKTOWYCH - JAKIM FUNDUSZEM DYSPONUJE I JAKIE MA Z TEGO PROFITY? CIEKAWE ILE BIERZE ZA SPRZEDANIE WZORU UMOWY - O KTÓRYM MÓWIŁA? DRUGA SPRAWA - WIĘKSZOŚĆ PAŃ Z IZB PROWADZI DZIAŁALNOŚĆ (WYKORZYSTUJĄC WIEDZĘ I MOŻLIWOŚCI, ZNAJOMOŚĆ RYNKU I ZAPOTRZEBOWANIE NA TE ŚWIADCZENIA)- NAJCZĘŚCIEJ SĄ TO ZAKŁADY OPIEKI DŁUGOTERMINOWEJ DOMOWEJ I ONE WŁAŚNIE ZATRUDNIAJĄ PIELĘGNIARKI NA UMOWACH CYWILNO-PRAWNYCH. CZY NIE JEST TO TAK, ŻE IM SZCZEGÓLNIE ZALEŻE NA TYM, BY PIELĘGNIARKI ZARABIAŁY NIEWIELE - BO WTEDY CHĘTNIE U NICH PÓJDĄ DORABIAĆ?

#155  2011.03.18 21:07:45 ~do Reny

Nic niestety się nie zmieniło! Co pielęgniarce po wykształceniu jak nie przekłada się to na zarobki? Jak mówi nasz dyrektor po co im szkolenia -"srenia" jak dupy nadal myją tą samą techniką? I pewnie nie jest w tej kwestii odosobniony zwłaszcza że jego opinię popiera głupia naczelna i jeszcze głupsze sługuski oddziałowe.Taki jak będzie miał możliwość wprowadzenia kontraktu to dopiero poszaleje.

#156  2011.03.18 21:11:08 ~p.Mariuszu

I tu ręce opadają na stosunek do prawa, etyki w efekcie wykształcone wzorce itd.-czyli nietęgi dorobek kulturowy! Podobne przemiany i działania doprowadziły Indian do rezerwatów, a też miało być tak pięknie, bratersko z białymi którzy bądź co bądź byli ich najeźdźcami.Indianie mieli przynajmniej wielu wodzów którzy do ostatniej krwi bronili grupę, panie pielęgniarki i te naukowe i izbowe stworzyły system kierowniczek,Wszystkie te działania w pełni umożliwiły rozwój naukowy i bezpieczeństwo pacjenta i pielęgniarki.Z każdym rokiem wzrasta i wzrasta ilość samodzielnych działań medycznych pielęgniarki i tylko należących do jej kompetencji, kontraktowanych przez NFZ

#157  2011.03.18 21:16:06 ~do !!!

Szkoda zdrowia dziewczyno! Moje koleżanki z oddziału szepczą,płaczą,i sarkają na wszystko i wszystkich,tylko żadna buzi nie otworzy do oddziałowej,żadna nie postawi się nawet gdy jawnie łamie się ich prawa.Najlepiej narzekać na związki co to nic nie robią-tylko co mogą zrobić same? .Większość i to ogromna siedzi cicho i liczy że coś się uda załatwić czyimiś rękami a same będą cacy.

#158  2011.03.18 21:26:46 ~iga

Wybiera się w kontraktowaniu usług najtańszą ofertę pielęgniarską a lekarze wybierają dla siebie najkorzystniejszą.I tym się różnimy.Sprzedamy się najtaniej jak tylko się da.Jedna podłoży świnię drugiej.Wśród lekarzy jest swoista zmowa:taniej nie schodzimy i żaden nie odważy się wycenić swoich usług niżej niż kolega.Wiem o czym mówię bo mam męża lekarza.Działam w naszym związku pielęgniarskim i niestety potwierdzam fakt że nasze środowisko się nie ceni.Kontrakty nie są rozwiązaniem naszych tragicznych zarobków .

#159  2011.03.18 21:38:31 ~UWaga

UWAGA UWAGA> JA pracuje na kontrakcie, mam stawke 25zł za godzine i MAMY URLOP 25 dni wiec jak widac mozbna bwszysbtko wynegocjowac! Dnziekni kontraktowi mam kredeyt na dom, odkladam na przyszlosc dzieci i stac mnie na to by co roku wyjechac z mezem na wakacje :) Nikt mi nie powie ze kontrakty sa zle. Trzeba tylko sobie przypomniec proste zasady matematyczne!

#160  2011.03.18 21:40:05 ~kontr.

Ale są formą przetrwania tego makabrycznego stanu. Nie każda pielęgniarka ma dobrze zarabiajacego męża.To , że ktoś ma możliwość zarobienia większego wynagrodzenia tak bardzo większość Pań oburza.Myślę, że dobrze się stało że możemy wreszcie decydować o formie zatrudnienia.Ja nie orażam Pań na etacie, ale mnie też niech nikt nie oraża.

#161  2011.03.18 21:40:59 ~gość

Uchwalili nam te kontrakty to może by się teraz należało zastanowić co robić żeby nas nie wycyckali

#162  2011.03.18 21:41:41 ~uwaga

Na razie masz 25 zł. Ale jak wszystkie przejdą na kontrakt to jaką masz pewność że ceny nie spadną ?

#163  2011.03.18 21:42:30 ~pielęgn.

A TO JUŻ ZALEŻY OD NAS.

#164  2011.03.18 21:43:27 ~Gonia

Teraz nie czas na obrażanie się nawzajem p.Mariuszowi brawa za założenie portalu gdzie chcą być obecne pielęgniarki i wypowiadać swoje opinie ( mam nadzieję ,że będzie więcej kultury,musimy być razem,tylko tak coś osiągniemy)Musimy doprowadzić do tego,aby wyegzekwować sprecyzowanie ustawy dotyczące kontraktów pielęgniarskich, minimalna obsada dyżurów,odpowiednie wynagrodzenie za godzinę,zasady podpisywania kontraktów,wykaz stanowisk gdzie nie będzie kontraktów i inne unormowania.Każda pielęgniarka powinna mieć prawo wyboru sposobu zatrudnienia,nie powinna być do kontraktu zmuszana.

#165  2011.03.18 21:45:41 ~KONTR.

Zrodzi się konkurencja.Wykształcenie i kwalifikacje będą wreszcie w cenie. Nie będzie się płacić za to, ile lat ktoś pracuje, ale również co potrafimy.

#166  2011.03.18 21:49:20 ~Gonia

I jeszcze jedno ustawa jest nieprecyzyjna (jak zwykle! )poczytajcie,a później się zachwycajcie. Ale jakoś nikt nie protestuje, widać w mediach tylko Gardias, wygląda na to że tylko ona nas reprezentuje. Daje do myślenia.

#167  2011.03.18 21:51:21 ~gość

Drogie koleżanki my tu bijemy się, czy kontrakt,czy umowa, każdy znajdzie plusy i minusy. Mnie osobiscie trafia szlag, że róznice w pensjach z naszymi kolegami po fachu są, jak relacje PREZESA Banku i Kasjera z Bankowego okienka. Koledzy siedzą cicho bo Irlandia przyjechała do nich już dawno, a My biegamy po sejmach i od lat nic nie możemy wskórać. A powinno się cholera głośno drzeć, jak juz pod sejmem dlaczego lekarz ma 20-30tys. Pielęgniarka 2 tys.Rozumiem różnicę 1,5, góra dwie pensje. Ludzie, czy to nikogo już nie rusza, a tu bułka przez bibułkę, że dla nas to, czy tamto,jest mniej korzystne. Ta nasza dyplomacja mnie dobija, na transparentach trzeba wypisać zarobki lekarzy i napisać, że tu są pieniądze ,dla pielęgniarek! w ich pensjach ! i Z tym pod sejm. Rolnicy, Policjanci, Górnicy lepiej sobie radzą z politykami bo się tak nie pierniczą

#168  2011.03.18 21:52:17 ~Uwaga

Wlasnie, w koncu moze staniemy sie jednoscia i jak jedna napisze 25zl to i druga napisze 25 i bedziemy w tym konsekwentne jak lekarze. A mysle ze i dobrze ze teraz w cenie beda studia, kursy, specjalizacje. Bardzo dobrze, nie jestesmy glupimi gąskami tylko pielegniarkami stojacymi na rowni z lekarzami, razem stanowimy zespol i nikt nie czuje sie gorszy.

#169  2011.03.18 21:53:09 ~ewa

Koleżanki zapamiętajcie sobie że:LEPSZE JEST WROGIEM DOBREGO! Zwłaszcza gdy to lepsze(kontrakty) jest nam "oferowane" przez władzę a "dobre" choć marne jest pewne .Wiadomo o co chodzi-kaska Misiu kaska! Smutne doświadczenia z obietnicami kolejnego Rządu(ów) nadal niczego nas nie uczą.Pani Gardias słusznie broni interesów pracowników etatowych.To jej prawo i wręcz obowiązek.Pań na kontraktach nikt przecież nie zmusza do przejścia na etat więc niech nadal spijają swój miodek AŻ DO WYMIANY MODELU NA NOWSZY I TAŃSZY.

#170  2011.03.18 21:56:13 ~gość

Proponuję: POŁOWĘ STAWKI LEKARZA

#171  2011.03.18 22:02:34 ~Gonia

Dlaczego 25zł a nie 40-50? U nas lekarze mają 80! Ja też mam mgr. i specjalizację, w czym jestem gorsza? Jestem pielęgniarką?

#172  2011.03.18 22:09:13 ~DO KONTR.

Co do kwalifikacji,konkurencji i cenienia doświadczenia:z kilkoma koleżankami miałyśmy podjąć pracę na kontrakcie w prac.hemodynamiki-miałyśmy doświadczenie,wykształcenie itd ale także swoją cenę:35 zł na rękę za godzinę(nie uważam że była to szalona kwota).Te w temacie wiedzą że lekarz zarabia tam ok.700-800 zł za zabieg.Byłyśmy za drogie,znalazły się panie z oddziału za połowę stawki.Doświadczenie,studia,kilkuletnia praktyka w pracowni i bezpieczeństwo chorych nie miały znaczenia,wygrało kumoterstwo pani oddziałowej.I tak samo będzie z kontraktami na dużą skalę.

#173  2011.03.18 22:10:19 ~GOŚĆ

Chcą pielęgniarek na kontraktach to niech dyrektorzy pogimnastykują się. Jest nas mało pracy od cholery to dlaczego mamy pracować za 20 złotych. Koszty pracy są wysokie ale to nie nasza wina. Jak każda działalność jest obarczona ryzykiem więc cencie się dziewczyny.

#174  2011.03.18 22:11:00 ~gość

Zgadzam się. I Wszystko na ten temat. Gardias ma swoje rację i my wiemy jakie,są zagrożenia na kontrakcie, ale czy to znaczy , że mamy się godzić i cieszyć z gównianych umów o pracę tu potrzeba ostrzejszych słów, a ich wcześniej zabrakło,trzeba głośno protestować bo to jest dyskryminacja i przepaśc zarobków. Przestańmy się bać głośno mówić o tym ,że lekarze mają kokosy i na to są pieniądze i zawsze bedą.

#175  2011.03.18 22:12:01 ~!!!

KONTRAKTOWCY! NA LITOŚĆ BOSKĄ - ZRÓBCIE SOBIE PROSTY BILANS ZYSKÓW I STRAT! CZY TO, CO WASZYM ZDANIEM JEST DLA WAS KORZYSTNE DZIŚ - GWARANTUJE WAM STABILIZACJĘ JUTRO? UMOWĘ CYWILNO-PRAWNĄ MOŻNA ZERWAĆ W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM, WIĘC GDZIE TU STABILNOŚĆ? CO ROKU BĘDĄ PRZYCHODZIŁY MŁODSZE, ŁADNIEJSZE, Z NOGAMI PO SAMĄ SZYJĘ A WY BĘDZIECIE CORAZ STARSZE I ZGARBIONE OD OBCIĄŻEŃ, KTÓRE NA SIEBIE WZIĘŁYŚCIE - KTO WAS BĘDZIE CHCIAŁ?

#176  2011.03.18 22:13:00 ~!!!

C.D. BIOLOGIA MA SWOJE PRAWA A LUDZKA WYTRZYMAŁOŚĆ GRANICE - ZUŻYTE, ZNISZCZONE, NIEWYSPANE, PO PRZEJŚCIACH (PORZUCONE PRZEZ ZANIEDBYWANYCH MĘŻÓW) I ZAPOMNIANE PRZEZ ,SAMOWYCHOWUJĄCE SIĘ” DZIECI – ZGORZCHNIAŁE STARUSZKI - JAKĄ OFERTĘ WTEDY ZŁOŻYCIE PRACODAWCY? NIE BĘDZIE JUŻ ZAKŁADÓW, KTÓRE PRZYJMĄ PIELĘGNIARKĘ NA UMOWĘ O PRACĘ - BO SKORO USTAWA POZAWALA NA REZYGNACJĘ Z TAKICH UMÓW TO DYREKTORZY BYLIBY IDIOTAMI, GDYBY TAKIE UMOWY PODPISYWALI! RACHUNEK EKONOMICZNY BĘDZIE NA NICH WYMUSZAŁ SKORZYSTANIE Z TAŃSZEJ NIŻ UMOWA O PRACĘ -PRACY NAJEMNEJ A KOPACZ OSIĄGNIE SUKCES - KOSZTY PRACY SIĘ ZBILANSUJĄ! TO, CO ZAOSZCZĘDZI SIĘ NA PIELĘGNIARKACH BĘDZIE MOŻNA DAĆ LEKARZOM, PRZESTANĄ WRESZCIE NARZEKAĆ, ŻE JEST IM ŹLE I REFORMA UDANA!

#177  2011.03.18 22:31:35 ~!!!

KTOŚ JUŻ PISAŁ O DYŻURACH MEDYCZNYCH A JA RAZ JESZCZE TEN TEMAT PORUSZĘ - OTÓŻ KODEKS PRACY LEGALIZUJE TAKI RODZAJ PRACY DLA WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW MEDYCZNYCH Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM. MOGŁYBYŚMY SPOKOJNIE WYWALCZYĆ TAKI ZAPIS W REGULAMINIE PRACY I KORZYSTAĆ Z NIEGO W SYTUACJI BRAKÓW KADROWYCH GDYBY NIE USŁUŻNI NAJEMNICY WCHODZĄCY MIĘDZY WÓDKĘ A ZAKĄSKĘ! NIE PCHAJCIE SIĘ ZE SWOJĄ OFERTĄ DO SZPITALI! NIE NISZCZCIE WSZYSTKIEGO, DO CZEGO ZMIERZAMY! PRZECIEŻ NIKT NIE ZAKAZUJE WAM PRACY NA KONTRAKCIE, PRACUJCIE SOBIE - ALE NIE W SZPITALACH! NIE ROZBIJAJCIE ZESPOŁÓW TYLKO DLA TEGO, ŻE SAMI JESTEŚCIE SINGLAMI!

#178  2011.03.18 22:49:20 ~!!!

A WIECIE CO NAJBARDZIEJ BOLI? BOLI TO, ŻE CAŁĄ SWOJĄ ENERGIĘ I SIŁY WKŁADA SIĘ W WALKĘ O GODNE ŻYCIE OSÓB, KTÓRE ZUPEŁNIE NA TO NIE ZASŁUGUJĄ. TO JEST TAK, JAK RZUCANIE PEREŁ MIĘDZY WIEPRZE! JAK MOŻNA WALCZYĆ O SZACUNEK DLA KOGOŚ, KTO SAM SIĘ NIE SZANUJE? TO COŚ W STYLU OPOWIEŚCI MALTRETOWANEJ ŻONY, KTÓRA TWIERDZI, ŻE CODZIENNE, PORANNE BICIE MĘŻA SPRAWIA JEJ PRZYJEMNOŚĆ, BO JEST PEWNA, ŻE JĄ ZAUWAŻA, ŻE NIE ZAPOMNIAŁ O NIEJ, ŻE ZNALAZŁ CZAS, BY JAJ RAZ JESZCZE DOŁOŻYĆ! WNIOSEK PROSTY - NADAL JĄ KOCHA!

#179  2011.03.18 23:26:26 ~on

Zapraszamy panią minister na forum. Ups ale o czym ja mówię przecież jak zlikwidują kontrakty to nie będzie miał kto pracować i będą musieli nam dać podwyżki bo jak nie to szpitale do zamknięcia. Kurcze a przecież wtedy zabraknie dla lekarzy. Oj joj joj, ale pani minister chyba już dobrze o tym wie.

#180  2011.03.18 23:33:01 ~do !!!

Co do zapisu w regulaminie pracy dyżurów medycznych,pielęgniarka z wyższym wykształceniem pielęgniarskim jest osobą posiadające wyższe medyczne-mówią o tym przepisy prawne o szkolnictwie wyższym, ustawa o Z.O.Z.z 1991 r. z dalszymi zmianami, nawet w latach 70, 80-tych znajdziesz w ustawodawstwie. Średni personel medyczny funkcjonował tylko w stosunku do osób które ukończyły kształcenie pielęgniarskie tylko na poziomie średniego szkolnictwa medycznego. To co się stało przez 20 lat to rzecz niebywała- a jej twórcami byli/są ludzie z tytułami naukowymi, z wyższym wykształceniem. Widocznie problem jest nie tylko w modelu kształcenia i wychowania W ŚRODOWISKU MEDYKÓW, ale i predyspozycje intelektualne TYCH CO REALIZUJĄ PRAWO. Degradacja samego kształcenia,kompetencji jest MAKABRYCZNA JAK I SAM MODEL-SPECJALIZACJE NA TAKIM SAMYM POZIOMIE BEZ WZGLĘDU NA POZIOM WYKSZTAŁCENIA-CO TO ZA LOGIKA?

#181  2011.03.18 23:36:18 ~:(

W zeszłym tygodniu spotkałam znajomego, którego dosyć długo nie widziałam i zapytał mnie "co słychać w pracy? Nie strajkujecie? ". Ciekawe co zapytałby dzisiaj? Kochane szanujmy się. Posłuchajcie co inni myślą na nasz temat.i wyciągnijcie wnioski. Nie bądźmy grupą zawodową, która się kojarzy ze strajkami.

#182  2011.03.18 23:37:19 ~!!!

DO #179- MASZ RACJĘ - NIE WYSTARCZĄ SAME PODWYŻKI BO NATYCHMIAST PIELĘGNIARKI SIĘ NIE ROZMNOŻĄ - ZANIM POZYSKAJĄ NOWE ADEPTKI, ZANIM JE WYKSZTAŁCĄ (ZAKŁADAM, ŻE PRZY GODZIWYCH WYNAGRODZENIACH MŁODZIEŻ ZDECYDUJE SIĘ NA TEN TRUDNY ZAWÓD) - NIE MOGĄC ZABEZPIECZYĆ DYŻURÓW ZGODNIE Z NORMĄ CZASU PRACY BĘDĄ MUSIELI PŁACIĆ NADLICZBÓWKI ALBO WPROWADZIĆ PIELĘGNIARSKIE DYŻURY MEDYCZNE PO UPRZEDNIM WYRAŻENIU PRZEZ KOLEŻANKI ZGODY NA OPT - AUT! PRAWDA, ŻE PIĘKNE? NIESTETY, DZIĘKI CYBORGOM - NIEMOŻLIWE! A MOGŁO BYĆ TAK PIĘKNIE!

#183  2011.03.19 00:06:49 ~DO :(

Koleżanko, nie musiałybyśmy strajkować, żeby w ciągu jednego tygodnia zatrzymać pracę w niejednym zakładzie zdrowotnym - wystarczy nie wziąć dodatkowych dyżurów (zarówno przez pielęgniarki kontraktowe jak i te półetatowe z innej placówki). Bez narażania się na obelgi i obrzucanie błotem przez innych można było doprowadzić do tego, że pracodawcy by o nas walczyli! Gdyby był zakaz ,łatania dziur etatowych" umowami cywilno-prawnymi to musieliby się spieszyć, by pozyskać pracownika (wiedząc, że takowych brakuje) - zanim zatrudni go ktoś inny! Po co nam zewnętrzny wróg - same się niszczymy swoim brakiem znajomości prostych mechanizmów rynkowych. Naszą siłą mogła być jedność - zarządzający boją się wielkich, zorganizowanych grup. Teraz właśnie mieliśmy swoje 5 minut i je zmarnowaliśmy! Szkoda!

#184  2011.03.19 05:34:32 wiedĹşma

Ustawy zdrowotne to również przekształcenie szpitali w spółki, kodeks spółek handlowych, pozwala na spłacanie długów z majątku spółki co przy zadłużonych szpitalach umożliwi przekazanie olbrzymiego majątku w prywatne ręce bo od lat długi szpitali są skupowane. Związki zawodowe, rady społeczne tzw. strona społeczna miały wgląd w politykę finansową szpitala, opiniowały i pilnowały tego wspólnego majątku, praw pracowniczych, BHP. Pozbycie się pracowników, tym i związków rozwiązuje ten problem. Zarząd może teraz restrukturyzować do woli bo po co komu nierentowne oddziały, spółka musi zarabiać, a czasie remontów, przekształceń, zmian pielęgniarki będą zbędne. Pracownikom trzeba by było płacić, a z kontraktowcami rozwiąże się umowę.

#185  2011.03.19 05:59:30 wiedĹşma

Związki wynegocjowały by dla pracowników pakiet osłonowy, trzeba dać odprawy, odszkodowania, a wystarczy wcześniej zatrudnić wszystkich na kontraktach i problem znika, ogromne pieniądze zostają. W szpitalach pielęgniarki są dużą grupą zawodową, ich związek jak widać niepokorny, sporo potrafi dla wszystkich wywalczyć i należy się go pozbyć. Na początek dać niezłe pieniądze, pracownicy sami polecą na kontrakty, przestaną być pracownikami i znika problem kodeksu pracy. Z raportu PIP wynika, że 90% zatrudniających łamie prawo i i nikt z tym nic nie robi. Pytanie: dlaczego pracodawcy mają swój związek. Może warto już pomyśleć o związku pielęgniarek i położnych kontraktowych.

#186  2011.03.19 08:09:06 ~GOSĆ

DO KONTRAKTOWCÓW;wśród pielęgniarek szpitalnych jest spora grupa,która ze względów socjalno bytowych(są BIEDNE)nie znajdzie środków na założenie działalnosci gospodarczej tzn, musza zginąć-gzie wasze morale drogie panie-MAMONA-tak nazwijmy kontrakty!

#187  2011.03.19 08:46:06 malutka2

Ktoś tu wypowiedział się źle na temat pielęgniarek z niedużych szpitali, że niby siedzą i nie reagują na potrzeby pacjenta. Pracuję i mieszkam w mieście gdzie jest tylko jeden szpital, obsługuje pacjentów nie tylko z naszego powiatu, ale przyjeżdżają do nas także pacjenci z miasta wojewódzkiego. pracy mamy dużo i nie krzywdujemy sobie, że cieżko- taka praca. Jest nas jednak dużo za mało, a i tak jest ciężko cokolwiek wydębić od dyrekcji. Mam kontakt z pielęgniarkami pracującymi zarówno na kontraktach, jak i na umowę o pracę. Te na kontrakcie mówią, że pracują już kilka lat w tej formie zatrudnienia po 180-200 godzin/miesiąc, a pensję netto mają wcale niedużo więcej niż pielęgniarki na etacie. Mało tego ciągną większość dyżurów nocnych i świątecznych. A dzieje się tak z prostej przyczyny. Pielegniarki kontraktowe nie mają dodatków nocnych i świątecznych, bo mają to wpisane w kontrakt, a pielęgniarce etatowej trzeba zapłacić za nockę i niedzielny dyżur dodatek. Rachunek jest prosty pielęgniarki etatowe to koszty dla pracodawców. Nie łudźcie się Koleżanki, że jak wejdzie zapis o możliwości pracy na kontrakty w szpitalach to któraś z nas będzie miała wybór. Będzie na nas wywierana presja i będziemy zmuszane do kontraktów. Oczywiście obietnice będą wielkie, ale nawet jak będą spełnione to pamiętajcie, że kontrakt podpisuje sie bazpośrednio z dyrektorem i na określony czas. PO tym czasie podpisuje się nowy kontrakt, niby przedłużenie poprzedniego, ale NIEKONIECZNIE musi być on taki sam albo korzystniejszy. TO tak jak z negocjacjami z NFZ< albo bierzesz to co ci daję, albo nie podpiszemy kolejnego kontraktu. Pielęgniarki etatowe pracujące z pielęgniarkami kontraktowymi, takimi, które przychodzą do szpitala na kilka tylko dyżurów skarżą się, że koleżanki przychodzą na te dyżury przemęczone, mało tego wcale tego nie ukrywają. Lekarz zaś zawsze przychodzą do pielęgniarki zatrudnionej na etacie i dają zlecenia do realizacji właśnie im. Trzeb aprzyznać sie uczciwie, że nawet po dłuższym urlopie czy zwolnieniu trzeba poświęcić więcej czasu na zapoznanie się z pacjentami w oddziale i ich problemami. Pytam zatem jak pielęgniarka przychodząca na oddział na 2-3-4 dyżury w miesiącu może z czystym sumieniem i w pełni świadoma potrzeb poszczególnych pacjentów może realizować prawidłową opiekę pielęgniarską, nie mówiąc już o procesie pielegnowania. Pamętajcie też, że w dużej mierze większość czynności spada na pielęgniarki etatowe. Czy to jest w porządku?

#188  2011.03.19 08:54:54 malutka2

NIkt mi nie powie, że pielęgniarka biegająca z dyżuru na dyżur lub pracująca na dyżurach całodobowych nie jest zmęczona. Takie bajki opowiadajcie ludziom, którzy nie wiedzą na czym polega praca pielęgnairek w szpitalu, bazp[ośrednio przy łóżku chorego. Dlatego kontraktom mówimy stanowczo NIENIE! Weźcie pod uawagę jeszcz jeden fakt dwie pielęgniarki kontraktowe pracujęce po tylko 200-220 godzin w miesiącu to, trzy pielęgniarki etatowe - kontrakty =REDUKCJA PIELĘGNIAREK W SZPITALACH, a przecież i tak jest nas za mało.

#189  2011.03.19 09:02:07 malutka2

Pielęgniarki zatrudnione w kilku miejscach pracy sa wykazyywane kilka razy do NFZ, przez każdy zakład pracy. tak też tworzy sie statystyki, które mówią, że wcale nie jest nas za mało, bo kilka Koleżanek pielegniarek klonuje się i robi za 3-4 pielęgniarki. Jakby tak każda z nas pracowała tylko w jednym miejscu pracy chociaż tylko przez jeden miesiąc to może wtedy Rząd spojrzałby na nasze problemy racjonalnie. Bo w niektórych jednostkach ochrony zdrowia zabrakłoby PIELĘGNIAREK! Myślę, że czas nadszedł, aby to w końcu pokazać.

#190  2011.03.19 09:11:43 ~PPP!

PIELĘGNIARKA NA KONTRAKCIE POPEŁNIA BŁĄD! KTO PŁACI ZA PRAWNIKÓW I ODSZKODOWANIE DLA PACJENTA I JEGO RODZINY? ODŁOŻYŁYŚCIE JUŻ TYLE? A JAK SIĘ ZAKUJE, KTO PŁACI ZA LEKI RETROWIRUSOWE? NIE PRACODAWCA - ONA SAMA? ZACHORUJE, POWAŻNE, NE ANGINKA - KTO Z TAKĄ DIAGNOZĄ PRZYJMIE DO PRACY NP. PO PÓŁROCZNYM ZWOLNIENIU I ZASIŁKU REHABILITACYJNYM? PRZY NAJNIŻSZEJ SKŁADCE ZUS WYPŁATA ZASIŁKU CHOROBOWEGO DOPIERO PO TRZECH MIESIĄCACH! A CIĄŻA? JAKI BANK UDZIELI KREDYTU PIELĘGNIARCE, KTÓRE KONTRAKT PODPISUJE CO ROKU! KASA TO NIE WSZYSTKO! DLA 1000ZŁ NIE WARTO NARAŻAĆ SWOJEGO ŻYCIA I ZDROWIA! DOPÓKI PIELĘGNIAREK NA KONTRAKTACH JEST JESZCZE MAŁO TO I STAWKA JEST INNA, JAK PRZEJDĄ WSZYSTKIE TO SIĘ OKAŻE NA ILE WYNEGOCJUJĄ SWOJĄ PRACĘ!

#191  2011.03.19 09:19:18 ~AGA

PRZYJMIJMY ZAŁOŻENIE, ŻE PRACUJEMY NA KONTRAKCIE W SP ZOZ, KTÓRY PRZEKSZTAŁCA SIĘ W SPÓŁKĘ HANDLOWĄ, CO Z PIELĘGNIARKAMI? - NIE OBOWIĄZUJE kp 23,1 A KONTRAKT ALBO PODPISZE NOWA DYREKCJA, ALBO NIE! A MOŻE GO ZMNIEJSZY, BO MA DŁUGI! O TYM MYŚLICIE! CZY TYLKO O CHWILI OBECNEJ!

#192  2011.03.19 10:28:56 nicola

Biłgoraj! Nie trzeba szukać w Biłgoraju! Na dolnym śląsku jest tak samo a może i gorzej! W moim przypadku pacjenci przychodzą i przepraszają nas, że MUSZĄ należeć do pielęgniarki lekarza, bo w innym przypadku nie będzie ich leczył! , nie będą przyjmowani w medycznej POZ( w 2009 i 2010r). Zaznaczam, że NFZ został poinformowany o niedopuszczalnych praktykach lekarza, ale jest CICHUTEŃKO! Koleżanki z Biłgoraju! Jeżeli macie życzenie skontaktować się z nami dajcie znać na portalu! Podejmiemy wspólnie działania! 1Skończy się panowanie guru-lekarza nad truchlejącymi ze strachu nieuczciwymi lekarzami. Dziwię się pozostałych lekarzom( A ZNAMY TAKICH, CHOĆ MOŻNA ICH POLICZYĆ NA PRZYSŁOWIOWYCH PALCACH! ), którzy PRACUJĄ na dobrą opinię swego środowisku - ich ciężka praca idzie na marne! A co do kontraktów, ja również jestem za NIE - wystarczy wyzysku. PANIE MARIUSZU! P R O S Z Ę PRZESŁAĆ NA BIURKO P.PREZYDENTA, P. PREMIERA, P. MZ POWYŻSZE KOMENTARZE! Jeżeli zależy politykom na budowaniu U C Z C I W E G O państwa, to ustawa zostanie zawetowana! I należałoby również wypracować uczciwe i adekwatne wynagrodzenia dla naszej grupy zawodowej!

#193  2011.03.19 10:43:12 ~Ara

Kontrakt czy umowa to powinno zależeć od nas samych.Napierw niech te Panie zobaczą w jakich warunkach pracujemy. 1 piel na dyzurze bez pomocy a pacjentów 20 lub 30 Pielęgniarka unosi się na wysokości lamperii aby wykonać wszystkie zabiegi i myśleć cały czas myśleć aby nie popełnić błędu.To nie fabryka konserw. Teraz 1 piel.ma na głowie wszystko -przyjęcie pacjenta ,wykonanie zabiegów ,wykonanie opatrunków,nakarmić chorego, zrobić EKG ale jak to robi - biegiem i nie ma chwili aby zapytać chorego o samopoczucie. TO JEST UPADEK PIELĘGNIARSTWA.A gdzie w tym bałaganie pacjent - zło konieczne może zlikwidować szpitale- rozwiąze sie cały problem z pielegniarkami.Chcę jeszcze zwrócić uwagę ,że poprawiając komfort pracy piel. poprawi się również stan opieki nad pacjentem ale tego nikt nie zauważa i to jest cholernie przykre- zmęczona pielęgniarka to jak kierowca autobusu - łatwo o wypadek.

#194  2011.03.19 10:47:44 ~PIGUŁ

Jestem pracownikiem pogotowia ,pracuję na etacie i tylko na etacie ,ponieważ uważam,że należy pracować by żyć,a nie żyć by pracować.Wtedy,gdy ja odpoczywam na łonie rodziny po dyżurze,moi koledzy ratownicy i lekarze/ZATRUDNIENI NA KONTRAKTACH/przemieszczają się do innych plaówek,bo nabrali dyżurów więcej niż dni w miesiącu.Są wiecznie spóżnieni i zestresowani,wiecznie ze śpiworem i rzeczami osobistymi w bagażniku,bo do domu zajeżdżają czasem raz w tygodniu,to prawda kasę zarabiają większą,ale jakim kosztem?

#195  2011.03.19 10:54:28 ~XXX

KONTAKTOWCY PRZYPOMINAJĄ WYROBNIKÓW,PRACUĄCYCH NA AKORD,BYLE SZYBCIEJ,BYLE WIĘCEJ,A ŻE BYLE JAK TO JUŻ NIEWAŻNE.KONTRAKTY NAJLEPIEJ ROBIĄ PRACODAWCY,KTÓRY MOŻE,ALE NIE MUSI GO PRZEDŁUŻYĆ ,I CO WTEDY TRZEBA JECHAĆ ZA CHLEBEM DO INNEGO WOJEWÓDZTWA? hihi

#196  2011.03.19 11:09:40 ~ cd ARA

Kotrakty czy umowy - należyte uposarzenie finansowe a wybór należy do nas.Jak będziemy mieć odpowiednie pensje to nie będziemy ciągnąć po 200godzin nikt z nas tego nie robi aby kupić pirdołę do domu tylko aby przezyć wiele z nas jest jedynym żywicielem rodziny.Na kotraktach bierzemy więcej godzin w jednym szpitalu a na umowie biegamy z pracy do innej pracy i tez mamy w miesiącu 200 lub więcej na jedno wychodzi - oczywiście kosztem zdrowia i rodziny.Do tego nas zmusza cała ta polityka finansowa - KRYZYS? .Tylko kryzys w służbie zdrowia trwa od zawsze.Zmieniaja się ministrowie dużo obiecują i nic nie robia-nie robią jeszcze gorszą czarną dziurę.Kontrakty są tylko wygodniejsze dla pracodawcy nie dla nas mających małe dzieci lub będące jedynym żywicielem rodz.Chyba ,że mam umowe i dodatkowy kontrakt gdzieś indziej.Pozdrawiam

#197  2011.03.19 11:14:31 ~gaga

Kontrakty! proszę bardzo! , ale nie w szpitalach! , tu pracują zespoły!

#198  2011.03.19 11:29:13 ~OK

Szpital to nie fabryka, a pacjent to nie produkt i zysk! Kontrakty poza szpitalem! Tam nie ma podległości służbowej jesteś Panią siebie - to jest działalność gospodarcza, i umowa cywilno-prawna z rodziną, pacjentem lub NFZ. Zapomniałam, dawno płakały pielęgniarki środowiskowe( na kontraktach)!

#199  2011.03.19 11:52:28 ~mm

Praca pielegniarki na kontrakcie czyli umowie cywilno-prawnej świadczona w szpitalu w rzeczywistości zawsze nosi cechy umowy o pracę. Pracujemy wg ustalonego grafiku dyzurow , w miejscu przez kogos określonym, pod nadzorem kilku osob. Pewien lekarz podal do sądu pracodawcę w ktorym podpisywal takie kontrakty, będę ciekawa co sąd zawyrokuje.

#200  2011.03.19 11:56:09 [email protected]

CAŁA NASZA DYSKUSJA KRĘCI SIĘ WOKÓŁ ,RZEKOMEGO ZAKAZU PRACY DLA PIELĘGNIAREK NA UMOWACH CYEWILNO-PRAWNYCH" A PRZECIEŻ NIE O TO CHODZI! CHODZI TYLKO O TO, BY SZPITALE - JAKO ZAKŁADY ŚWIADCZĄCE CAŁODOBOWĄ OPIEKĘ FUNKCJONOWAŁY W OPARCIU O STAŁYCH PRACOWNIKÓW - Z UMOWY O PRACĘ! SZPITAL NIE MOŻE SOBIE POZWOLIĆ NA BUDOWANIE ZESPOŁÓW TERAPEUTYCZNYCH DORAŹNIE, W OPARCIU O UMOWY, KTÓRE KAŻDA ZE STRON W KAŻDEJ CHWILI MOŻE WYPOWIEDZIEĆ BEZ PODANIA PRZYCZYNY!

#201  2011.03.19 11:57:00 [email protected]

C.D. KONTRAKTOWCY I INNI PRACOWNICY NAJEMNI - WY RÓWNIEŻ NIE MUSIELIBYŚCIE TAK HAROWAĆ, GDYBY ZOSTAŁO ZAKAZANE ŁATANIE NIEDOBORÓW KADROWYCH POPRZEZ DORAŹNE ZATRUDNIANIE! Z POCAŁOWANIEM RĘKI, ZA NA PRAWDĘ DOBRĄ KASĘ ZOSTALIBYŚCIE ZATRUDNIENI NA UMOWĘ O PRACĘ ZGODNIE Z NORMĄ CZASU PRACY NALEŻNĄ PRACOWNIKOWI (KODEKS PRACY) A BRAKI KADROWE MUSIELI BY UZUPEŁNIAĆ ZGODNIE Z PRAWEM - ZACHĘTY FINANSOWE (DYŻURY MEDYCZNE, GODZINY NADLICZBOWE, OFERTY DLA MŁODZIEŻY .), GDYŻ PRZY OBECNYM, OGROMNYM BRAKU PIELĘGNIAREK I JEDNOCZESNYM ZAKAZIE ZATRUDNIANIA OSÓB NA UMOWY CYWILNO PRAWNE BEZ TAKICH ZABIEGÓW W CIĄGU TYGODNIA DOSZŁOBY DO ZAMKNIĘCIA WIĘKSZOŚCI SZPITALI NA SKUTEK NIEMOŻNOŚCI ZAPEWNIENIA OBSADY PIELĘGNIARSKIEJ! CZY NA PRAWDĘ NIE POTRAFICIE ZROZUMIEĆ PRAWDZIWYCH INTENCJI TAKIEGO ZAPISU W USTAWIE?

#202  2011.03.19 12:08:54 [email protected]

CZY BIERZECIE POD UWAGĘ JESZCZE INNY ASPEKT TAKIEGO ZAPISU, KTÓRY UMOŻLIWI DYREKTOROM ZATRUDNIANIE PIELĘGNIAREK NA KONTRAKTACH W SZPITALACH - Z CZASEM WSZYSCY SKORZYSTAJĄ Z MOŻLIWOŚCI OBNIŻENIA KOSZTÓW I WSZYSCY ZREZYGNUJĄ Z ETATOWCÓW CO POZWOLI IM NA ZUPEŁNE OMIJANIE NORM ZATRUDNIENIA - TERAZ CYBORG PRACUJE ZA DWIE A POTEM NAŁOŻY SIĘ NA NIEGO PRACĘ SZEŚCIU, SIEDMIU PIELĘGNIAREK I NIE BĘDZIE NIKOGO, KTO MÓGŁBY ZARZUCIĆ TAKIM DZIAŁANIOM NIEZGODNOŚĆ Z PRAWEM - GDYŻ ŻADNE CYWILIZOWANE PRAWO NIE NORMUJE TEGO, JAK DWIE STRONY SIĘ UMÓWIĄ! ODMÓWISZ? KOMU SIĘ POSKARŻYSZ? GDZIE PÓJDZIESZ JAK WSZĘDZIE BĘDZIE TAK SAMO? TERAZ DAJESZ PALEC A POTEM CAŁĄ RĘKĘ CI ODGRYZĄ!

#203  2011.03.19 12:12:52 ~DOROTA

Jdziemy na dno nie widzicie.Są wsrod nas hieny.A muzyka gra dalej.

#204  2011.03.19 12:30:13 [email protected]

GDYBYŚCIE CHOĆ TROCHĘ ZAINTERESOWAŁY SIĘ OBECNIE FUNKCJONUJĄCYM SYSTEMEM WERYFIKACJI OFERT W KONKURSACH, CZY PRZETARGACH TO NA PEWNO WIEDZIAŁYBYŚCIE JAKIE KRYTERIUM JEST NAJWAŻNIEJSZE! WYGRYWA NIE TEN, KTO OFERUJE NAJLEPSZY PRODUKT LECZ TEN, KTO PRZEDSTAWI NAJTAŃSZĄ OFERTĘ! ZAPIS W USTAWIE O KTÓRY DYSKUTUJEMY JEST WŁAŚNIE POCZĄTKIEM NASZEGO KOŃCA! DOTYCHCZAS SPRZEDAWAŁYŚMY SIĘ PO CENIE PONIŻEJ WARTOŚCI RYNKOWEJ A PRZY DOPUSZCZONUM HURCIE - JESZCZE BĘDZIEMY MUSIAŁY DOPŁACIĆ, ŻEBY MNIE, A NIE INNĄ ,KUPIONO". PIELĘGNIARKI PIELĘGNIARKOM ZGOTOWAŁY TEN LOS!

#205  2011.03.19 12:42:20 [email protected]

JAK MOŻNA POZWOLIĆ, BY NIEWIELKA GRUPA NAJEMNIKÓW DECYDOWAŁA O PRZYSZŁOŚCI NASZEGO ZAWODU? JAKIM PRAWEM WYPOWIADAJĄ SIĘ ZA NAS PANIE REALIZUJĄCE ZADANIA ZAWODOWE W ODERWANIU OD PRAWA? CÓŻ ONE MOGĄ WIEDZIEĆ O PRAWIE PRACY, SKORO ICH ONO NIE DOTYCZY! CIEKAWA JESTEM JAKIE STANOWISKO ZAJMIE NACZELNA IZBA PIEL. I POŁ PO PRZEANALIZOWANIU WYNIKÓW SONDY? CZY NADAL BĘDZIE STAŁA Z BOKU I TYLKO OBSERWOWAŁA? KOMU W NOWYCH REALIACH WCISNĄ KURSY I SPECJALIZACJE? PRACODAWCY NIE SĄ ZAINTERESOWANI TAKIMI BIBELOTAMI - DLA NICH WAŻNA JEST CENA ZA JAKĄ PIELEGNIARKĘ UDA SIĘ POZYSKAĆ A NIE TO, CO MA W PAPIERACH LUB PRZY NAZWISKU! NAJMILEJ WIDZIANA JEST TAKA, KTÓRA BEZ DYSKUSJI WYKONA WSZYSTKIE POLECENIA I ZADANIA, JAKIE W UMOWIE SIĘ JEJ WPISZE! NIE MYŚLAŁAM, ŻE DOŻYJĘ TAKICH CZASÓW, ŻE PIELĘGNIARKI Z WŁASNEJ INICJATYWY WYBIORĄ KIJ ZAMIAST PRZYSŁOWIOWEJ MARCHEWKI!

#206  2011.03.19 12:44:39 ~gaga

Dziewczyny brońmy szpitali bez kontraktów! Ustawa we wtorek jest w Senacie! Jedźmy pod Sejm wesprzeć Nasze Koleżanki!

#207  2011.03.19 12:46:51 [email protected]

BIERZCIE UDZIAŁ W SONDZIE PROWADZONEJ PRZEZ NIPiP! ZAPYTAMY POTEM JAK JEJ WYNIKI ZINTERPRETOWANO I JAKIE DZIAŁANIA W ZWIĄZKU Z NIMI POCZYNIONO? PRZYNALEŻNOŚĆ DO IZB, W PRZECIWIEŃSTWIE DO PRZYNALEŻNOŚCI DO ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH - JEST O B O W I Ą Z K O W A !

#208  2011.03.19 12:57:36 ~!!!

WE WTOREK O GODZ. 12.00 SPOTYKAMY SIĘ POD SEJMEM! ZRÓBMY WRESZCIE COŚ DLA SIEBIE, BO NIKT ZA NAS TEGO NIE ZROBI! OD NAS KOCHANY RZĄD ZACZĄŁ WDRAŻAĆ SWÓJ PROGRAM RESTRUKTURYZACJI SZPITALI! ZWALNIANIE PRACOWNIKÓW NAJEMNYCH NIE PODLEGA ŻADNYM KONSULTACJOM SPOŁECZNYM WIĘC BEZ PROBLEMU BĘDZIE PRZEPROWADZONA REDUKCJA PRZY JEDNOCZESNYM OGRANICZENIU KOSZTÓW Z NIĄ ZWIĄZANYCH - NIE MUSZĄ WYPŁACAĆ ODPRAW I W OGÓLE NIC NIE MUSZĄ! A JAK NIE BĘDĄ MIELI JUŻ ETATOWCÓW TO I INSPEKCJA PRACY NIE BĘDZIE MIAŁA CO ROBIĆ! NIE BĘDZIE PRACOWNIKÓW (W ROZUMIENIU PRAWA) - NIE BĘDZIE POZWÓW DO SĄDU PRACY!

#209  2011.03.19 13:13:26 ~www

Wczoraj czytałam komentarze na różnych portalach,oglądałam szkło kontaktowe.Prawie wszędzie zmieszano nas z błotem,pojedyńcze są głosy rozsądku.Większości pielęgniarka kojarzy się z leniwą tłustą dupą czekającą na kawkę czekoladę czy 2zł za basen.Ludzie,jak można tak nisko nas cenić? Lekarze biorą gigantyczne łapówki i cicho sza! Sprzedajemy się za czekoladki z Lidla i przeterminowane często kawy.Nie sugeruję żeby brać łapówki-wręcz przeciwnie,bądżmy kompetentne,pewne swojej wiedzy i nic nie bierzmy,wykonujmy swoją pracę okładnie i systematycznie sznując się przy tym! Jak nie zdążę czegoś zrobić-trudno zgłaszam to oddziałowej i wszystkie niech tak robią a nie czekają po cichu na wywalenie koleżanki z pracy.Nie latajmy jak opętane po oddziale ,nie wyręczajmy tylko róbmy co DO NAS należy.Nie pracujmy za lekarza,salową czy dietetyczkę.

#210  2011.03.19 13:21:21 ~DO !!!

Ja proponuję zamiast grupki śpiewających ku uciesze gawiedzi i mediów pod sejmem pielęgniarek załatwić sprawę jednym machnięciem: WEŻMY WSZYSTKIE WE WTOREK rano OPIEKI, URLOPY NA ŻĄDANIE,L4! DOSYĆ poniżania i uzdrawiania naszym kosztem tego chorego systemu!

#211  2011.03.19 13:22:39 ~!!!

JEŻELI TERAZ NIC NIE ZROBIMY TO POZOSTANIE NAM JUŻ TYLKO PŁACZ I ZGRZYTANIE ZĘBÓW! SŁUSZNIE ZAUWAŻYŁ JUŻ KTOŚ, ŻE PRACODAWCY DLA WZMOCNIENIA SIŁY SWEGO ODDZIAŁYWANIA TWORZĄ KONFEDERACJE I ZWIĄZKI ZAWODOWE PRACODAWCÓW - NIE MAJĄC ŻADNEJ REPREZENTACJI UMOCOWANEJ PRAWNIE DO OBRONY NASZYCH INTERESÓW ZOSTANIEMY POJEDYNCZO ZAMIENIONE W PYŁ! NIE RUSZYLI LEKARZY, POMIMO, ŻE ICH WYNAGRODZENIA I FORMA ZATRUDNIENIA DOPROWADZIŁY DO ZUPEŁNEGO ZAŁAMANIA FINANSÓW ZAKŁADÓW! WZIĘLI SIĘ NATOMIAST ZA NAS, BO WIEDZĄ, ŻE NAJŁATWIEJ MANIPULOWAĆ BIEDNYM - UPOKORZYĆ GO I SKŁÓCIĆ Z INNYMI A STRACI RESZTKI SWOJEGO HONORU I AMBICJI I Z RĘKI JADŁ BĘDZIE! DO TEGO ZMIERZAJĄ!

#212  2011.03.19 13:28:27 ~ VIDEO TVN

Http://www.tvn24.pl/2419956,0,0,1,1,wideo.html znów te pioseneczki- kretyńskie "siostro" w ustach redaktorów z TVN działa na mnie jak płachta na byka

#213  2011.03.19 13:32:58 ~VIDEO

No to pojechały koleżanki w sejmie . Bella ciao - pieśń włoskich partyzantów antyfaszystowskich powstała około roku 1942. Melodię zapożyczono z pieśni ludowej śpiewanej przez najemnych robotników rolnych, autor słów pozostaje nieznany. Obecnie Bella ciao należy do najbardziej znanych na świecie pieśni antyfaszystowskich. Jest również często śpiewana w parlamencie włoskim przez deputowanych partii lewicowych.

#214  2011.03.19 14:09:47 ~nurse:)

Proponuje zeby kazdy mial prawo wyboru. Nie decydujmy za kogoś. Nie bojcie sie pielegniarki zawsze bedą umowy o prace jeśli tego bedziecie chcialy:)) Pamietajmy ze jest to zawód niszowy i to my możemy stawiać warunki :)))))

#215  2011.03.19 14:15:21 [email protected]

ROZMAWIAJMY NA TEMAT - MEDIA CIĄGLE PODAJĄ NIEWŁAŚCIWĄ INTERPRETACJĘ PROBLEMU - NIE MÓWIMY O ZASADACH ZAWIERANIA UMÓW PRZEZ PIELĘGNIARKI W OGÓLE LECZ O ZASADACH FUNKCJONOWANIA ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ ŚWIADCZĄCYCH CAŁODOBOWĄ OPIEKĘ! MY TEŻ BĘDZIEMY KIEDYŚ PACJENTAMI I TEŻ CHCIAŁYBYŚMY MIEĆ ZAGWARANTOWANĄ BEZPIECZNĄ OPIEKĘ! JAK PAŃSTWO ZAGWARANTUJE CIĄGŁOŚĆ OPIEKI W SYTUACJI, GDY KONTRAKTOWCY WSZYSCY, JEDNEGO DNIA NAGLE ZOSTANĄ OŚWIECENI I MÓWIĄC DOŚĆ WYZYSKU WYPOWIEDZĄ UMOWY? PRZECIEŻ JEST TO MOŻLIWE - MOŻE KIEDYŚ PRZYJDZIE OPAMIĘTANIE TAK JAK W EGIPCIE, TUNEZJI I LIBII A BIEDA TYM SIĘ CHARAKTERYZUJE, ŻE DOPROWADZA DO PODEJMOWANIA DZIAŁAŃ ZUPEŁNIE IRRACJONALNYCH DZIŚ, I NIEPRZEWIDYWALNYCH JUTRO! NAWET BIEDNI AFRYKAŃCZYCY ZROZUMIELI, ŻE DALSZA AKCEPTACJA DLA DYKTATURY JEST GORSZA, NIŻ ŚMIERĆ, KTÓRĄ PONOSZĄ W WALCE O JEJ ZNIESIENIE! CZY I Z NAMI MUSI BYĆ PODOBNIE?

#216  2011.03.19 14:35:38 ~mar

Panie Mariuszu rozumiem Pana niechęć do organizacji związkowej i jej zarządu, ale bardzo proszę o nie posługiwanie się określeniami typu "panie w czepkach". Jak Pan doskonale wie, jako osoba reprezentująca zawód pielęgniarski, że jednym z symboli zawodu jest właśnie "czepek pielęgniarski". Więc nie rozumiem Pana złośliwości, czy "te Panie" miały występować z kijem i miotłą, czy może z łopatą jako symbolami zawodu? Trochę przyzwoitości Panie Mariuszu. W Pana wypowiedziach wyczuwam pewien sarkazm, w których Pan jawi sie jako ten wspaniały i wszystko wiedzący, a pozostałe osoby reprezentujące zawód piel. i połoznej są przedstawiane przez Pana jako "nieudacznicy" którzy na dodatek są "intelektualnie ograniczeni". Pozdrawiam piel. odcinkowy

#217  2011.03.19 14:36:05 ~DO #214

KAŻDY BĘDZIE MIAŁ MOŻLIWOŚĆ WYBORU TYLKO WÓWCZAS, GDY JEDNA I DRUGA FORMA ZATRUDNIENIA BĘDA OBOK SIEBIE FUNKCJONOWAŁY! WTEDY WYBIERASZ: CHCESZ PRACOWAĆ NA UMOWĘ O PRACĘ IDZIESZ DO SZPITALA, CHCESZ UMOWĘ CYWINO-PRAWNĄ - SZUKASZ SOBIE INNEGO ZAKŁADU OPIEKI ZDROWOTNEJ (A JEST ICH OBECNIE KROCIE) LUB OTWIERASZ WŁASNY! ZAKAZ ZAWIERANIA UMÓW KONTRAKTOWYCH W SZPITALACH NIE ZAMYKA NIKOMU DROGI DO PODEJMOWANIA PRACY W INNYCH ZAKŁADACH, KTÓRE DOPUSZCZAJĄ LUB NAWET PREFERUJĄ KONTRAKTOWCÓW! CAŁY PROBLEM JEST W TYM, ZE JEŻELI COŚ BĘDZIE PRAWNIE DOPUSZCZALNE TO NATYCHMIAST STANIE SIĘ OBLIGATORYJNE W DOBIE POSZUKIWANIA OSZCZEDNOŚCI NA WSZYSTKIM!

#218  2011.03.19 14:37:10 ~DO #214

C.D. INTERESEM PRACODAWCÓW SĄ WZGLĘDY EKONOMICZNE A DLA OCHRONY INTERESÓW PRACOWNICZYCH POWOŁYWANE BYŁY ZWIĄZKI ZAWODOWE. WALCZYLIŚMY O MOŻLIWOŚĆ ZRZESZANIA SIĘ, GDYŻ WOBEC BEZWZLĘDNOŚCI PRACODAWCÓW BYLIŚMY I JESTEŚMY BEZSILNI - PRACODAWCY ZAŚ ZA WSZELKĄ CENĘ DĄŻĄ DO OSŁABIENIA SIŁY GRUP ZORGANIZOWANYCH, KTÓRE KORZYSTAJĄC Z USTAWOWYCH UPRAWNIEŃ CIĄGLE PATRZĄ IM NA RĘCE - A TO UTRUDNIA ZARZĄDZANIE! IDŹCIE NA STUDIA PODYPLOMOWE Z ORGANIZACJI I ZARZĄDZANIA A SAMI ZROZUMIECIE CO PRZYŚWIECA DZIAŁANIOM MOŻNOWŁADCÓW UKIERUNKOWANYM NA WYELIMINOWANIE LIDERÓW GRUPY I NIEDOPUSZCZENIE DO JEJ KONSOLIDACJI!

#219  2011.03.19 14:51:10 wiedĹşma

Jeszcze jedna sprawa tj. rzeczywista wartość naszej pracy. MZ miało kiedyś pomysł, aby wartościować stanowiska pracy w ochronie zdrowia i mieli zacząć od pielęgniarek. Myślę, że po wynikach z kilku zakładów gdzie dyrektorzy zlecili wartościowanie stanowisk pracy zrezygnowali. Może zamiast liczyć na propozycje z sufitu warto policzyć ile kosztują wykonywane przez nas czynności i tylko to robić bez dopłaty, gratis może być uśmiech i dobre słowo dla pacjenta.

#220  2011.03.19 14:57:48 wiedĹşma

Mam prośbę, wyłączcie caps locki, w internecie pisanie wielkimi literami oznacza krzyk. Rozumiem, że możemy być wściekli, ale dlaczego krzyczymy na siebie.

#221  2011.03.19 15:00:32 ~etatowa

Nie mogę jechać pod Sejm, ale we wtorek biorę dzień na żądanie, popieram dziewczyny na galerii!

#222  2011.03.19 15:28:35 ~kaś

Wstyd i jeszcze raz wstyd! To co robią pod sejmem to jest kompromitacja, jeszcze te czepki to już wogóle;/ My chcemy mieć wybór, to moja sprawa jak bedę pracować, a one są chore, że śmią za nas wszystkie decydować;/

#223  2011.03.19 15:48:19 ~etatowa

Masz wybór, ale nie w szpitalu! - tu pracują zespoły, nie trzeba nam hien na pieniądze! Może jesteśmy biedne, ale mamy swój honor! Kontraktowym życzę powodzenia poza szpitalem! Ps. co powiesz jak np.zachorujesz na raka, lub popełnisz błąd? -pozostanie ci wycie do księżyca!

#224  2011.03.19 15:57:18 ~Polecam

Http://www.rynekzdrowia.pl/Prawo/Minister-Fedak-przeciw-kontraktom-dla-pielegniarek,107394,2.html

#225  2011.03.19 15:58:27 ~do kaś

Właśnie-chcę mieć wybór,a u mnie w szpitalu jaśnie dyrektor już zaciera rączki i liczy oszczędności.Przecież nikt nie zmusza cię do pracy na etacie a mnie chcą zmusić do kontraktu!

#226  2011.03.19 16:24:15 ~etat

Przez te kontraktowe będę zmuszona pracować na kontrakcie ! A ja chcę mieć wolny wybór i pracować na etacie!

#227  2011.03.19 16:32:55 ~Robert

Nie słuchajcie tzw."etatowych" to idiotyzm, sam jestem na kontrakcie, jestem pielęgniarzem i stać mnie aby zgromadzić taką sumę, która pozwoli mi godnie żyć JAK ZACHORUJĘ. poza tym płacę chorobowe w ZUSie i JAK ZACHORUJĘ to najnormalniej w najnormalniejszym swiecie będę dostawał kasę. Poza tym stać mnie na odłożenie wyższej emerytury, bo MAM PIENIADZE! i nie opowiadaj głupot "etatowa" że nie pracuje się DLA PIENIĘDZY! (pewnie sama pracujesz dla ploteczek i plotkowania a nie dla pacjenta! ) etatowa to chyba jest stara komunistka, która nie rozumie przemian społeczno- gospodarczych, jeśli tacy ludzie mają się wypowiadać za lub przeciw to wolałbym , aby zamiast opowiadać głupoty wzięły się do roboty pielęgniarskiej i zarabiały na "etacie" na super emeryturki w wysokości może około 1000 zł lub mniej :) POWODZENIA

#228  2011.03.19 16:45:52 ~Florcia

NIE-kontraktom w takiej postaci,nie życiu w śpiworach,nie prowadzeniu życia rodzinnego głównie przez komórkę,nie pośpiesznemu zapychaniu żołądka byle czym,nie praniu i suszeniu bielizny na grzejnikach w pracy,bo ciągnie się dyżurek za dyżurkiem,a kredyt czeka na spłatę.Kto chce tak żyć,proszę bardzo-ja chcę mieć wybór,wybieram więc spokojne życie na etacie,dzięki któremu po tylu latach pracy chętnie do niej przychodzę i nawet kiedy jest ciężko,po pracy mam czas się zregenerować.Aha, a na wczasy mogę pojechać gdzieś w Polskę bez zażynania się ,kosztem swojej rodziny i kosztem tego nieszczęsnego pacjenta.CHCĘ BYĆ WOLNA.

#229  2011.03.19 16:46:34 ~Robercie

Czemu twój pracodawca nie zatrudnił Cię na umowę o pracę i dyżur medyczny! najkorzystniejsza dla pracownika opcja, oraz zgodna z prawem! czego nie można powiedzieć o kontraktach!

#230  2011.03.19 16:50:30 ~DO #227

Jak na faceta to mierne masz pojęcie o przemianach społeczno-gospodarczych i mechanizmach rynkowych. Czy Ty coś wiesz o popycie i podaży? Czy Ty wiesz jak oceniane są oferty konkursowe? Czym zaimponujesz zleceniodawcy poza ceną niższą niż twój konkurent? I co - jesteś dumny, że twoją ofertę wybrano bo była tańsza? A co zrobisz, jak przyjdzie setki innych, jeszcze tańszych od Ciebie? Tak właśnie będzie, gdy dopuszczona zostanie ustawowo możliwość zawierania umów cywino-prawnych w szpitalach! Bez zbędnej zwłoki skorzystają z niej dyrektorzy - bo po co utrzymywać kosztownych i chronionych prawem etatowych pracowników skoro w ich miejsce można wprowadzić bez żadnych ograniczeń wyjętych spod prawa najemników? Kontrakty wszędzie - ale nie w szpitalach!

#231  2011.03.19 16:56:05 ~xxx

Do Roberta! proszę Pana z tej wypowiedzi jasno widać sfrustrowanego faceta który przypadkiem trafił do naszego zawodu . Niech Pan weźmie się do roboty a nie udaje bohatera na forum . Prostackie wypowiedzi bardziej pasują do pana z pod butki z piwem a nie PIELĘGNIARZA. Pozdrawiam wszystkich którzy mają naprawdę coś mądrego do powiedzenia nawet jeśli to zdanie znacznie różni się od mojego.

#232  2011.03.19 17:06:21 [email protected]

Właśnie CHCĘ MIEĆ WYBÓR czy podpisać umowę kontraktową ,gdzieś", czy pozostać na umowie o pracy w szpitalu! Gdy Ustawa zostanie zapisana w proponowanym kształcie tego wyboru nie będę miała, bo pracodawcy musieliby postradać rozumy, żeby nie skorzystać z możliwości pozbycia się pracowników (takimi są tylko osoby zatrudnione na umowę o pracę)! Najemnikowi w każdej chwili można podziękować za pracę nawet nie tłumacząc dlaczego. Najemnika nie obejmują gwarancje pracownicze, pakiety socjalne, nie chroni kodeks pracy, nie reprezentuje go nikt! Ja nie życzę sobie, by bezmyślność obecnych cyborgów zdeterminowała naszą wspólną przyszłość zawodową! Nie mam ochoty poddać się takiemu eksperymentowi medycznemu bo w obliczu silnych korporacji pracodawców jednostka jest nikim. Niedługo trzeba będzie czekać na efekty bratobójczej ,siostrobójczej" walki o przysłowiowa jałmużnę jeśli tylko zapis ustawie zostanie zatwierdzony.

#233  2011.03.19 17:24:59 ~etat

Przez takie kontraktowe pseudopielęgniarki-hieny nasze środowisko zostało przez pseudominister zgnojone i dobite.

#234  2011.03.19 17:59:00 ~etatowa

Skoro pracodawcy mają tyle pieniędzy by płacić na kontraktach tyle, to znaczy że mają i na podwyżki dla nas na etatach.Nie kontraktom w szpitalach!

#235  2011.03.19 18:20:36 ~nnn

MAM DOŚĆ WYPISYWANIA GŁUPOT NA TEMAT PIELĘGNIAREK UWAŻAM ŻE KAŻDA FORMA ZATRUDNIENIA JEST DOBRA. INTERESUJE MNIE POSTĘPOWANIE PIELĘGNIAREK NA ETATACH BIEGAJĄCYCH OD SZPITALA DO SZPITALA. W ICH ROZUMIENIU TO JEST DOPUSZCZALNE, UWAŻAJĄ ŻE NIE SĄ ZAGROŻENIEM DLA PACJENTA. BO JA WRĘCZ PRZECIWNIE. MAM KONTRAKT PRACUJE TYLKO I JEDNEJ PLACÓWCE 160-170 GODZIN. NASZE KOLEŻANKI ETATOWE SIĘ NIE PRZYZNAJĄ ALE ICH GODZINY WYPRACOWANE W MIESIĄCU WYNOSZĄ 300 I WIĘCEJ GODZIN. POZDRAWIAM KONTRAKTOWE PIELĘGNIARKI. JA CZEKAŁAM 20 LAT NA CUD W PIELĘGNIARSTWIE I POSTANOWIŁAM PRZEJŚĆ NA KONTRAKT

#236  2011.03.19 18:22:50 ~ZZ

Kontraktowe ,pseudopielęgniarki" jak napisała #223 to również ,pseudobiznesmenki" - to jak gówno owinięte w papierek, które udaje cukierek! Nie identyfikują się z nami, zapomniały o realnej rzeczywistości naszej pracy. Nie zdają sobie sprawy z odpowiedzialności, jaką na siebie wzięły i nie dopuszczają możliwości popełnienia błędów, które w skutkach mogą być tragiczne! NAPISZCIE SOBIE NA WIZYTÓWKACH, ŻE JESTEŚCIE KONTRAKTOWE - PACJENT POWINIEN TO WIEDZIEĆ PO TO, BY WASZE POCZYNANIA NIE RZUTOWAŁY NA OPINIĘ O CAŁYM NASZYM ŚRODOWISKU!

#237  2011.03.19 18:39:12 ~ZZ

LUDZIE - TU NIE CHODZI O WASZ WYBÓR! USTAWA DAJE WOLNĄ RĘKĘ DYREKTOROM A NIE WAM! TO IM MA SŁUŻYĆ TAKI ZAPIS, TO ONI ZGODNIE Z PRAWEM BĘDĄ MOGLI ROZPOCZĄĆ ,RESTRUKTURYZACJĘ" - OBNIŻENIE KOSZTÓW PRACY POPRZEZ POZBYCIE SIĘ KŁOPOTLIWYCH, CHRONIONYCH PRAWEM PRACY ETATOWCÓW - CZY JESTEŚCIE W STANIE TO ZROZUMIEĆ? C Z Y za trudne jest dla was zrozumienie prawdziwych intencji rządu zmierzającego do najszybszej prywatyzacji tego, z czym nie może sobie poradzić?

#238  2011.03.19 18:41:37 ~wstyd

Płacz nad rozlanym mlekiem. Poza tym wstyd mi za te wypowiedzi. Pozostająca na kontrakcie 12 lat - pielęgniarka.

#239  2011.03.19 19:07:13 ~wstyd bis

Do -wstyd - Jak widać przez te 12 lat alienacji zatraciła Pani poczucie tożsamości zawodowej i zapomniała, co to są prawa pracownicze. Ja pracuję na etacie, mam status pracownika danego zakładu i chciałabym, by dziś nikt nie robił zamachu na mój wybór! Czy na prawdę nie widzi Pani, dla kogo i w jakim celu opcja rządząca wprowadziła taki zapis! Obok tegoż zapisu, w pakiecie ustaw zdrowotnych przegłosowano jednocześnie zapis o konieczności wszczęcia postępowania restrukturyzacyjnego jeżeli organ założycielski nie spłaci długów wygenerowanych przez dany zakład. Zobaczycie co się będzie działo w sytuacji, gdy po uprzednio dokonanych zamianach etatów pielęgniarskich na kontrakty zacznie się masowa redukcja w naszej grupie - nie obronimy się będąc na solo! NIE DARUJEMY WAM TEGO NIGDY!

#240  2011.03.19 19:22:48 ~ROBERT

Nie zatrudnił mnie tylko dlatego na etacie, ze ja nie chciałem zarabiać pieniedzy, które sa policzkiem dla nas (nie rozumieją tego tylko komunistki spod znaku PZPR)ja CHCIAŁEM MIEĆ KONTRAKT, a co do przypadkowości wybranego przeze mnie zawodu - zawód ten przekazujemy sobie w rodzinie z pokolenia na pokolenie.numer 230 -mam również skończone studia ekonomiczne więc nie przepytuj mnie o popycie i podaży, bo Ty nic o niej nie wiesz jeśli jesteś za "etatem" i tego typu bzdurami. Może Wam to uświadomi, ze zamiast wybrać ciepłą posadkę magistra ekonomii wolę pracować w naszym zawodzie.a co do budki z piwem, wole tam wysłuchiwać opinii bo to są ludzie zamroczeni alkoholem, a nie "trzeźwo myślący" jak niektórzy tutaj:)

#241  2011.03.19 19:30:03 ~ROBERT

I jeszcze słówko do numeru 230 - tak właśnie niestety (to boli) widzi ten temat ogół pielęgniarek- "wybiorą inną ofertę niż moja bo będzie tańsza". a gdzie profesjonalizm? gdzie przykładanie się do pracy i chęć do niej? czy ma obowiązywać hasło "czy się stoi czy się leży."? czy ma być tak, żeby pielęgniarki przychodziły sobie do pracy poplotkować? lekarze też pracują na etatach i nie jest to tragedią dla lekarzy etatowych.zresztą nasze środowisko zawsze było pełne zazdrości i nie trzymało się razem, w przeciwieństwie do lekarzy, którzy może dlatego między innymi maja lepiej. też CHCĘ BYĆ WOLNY dlatego niech mnie nie ograniczają poglądy ludzi, którzy mogą zaszkodzić mojej wizji pracy.

#242  2011.03.19 19:31:41 ~xxx

ZABOLAŁO PANIE ROBERCIE OJ ZABOLAŁO PANA BARDZO ! Mam nadzieję że takich płytko myślących ludzi w naszym zawodzie jest marginalna garstka.Pielęgniarstwo to nie ludzie z PZPR i ttd.

#243  2011.03.19 19:39:00 ~ROBERT

JECSZCZE DROGIE KOLEŻANKI POWIEM WAM TAKĄ RZECZ - DO WALKI Z PRACODAWCĄ ISTNIEJĄ SĄDY, A PRACUJĄC NA KONTRAKCIE JESTEM W STANIE ZATRUDNIĆ DOBRYCH ADWOKATÓW;) TO NORMALNE, ŻE CZŁOWIEK BOI SIĘ NOWOŚCI, ALE JA MYŚLĘ, ŻE NALEZY ODKURZYĆ NASZ ZAWÓD, UNOWOCZEŚNIĆ GO I NIE BAĆ SIĘ, SĄ RÓŻNE INSTYTUCJE, KTÓRE ROZWIĄZUJĄ RÓŻNE SPRAWY, KORZYSTAJMY Z NICH! .NIE BĄDŹMY LUDŹMI, KTÓRYCH UCZONO W LICEACH MEDYCZNYCH, ŻE JAK PACJENT NA NAS NAPLUJE TO MAMY SIĘ WYTRZEĆ I PRZEPROSIĆ. INNI PRZEDSIĘBIORCY POTRAFIĄ WALCZYĆ O SWOJE PRAWA, TO DLACZEGO PIELĘGNIARKI NIE?

#244  2011.03.19 19:43:02 ~do Roberta

Jesteś młody jakiś zagubiony - być może wynika to z niedoborów testosteronu? Może powinieneś pofolgować trochę i przebadać się? Może jeszcze uda się coś z Tobą zrobić zanim nie zaczniesz sopranem koloraturowym nadawać!

#245  2011.03.19 19:45:17 ~xxx

I WIDZI PAN NASZA DYSKUSJA JEST BARDZIEJ MERYTORYCZNA COŚ WNOSI BRAWO MŁODA PIELLLLLEGNIARKA ( bardzo dobrze wykształcona )

#246  2011.03.19 20:10:58 ~ROBERT

Numerze 244:)))) brawo flustracie, jeśli się nie ma nic do powiedzenia i nie potrafi podpisać wystarczą trzy krzyżyki:)

#247  2011.03.19 20:13:05 ~ROBERT

A skąd wiecie czy młody? :) dziękuję bardzo, cieszę się:)

#248  2011.03.19 20:18:52 ~do roberta

Jestem na kontrakcie i zgadzam się z panem, mam skończone studia pielęgniarskie i kończę następne z zarządzania. W szpitalu którym pracuje żadna z kontraktowych nie chce wrócić na umowę o pracę. ETATOWE PRZESTAŃCIE MAM UBLIŻAĆ,MY CHCEMY MIEĆ PRAWO WYBORU, KTÓRE GWARANTUJE MAM KOSTUTYCJA RP.

#249  2011.03.19 20:48:00 ~lonka

Studia z zarzadzania w pielegniarsywie? Chyba cos ci sie pomylilo! Pracuj na tym swoim kontrakcie i daj innym spokoj.Konstytucja RP rowniez spokoj gwarantuje siosro!

#250  2011.03.19 20:52:01 ~ROBERT

Lonko, Twoja przedmówczyni napisała, że KOŃCZY NASTĘPNE STUDIA Z ZARZĄDZANIA. Przecież Ona nikogo nie niepokoi;)

#251  2011.03.19 20:54:01 ~do roberta

Moze ty jestes zadowolony,ale wiekszosc pielegniarek to kobiety i one nie chca pracowac cały czas bo maja tez rodziny i caly dom na glowie! A tak na marginesie mężczyzna pielegniarka to pomyłka i to wielka! Dobrze,że nie mam męża pielegniarki!

#252  2011.03.19 20:54:49 ~ROBERT

Mało tego, jeśli zdarzy się tak, że jakikolwiek rząd ograniczy moje prawo do pracy na kontrakcie to mam zamiar zaskarżyć jego decyzję do Trybunału w Strassburgu. Ale miejmy nadzieję, że żyjemy w państwie prawa!

#253  2011.03.19 21:00:52 ~lonka

Dobrze zrozumiałam jakie studia skonczyła moja przedmowczyni i jakie studia kończy ale pielegniarka pracujaca na kontrakcie jest najlepsza wtedy gdy skonczy liceum i do ROBOTY! WIO!

#254  2011.03.19 21:01:17 ~ROBERT

Za to nie jest pomyłką kobieta - policjant;) droga koleżanko, namawiam Cię na pracę na oddziale psychiatryczno -sądowym , ciekawe jakie będzie Twoje zdanie na temat mężczyzny z zawodem pielęgniarz:))))

#255  2011.03.19 21:03:44 ~iga2

Szanowne Panie i Panowie o negocjacjach z dyrekcją możecie sobie pomarzyć jakiś urlop na kontrakcie wynegocjować proszę zapomnieć WYGLĄDA TO TAK ALBO PANI ZGADZA SIĘ NA TE GROSZE ZA GODZINĘ ALBO NIE POSZUKAM INNEJ. Jeśli nie zapiszą rozwiązań w ustawie urlopu itd. dyrektor nie będzie musiał brać tego pod uwagę. POPRZYJMY NASZE STANOWISKO PRZECIWKO WYZYSKOWI NA KONTRAKCIE JEDŹMY ZAPROTESTOWAĆ DO WARSZAWY!

#256  2011.03.19 21:08:49 ~ROBERT

Igo, jak mogą zapisywać takie rzeczy w ustawie? czy prywaciarz, który zatrudnia 200 pracowników też ma zagwarantowany urlop, chorobowe itp? spójrzcie na to tym oknem. jako przedsiębiorcy, nie jako pielęgniarka, biedna wyzyskiwana i poniżana. Igo, miecz ma dwa ostrza i jeśli będziemy solidarną grupą zawodową gwarantuję Ci, że żaden dyrektor nie będzie tak nami pomiatał. Z prostej przyczyny - rynek wyeliminuje mu możliwości nieograniczonego zatrudniania "innej pielęgniarki", po prostu .

#257  2011.03.19 21:12:48 ~lonka

Mimo wszystko to pomyłka! Raczej jestem tolerancyjna ale.

#258  2011.03.19 21:33:01 ~do Roberta

Ja to pielęgniarka z oddziału pomiatanego, wywalono kilka osób z etatu by kontrakty wyrabiały godziny ponad 200 bo mają niskie stawki. to est solidarność pielęgniarek kontraktowych z etatowymi

#259  2011.03.19 21:36:08 ~ROBERT

Właśnie to jest bandytyzm, przeciwko takim postawom powinniśmy walczyć, ale nie toczyć bojów MIĘDZY SOBĄ! Podajcie dyrektora do sądu.

#260  2011.03.19 21:38:26 ~DO ROBERTA

GDZIE MOŻNA znaleźć orzeczenie TK czy SN, że kontrakty dla pielęgniarek są legalne przy niespójności prawa! Chodzi tylko o praworządność w państwie prawa, a nie frustrację, w którą Ty min. popadasz.Za dwa-trzy lata po wkręceniu towarzystwa w jakieś zjawisko społeczne dzisiaj oprotestowane przez związki, a przynoszące dalsze dramatyczne skutki dla grupy-po prostu po nazwisku się będzie mówiło komu tą sytuację się zawdzięcza-MÓJ DROGI WIELKI CZAS BY Z WOLNOŚCIĄ łączyć ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. PO REALIZACJI SAMEGO ROZPORZĄDZENIA O MINIMALNYCH NORMACH WIEMY, ŻE KROCZYMY JUŻ W KIERUNKU URALU, A NIE BERLINA.

#261  2011.03.19 21:39:59 ~ROBERT

Dziewczyny, poddam jeszcze taką rzecz pod rozwagę. czy jak trafimy na bezludną wyspę to wymagamy od jakichś wyimaginowanych osób pomocy, dofinansowywania, zbudowania domu, czy zakasujemy rękawy i bierzemy się SAMI do pracy?

#262  2011.03.19 21:45:41 ~gość

To nie BANDYTYM to ekonomia, wiesz duże rybki i małe rybki.

#263  2011.03.19 21:49:55 ~DO ROBERTA

NIE PIE. I NIE MANIPULUJ GRUPĄ. TWOJA WYPOWIEDŹ 243-WYNAJĄĆ SOBIE ADWOKATA BĘDZIESZ MÓGŁ, KONSTYTUCJA CI TO GWARANTUJE, ALE PRACODAWCA POCZEKA I NIE PRZEDŁUŻY Z TOBĄ UMOWY. CO WIĘCEJ WYŚLE CI WILCZY BILET DO KOLEGÓW.W CO TY LUDZI WPĘDZASZ I ZA ILE? CZY PROPAGANDA KTÓRĄ PROWADZISZ NIE JEST DIALEKTYKĄ Z OKRESU MARKSISTOWSKO-LENINOWSKIEGO? T TY A NIE DZIEWCZYNY URZYWAJĄ TECHNIK MANIPULACJI SPOŁECZNYCH STOSOWANYCH PRZEZ KOMUNISTÓW!

#264  2011.03.19 21:50:02 ~mm

Właśnie sami! Pielęgniarka na kontrakcie w szpitalu nie pracuje samodzielnie, NIE JEST samodzielnym podmiotem gospodarczym. Pracuje bowiem w okreslonym przez kogoś miejscu i czasie, pod czyimś nadzorem. A taki kontrakt( umowa cywilno prawna) ma cechy umowy o prace, przynajmniej wg Kodeksu Pracy. http://www.rynekzdrowia.pl/Prawo/Minister-Fedak-przeciw-kontraktom-dla-pielegniarek,107394,2.html

#265  2011.03.19 21:50:10 ~ROBERT

Koleżanko, brak praworządności to dla mnie ograniczenie swobody do prowadzenia działalności gospodarczej co byłoby naruszone, gdyby przyjęto bandycki zapis o zakazie pracy na kontrakcie. Właśnie kroczymy w kierunku Ameryki, wiesz co to znaczy, że pielęgniarki zakładają działalność gospodarczą? jest wyższe PKB, większe pieniążki zatrzymywane w Polsce,rośnie przedsiębiorczość ogólnie zjawisko super, tylko ludzie żyjący jedną nogą w tamtej epoce boją się. wszystkiego a najbardziej rzetelnej pracy! Zauważam także u nich brak wiary we własne możliwości w profesjonalizm naszego zawodu i inne jeszcze takie drobne szczególiki. Poza tym jest jeszcze jedno, kto Wam dał prawo wypowiadania się za wszystkie pielęgniarki? kontraktowym jest dobrze! ja jestem za tym - kontraktowe na kontrakt, etatowe na etat! A co się wiąże z przedsiębiorczością - wyższe zarobki w przyszłości, większe emerytury . nie tylko dla nas.ogólnie.dla POLAKÓW!

#266  2011.03.19 21:51:42 ~PYTANIE

Ponawiam: CZY W KRAJACH STAREJ UNII PIELĘGNIARKI PRACUJĄ NA KONTRAKTACH ? może ktoś zna odpowiedź ?

#267  2011.03.19 21:53:17 ~ROBERT

Koleżanko, albo bardziej agencie obcych służb:)))) "używają" pisze się przez same "żet" :)))))

#268  2011.03.19 21:53:34 ~Do Roberta

Co przedsiębiorca zrobi jak pacjent poczęstuje go WZW C, HIV, gruźlicą, jeżeli przydarzy mu się w uraz kręgosłupa? Dlaczego 2 pielęgniarki kontraktowe pracujące po 300 godzin wywaliły 3 pielęgniarki etatowe (w takim samym mechanizmie jak wyżej)? Jak zachowa się rynek jak większość podpisze umowy na ponad kodeksową normę pracy? Wśród etatowych pielęgniarek też są osoby po zarządzaniu i znaczne szerzej widzą ten problem.

#269  2011.03.19 21:54:07 ~DO rOBERTA

PRZEPRASZAM ZA BŁĄD ORTOGRAFICZNY W WYRAZIE UŻYWAĆ\ ZDECYDOWANIE POWINNO BYĆ "ż"

#270  2011.03.19 22:02:23 ~gość

Dlaczego jestem przeciwna kontraktom w szpitalu a już nie daj Boże akademickim lub uniwersyteckim ponieważ dyrektorzy ROZPISUJĄ KONKURSY NA STANOWISKA ETATOWE A NIE NA WOLNE WAKATY W SZPITALU

#271  2011.03.19 22:02:48 ~ROBERT

Po zarządzaniu. raczej centralnym planowaniu. koleżanko, przedsiębiorca : ubezpieczy się wcześniej i pójdzie się leczyć tak samo jak etatowa, może z małym "conieco" - będzie go stać na najnowocześniejsze leczenie, gdzie przy etatowym 1900 zł .i etatowym chorobowym 80%. itd.

#272  2011.03.19 22:06:42 ~DO ROBERTA

Nie odpowiedziałeś na pytanie gdzie można odnaleźć orzeczenie, w którym ustawodawca SN, TK, wskazuje, że kontrakty są zgodne z prawem-jest nie spójność w prawie, a ponoć Polska jest państwem prawa.Nie pleć w U.S.A. też nie ma chętnych do wykonywania tego zawodu. Ostatnio wolność gospodarcza 1990 r. zachwiała poważnie emeryturami, oszczędnościami, kursem walut, podwyżką mediów, żywności, wzrostem bezrobocia itd.Jak Ci się uda przekonać górników, żołnierzy, policjantów, nauczycieli w tym szczególnie akademickich, by przeszli na kontrakty to kto wie, może ulegniemy twojej manipulacji. Co do U.S.A-jak skończyli w tym demokratycznym państwie Indianie rdzenna ludność, nie demokratyczno-liberalni najeźdźcy?

#273  2011.03.19 22:08:35 ~ROBERT

Jeśli chodzi o prywatyzację.kiedy mamy "butelkę piwa" na pięć spragnionych osób to osoby te roztrzaskają butelkę, a piwo wyleją. ale jeśli będzie jej właściciel, każdy dostanie po trochu. to jest różnica między centralnym planowaniem, które mieliśmy serwowane przez dłłłłłuuuuugie lata powojenne, a normalnością, która na szczęście nastaje! Powiem jeszcze jedno,gdybyśmy od czasów powojennych mieli tą normalność, nie musielibyśmy szukać chleba na zachodzie, to oni szukaliby go u nas.

#274  2011.03.19 22:10:49 ~ROBERT

I może jeszcze jedno: przez 30 lat gospodarki rynkowej nie da się osiągnąć cudów, my jesteśmy cierpiętnikami komunizmu i wyprzedawania Polski po kawałku naszym wschodnim sąsiadom przez lata 1945 - 1989

#275  2011.03.19 22:12:40 ~Do Roberta

Pielęgniarki/rze, pracujący w ekstremalnych często warunkach i szybko się przystosują, tylko trzeba będzie powiedzieć ludziom, że pielęgniarstwo to biznes. W Polsce kultura organizacji jest jeszcze w powijakach i mocno odstaje od przedstawicielstw zagranicznych. 200 tys. pielęgniarek wrzuconych w polski partyjny, kolesiowo, pociotkowy rynek to inny rząd problemów niż niecałe 5 tys.

#276  2011.03.19 22:14:51 ~GOŚĆ

Co to za swoboda działalnośći na tych kontraktach, skoro koleżanki kontraktowe podpisują umowy użyczenia sprzętu. Gdyby miały zapłacić za to wszystko z własnej kieszeni to skończyłaby się ich ta "normalność"

#277  2011.03.19 22:23:00 ~do Roberta

Piszesz nie na temat, gdzie są te orzeczenia mówiące o legalności w państwie prawa kontraktów pielęgniarskich ? - 10 lat to dość dużo czasu by tą sprawę zgodnie z literą prawa wcześniej można było załatwić ( a może to było 10 lat bezprawia w państwie prawa, jak sprawa dyrektorów do spraw pielęgniarskich) ,tak samo jak realizację rozporządzenia o normach zatrudnienia pielęgniarek i położnych tak by grupę nie skierowała w kierunku Uralu, tylko Berlina czy Waszyngtonu. Dlaczego tego w państwie prawa nie uregulowano-12 lat to sporo czasu! Odpowiedz czekam, ale się nie doczekam, bo ewentualnie będziesz nie na temat nawijał, jak przywoływani przez Ciebie działacze byłego systemu!

#278  2011.03.19 22:24:09 ~gość

Czy możecie miodpowiedzieć na pytanie następujące. Jeżeli pielęgniarka kontraktowa opiekuje się pacjentem i potrzebuje opini lekarza to czy powinna mu zapłacić?

#279  2011.03.19 22:24:43 ~inna

Pan Mariusz niech nie zajmuje glosu.Kontrakty mialy by sens gdyby zarabiano po 15 tys,a nikt sie nie zastanawia co wtedy jak bedzie dlugie zwolnienie ,z czego wtedy zyc i za co sie leczyc .Wtedy bedzie dramat ze sie odechce kontraktow.

#280  2011.03.19 22:26:25 ~do #271

Co Ty pie.sz z bożej łaski przedsiębiorco! Jakie przedsiębiorstwo stworzyłeś - sprzedajesz siebie po takiej cenie, jaką dają, a nie po takiej, która cię zadowala? A niebawem sprzedasz się jeszcze taniej lub w ogóle się nie sprzedasz, i to nie dlatego, że to Ty nie będziesz chciał, ale dlatego, że Ciebie już nie będą chcieli! Czy Ty wogóle nie masz wyobrażni co do kosztów lleczenia np. interferonem, czy kiedykolwiek widziałeś koszty chemioterapii, czy nie byłeś na zajęciach na uczelni, gdy omawialiśmy systemy ubezpieczeń na swiecie i dlatego nie wiesz jak ważne jest zachowanie statusu pracownika przez obywatela USA? A tu proszę bardzo - NOWOBOGACKI POLACZEK zachłyśnie się zaraz świetlaną przyszłością! ,Najnowocześniejsze leczenie" - może elektowstrząsy?

#281  2011.03.19 22:33:12 ~do Roberta

Biznes- jest to działalność, która ma przynosić dochód-no więc pracując na etacie+ zgodne z obowiązującą literą prawa dyżury medyczne- to dopiero biznes, a p. Gardias o tej porze powinna negocjować stawki zasadnicze i te za dyżury medyczne!

#282  2011.03.19 22:36:53 ~Mea_

Http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/3760 masę pielęgniarek jest za kontraktami. To jeden z przykładów. Pani "do Roberta" skupiła się na legalności, więc ja sie skupie na wolności ? Gdzie proszę Panią jest prawo do wolności jeśli zakaże się pracy na kontrakcie? Proszę odpowiedzieć a nie pisać bzdur o Uralu. Tak jak w załączonym liście uważam - dobrze pracująca, wykształcona pielęgniarka poradzi sobie w każdym systemie i w każdej formie zatrudnienia, ale rozumiem te kiepsko pracujące mają się czego obawiać.

#283  2011.03.19 22:41:02 ~do Mea

Niestety na Uralu, takiej ekonomi jaką reprezentuje Pan Robert to w Moskwie uczą

#284  2011.03.19 22:43:52 ~ROBERT

A z pensji etatowej będzie was stać? co do ceny, właśnie my jesteśmy temu winni. a jeśli sprzedajesz swoją pracę powinna ona być na wysokim poziomie i to wtedy decyduje "czy się ciebie pozbedą", a nie kryterium że "nie będą chcieli", czy rozumiesz reguły wolnego rynku! tak może myśleć: lekarz rolnik, inżynier, hutnik, obojętnie jaki inny zawód, a wielu jest tam przedsiębiorców, osiągają sukcesy i ponoszą straty i nie piszą takich głupot jak wy! czy pielęgniarka nie może być przedsiębiorcą? komuniści:)

#285  2011.03.19 22:48:30 ~lonka

Do Roberta jestes pielegniarką po ojcu czy po matce? (To pytanie na wcześniejsze wypowiedzi)

#286  2011.03.19 22:49:38 ~ROBERT

W mojej rodzinie są same pielęgniarki i lekarze

#287  2011.03.19 22:51:25 ~ROBERT

Bez urazy, ale dziwi mnie, że reprezentując takie "nowatorskie" pomysły potraficie moje drogie w ogóle korzystać z komputera:)

#288  2011.03.19 22:51:54 ~mm

Masa pielęgniarek jest za kontraktami! Polecam wyniki glosowania na stronie internetowej NIPIP

#289  2011.03.19 22:53:02 ~gość

Bo mamy w rodzinie informatyków i inżynierów

#290  2011.03.19 22:53:06 ~do Mea

Te dobrze wykształcone już policzyły/liczą normy zatrudnienia. Ok 10 lat temu na łamach czasopisma Antidotum p. Kapała przybliżył nam normy zatrudnienia pielęgniarek w USA, niedawno na stronach PTP też przybliżono nam tą sprawę, i jakoś ilość pacjentów przypadających na 1 pielęgniarkę ni przekraczała *, do 10 i to w nocy było możliwe tylko w Australii na lekkim oddziale, a Polska rzeczywistość? Znajomość treści o możliwościach psychofizjologicznych człowieka jest w kształceniu pań pielęgniarek w Polsce i co z tego! W innych artykułach min.w Antidotum znajdziesz opisy służby zdrowia w Rosji, czytaj, porównuj, analizuj do czego dochodzimy, czy doszliśmy

#291  2011.03.19 22:59:04 ~Mea_

Mam nadzieję, że dojdziemy do tego, że wykształcona pielęgniarka będzie mogła pracować na kontrakcie, dokształcać się i mieć czas dla rodziny a nie latać z dyżuru na dyżur przy 2 etatach by móc przeżyć do pierwszego.

#292  2011.03.19 23:03:09 ~mm

Http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/3375 kontraktowy miodzio, opisywany na tym portalu:)

#293  2011.03.19 23:04:02 ~lonka

Do Roberta Mimo,że nie zgadzam się z twoimi wypowiedziami pozdrawiam cię:)

#294  2011.03.19 23:08:15 ~do Mea

Nie tylko pielęgniarki biegają z pracy do pracy by ŻYĆ JAK LUDZIE. Ale WIELKIM nieporozumieniem jest twierdzenie, że to kontrakty to jedyne rozwiązanie dla pielęgniarek.

#295  2011.03.19 23:10:58 ~nnw

Robercie idż już spac!

#296  2011.03.19 23:11:42 ~Mea_

Bardzo dobry przykład podałaś bo znam ten szpital. Tylko kto im kazał podpisywać niższe kontrakty. Toby się dyrektor zdziwił gdyby żadna nie podpisała. Czemu nie podasz przykładów jak traktują dyrektorzy etatowe pielęgniarki. Jest dużo ciekawszych przykładów. Wypłacanie 50% wynagrodzenia np. szpital w Zabrzu albo obniżenie wynagrodzeń etatwoych pielęgniarek w Sosnowcu, wypłata groszówek jak wczasy pod gruszą, zmuszenie do podpisania rezysgnacji z 13-tek itd. Rozumiem, że to dla Ciebie w porządku sytauacja i godzisz się na wszystko byle mieć etat. Podałam te 2 szpitale jako przykład ale to nie są wyjątki. Dobrze o tym wiesz!

#297  2011.03.19 23:19:43 ~Mea_

Umiesz czytać "do Mea" ? Gdzie napisałam, że kontrakty to jedyne rozwiązanie? Twoja wypowiedź to WIELKIE NIEPOROZUMIENIE. Moim natomiast zdaniem WIELKIM NIEPOROZUMIENIEM jest narzucanie formy zatrudniania!

#298  2011.03.19 23:19:54 ~Do Mea

Zgadzam się z twoją wypowiedzią i dlatego uważam, nie należy dawać dyrektorom kolejnego narzędzia do łapy, ponieważ kwot na kontrakty pielęgniarskie też może zabraknąć i co wtedy.sąd cywilny?

#299  2011.03.19 23:19:55 ~mm

Http://www.pielegniarki.info.pl/forum/topic/id/180 ciąg dalszy cytowania opinii o kontraktach, najbardziej mi żal tej ostatniej dziewczyny.

#300  2011.03.19 23:26:22 [email protected]

UMOWA O PRACĘ- Zawarcie umowy o pracę prowadzi do nawiązania stosunku pracy regulowanego przez przepisy Kodeksu pracy. KONTRAKT - Zawarcie umowy cywilnoprawnej prowadzi do nawiązania stosunku cywilnoprawnego (zlecenia usług) regulowanego przez art. 734 – 750 Kodeksu cywilnego. WYNAGRODZENIE Z UMOWY O PRACĘ: Pracownikom zakładów opieki zdrowotnej przysługuje wynagrodzenie w wysokości wynikającej z umowy o pracę oraz przepisów prawa pracy; Składa się ono z : - wynagrodzenia zasadniczego, - dodatku stażowego w wysokości od 5 do 20% wynagrodzenia zasadniczego (obowiązkowy składnik wynagrodzenia w samodzielnych publicznych zakładach opieki zdrowotnej),

#301  2011.03.19 23:27:54 [email protected]

C.D. - dodatku za pracę w porze nocnej (65 % stawki godzinowej wynagrodzenia zasadniczego), - dodatku za pracę w niedzielę i święta oraz dodatkowe dni wolne wynikające z przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy (45% stawki wynagrodzenia zasadniczego). - dodatku za pracę w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego (przysługującego pracownikom pogotowia ratunkowego-pomocy doraźnej) lub 30% wynagrodzenia zasadniczego (przysługuje pracownikom zespołów wyjazdowych). - innych składników wynagrodzenia (dodatku funkcyjnego, premii itd.)

#302  2011.03.19 23:30:38 [email protected]

C.D. NAGRODA JUBILEUSZOWA: W samodzielnych publicznych zakładach opieki zdrowotnej przysługuje w wysokości od 75 % do 300% miesięcznego wynagrodzenia; W pozostałych zakładach opieki zdrowotnej przysługuje jeżeli wynika to z obowiązujących w nich przepisów prawa pracy (układu zbiorowego lub regulaminu wynagradzania).NA KONTRAKTACH: Nie przysługuje

#303  2011.03.19 23:32:11 ~do Mea

Sama sugerujesz 2 etaty lub kontrakt. Jakoś innej alternatywy nie podałaś.

#304  2011.03.19 23:32:35 ~Mea_

A na etacie chcesz godzić się na złe praktyki dyrektora? Niezależnie jak jesteś zatrudniona trzeba mieć szacunek do siebie. Gdyby pielęgniarki połączyły swoje siły a nie kierowały się zazdrością czy babską zawiścią więcej by zyskały stanowczo i bardziej by się z nimi liczono. Stanowczo za mało pielęgniarzy w tym środowisku! Dlatego tak trudno się rozmawia. Mężczyźni w każdym zawodzie zarabiają lepiej bo walczą o swoje. Nawet pielęgniarką roku został facet. Wszędzie faceci się przebiją. Ja nie chce uchodzić za bezwolną owieczkę bo jestem kobietą. Nie będę czekać aż coś się naprawi w służbie zdrowia. Trzeba samemu zacząć walczyć o swoje! Na dzisiaj kończę, dobranoc wszystkim. Choć mam wrażenie, że ciągle jedna osoba się wypowiada :)

#305  2011.03.19 23:34:26 [email protected]

C.D. UMOWA O PRACĘ: Odprawa z tytułu Rozwiązania stosunku pracy z przyczyn niedotyczących pracownikA - przysługuje jeśli zakład opieki zdrowotnej w zatrudnia powyżej 20 pracowników, NA KONTRAKCIE: nie przysługuje Odprawa pośmiertna - UMOWA O PRACĘ: przysługuje w każdym zakładzie opieki zdrowotnej w wysokości od jednomiesięcznego do sześciomiesięcznego wynagrodzenia, NA KONTRAKCIE: Nie przysługuje

#306  2011.03.19 23:38:07 [email protected]

C.D. Odpowiedzialność za szkody wyrządzone pacjentom - UMOWA O PRACĘ: Za szkodę odpowiada wyłącznie pracodawca, a pracownik ponosi odpowiedzialność wobec pracodawcy co najwyżej do kwoty trzymiesięcznego wynagrodzenia (jeżeli szkodę wyrządzi on nieumyślnie), KONTRAKT: Solidarna odpowiedzialność zakładu opieki zdrowotnej oraz pielęgniarki, położnej udzielającej świadczeń w ramach kontraktu (art. 35 ust. 5 ustawy o zoz - ach) Obowiązek ubezpieczenia się od odpowiedzialności cywilnej pielęgniarki, położnej - UMOWA O PRACĘ: Na pracowniku nie spoczywa obowiązek ubezpieczenia się od odpowiedzialności cywilnej, KONTRAKT: Konieczność obowiązkowego ubezpieczenia się od odpowiedzialności cywilnej

#307  2011.03.19 23:41:44 [email protected]

C.D. UMOWA O PRACĘ: Obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej określonej w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2010 r. w sprawie rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania (Dz. U. z 2010 r. Nr 252, poz. 1697) – w zakresie określonym dla zakładów opieki zdrowotnej, KONTRAKT: Dodatkowy obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej określonej w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2010 r. w sprawie rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania (Dz. U. z 2010 r. Nr 252, poz. 1697) – w zakresie określonym dla pielęgniarki i położnej udzielającej świadczeń zdrowotnych w ramach indywidualnej praktyki pielęgniarki, położnej, indywidualnej specjalistycznej praktyki pielęgniarki, położnej albo grupowej praktyki pielęgniarki, położnej. Konieczne więc prowadzenie równolegle dwóch rodzajów dokumentacji.

#308  2011.03.19 23:44:31 [email protected]

C.D. Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, wczasy pod gruszą - UMOWA O PRACĘ: W ramach funduszu przysługują m. in. dofinansowanie do wypoczynku letniego , świadczenia rzeczowe w okresie świąt, pożyczki, itp: W zakładach , w których nie tworzy się funduszu wypłacane jest świadczenie urlopowe ( tzw. wczasy pod gruszą), KONTRAKT: Nie przysługują

#309  2011.03.19 23:46:29 ~mm

Ktos napisał na innym portalu zalety kontraktu: pieniądze, pieniądze, pieniądze. i to by było na tyle

#310  2011.03.19 23:46:42 [email protected]

C.D. Normy czasu pracy, godziny nadliczbowe - UMOWA O PRACĘ: W zakładach opieki zdrowotnej obowiązują normy czasu pracy w wymiarze 7 godzin 35 minut na dobę i 37 godzin 55 minut w przeciętnie pięciodniowym tygodniu czasu pracy, pracownikom przysługuje dodatkowe wynagrodzenie za przekroczenie norm czasu pracy (wynagrodzenie na tzw. nadgodziny), KONTRAKT: Nie ma żadnych ograniczeń w postaci maksymalnych norm czasu pracy; nie przysługuje szczególne dodatkowe wynagrodzenie za usługi wykonywane po przekroczeniu norm pracy, mających zastosowanie do pracowników lub określonych w kontrakcie

#311  2011.03.19 23:50:39 [email protected]

C.D. Płatny urlop wypoczynkowy - UMOWA O PRACĘ: Przysługuje. KONTRAKT: Nie przysługuje. Opieka nad dzieckiem do lat 14 - UMOWA O PRACĘ: Przysługują 2 dni wolne od pracy z tytułu sprawowania opieki, KONBTRAKT: Nie przysługuje. Prawo do 15-minutowej przerwy wliczanej do czasu pracy - UMOWA O PRACĘ: Przysługuje jeżeli dobowy wymiar czasu pracy wynosi co najmniej 6 godzin, KONTRAKT: Nie przysługuje. Przerwa na karmienie piersią - KONTRAKT: Przysługują dwie półgodzinne przerwy (przy ciąży mnogiej dwie czterdziestopięciominutowe przerwy), KONTRAKT: Nie przysługuje

#312  2011.03.19 23:52:34 [email protected]

C.D. Urlopy okolicznościowe - UMOWA O PRACĘ: Przysługują dni wolne z tytułu zdarzeń losowych oraz innych okoliczności określonych w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 19 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy, KONTRAKT: Nie przysługuje

#313  2011.03.19 23:55:00 [email protected]

C.D. Urlopy szkoleniowe i wsparcie w zakresie podnoszenia kwalifikacji - UMOWA O PRACĘ: Przysługują w przypadku skierowania przez pracodawcę lub wyrażenia zgody na podnoszenie kwalifikacji, KONTRAKT: Nie przysługuje. Środki ochrony indywidualnej odzież i obuwie robocze- UMOWA O PRACĘ: Przysługują pracownikowi wg. zasad ustalonych w Kodeksie pracy, KONTRAKT: Nie przysługują ( obowiązek wyposażenia we własnym zakresie)

#314  2011.03.19 23:57:37 ~NIE PIELĘ

A pielęgniarki etatowe pracują charytatywnie nie dla pieniędzy. To może przejdźcie na wolontariat?

#315  2011.03.19 23:59:37 [email protected]

C.D. Sprzęt i aparatura medyczna- UMOWA O PRACĘ: Zapewnia pracodawca, KONTRAKT: Decyduje treść umów – możliwe zobowiązanie usługodawcy do zapewnienia określonego sprzętu lub materiałów dla potrzeb świadczonych usług.

#316  2011.03.20 00:01:02 [email protected]

C.D. Ochrona prawna - UMOWA O PRACĘ: Przysługuje powszechna ochrona stosunku pracy tzn. konieczność stosowania okresów wypowiedzenia ( maks. trzymiesięcznego), uzasadnienia wypowiedzenia, konsultacji związkowej (przy umowach na czas nieokreślony) oraz szczególna ochrona stosunku pracy; obejmująca zakaz wypowiadania czy też rozwiązywania stosunku pracy ze względu na wiek przedemerytalny (art. 39 K. p.) przebywanie na urlopie czy też w okresie innej usprawiedliwionej nieobecności w pracy ( art.41K.p), w okresie ciąży czy też urlopu macierzyńskiego, działaczy zakładowych organizacji związkowych (art. 32 ust. o związkach zawodowych). Rozwiązanie umowy o pracę objęte jest kontrolą sądowa – sądów pracy, KONTRAKT: Zakład opieki zdrowotnej ma możliwość wypowiedzenia umowy w każdym czasie bez konieczności wskazywania uzasadnienia (art. 746 § 1 zd. 1 Kodeksu cywilnego)

#317  2011.03.20 00:03:40 [email protected]

C.D. Spory wynikające ze stosunku prawnego - UMOWA O PRACĘ: Rozstrzygane przed Sądami pracy – wolne od opłat sądowych (pewnym opłatom podlegają tylko niektóre czynności procesowe lub sprawy dotyczące przedmiotów sporu o dużych wartościach), KONTRAKT: Rozstrzygane przed Sądami cywilnymi – obowiązek ponoszenia wszystkich opłat sądowych, w tym wpisu od pozwu w wysokości co do zasady 5% wartości przedmiotu sporu. Odmienny sposób prowadzenia sporu niż w postepowaniu przed sądem pracy.

#318  2011.03.20 00:03:52 ~koniec

Po co wstawiasz te pierdoły. Twój szpital tego przestrzega? Przez cały etat nie dostałam żadnego obuwia ani odzieży roboczej nikt mi za to nie zwrócił. Co z tego, że przysługuje na etacie? Trzeba by tylko mieć swojego prawnika i o wszystko do sądu Pracy. Jakby mi płacili godnie na etacie nigdy bym nie przeszła na kontrakt!

#319  2011.03.20 00:06:46 [email protected]

C.D. Odpowiedzialność karna i wykroczeniowA - UMOWA O PRACĘ: Pracodawcy podlegają odpowiedzialności : -karnej (za złośliwe lub uporczywe naruszanie praw pracownika , odmowę ponownego przyjęcia do pracy – art. 218 § 1 i §2 K.k.), -wykroczeniowej ( z tytułu naruszania praw pracownika – art. 281 -283 K. p . oraz przepisy innych ustaw), KONTRAKT: Brak odpowiedzialności karnej i wykroczeniowej z tytułu naruszania praw realizującego kontrakt;

#320  2011.03.20 00:09:06 [email protected]

C.D. Ochrona Państwowej Inspekcji Pracy -UMOWA O PRACĘ: Pracodawcy podlegają pełnej kontroli Państwowej Inspekcji Pracy , która ma możliwość kierowania do nich wystąpień, nakazów, zgłaszania sprzeciw, itd, KONTRAKT: Brak podstaw prawnych do ingerencji Państwowej Inspekcji Pracy w sposób realizacji kontraktów.

#321  2011.03.20 00:11:05 [email protected]

C.D. Nadzór okręgowej rady pielęgniarek i położnych - UMOWA O PRACĘ: Możliwość sprawowania nadzoru przez właściwą okręgową radę pielęgniarek i położnych , w tym możliwość przeprowadzania czynności kontrolnych oraz wydawania zaleceń pokontrolnych, KONTRAKT: Okręgowa rada pielęgniarek i położnych nie ma możliwości sprawowania nadzoru nad świadczeniami udzielanymi przez pielęgniarki i położne

#322  2011.03.20 00:12:05 ~koniec

Jakaś nawiedzona kobieta, nic do niej nie dociera. Smutne jest to, że pozwalacie związkom wodzić się za nos i wierzycie, że walczą o Was a związki boją się, że zbliża się ich koniec. I słusznie!

#323  2011.03.20 00:15:56 [email protected]

C.D. Obowiązek finansowania i odprowadzania składek z ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego - UMOWA O PRACĘ: Obciąża pracodawcę i pracownika : - na ubezpieczenie emerytalne – 19,52 % podstawy wymiaru ( po połowie finansowane przez pracodawcę i pracownika),- na ubezpieczenia rentowe – 6,00% podstawy wymiaru (finansowane przez pracodawcę – 4,5%, przez pracownika – 1,5%),-na ubezpieczenia chorobowe – 2,45 % podstawy wymiaru ( w całości finansowane przez pracownika)-na ubezpieczenie wypadkowe -od 0,67 % do 3,33 % podstawy wymiaru ( w całości finansowane przez pracodawcę)-na ubezpieczenia zdrowotne – 9,00% podstawy wymiaru ( w całości finansowane przez pracownika i odliczane do7,75 % od podatku dochodowego ),-na Fundusz Pracy – 2,45 % podstawy wymiaru ( w całości finansowane przez pracodawcę),-0,10 % podstawy wymiaru – na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych ( w całości finansowane przez pracodawcę);płatnikiem składek jest wyłącznie pracodawca.

#324  2011.03.20 00:17:58 [email protected]

C.D. Obowiązek finansowania i odprowadzania składek z ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego – KONTRAKT: Obciąża wyłącznie realizującego kontrakt, według następujących stóp procentowych (na styczeń – grudzień 2011r.): -na ubezpieczenia emerytalne- 19,52% podstawy wymiaru ale nie mniej niż 393,41 zł.-na ubezpieczenia rentowe – 6,00 % podstawy wymiaru ale nie mniej niż 120,92 zł.- na ubezpieczenie chorobowe- 2,45 % podstawy wymiaru ale nie mniej niż 49,38 zł ( ma charakter dobrowolny),- na ubezpieczenia wypadkowe - od 0,67 % do 3,33 % podstawy wymiaru ,-na ubezpieczenie zdrowotne – 9,00 % podstawy wymiaru, ale nie mniej niż 243,39 zł. z tym że 7,75 % podstawy pomniejsza podatek dochodowy,- na Fundusz Pracy – 2,45% podstawy wymiaru ale nie mniej niż 49,38 zł. płatnikiem składek jest wyłącznie osoba realizująca kontrakt.

#325  2011.03.20 00:20:19 [email protected]

C.D. Rozliczanie się z organem podatkowym - UMOWA O PRACĘ: Obowiązek ustalenia wysokości zaliczek na podatek dochodowy i ich odprowadzenie do organu podatkowego spoczywa wyłącznie na pracodawcy, rozliczenie roczne podatku dochodowego w pewnych sytuacjach możliwe przez pracodawcę, KONTRAKT: Ustalenie wysokości podatku i odprowadzenie go do urzędu skarbowego spoczywa wyłącznie na podmiocie realizującym kontrakt

#326  2011.03.20 00:23:42 [email protected]

C.D. Obowiązek sporządzania i przechowywania dokumentacji księgowej - UMOWA O PRACĘ: Spoczywa wyłącznie na pracodawcy, KONTRAKT: Spoczywa wyłącznie na realizującym kontrakt (zazwyczaj obowiązek prowadzenia podatkowej książki przychodów i rozchodów). Emerytura - UMOWA O PRACĘ: Przysługuje – w wysokości uzależnionej od wysokości odprowadzonych składek emerytalnych (a więc od w relacji do wysokości otrzymywanego wynagrodzenia), KONTRAKT: Przysługuje – w wysokości uzależnionej od wysokości odprowadzonych składek emerytalnych – składki naliczane w 2011 r. od kwoty 2.015,40 zł. Renta z tytułu niezdolności do pracy - UMOWA O PRACĘ: Przysługuje, KONTRAKT: Przysługuje

#327  2011.03.20 00:27:14 [email protected]

C.D. Wynagrodzenie chorobowe - UMOWA O PRACĘ: Przysługuje przez pierwsze 33 dni (14 dni dla pracownika >50 lat) niezdolności do pracy w roku kalendarzowym ( w całości finansowane jest przez pracodawcę), KONTRAKT: Nie przysługuje. Zasiłek chorobowy- UMOWA O PRACĘ: 1)Co do zasady przysługuje po upływie 30 dni nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego, 2)Przysługuje przez maksymalny okres 182 dni (łącznie z wynagrodzeniem chorobowym), KONTRAKT: 1)Przysługuje wyłącznie osobie odprowadzającej dobrowolną składkę chorobową - co do zasady po upływie 90 dni nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego, 2)maksymalny okres 182 dni (wysokość zasiłku zależy od wysokości odprowadzonej składki)

#328  2011.03.20 00:30:47 [email protected]

C.D. Świadczenie rehabilitacyjne - UMOWA O PRACĘ: Przysługuje maksymalnie przez okres 12 miesięcy, KONTRAKT: Przysługuje wyłącznie osobie odprowadzającej dobrowolną składkę chorobową – maksymalnie przez okres 12 miesięcy. Zasiłek macierzyński - UMOWA O PRACĘ: przysługuje, KONTRAKT: Przysługuje wyłącznie osobie odprowadzającej dobrowolną składkę chorobową. Zasiłek opiekuńczy- UMOWA O PRACĘ: Przysługuje w przypadku konieczności sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem do lat 8, chorym dzieckiem do lat 14 lub innym chorym członkiem rodziny, KONTRAKT: Nie przysługuje

#329  2011.03.20 00:36:21 ~tetris

Wypowiedź @ skwituję jednym: na kontrakcie wszystko przysługuje to samo co na etacie, bo stać mnie żeby sobie z własnej kieszeni wszystko opłacić (mówię o świadczeniach i ubezpieczeniach) i jeszcze zostaje tak dużo pieniędzy w kieszeni, że mogę sobie kupić super samochód na raty albo na przykład dom. a niech @ pracuje na etacie 40 lat, nic sobie nie odłozy za te marne 2000 ale będzie miała satysfakcje, że ma wszystko odprowadzane przez pracodawcę i na koniec dostanie emeryturę w wysokości 1200 zł. życzę @ miłej pracy za tak wysokie pensje pielęgniarskie na etacie (a może to jakaś zadowolona rumunka, albo ruska, bo u nich zarabiają jeszcze mniej)

#330  2011.03.20 00:37:24 ~DO #322

A może poswięciłabyś troche czasu na zapoznanie się z różnicami pomiędzy wyżej omawianymi rodzajami umów i wtedy mogłabyś być równym partnerem w dyskusji? Dobrej nocy życzę i kolorowych snów o świetlanej przyszłości przedsiębiorców - biznesmenów w pielęgniarstwie po wejściu w życie zapisów omawianej ustawy.

#331  2011.03.20 00:44:25 ~koniec

No i wyszło szydło z worka. Tak jak przypuszczałam chodzi o związki! Nakopiowałaś się kobieto zamiast spać. I co z tego? Co Ci po świadomości, że coś Ci przysługuje a pracodawca niekoniecznie tego przestrzega a związki mają Cię gdzieś. Teraz śpią w sejmie bo nie chcą zniknąć ze sceny!

#332  2011.03.20 00:52:19 [email protected]

Te róznice dotyczące etatu i działalności gospodarczej dotyczą wielu zawodów. I co miałaś Po co wstawiasz te pierdoły. Twój szpital tego przestrzega? Przez cały etat nie dostałam żadnego obuwia ani odzieży roboczej nikt mi za to nie zwrócił. Co z tego, że przysługuje na etacie? Trzeba by tylko mieś swojego prawnika i o wszystko do sądu Pracy. Jakby mi płacili godnie na etacie nigdy bym nie przeszła na kontrakt!

#333  2011.03.20 01:00:49 [email protected]

Te różnice dotyczące etatu i działalności gospodarczej dotyczą wielu zawodów. I co miałaś na myśli wstawiając je tutaj? Jaki cel? Może po przeczytaniu ich np. 10 najbogatszych Polaków zawiesi swoje działalności i poszuka ciepłej posadki urzędnika bo zagwarantują sobie prawo do urlopu okolicznościowego. Kobieto ile Ty masz lat? Gdzie Ty żejesz? To już nie czasy komuny? Wtedy było jeszcze lepiej. Nie musiałaś nic robić a etacik Ci się należał. Weź sobie wywieź w oknie transparencik "KOMUNO WRÓĆ" więcej będzie Ci przysługiwało. Partnerem do dyskusji nie jesteś bo masz klapki na oczach, czasy się zmieniły a Ty ciągle tkiwsz w pustym sklepie i z kartkami na mięso w ręku!

#334  2011.03.20 01:46:21 ~Do [email protected]

Obudź się bo to już inna rzeczywistość, buduj świetlaną przyszłość, ale z uwzględnieniem doświadczeń poz.

#335  2011.03.20 04:42:15 ~cyNIK

ROBERT pisze: "Jeśli chodzi o prywatyzację.kiedy mamy "butelkę piwa" na pięć spragnionych osób to osoby te roztrzaskają butelkę, a piwo wyleją. ale jeśli będzie jej właściciel, każdy dostanie po trochu. to jest różnica między centralnym planowaniem," Doprawdy urzekła mnie Twoja fascynująca, infantylna interpretacja. Poniekąd, "butelka piwa" chyba najlepiej odzwierciedla sens Twoich wszystkich wypowiedzi. Pozwól zatem, że uświadomię Ci właściwy kierunek dedukcji. Zatem, "Jeśli chodzi o prywatyzację. kiedy mamy butelkę piwa na pięć spragnionych osób", wówczas napije się ten, kto ma większa maczugę lub szybciej biega. Reszta chętnych dokona żywota z pragnienia. "ale jeśli będzie jej właściciel, każdy dostanie po trochu", pod warunkiem, że zaoferuje najlepsza cenę, zrobi laskę właścicielowi, posiada maczugę większą niż maczuga właściciela i maczugi dupolizów, broniących swego pana w zamian za możliwość polizania kapsla.

#336  2011.03.20 04:42:56 ~cyNIK

Jeżeli któryś z spragnionych czuje awersję do seksu oralnego, nie posiada gotówki ani maczugi większej od maczugi właściciela butelki piwa oraz jego dupolizów, lub jest jednostka słabą, dokona żywota z pragnienia. Szukając analogii do poruszonego tematu, w zastępstwie butelki, maczugi, loda/zapłaty i dupolizów należy podstawić umowę kontraktową, dyrektora/właściciela ZOZ-u, wysokość wynegocjowanej stawki, oddziałową koordynatorkę. Drogi Robercie, próbujesz przytaczać przykłady, ale ich percypowanie leży zdecydowanie poza Twoimi możliwościami intelektualnymi! Szczerze? … Zajmij się czymś pożytecznym! Skręcaj długopisy, zbieraj runo leśne, klej koperty zamiast głupa… Ta terapia da Ci odprężenie i pozwoli zapomnieć o pielęgniarkach, oraz problemach kompletnie odbiegających od posiadanych kompetencji! Czego wszyscy serdecznie Ci życzymy!

#337  2011.03.20 05:06:53 ~Stańczyk

Muszę zapytać, czy pan w czepku, niejaki Miel Czarek jest transwestytą? Dotychczas nie wiedziałem, że facet może być blondynką! A tu masz&hellip! Panie MielCzarku, interesuję się aktorstwem. Urzekła mnie Pana życiowa rola plelęgniarskiego Che Guevary! Te głupie baby naprawdę to kupiły! Altruista i bojownik o normy zatrudnienia i godne życie… Niesamowite! Aż się rozpłakałem widząc profesjonalizm i finezję, z jaką kica Pan niczym kozica, po garbach otumanionych lasek, na coraz wyższy stołek! Koryto już całkiem blisko! I ten bajer, że niby kontrakty, nieee, no mówię, De Niro przy panu to cienias! Ciepły etacik z socjalem i wcześniejszą emeryturką w pogotowiu ratunkowym, po czym hopsa na kontrakcik w „Dedze&rdquo, oraz dola z dilu literaturka niepiekną na necie. Strategia godna Napoleona! Koorcze, jakby znieśli kontrakty w szpitalach to by trochę bolało finansowo, co nie? Pięknie Pan to rozegrał. Szacun! Czy mógłbym dostać zdjęcie z autografem? Please, please, please!

#338  2011.03.20 09:30:07 ~do 333

Nie mam zamiaru brać udziału w wyścigu szczurów kontraktowych! Nie jestem na tyle stara aby grzć stołek i nie pamiętam komuny! Nie oczekują żadnych komunistycznych bonusów.W piątek byłam na zebraniu związku z dyrektorem,który jasno powiedział co można mu zrobić teraz a gdzie będzie można naskoczyć mu po wprowadzeniu kontraktów.Ciekawe co usłyszą kontraktowe szczury gdy w szpitalu nie będzie pracowników etatowych.Wtedy np stowarzyszenie pracodawców LEWIATAN będzie miało wiele do powiedzenia w kwestii pielęgniarstwa.

#339  2011.03.20 09:36:11 ~mm

Tak własnie podejrzewałam, że pan M. broni kontraktów w szpitalach nie całkiem bezinteresownie.

#340  2011.03.20 09:41:33 ~SZCZURY!!!

Jak wam się nie podoba to nie pracujcie na etacie-wolny wybór! Ale wara Kopacz od mojego miejsca pracy w szpitalu! Niech weżmie się w pierwszej kolejności za ZNAJOMYCH radomskich gnojków z RSzS zarabiających na ETACIE po 15 tyś a drugie tyle z kontraktu w tym samym szpitalu! W godz.8.00 do 13.30 Ale tam dyrektorem jest ludzkie panisko z PO-pielęgniarki całowały go po rękach jak dał doktorom w 2007 podwyżki a one mogły zachować miejsca pracy.To dla nich doktorzy wrócili do szpitala-żeby odpady medyczne nie zdechły z głodu.Niech rozliczy go z zadłużenia na poczet lekarskich pensji! I nauczy czytać ustawę z grudnia ub.r bo nie wie że taka istnieje.

#341  2011.03.20 11:01:35 ~Brawo !

Stańczyk! Twój post jest hitem postów. Panie Mielczarek ! Kto mieczem wojuje to od miecza ginie.

#342  2011.03.20 11:02:06 ~dlaczego?

W tym kraju przed pielęgniarkami na kontrakty nie przeniesiono wojskowych, policjantów, większości nauczycieli, urzędników państwowych, itd? W pierwszych dwóch zdecydowanie dominują mężczyźni! Górnicy mogą się też okazać bardzo interesującą grupą!

#343  2011.03.20 11:04:12 ~dlaczego?

Sędziowie i prokuratorzy zdecydowanie przed pielęgniarkami powinni być na kontraktach, a nie słychać o takich planach!

#344  2011.03.20 11:05:28 wiedĹşma

340-stka ma rację. Podstawą zatrudnienia w państwowym czy państwowo-spółkowym szpitalu powinien być etat, a braki można uzupełnić kontraktami. I jeszcze jedno porządnie policzyć majątek szpitali przed przekształceniami aby za złotówkę nie został przekazany wybrańcom.

#345  2011.03.20 11:23:29 ~mm

Miałam dziś sen: wszyscy pracownicy na etatach w calym naszym pięknym kraju przechodza na kontrakty! Nauczyciele, urzędnicy, policjanci, sędziowie, etc, etc a zwlaszcza panowie parlamentarzyści! To byloby rzeczywiście tanie państwo, ilez miliardow oszczędności! Takie archaiczne zdobycze demokracji jak Kodeks Pracy niech odejda do lamusa historii! Mamy wszak XXI wiek witaj dziki kapitaliżmie! ;))))

#346  2011.03.20 11:27:46 ~wstyd

Do wstyd 2.Wszystko co Pani napisała , mamy w poz za sobą , czyli 12 lat temu restrukturyzacja i prywatyzacja i kontrakty lub etat w NZOZ-ie lekarskim za minimalną płacę gwarantowaną w Kodeksie Pracy.A jeżeli przez te lata będąc na kontrakcie nie szukam etetu ,uzupełniłam wykształcenie zawodowe i od podstaw wiedzę o działalności gospodarczej i mam się nieźle to może warto spróbować. Ale jest wybór. Pozdrawiam.

#347  2011.03.20 11:42:21 ~cd. wstyd

I jeszcze coś. Związek Zawodowy tak naprawdę broni swoich miejsc pracy bo działa tylko tam gdzie są etaty, wiele funkcji związkowych jest chronionych przed zwolnieniem przez pracodawcę.Tyle.

#348  2011.03.20 11:45:02 ~do 347

I bardzo dobrze że ich miesca pracy są chronione, bo byłabyś lub byłbyś pierwszą osobą która by je zwolniła

#349  2011.03.20 12:01:40 ~do wstyd

Przeczytaj statut związku a potem dyskutuj.Dzięki związkom i zrzeszaniu się jeszcze jako tako z nami się liczą.Popatrz na górników, dzięki związkom mają teraz to co powinni mieć.Ale oni są solidarni i nie opluwają swoich związkowców. Wam wystarczy ochłap i myślicie,że nastąpił cud.Uczestniczycie w wyścigu szczurów,już niedługo same się pozagryzacie o te kontrakty,już się obserwuje zaniżanie cen,aby tylko zemną podpisali kontrakt.

#350  2011.03.20 12:29:14 ~gość

Jak na razie 5 000 zakrzyczało 200 000

#351  2011.03.20 12:33:19 ~gość

Koleżanki- ważne jest to że ktoś czuwa i otwiera nam oczy - a są to związki.

#352  2011.03.20 12:36:54 ~do 349

Związki przez tyle lat działania nic nie zrobiły dla nas tylko dbają o swoje stołki do dziś nie ma obiecanych podwyżek mam wrażenia że panie na galerii sejmowej martwią się o dochody ze składek o nie o nas , moje 2 koleżanki zastanawia się nad wypisaniem sie ze związku. jestem za swobodą działalności gospodarczej. ja będąc na kontrakcie nie szukam etatu i zrobiłam studia i kończę następne i najważniejsze nie muszę biegać z dyżuru na dyżur i nie pracuje 300 godzin jak próbują od kilku dni udowodnić związki.pozdrawiam

#353  2011.03.20 12:46:29 ~do 352

A ty co zrobiłaś, droga koleżanko ?

#354  2011.03.20 12:51:51 ~do 353

Wzięłam sprawę w swoje ręce i chce miec prawo wyboru formy zatrudnienia, myslisz że związki wpłyną na poprawawę naszej pracy i płacy ja w to nie wierzę czekam 19 lat i nic sie nie zmieniło

#355  2011.03.20 12:54:43 [email protected]

UMOWA O PRACĘ: -24 zł/ 1 godz. Wynagrodzenie brutto – 4.032,00 zł Finansowane przez pracownika: -składki ZUS (łącznie 13,71 % podstawy wymiaru) 552,78zł, - podatek - 290,00 zł, -składka zdrowotna – 313,13 zł. Finansowane przez pracodawcę: -składki ZUS –634,23 zł, (15,73%/-w tym skł. wyp. 1,47%),-Fundusz Gw . Św. Prac. –4,03 zł, -Fundusz pracy – 98,78 zł, Wysokość odprowadzanej do ZUS składki emerytalnej – 787,05 zł. Wynagrodzenie netto pracownika – 2.876,09 zł.

#356  2011.03.20 12:55:30 ~Dred

Wstyd napisał: "lata będąc na kontrakcie nie szukam etetu","Ale jest wybór." Czyli że niby co, chcesz wrócić na umowę o pracę.(? ), bo nie rozumiem Twojej pokrętnej ścieżki dedukcji. Czekaj, czetaj. Ty masz teraz wybór w ilości kontraktów! No taaak, teraz będziesz mogła wysadzić koleżankę w szpitalu. Zaczynam rozumieć termin "wybór" /// 352 pisze: "zrobiłam studia i kończę następne" Dziwne, bo retorykę sięga najwyżej na poziomu podstawówki.

#357  2011.03.20 12:56:06 [email protected]

KONTRAKT:- 24 zł./1 godz. Przy najniższej składce ZUS (obowiązkowej) Przychód – 4.032,00 zł. Finansowane przez realizującego kontrakt: -składki ZUS 597,38+ Fundusz Pracy - 49,38 zł, - składka zdrowotna 9%– 243,39 zł. ( podstawa to 75% przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w IV kw. poprzedniego roku, włącznie z wypłatami z zysku wynosi 2.704,31 zł – tj. 3.605,74 zł. x 75%, -podatek – 353,00 zł( przyjęto założenie, że celem maksymalnego zwiększenia dochodu, składki odprowadzono w minimalnej wysokości tj. od kwoty 2.015,40 zł jako podstawy wymiaru /3.359 zł x 60% /, Wysokość odprowadzonej do ZUS składki emerytalnej – 393,41 zł. Czysty dochód realizującego kontrakt – 2.788,85 zł.

#358  2011.03.20 12:57:30 [email protected]

KONTRAKT- 24 zł./1 godz. przy deklarowanym (dobrowolnym) ZUS-ie od pełnego dochodu- PEŁNY ZUS Czas pracy- 168 godz. Przychód – 4.032,00 zł. Finansowane przez realizującego kontrakt: -składki ZUS 1.161,42+ Fundusz Pracy - 49,38 zł,- składka zdrowotna 9%– 243,39 zł. ( podstawa to 75% przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w IV kw. poprzedniego roku, włącznie z wypłatami z zysku wynosi 2.704,31 zł – tj. 3.605,74 zł. x 75%, -podatek – 252,00 zł( przyjęto założenie, że celem maksymalnego zwiększenia dochodu, składki odprowadzono w minimalnej wysokości tj. od kwoty 2.015,40 zł jako podstawy wymiaru /3.359 zł x 60% Wysokość odprowadzonej do ZUS składki emerytalnej –795,11 zł. Czysty dochód realizującego kontrakt 2.325,81 zł.

#359  2011.03.20 12:57:41 ~cyNIK

Bez znieczulenia, czyli piaskiem w oczy… Zapamiętajcie ten dzień tępe dzidy. To data, kiedy ponownie wróciłyście na drzewo. Że niby wolność wyboru „wywalczyłyście&rdquo? No to POwiedzcie, jaki będziecie mieć wybór? Niech zgadnę… kontrakt albo bezrobocie&hellip? Dla rozjaśnienia kwestii, idźcie do swojego właściciela i powiedzcie, że (to oczywisty oksytonom, ale złóżmy…) po głębszym "zastanowieniu" wybieracie formę zatrudnienia w postaci umowy o pracę… Nie zapomnijcie jeno zestawu przeciwwstrząsowego, coby Wasz dobrodziej nie zszedł ze śmiechu nim rozważy prośbę… He he he! Wam się wydaje, że dając rządowi i pracodawcom nieograniczone narzędzie dowolnego, nieskrępowanego, wyjętego spod prawa pracy, formowania struktury zatrudnienia w postaci kontraktów, jako globalnej formy zatrudnienia pielęgniarek, zyskałyście możliwość wyboru?

#360  2011.03.20 12:58:13 ~cyNIK

Otóż paradoksalnie, pozbyłyście się nie tylko możliwości jakiegokolwiek samostanowienia, ale i kontroli nad formą zatrudnienia. Bo tą będzie kreował wyłącznie, bezduszny rachunek ekonomiczny. Jedynymi, którzy w perspektywie czasu skorzystają z rzeczonych regulacji prawnych, będą wasi właściciele i MZ. Bo Wy macie taaakie małe mózgi! Nawet nie wiem, czy chwytacie o czym do was piszę? Prawdopodobnie, przedstawione argumenty nie przebiją się do ukrytej za mentalnym betonem, świadomości. Jeżeli jeszcze cokolwiek Wam pod tymi kopułkami iskrzy, spróbujcie zmusić tyłomózgowie do ostatniego w życiu wysiłku i ogarnijcie tę kuwetę!

#361  2011.03.20 12:58:39 ~cyNIK

Czy aby wygrana w iście sprinterskim tempie, kontraktowa batalia nie jest kolejnym cudem? Jak to możliwe, że rząd ugiął się w zasadzie bez walki, pod „naporem” 10% pielęgniarek? Nie miał wyjścia? Przez 20 lat przemian, pielęgniarka była popychadłem kolejnych elyt władzy, używanym wyłącznie dla zdobycia stołków… a tu popatrzcie! Rząd PO i minister Kopacz, wykreowali pielęgniarski raj. I to normalnie tak szybko, jak polecieć na księżyc i z powrotem, nim jeszcze skończę pisać ten tekst! Jaaa Cieeeę!

#362  2011.03.20 12:59:00 [email protected]

Prosta matematyka - proszę usiąść i policzyć a potem dyskutować. Proszę w bilansie uwzględnić wszystkie świadczenia, które kontraktowym nie przysługują oraz zapomnieć o prawach PRACOWNIKA a wówczas ocena realnych szans i zagrożeń związanych z umowami cywilno-prawnymi będzie kompleksowa. Pozdrawiam

#363  2011.03.20 12:59:16 ~cyNIK

Chwytacie analogię? Jak trzeba być ograniczonym, aby uwierzyć w dobre intencje organizacji, która za parę złotych odbiera nadzieję na leczenie, nawet dzieciom umierającym na raka? Ktoś tu napisał, że musi być wygrała praworządność co przekłada się na wolność gospodarczą i tę mityczną możliwość wyboru. Ktoś, kto przeżył w tym kraju choćby dekadę wie, że polska praworządność to nienormalność. Bo polska praworządność to Miro, Sawicka, Stokłosa, lekarze z 30-40-sto tysięcznymi kontraktami, okradzione wdowy, milionowe premie urzędników, głodne dzieci w szkołach, bizantyjskie majątki POsłów i raj dla przestępców… W plebejskiej naiwności uwierzyliście w ludka twarz polskiego kapitalizmu?

#364  2011.03.20 12:59:49 ~cyNIK

O ludzka naiwności! Tutaj przytoczę głos kontraktowej Renay, której wydaje się, że złapała Pana Boga za nogi. Tymczasem, podświadomość sama podsuwa kierunek dryfu pielęgniarskiego Tytanika. Rena pisze: „Zapewniam Was drogie koleżanki; współczesne pielęgniarki nie będą waliły plastikiem o beton, ani koczowały w namiotach pod gmachem Sejmu, nie będą biegały po torach ani zasypiały w Galerii pod krzesłem&hellip.” No&hellip, no… nooo właśnie! Jakie to odkrywcze! Jak niewiele trzeba by pozbyć się sporej siły społecznej, zdolnej konwertować ciężar politycznych decyzji na wyniki wyborcze. Dla firm prywatnych namaszczonych społeczną awersją, ani rząd ani sejm nie są stronami w jakimkolwiek sporze… Status quo podmiotu gospodarczego, a takim jest pielęgniarka kontraktowa, determinuje wyłącznie treść umowy cywilnoprawnej.

#365  2011.03.20 13:00:39 ~cyNIK

I dalej… KONTR pisze: „Zrodzi się konkurencja. Wykształcenie i kwalifikacje będą wreszcie w cenie. Nie będzie się płacić za to, ile lat ktoś pracuje, ale również co potrafimy.” Ooo proszę, jak miło… kolejny kliniczny przypadek nieuleczalnego fantasty bajkopisarza, na ten przykład się trafił. A Powiedz Ty nasz erudyto, na choooj pracodawcy pomostowy „geniusz&rdquo, albo myślący magister z piętnastoma specjalizacjami? Czy pielęgniarka z doktoratem, potrafi jednocześnie zmienić cztery pampersy, albo wcierać płyny infuzyjne jak KitKaty? Weź się człowieku ogarnij i odłącz interfejs matriksa. Może będziesz w szoku, ale pracodawcy nie potrzebują myślicielek tylko fizoli do ciężkiej roboty za jak najmniejsze pieniądze! To jedno z podstawowych praw gospodarki rynkowej. By przemieścić 50 kg. ładunku, wystarczy tępy osiłek po podstawówce. Nie trzeba zaraz kupować ciągnika siodłowego. Bo jak nie widać różnicy to po co przepłacać?

#366  2011.03.20 13:01:16 ~cyNIK

? To się nazywa optymalizacja nakładów. Tobie się wydaje, że skończysz roczne „studja” i wystawisz swój dyplom na giełdzie papierów wartościowych? Nawet z doktoratem, na kontrakcie będziesz targał podsuwacze, na równi z pielęgniarką bez matury! Jak zaczniesz eskalować oczekiwania finansowe to poczujesz siłę „niewidzialnej ręki rynku” i czubek buta w kątnicy. Tyle cię widzieli. Wakat zajmie pani po studium, bo jest tania, wystarczająco kompetentna, z wdzięcznością i namszczeniem wypucuje labia pudendi (metafora taka) swojej koordynatorce za najniższą stawkę. Kontrakty to prosta droga na intelektualne dno misiaczku niesforny. Komunałami o konkurencji intelektualnej, to możesz nakarmić rybki w akwarium.

#367  2011.03.20 13:01:53 ~cyNIK

Miało być tak pięknie a co Wam zostało? Ano wybór… kontrakt albo bezrobocie. Trzeciej drogi brak… He he he… To se trafiłyście losa na loterii. Walduś Kiepski to przy Was klon Einsteina! Konkludując, „miałeś Chamie złoty róg…” Na zakończenie, cytuje komentarz dyrektora poznańskiego szpitala: „ONET.PL: -> W szpitalu ortopedycznym im. Wiktora Degi w Poznaniu, pielęgniarki pracują na kontraktach od 1999 roku. Z PRACY KONTRAKTOWEJ ZADOWOLONA jest DYREKCJA szpitala. - … szpital ma w lepszym zakresie zabezpieczone swoje potrzeby pielęgniarskie. JAK BĘDZIE OBOWIĄZEK ETATÓW, TO BĘDĘ MUSIAŁ ZATRUDNIĆ O 30 PROC. WIĘCEJ PIELĘGNIAREK - powiedział dyrektor szpitala dr Witold Bieleński. Obecnie 15 proc. pielęgniarek w tym szpitalu jest "kontraktowych"

#368  2011.03.20 13:18:12 [email protected]

Do cyNIK - nic dodać, nic ująć - mam jednak poważne wątpliwości co do zdolności percepcyjnych zagorzałych zwolenników akcji kontraktowej? Czy oni są zdolni do czytania ze zrozumieniem? Czy zdają sobie sprawę jak skompromitowali nasze środowisko, czy czują, że stali się tępym narzędziem w rękach bezwzględnych ekip trzymających władzę. Czy mają świadomość tego, że swoją głupotą sami za ogon wciągnęli konia trojańskiego na nasze podwórko?

#369  2011.03.20 13:33:18 wiedĹşma

CyNIK jesteś wielki! Jak taka łopatologia nie dotrze do naiwnych, to znaczy, że pomyliłam się w ocenie środowiska. Tylko litości, masz tak świetne pióro, że zaraz ja zejdę ze śmiechu. Dzięki.

#370  2011.03.20 13:34:32 ~gosc

Oj, cynik się wkurzył:)

#371  2011.03.20 13:37:35 ~Szacun

CyNIK twoje posty jutro wieszam w dyżurce.

#372  2011.03.20 13:42:07 ~:(

Najlepiej się zarządza skłóconymi pracownikami (personelem). Brawo! Wpadłyśmy w tę manipulację zawodowo.

#373  2011.03.20 13:52:07 ~etat

Mielcarek skomentuj cyNIKa,czekam z niecierpliwością na twoje wypociny.

#374  2011.03.20 13:52:20 ~cyNIK-u

Twoje wypowiedzi odzwierciedlają samo życie,zachłystywanie się wykształceniem czy dążeniem do niego są przed wczesne, po spaleniu oddziału oddziałowa z prof. nikomu nic nie mówiąc na życzenie dyrektora umieściła do zwolnienia 11 pielęgniarek (1,5 tylko lekarza)i były wśród nich też osoby wykształcone, więc niech mi nikt nie mówi, że wykształcenie jest ważne.W tej sytuacji też, nikt nie wziął pod uwagę jedynych żywicieli rodziny-Hameryka w Polskim wykonaniu!

#375  2011.03.20 14:05:39 ~mm

Cyniku jesteś wielki! Niecierpliwie czeka na replike wykształconych i wyspecjalizowanych tudzież nieprawdopodobnie fachowych zwolenników kontraktow w szpitalach. Ale chyba się nie doczekam.

#376  2011.03.20 15:06:23 ~kwoka

Kupiłam juz spiwor i ide na kontrakt.Wracam .no własnie kiedy? jeden szpital,drugi szpital.trace poczucie czassu,real czy sen.OJ pomyliłam sie.Pyralgina czy penicylina ,pacjent cz pacjentka nie wiem bo jestem przepracowana na tych kontraktach.ALE LICZY SIE TYLKO PIENIADZ I TO MARNY! A PACJENT>>>>mam go gdzieś!

#377  2011.03.20 15:26:00 ~kontr.

Ta powyższa aluzja to chyba do Pań na umowie o pracę, bo ja nie biegam z jednego szpitala do drugiego. Wystarczy mi jeden szpital, jeden oddział.

#378  2011.03.20 15:30:14 ~kontr.

A Pajenta zawsze szanowałam, wynika to z istoty mojego zawodu, a nie formy zatrudnienia./ staż zawodwy - 20 lat umowy o pracę + 3 lata kontraktu./

#379  2011.03.20 15:32:37 ~kontr.

Śpiwór natomiast proponuję zabrać we wtorek do Warszawy. Działaczki Związkowe oczekują wsparcia.

#380  2011.03.20 15:44:36 ~gość

Kwoka dobrze pisze. U mnie na oddziale dla 90 % kontraktów mój oddział to nie jedyne miejsce pracy.

#381  2011.03.20 16:26:45 ~etat

A Mielcarek milczy,dzierżąc w ręku dyplom "Lider Medycyny 2009" (zdj.na tym portalu). Jaką to teraz wymyślisz akcję w obronie?

#382  2011.03.20 17:37:07 ~Kiepski

Etat coś wyczuwa przez skórę, p Mielcarek coś milczy o wystąpieniu Pani Bez Czepka na spotkaniu przedstawicieli zawodów medycznych u pana Prezydenta Komorowskiego, które o wiele wcześniej odbyło się niż działania Pani W Czepku. I milczy, zero komentarza, na co wpadły lyderki z NIPiP, nie pisze jakie problemy poruszali poszczególni przedstawiciele zawodów medycznych, a na czym skupiła się Pani Bez Czepka! Koncentruje się na kontraktach ( nie przytaczając o dziwo w komentarzach przepisów KP stawiając w ten sposób Panią W Czepku we fałszywym świetle (celowa manipulacja czy niewiedza ? )

#383  2011.03.20 17:46:32 ~etat

Mielcarek milczy,myśli, czeka biduś na kolejny dyplom.Dostaniesz gwarantuję ci to.

#384  2011.03.20 17:48:08 ~mm

Nie znalazłam rownież stanowiska urzędującej minister pracy w sprawie kontraktow w szpitalach. Dziwienie zbieznego ze stanowiskiem p. Gardias

#385  2011.03.20 18:27:26 ~ANO

DO cyNIK-a jesteś de best. Szacun i zapraszam na kawę w dni 12 maja.

#386  2011.03.20 18:29:11 ~ada%

Pielęgniarki są szykanowane przez związki, to On czasem a może raczej panie w nim działające załatwiają zwoje sprawy w zakładzie. To właśnie te panie pracujące na etacie pracują dodatkowo na umowę cywilno - prawną w innym zakładzie. A koleżankom zakazują wychylania, robienia czego więcej niż minimum co robią same. A mówią że walczą o nasze dobro.

#387  2011.03.20 18:39:26 ~Analiza

Analizując sytuację,po lekturze postów, całą tę wojnę pielęgniarsko-pielęgniarską wywołał lider portalu Mariusz Mielcarek.Mając na uwadze swój prywatny interes, wmanipulował środowisko w obrzucanie się błotem.Obecne toczące się rozmowy w sejmie napewno przyczynią się do tego,że kontraktowe też na tym skorzystają.Ciekawe, czy wtedy przeproszą p.Gardias i resztę przedstawicielek OZZPiP.

#388  2011.03.20 18:46:39 ~ANO

Jak OZZPIP rozmawiają o pieniądzach to wszystkie i wszyscy wystawiają łapę. Ale do krytyki to wolność wyboru.

#389  2011.03.20 18:46:51 ~%

Ada% zamknij się i nie przynoś wstydu.Jak nie wiesz o co chodzi to się doucz.Poczytaj choć trochę co to jest prawo pracy, kodeks etyki,umowy cywilno-prawne.Jak na razie to możesz pisać na temat pogody.

#390  2011.03.20 18:46:54 ~Inez

. wyszło szydło z worka Minister Kopacz mówiła o możliwości wyboru między umową, a kontraktem teraz na konferecji bidula czuje się oszukana przez "panie pielęgniarki",że nie chcą z nią w nocy rozmawiać tylko o tzw. zabezpieczeniach na kontrakcie. Chciała wspaniałomyślnie zagwarantować przerwę 11-godzinną między dyżurami w szpitalu starczy, pozostało jeszcze do tyrania 13 godzin X 30 dni w miesiącu, to przecież tylko 390 godz. Oj. niewidzięczne siostry Pani Minister ma gest bierzcie, bo zaczyna się denerwować przecież kontrakt to kasa to zapowiedz negocjacji w stylu PO. Już dawno wiedziałam ,że są trzy prawdy ta w wydaniu Minister Kopacz to g.o prawda!

#391  2011.03.20 19:58:41 ~położna

na kontrakt jak chcą pracować - to tylko z limitem godzinowym -tak jak w innych zawodach,np kierowca.PANI GARDIAS proszę nie odpuszczać. -jeżeli wyrażą zgodę- to na ile godzin pracy? - pracownik w służbie zdrowia po ilu godzinach pracy staje się zagrożeniem dla pacjenta? .niech zapłacą uczciwie za pracę pielęgniarce,

#392  2011.03.20 20:01:48 ~położna

Panowie w pielęgniarstwie pracują bardzo krótko, celem mężczyzny zawsze było jak najwięcej zarobić dla rodziny, ale my kobiety oprócz pracy pielęgniarskiej mamy jeszcze prace w domu, musimy zająć się dziećmi i domem, tego nikt za nas nie zrobi, a praca na kontrakcie i prowadzenie domu to już za wiele -pracować na KONTRAKCIE tyle godzin = się brak rodziny, staropanieństwo, samotność, życie tylko pracom, a taki PRACOWNIK w służbie zdrowia- pracujący jako pielęgniarka, pracujący z ciężko chorymi ludźmi JAK myślicie długo jest wstanie pracować znosząc ból innych, ich cierpienie, jak długo będzie mógł pracować z cierpiącym pacjentem.UWAŻAM, że pracując na KONTRAKCIE długo nie popracuje.

#393  2011.03.20 20:10:07 ~położna

Dyżury 12 godzinne, to już duże obciążenie, które odczuwa się po latach pracy(D,N,W,W,D,N,W,W,).

#394  2011.03.20 20:14:41 ~ROBERT

KONTRAKTY I TAK BĘDĄ BO MAMY PAŃSTWO PRAWA, A NIE MOHEROWE CYNICZNE BERETY, SŁUCHAJĄC KOLEGI(ŻANKI) CYNIKA CZUJĘ SIĘ JAKBYM BRAŁ UDZIAŁ W CIEMNOGRODZKIM SPEKTAKLU PEWNEGO TATUSIA MOHEROWEGO. NADAJESZ SIĘ WAĆPANNA NA LECZENIE U SPECJALISTY.

#395  2011.03.20 20:24:10 ~madziulek

Minimalne normy zatrudnienia - jest coś takiego . jednak od lat to fikcja . pracodawca ma obowiązek je wyliczyć ale nie musi ich przestrzegać ! Spółki i kontrakty tylko umocnią tę wolną amerykankę!

#396  2011.03.20 20:38:38 ~położna

W naturze mężczyzny nie leży pielęgniarstwo, na dłuższą metę nie dasz rady, bo nawet ukochana rodzina oddaje bliskich ciężko chorych do zakładów opiekuńczych, takie tępo pracy to nic dobrego w pielęgniarstwie.

#397  2011.03.20 20:42:12 ~ROBERT

Położna, nie wypowiadaj się o czymś na czym się nie znasz. zapraszam na oddział z podsądnymi chorującymi psychicznie, zobaczymy jak tam twoja psychika da sobie rade z piel. o przepraszam,- połoznictwem.

#398  2011.03.20 20:44:24 ~ANO

Przy wprowadzeniu ustawy z zapisami P. Minister Zdrowia, Pan od tego portalu nawiąże kontakty z mediami i będziemy występowały na własne jak widać niektórych życzenie w programie TV np. "Taniec" z pielęgniarkami, X-położne, Mam prace. Kto zarobi? Jak zwykle. A nam ochłapy. Przecież mamy demokrację i wszystko uchwalone zgodnie z prawem, choć wbrew większości. Wszyscy nas sprzedali.

#399  2011.03.20 20:48:10 ~ROBERT

Tłumaczę jeszcze raz - opowiadacie głupoty, jesteście za niekonstytucyjnym zakazem prowadzenia działalności gospodarczej! ROZUMIECIE TO, czy macie za daleko do główek?

#400  2011.03.20 20:48:18 ~silesia

Mielcarkowi i tak wszystko jedno, czy kontrakt czy umowa o pracę. On ma swoją ciepła posadkę w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

#401  2011.03.20 20:49:24 ~połozna

Chcecie więcej zarabiać nie padając na twarz? -Zaniechajcie pracy w kilku placówkach i na kilku etatach, a wtedy samo wyjdzie na światło dzienne jakie są braki kadrowe w naszej grupie zawodowej. Uważam ,ze po to jest kodeks pracy ,aby go przestrzegać

#402  2011.03.20 20:54:24 ~kontr.

Panie Robercie ma Pan rację. Nie warto się denerwować.Najłatwiej wypowiadać się o rzeczach na których się nie zna. Powyższe wypowiedzi są tego przykładem.

#403  2011.03.20 20:56:48 ~myszka

A Ciebie Robercik zapraszam na kardiologię-prywatologię do R.- miasta cudów.Tam też leżą strugający głupa podsądni-kolesie lekarze udający chorych,wszelkiej maści swołocz urzędowa unikająca odpowiedzialności i więzienia itd,więżniów też mamy i chorych psychicznie a także narkomanów i alkoholików z delirą.Myślisz że jesteś silniejszy psychicznie niż ja? Czemu służy ta licytacja? Cynik niestety przedstawił odzwierciedlenie stosunków pracodawca-najemnik.

#404  2011.03.20 20:56:57 ~silesia

Abstrahując zaś od Mielcarka, czy zapewnił sobie ciepłą posadkę etatową, czy wywołał wojnę pielęgniarko - pielęgniarką, czy może nie, polecam lekturę: http://www.trybunal.gov.pl/OTK/teksty/otkpdf/2005/K_45_05.pdf Kontrakty były i będą. Czy tego chcemy czy nie. I tego nie zmienimy. Panie w czepkach również. Smutne ale prawdziwe.

#405  2011.03.20 21:06:51 ~Kiepski

Robercie, dla Ciebie obecna Pani Minister Pracy jest moherowym cynicznym beretem, przypominając minister zdrowia, że jest Kodeks Pracy, który powstał na bazie Konstytucji i uchwalony został przez Sejm i Senat RP (Konstytucja rozdz III i rozdz IV)? Odzywasz się i nadal nie napisałeś gdzie można znaleźć interpretację TK, że kontrakty dla pielęgniarek są legalne! wystarczy wskazanie niekonstytucyjności dyr. do spraw pielęgniarskich, a heca z 203, którą w ramach oszczędności, czy dowolności interpretacyjnej dyrektorów nie wypłacano nam-dla czego czekaliśmy tak długo do wypłaty, aż do ogłoszenia orzeczenia TK, dlaczego w sprawie kontraktów dyrektorzy nie wnieśli sprawy do Trybunału i nie poczekali do orzeczenia TK?

#406  2011.03.20 21:07:08 ~ROBERT

Mycho:) nie powiedziałem o sile psychicznej, twierdzi się, że zawód pielęgniarz -rka nie jest dla mężczyzny:)

#407  2011.03.20 21:11:56 ~ROBERT

Kiepściutki oto odpowiedź: http://www.trybunal.gov.pl/OTK/teksty/otkpdf/2005/K_45_05.pdf :)))) kodeks pracy ogranicza etatowców, nie widzę powodu dlaczego go mieszać do wolności tak mojej jak i twojej wykonywania działalności gospodarczej.

#408  2011.03.20 21:11:58 ~położna

Kontrakty - to tylko marchewka, która zachęca do pracy wręcz niewolniczej, dlatego na KONTRAKT jak chcą pracować - to tylko z limitem godzinowym -tak jak w innych zawodach,np kierowca.PANI GARDIAS proszę nie odpuszczać.

#409  2011.03.20 21:13:02 ~do Roberta

Ciekawe czy pozwolili by ci drukować pieniądze w Polsce bo masz prawo do swobody działalności gospodarczej.

#410  2011.03.20 21:14:49 ~ROBERT

I jeszcze to: ".Jeśliby jednak ustawodawca uznał, że obowiązujące przepisy i funkcjonujące instytucje nie chronią w należyty sposób osób „samozatrudnionych&rdquo, to – wobec faktu, że samozatrudnienie występuje w bardzo wielu zawodach i dziedzinach działalności gospodarczej – winien rozważyć wprowadzenie rozwiązań generalnych, nie zaś eliminować samozatrudnienie w stosunkowo nielicznej grupie zawodowej pielęgniarek i położnych „kontraktowych&rdquo, pozostawiając taką formę wykonywania zawodu w innych grupach (np. lekarzy czy pracowników budowlanych)."

#411  2011.03.20 21:16:28 ~ROBERT

Koleżanko "do roberta" idź do przedszkola albo psychiatry, pani już podziękujemy.

#412  2011.03.20 21:21:26 ~gosc

Kiepsko stawiasz diagnozę pielęgniarzu

#413  2011.03.20 21:24:30 ~ROBERT

BO pielęgniarze, drogi "gościu" nie stawiają diagnoz, pielęgniarze wprowadzają w życie proces pielęgnowania;)

#414  2011.03.20 21:28:06 ~kontr.

Brawo Panie Robercie.Popieram Pana wypowiedzi, ale cóż zrobić. Jakich argumentów mają krytykujace Panie używać. W myśl zasady " Tonący brzytwy się chwyta" to chyba wszystko tłumaczy. Nie mają żdnych zasadnych argumentów, poza obrażaniem ludzi.Pozdrawiam

#415  2011.03.20 21:28:34 ~gość

Robercie kończąc tą dyskusję z tobą nieśmiało tylko powiem że nie trzeba było opuszczać zajęć :)

#416  2011.03.20 21:30:30 ~gratulacje

Nie jestem pielęgniarką, ale myślę, że wielu pacjentów zainteresuje Wasza dyskusja. Chętnie polecę tą stronę znajomym. Większość z Was nadaje się do zmywania toalet a nie do zajmowania pacjentami. Wykłócacie się o etaty? Połowa z Was nadaje się do zwolnienia. Pracować Wam się nie chce a pacjenta macie dalece w poważaniu. Lepiej byście się za pracę wzięły. Boicie się zmian. wiadomo dlaczego. Pacjenci powinni się zebrać do kupy i powykurzać te, które walczą o etaty a w pracy traktują pacjenta jak zło konieczne. Żenada moje panie, żenada. Połowa z was krwi nie umie pobrać. do nauki się weźcie!

#417  2011.03.20 21:35:23 ~gość

Bez związków, pracodawcy wykończą nas, obłupią ze skóry, nikt nie stanie za tobą, w grupie zawsze była siła, sama bez związków-będąc na kontrakcie -pracodawca nawet na sól nie pozwoli ci zarobić.jeszcze trochę , a się przekonasz , bo wszystko zmierz ku temu.

#418  2011.03.20 21:36:24 ~kontr.

No i proszę. Potrzebna nam debata wśród pacjentów. Nie mówmy jak jesteśmy zatrudnione. Dajmy się ocenić pacjentom, a może wtedy okaże się jaka jest różnica między kontraktem , a umową o pracę.

#419  2011.03.20 21:38:39 ~ktoś

Panie ze związków zaś się popisały. Wstyd! O dobro pacjenta im chodzi! Kto w to wierzy? Po co kontrakty i 300 godzin, przemęczona pielęgniarka, itd. Słuchać się nie chce. Lepiej 2 etaty i w sumie 340 godzin. Każdy po 1700 netto. no to te umieąjące matematykę etatowe niech sobie przeliczą 300 x 24 = 7200 - ZUS - podatek ( w zależności od kosztów uzyskania przychodu )czyli w dobrym miesiącu może to być 6000 na rękę i jeszcze zaoszczędzone 40 godzin na sen i rodzinę To jak to z tą matematyką :)?

#420  2011.03.20 21:42:10 ~położna

PRACOWNIK w służbie zdrowia- pracujący jako pielęgniarka, pracujący z ciężko chorymi ludźmi JAK myślicie długo jest wstanie pracować znosząc ból innych, ich cierpienie, jak długo będzie mógł pracować z cierpiącym pacjentem.UWAŻAM, że pracując na KONTRAKCIE długo nie popracuje.Praca na kontrakcie to jest absurd. Przecież pielegniarki i połozne w zdecydowanej większości to żony i matki. Praca na okrągło to nieszczęście dla naszych rodzin. Pacjent też na tym traci, to więcej błędów, to wykonywanie tylko zleceń lekarskich.

#421  2011.03.20 21:44:59 ~ROBERT

Droga "kontr." - nareszcie jakieś swiatełko w tunelu tutaj; jak byłem za granicą- tam mozna pracować "na etacie" - kwota godzinowa pielęgniarki etatowej to jakieś w przeliczeniu 120 zł, a stosunek ludzi do pielęgniarki - bezcenne, ludność tambylcza nie związana z tematyką medycyny bardzo dziwiła się, że pielęgniarki u nas tak mało zarabiają, gdyż : "przecież to prestiżowy zawód i zawód zaufania społecznego! "

#422  2011.03.20 21:47:07 ~ktoś

Do położna A kochana na 2 etatach długo pociągnie? To dopiero jest absurd.

#423  2011.03.20 21:49:15 ~połozna

Pielęgniarstwo to nie biznes, n nigdy biznesem nie będzie-ROBERCIK na pielęgniarstwie się nie dorobisz, źle wybrałeś zawód.

#424  2011.03.20 21:51:15 ~kwoka

Kontraktom mówię NIE Bo spac mi na nich się chce Kontraktom stawiam sprzeciw Bo pot mi po tyłku leci Jestem przemęczona Wypalona,wypalona . A jak czytam ten komentarz cały Wychodzą mi na wierzch gały!

#425  2011.03.20 21:52:36 ~ROBERT

"kładząca" i dlatego przez takich ludzi jak ty mamy jak mamy i zarabiamy jak zarabiamy, najlepiej nie bierz w ogóle pensji:) ty chyba reprezentujesz jakąś sektę! to nie czasy komuny, powtarzam! tak nam wmawiali towarzysze z kgb, uwierzyłaś w tę retorykę.

#426  2011.03.20 21:54:17 ~do położ

To z czego Ty żejesz? Mąż nieźle zarabia czy masz sponsora? I nie pisz proszę tych pierdół o współczuciu do pacjenta itd. Byłam 5 razy w szpitalu a takiej pielęgniarki jeszcze nie spotkałam. Chamstwo, lenistwo itd. To Was cechuje a tłumaczycie się, że tak się dzieje bo mało zarabiacie. To może te właśnie zarabiające godnie nie będą z łaski podchodzić do łóżka pacjenta.

#427  2011.03.20 21:55:43 ~kontr.

Panie Robercie. Mogę Pana pocieszyć.Jeśli chodzi o nasze społeczeństwo, to nasza grupa zawodowa według opinii OBOPu w 2009 roku klasyfikowała się bodajże na trzecim miejscu, przed lekarzami. Jesteśmy cenione przez społeczeństwo, problem niestety polega na tym ,że wzajemnie nie potrafimy sie docenić. Nie ma chyba żadnej grupy zawodowej, która jest tak skłócona.

#428  2011.03.20 21:55:59 ~gość

OIT neonatologiczny 80 zł/h pasuje wam. Pewnie kontraktowym swiecą się oczy. Ale do tego trzeba posiadać wiedzę i predyspozyce

#429  2011.03.20 21:56:17 ~gość

Robercik- idź spać , odpocznij.

#430  2011.03.20 22:00:42 ~kładząca

Tak należę do sekty HU HU HU czary mary idz roberciku już spac idż.

#431  2011.03.20 22:00:50 ~ROBERT

Drogi "gościu" , to nie w Polsce, masz bujną wyobraźnię to raz, dwa, co do wiedzy i predyspozycji na oicie noworodkowym, czy taką wiedzę i predyspozycję jakie kilka lat temu zaprezentowały pielęgniarki na takimże oddziale w szpitalu chyba w katowicach - chowając noworodki do kieszeni? o tym mówimy!

#432  2011.03.20 22:01:03 ~ktoś

Nie, właśnie Robercik nie idź spać. Okaże się, że masz czas i jesteś wypoczęty panie stracą jedyny argument. Oj co to będzie!

#433  2011.03.20 22:02:24 ~kontr.

Mam okończone studia magisterskie - pielęgniarskie spejalizację i kurs kwalifikacyjny. 23 lata pracy zawodowej/ jeden szpital - 20 lat na umowie, teraz trzy lata na kontrakcie/. Lubię, to co robię,szanuję pacjentów i koleżanki z którymi pracuję , ale 50 zł za godzinę mi wystarczy. To moje CV.

#434  2011.03.20 22:06:35 ~gość

Zaczynasz ziać jadem robercik-sen ci dobrze zrobi.

#435  2011.03.20 22:07:01 ~gosc

Chyba w zoo kangura widziałeś

#436  2011.03.20 22:10:14 ~do kontr.

Nieciekawe CV.Jeden szpital zero doświadczenia.W dodatku przemądrzała! Też mgr

#437  2011.03.20 22:10:20 ~położna

Bez związków, pracodawcy wykończą nas, obłupią ze skóry, nikt nie stanie za tobą, w grupie zawsze była siła, sama bez związków-będąc na kontrakcie -pracodawca nawet na sól nie pozwoli ci zarobić.jeszcze trochę , a się przekonasz , bo wszystko zmierz ku temu.

#438  2011.03.20 22:11:52 ~ROBERT

Kiedyś także bano się słów, tylko zamiast wysyłać spać smutni panowie wyrywali ludziom paznokcie

#439  2011.03.20 22:17:08 ~olo

Robercie czytałem wczesniejsze komentarze.Przedstaw nam wszystkim swojw drzewo geneologiczne.Może to coś nam wyjaśni?

#440  2011.03.20 22:17:25 ~gość

Robercie bardzo cię proszę przestań czytać baśnie braci Grimm :)

#441  2011.03.20 22:34:16 ~ROBERT

Olo, nietaktem jest (to bardzo słabo powiedziane)wymagać od kogoś aby przedstawiał drzewo geneAlogiczne ( nie jak piszesz : geneOlogiczne - może stąd twoje pseudo? ) samym pozostając w ukryciu. może to ty ściągniesz majtusie? :)

#442  2011.03.20 22:36:15 ~gość

Robercik- za parę lat będą płacić od zmienionego pampersa - to dopiero będziesz miał biznes. jak na taśmie, na akord- kasiora , kasiora,

#443  2011.03.20 22:37:08 ~jjjjk

Zapomniala na jaki temat jest ta dyskusja? Straciłam wątek.

#444  2011.03.20 22:42:38 ~ktoś

Do kontr. i Roberta Nie przejmujcie się. Tak to jest. Jak ktoś nie ma argumentów a chce postawić na swoim to tylko może tupnąć nóżką ze złości. Świadczy to jednak o chamstwie, bo etatowe cały czas Was obrażają. Współczuję pacjentom, nad którymi takie pielęgniarki sprawują opiekę!

#445  2011.03.20 22:43:41 ~ROBERT

I odczepcoe się od "kontr", to świetnie wykształcona osoba, która prawidłowo rozumuje realia gospodarcze. no ale cóż, Polacy, a szczególnie pielęgniarki zawsze grzeszyli zawiścią.

#446  2011.03.20 22:47:42 ~wkurzona

ZAZDROŚĆ! ZAZDROŚĆ! ZAZDROŚĆ! Po co to ściemnianie związkowych, że chodzi o pacjenta?

#447  2011.03.20 22:48:48 ~olo

Tak to od mojego pseudo olo.I tak niech zostanie.Ale cię uraziłem i nie wiam czym,bo wczesniej chętnie pisałes o swojej rodzinie.A od moich majtusi wara! Fe

#448  2011.03.20 22:50:54 ~do ktoś

Sam /sama napisałeś/aś, cyt: "Jak ktoś nie ma argumentów." dzięki że już powiedziałeś za za mnie i nie muszę ci odpowiadać.

#449  2011.03.20 22:52:43 ~ROBERT

Pewnie że "fe" drogi "olo", jeśli wydobywa się z nich zapaszek tygodniowego tyrania na etacie, ale kończąc tą jałową dysputę wróćmy do meritum - czy jesteś "za" czy "przeciw"?

#450  2011.03.20 22:53:06 ~do olo

Słuchaj a ja jestem ciekawa Twoich korzeni? Może inne etatowe też się przedstawią bliżej. Jak dotąd ubliżają i przepytują tylko kontraktowe. A może się wstydzicie swoich korzeni? Wszyscy w partii? Jak to ładnie ujmujecie w jedności siła :)

#451  2011.03.20 22:55:33 ~ROBERT

Czy też może "jednakże" - no? to jak będzie?

#452  2011.03.20 22:57:19 ~Aleksander

Też jestem na kontrakcie,jestem wykształcony,młody,przystojny ,zadowolony,spełniony,czasowy,miły,sympatyczny,układny,jestem po kursie ,mam prawo jazdy B,Kontrakt to jest to!

#453  2011.03.20 23:00:31 ~ROBERT

Świetnie Aleksandrze, ale także masz dwie twarze;)

#454  2011.03.20 23:06:39 ~olo

Do Roberta.Żartowałam,jestem młodą pielegniarką po studiach .Z moich majtusi nie wydobywa się żaden zapaszek.Moj nr tel. 511969691

#455  2011.03.20 23:14:44 ~ROBERT

Dobrze Olu, majtusie czyste, lecz co to? problemy z definicją płci? więc jednakże jakiś smrodek zawsze się czai? życzę miłych snów! :) a teraz wróćmy do tematu forum.

#456  2011.03.20 23:40:52 ~Hm

Do Roberta Przecież dane w wyroku mówią tylko o podległości lekarzowi( czyli sztuk 1), ale ten wyrok nie dotyczy Z.O.Z-ów gdzie podległość jest już 2 łub więcej lekarzom, oddziałowej, zastępcy oddziałowej, koordynującej, naczelnej, zastępcy naczelnej itd.Druga sprawa Trybunał ceniąc sobie bezpieczeństwo obywali myślał/albo ktoś celowo pominął normy zatrudnienia-pomyśleli sobie Sędziowie, ze medycy znają się na fizjologi i psychologi człowieka więc bez wątpienia jest tyle pielęgniarek jakie możliwości człowiek ma i nikt mu nie karze więcej -tak samo jak oni mają swoje możliwości by zgodnie z Etyką ( tak jak pielęgniarki) rzetelnie wykonywali obowiązki.A tu klapa-wręcz milczącym zapomnieniem owiane, patologie przypieczętowane przez PIP i od Jakości (raczej Komisje od Partactwa) Gdzie praktykujesz chcemy zobaczyć twój profesjonalnie prowadzony proces pielęgnowania pacjentów! i praktykę za pewnie cud !

#457  2011.03.20 23:42:05 ~kontr.

Mam dosyć. Nie chce mi sie tego czytać.Ludzie , brak realizmu, rozsądku .Tylko te ciągłe opluwanie. Jeśli będzie swobodny wybór, to w czym problem, Czego się Panie Związkowcy obawiają? . Jeżeli taka duża liczba pielęgniarek etatowych ,nie zechce pracować na kontrakcie , to nie widzę problemu.Przecież ta garstaka pelęgniarek kontraktowych nie zabierze Wam drogie Panie ETATÓW. A może to lęk ,że jednak nie w jedności siła.Wszak łatwiej krzyczeć w tłumie. Gorzej rozmawiać i negocjować indywidualnie.Zawsze trzeba pamiętać, aby Nikogo nie obrażać.

#458  2011.03.20 23:44:53 ~DO ROBERTA

GDZIE JEST WYROK TRYBUNAŁU, W KTÓRYM PRZY PRAWIDŁOWO WYLICZONYCH NORMACH ZATRUDNIENIA PIELĘGNIAREK MOŻNA KONTRAKTOWAĆ CZY PRZ PODLEGŁOŚCI WIĘCEJ NIŻ 1(JEDEN) LEKARZ?

#459  2011.03.20 23:54:08 ~DO ROBERTA

PRZEPRASZAM MIAŁO BYĆ PRZY NIEPRAWIDŁOWO WYLICZONYCH GDZIE JEST WYROK TRYBUNAŁU, W KTÓRYM PRZY nie PRAWIDŁOWO WYLICZONYCH NORMACH ZATRUDNIENIA PIELĘGNIAREK MOŻNA KONTRAKTOWAĆ CZY PRZ PODLEGŁOŚCI WIĘCEJ NIŻ 1(JEDEN) LEKARZ?

#460  2011.03.20 23:57:32 ~Stańczyk

Pracuję na kontrakcie, ale przyznam, że ten kolo co sam sobie odpisuje, nie możne być pielęgniarką! Składnia i merytoryka jego wypowiedzi to kompromitacja teorii ewolucji. Czy ciebie ziom nikt nie uprzedził, że kanabinole zażywane w dzieciństwie grożą poważnym upośledzeniem umysłowym? A ostrzegałem. Nie dawać pacjentom w psychiatrykach komputerów. Troll z klawiaturą to jak małpa z brzytwą! Robercie, vel kontro, vel ktosiu, vel. To przez takich jak Ty wymyślono komory gazowe! Pytam, gdzie byli rodzice? Gdyby mamusia wiedziała co za brednie będziesz tu wypisywał, to poddałaby się aborcji. He he he. Zrób rzesz światu przysługę i wyjedź do Fukushimy. Podaj numer konta. Przeleję ci kasę na bilet. W jedna stronę starczy. Kuuuurdę! Loodzie, nie karmcie trolla!

#461  2011.03.21 00:06:07 ~kontr.

O jakiej podległości lekarzowi Pani mówi.Na jakim etapie się Pani zatrzymała. A co z USTAWĄ O ZAWODZIE PIELEGNIARKI I POŁOŻNEJ. Odsyłam do literatury , proszę przeczytać na czym polega współczesne pielęgniarstwo.Pani realizuje tylko zlecenia lekarskie które obejmują proces leczenia.Lekarz jest Pani partnerem, a nie zwierzchnikiem. Smutne, że jeszcze pokutują takie opinie i przyzwyczajenia.

#462  2011.03.21 00:11:54 ~Stańczyk

~kontr pisze: "może to lęk,że jednak nie w jedności siła." Kontrakty, pieniądze, pielęgniarki, jedność? Co Ty pitolisz? Wiesz jak powstał drut? Lekarz upuścił jednogroszową monetę na zebraniu pielęgniarek kontraktowych! Mówię ci, wiem coś o tym!

#463  2011.03.21 00:22:19 ~ROBERT

Stańczyku, jedyne miejsce gdzie pracujesz to etat królewskiego błazna, a jako taki nie jesteś traktowany poważnie, ponadto posługujesz się językiem młodego człowieka, więc wybaczam ci ze względu na twój młody wiek "ziom" itp.ktoś taki powinien się wypowiadać na forum przedszkolnym i nie zabierać głosu, gdy dyskutują dorośli. czy mamusia i tatuś nie uczyli? acha i "komory gazowe" pozostaw gówniarzu tam gdzie ich miejsce - w muzeum martyrologii narodu Polskiego. To na tyle, nie mam zamiaru z tobą dyskutować, weź się do lekcji.

#464  2011.03.21 00:30:55 ~kontr.

Do Stańczyka.Czytaj uważnie co napisałam. To Panie - działaczki związkowe mówią o jedności i sile . Przeczytaj uważnie wypowiedzi na forum. Jeśli pracujesz na kontrakcie, to dobrze wiesz jikimi prawami rządzi to zatrudnienie, a może tylko blefujesz, nic o nim nie wiesz. Informuję również,że pielegniarki kontraktowe nie chodzą na zebrania z lekarzami. I jeszcze jedno , gwarantuję że akurat gdyby to pielęgniarki upuściły przysłowiwy grosz, to akurat lekarze by się o niego upomnieli. Nie obrażaj zatem środowiska, do którego podobnoo należysz. A może jednak reprezentujesz tą drugą grupę zawodową i trudno Ci się pogodzić, że brutto pielegniarki to 5000 zł.

#465  2011.03.21 02:01:28 ~do #464

Boże mój, czyżbyś rozum postradała z tego za.nia? Czym chciałaś zaimponować - tym nędznym 5000 zł brutto na kontrakcie? Jako Najemnik bez statusu i praw pracowniczych, z niepewną przyszłością, bez gwarancji pracy na jutro, bez żadnych przywilejów przy nielimitowanym czasie pracy (byle nie więcej niż 24 godziny na dobę! ), z pampersem na tyłku i cewnikiem w pęcherzu oraz wrotkach na ciżemki nałożonych i ,kubusiem" z rureczką w kieszeni - by fizjologia niepotrzebnie czasu nie zajęła - powinnaś zarobić przynajmniej 20000. Może wtedy starczyłoby na trumienkę dębową z lamówką koronkową!

#466  2011.03.21 02:48:24 ~cyNIK

„Kiedy mędrzec wskazuje księżyc, idioci patrzą na palec&rdquo! /////// "Robert", "kontr". znakomity remake "Gangu Olsena" Wymiatacie na forum! Czy ktoś wie co najlepiej łagodzi zakwasy? Bo mięśnie brzucha bolą mnie od śmiechu:P:P:P. Dobra, pełna POwaga! "Robert", "kontr" apeluję o rozsądek i powagę! Raz w życiu ściśnijcie d.y do bólu i miejcie odwagę popełnić amende honorable przyznając, że moje alter ego trafiło was prosto między oczy! He he he. Pozdrowienia od Stańczyka. :P:P:P

#467  2011.03.21 10:23:02 ~ktoś

Dyskusja i argumenty to jedno, ale tu stanowczo zostały przekroczone wszelkie granice. Osoba pod Nickiem Stańczyk obraziła nie tylko Roberta przywołując komory gazowe. Szczyt wszystkiego! Zwrócę się do właścicieli portalu o interwencję. Namawiam też osobę pod nickiem Robert do zgłoszenia sprawy na policję. Policja bardzo jest pomocna w takich przypadkach i bardzo szybko ustali własciciela tych obraźliwych i wulgarnych wypowiedzi. Naprawdę gratuluję etatowym argumentów!

#468  2011.03.21 11:55:33 ~pacjent

Drogie Pielęgniarki i Pielęgniarze. Po raz kolejny daliście się skłócić i nabrać, a prawda jak zwykle leży pośrodku. Rację mają zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy kontraktów. Niczego jednak nie uzyskacie, jeśli nie będziecie solidarni. Popatrzcie na lekarzy. Lekarz za lekarzem skoczy w przysłowiowy ogień. Jeśli jeden nie zgodzi się na stawkę 70 zł/h, przyjdzie drugi i zażąda 80 zł. Trzeci bez łaski dostanie 90. A średni personel na odwrót (20, 15, 10 zł/h). Szkoda. Związki zawodowe, wiem z doświadczenia, najpierw dbają o siebie, więc należy bacznie przyglądać się ich działaniom.

#469  2011.03.21 12:48:33 ~ROBERT

Brawo, pacjent! gdzie jakiś młody gówniarz korzystając ze słownika i używając niezrozumiałych przez siebie wyrazów, daje upust swojej flustracji i braku elementarnego wychowania tutaj, na forum pielęgniarskim, nareszcie znalazł się godny przemyślenia głos rozsądnego człowieka. "ktoś", taki młody szczeniak musi się naszczekać tutaj, bo w prawdziwym zyciu nie potrafi nawet porządnie opróżnić jelitek z zalegających mas kałowych, które przeszkadzają w procesie myślenia. i to będzie na tyle, teraz jeszcze trzeba spokojnie poczekać aż wyrzucą tę białą sektę z sejmu :)

#470  2011.03.21 13:08:20 wiedĹşma

Wstyd mi za komentarz Roberta! Jeżeli tak traktują pacjentów zwolennicy kontraktów, to znaczy że taki biznes odczłowiecza.

#471  2011.03.21 14:50:59 ~gość

W tym kraju nigdy nie będą się z nami liczyć i nawet najlepsze wykształcenie nie pomoże .Dlatego na zachód dziewczyny .Pracowałam na kontrakcie we Włoszech ,miałam i urlop i chorobowe zapłacone i godnie zarabiałam bez dodatkowych godzin .Poznałam prawdziwą wartość swojego zawodu i szacunek dla mojej osoby .

#472  2011.03.21 15:12:55 ~Inez

Robert na Ministra Zdrowia, zna receptę na robienie kasy w szpitalach i tak "ładnie" potrafi skopać PANIE PIELĘGNIARKI na etacie,aha i potrafi jak nikt podzielić butelkę piwa jak mówi to wie- sprawiedliwie? ,a że niektórzy padną spragnieni to drobny szczegół to tylko odpady medyczne na polu cudu pielęgniarskiego, kreowanego przez biznesmena pielęgniarza. Minister SKOPACZ cieszy sie ze swojego fan klubu . rozum nie został zakontraktowany w cenie. O jakim wyborze mówi Minister SKOPACZ?

#473  2011.03.21 15:28:04 [email protected]

Panie Robercie - mam wrażenie, że wysilając sie na ,nibyelokwentne" kawałki zupełnie nie zwraca Pan uwagi na merytoryczne posty umożliwiające logiczną analizę zysków i strat, jakie niesie dla nas przedmiotowa ustawa. Proszę pamiętać, że przywołane przez Pana SEKTY działają własnie w oderwaniu od rzeczywistości, zyskują zwolenników poprzez wyłączenie im świadomości w miejsce której inplantuje się DOGMATY - cały świat jest głupi, nikt nic nie rozumie, doznasz szczęścia wbrew logice, logika przez innych przyjęta ,jest nielogiczna" a prawa natury można zmienić . Żadna inna profesja nie zniżyła się do walki z tym, o co cały cywilizowany świat walczył - z prawami człowieka egzekwowanymi przez instytucje do tego powołane. Czymże dla Pana jest krwią okupione hasło ,SOLIDARNOŚĆ"? Proszę sobie przypomnieć na fali jakich roszczeń się zrodziło!

#474  2011.03.21 15:53:10 ~ROBERT

"SOLIDARNOŚĆ" dla mnie to właśnie swoboda prowadzenia działalności gospodarczej,( za pani uwielbianych czasów takiego przedsiębiorcę zwano "badylarzem") którego sekta pielęgniarska chce zabronić w wolnym, demokratycznym kraju, dobrze pani powiedziała - SEKTY działają w oderwaniu od rzeczywistości, tak jak mówię, to już NIE TEN CZAS. i właśnie prawa człowieka zostaną złamane, jeśli zabronią mi kontraktu! czy zrozumiała kolezanka? oczywiście, jak wspomniałem sto postów wyzej, jeśli dyrekcja ZMUSZA do kontraktu to to jest naganne i należy sie sądzić, ale wy nie ZMUSZAJCIE jak dyrekcja do GŁODOWYCH ETATÓW!

#475  2011.03.21 15:58:16 ~ROBERT

I tym bardziej powołując się na wojnę polsko PZPR owską powinna pani poczytać historię i co nieco zrozumieć. niestety przykro mi to mówić, ale ten wasz strach wynika z niskiego poczucia własnej wartości z obawy, ze to co się "należy" zostanie zamienione na to co sobie "wypracuję" uczciwą pracą, a nie pogaduszkami w pracy, odburkiwaniem pacjentom, chamskimi odzywkami do chorych itd. takie pielęgniarki zostaną wyeliminowane przez rynek! I tego się właśnie boicie!

#476  2011.03.21 16:00:55 ~ROBERT

Po raz kolejny apeluję! - nie mylcie prowadzenia "działalności gospodarczej" z "umową - zleceniem" !

#477  2011.03.21 16:05:43 ~irka

Ludzie poamiętajcie się z tymi nieszczęsnymi kontraktami! Brak tu stabilnosci zatrudnienia.Co roku nowy kontrakt! A jak go nie podpiszesz-nie pracujesz! A my pielegniarki nie jestesmy coraz młodsze tylko starsze,z dyskopatią kregosłupa itd, a konkurencja.Stop kontraktom

#478  2011.03.21 16:11:04 ~ktośś

Robercie dlaczego ty masz tyle wolnego czasu? Czy ty pracujesz? Przeglądam komentarze i.Robert,Robert.nudnoooooo

#479  2011.03.21 16:16:41 ~ROBERT

Pracuję na kontrakcie:) podobno jesteśmy przepracowani. macie odpowiedź? :)

#480  2011.03.21 16:29:13 ~ktośś

Może na dyżurach piszesz te komentarze? Gdzie jest w tym wszystkim pacjent,jakośc pielegnowania? Bardzo sie nudzisz Robercie w pracy! Weż się do roboty!

#481  2011.03.21 16:35:29 ~seniorka

Rebert to oczytany światowiec, gdzie wam przestraszonym "etatowcom" za wielkimi tego świata pielęgniarskiego "nie nadażacie" za jego biznesowym wizjami cudownego raju pielęgniarskiego ( swoją drogą odstaw te cudeńka bo żle wpływają na twoje ego! ) ciekawe tylko dlaczego mój dyrektor się tak cieszy . pewno cieszy się ,że biedny pielęniarek trafił do swojego Eldorado, kupa.kupa kasy fura, komóra wczasy na Haiti.Rebert napisał i wie, że Minister SKOPACZ szufluje nam kasę tylko brać. Nie było, nie ma, ale będzie narazie. muszę lecieć po większy portfel. Może pójdę do ciebie na podkontrakcik dasz 5 zł na godz. jestem fizyczna!

#482  2011.03.21 16:36:32 ~zosik

Na kontrakcie to ja byłam ale w Libii

#483  2011.03.21 18:50:20 [email protected]

To już mój ostatni wpis skierowany do Pana Roberta, któremu jak widać zupełnie obca jest umiejętność czytania ze zrozumieniem! Czy Pan nie chce, czy nie może zrozumieć (? ), że przywoływana przez pana ciągle DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA ma kilka FORM ORGANIZACYJNO-PRAWNNYCH, wśród których można między innymi wymienić INDYWIDUALNĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ, którą to przedsiębirca (w tym wypadku: osoba fizyczna) może realizować poprzez wykonywanie różnego rodzaju zadań przynoszących dochód. W celu zrealizowania działalności dochodowej MUSI przyjąć zlecenie na określony rodzaj pracy.

#484  2011.03.21 18:52:46 [email protected]

C.d. do Pana Roberta - W tym celu zawiera tzw. kontrakt, czyli w zależności od charakteru zamówienia PODPISUJE UMOWĘ ZLECENIA (gdy ma ,coś" WYKONYWAĆ, np. dyżurować) lub UMOWĘ O DZIEŁO (gdy przedmiotem zlecenia jest nie WYKONYWANIE, lecz WYKONANIE, np. wykonanie opatrunków, zrobienie bukietów itd.)! Boże, czy to takie trudne, by zrozumieć i nie kompromitować się poprzez kolejne apele typu - cytuję ,nie mylcie prowadzenia "działalności gospodarczej" z "umową - zleceniem" ! Jak można jeszcze prościej wytłumaczyć, że jedno jest nieodłącznym elementem drugiego! Amen.

#485  2011.03.21 19:03:41 ~ewka1975

Przeczytałam ze kontrtaktowe nie odbiorą miejść pracy etatowym. I niepokoi mnie takie6+ podejście. Bo sama spotkałam się nie raz z opiniami lekarzy i którzy chwalili sie ze na etacie mieli np 10 pielęgniarek a po zakontraktowaniu wystarczyło juz tylko 6. i jaka oszczędność! Hoho! Na naszych plecach Panowie doktorzy sługują dyrektorom szpitali wykazując pozorne oszczędności. Więc jednak kontraktowe odebrały 4 etaty.

#486  2011.03.21 19:04:17 [email protected]

C.d. do Pana Roberta - żaden zakład pracy nie może nawiązać STOSUNKU PRACY z innym podmiotem gospodarczym, w tym przypadku z OSOBĄ FIZYCZNĄ prowadzącą INDYWIDUALNĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ! W związku z tym nawiązuje się stosunek zgodny z KC - czyli PRZYJMUJĄCY ZLECENIE zobowiązuje się do dokonania pewnej czynności prawnej na rzecz zlecającego w drodze sporządzenia umowy zlecenia lub umowy o dzieło. CZY TO JEST JASNE?

#487  2011.03.21 19:08:59 ~ewka1975

Cd Druga rzecz jaka mnie niepokoi, to sprawa juz poruszana w postach wyzej. Co będzie gdy zblizę się do 50 rż? Przecież nie będzie miało znaczenia moje doświadczenie i wykształcenie bo nie oszukujmy się jedynym realnym i branym pod uwage aspektem przy zawieraniu kontraktów jest CENA! za jaką zgodzi się pracować pielegniarka. A walcząc o kontrakt wiadomo ze będzie tendencja do obnizania ceny. I przykre jest to, ze znając zycie i nasze srodowisko na nic zdadzą się apele zebyśmy nie schodziły ponizej pewnego poziomi cenowego. Niestety zawsze znajdzie się ktoś komu wystarczy i 15 zł/h. To mnie niepokoi i z obawą obserwuję dyskusję i rozwój sytuacji.

#488  2011.03.21 20:58:18 ~gość

W moim szpitalu wszyscy lekarze mają etaty, kontrakty podpisują na dyżury. - pisze koleżanka .-bo lekarze wiedzą co robią, w przeciwieństwie do pazernych pielęgniarek. całe pokolenia walczyły, aby KODEKS PRACY gwarantował godne, bez niewolniczej podległości zatrudnienie, kontrakty to REZYGNACJA z kodeksu prac - to to samo jak by obywatel REZYGNOWAŁ z KONSTYTUCJI.chcecie z gardła wyrwane zabezpieczenia waszych rodzin oddać WAKOWEREM.

#489  2011.03.21 22:01:50 ~ktośś

Okaże sie ze pielegniarek bedzie za duzo,Podkreslam,że pielegniarki nie są najmłodsze i cięzko będzie im zasuwac 300 godzin i biegac od szpitala do szpitala! Jestem przeciwna kontraktom jako jedynej formie zatrudnienia!

#490  2011.03.21 22:08:09 ~Silesia

Czy ktoś wie, o co jeszcze qrwa w tej dyskusji chodzi? Bo straciłam wątek.

#491  2011.03.21 22:12:23 ~gość

W Warszawie firma załatwia szpitalowi- dyżurną pielęgniarkę płacąc jej 100 zł do ręki na umowę zlecenie, sama nie wiem ile zarabiała na tym procederze, to następny współpracownik, pośrednik pana dyrektora -chętny, sprytny-do zarabiania na niewolnicy pielęgniarce. to ile dyżurów zdołasz -wypracować w miesiącu- aby zarobić w miesiącu te 3 tysiące-pośrednikowi złote jaja zniesiesz- zarobi na tobie( kolega dyrektora).

#492  2011.03.21 22:12:50 ~gość

To ile dyżurów zdołasz -wypracować w miesiącu- aby zarobić w miesiącu te 3 tysiące-pośrednikowi złote jaja zniesiesz- zarobi na tobie( kolega dyrektora).

#493  2011.03.21 22:14:37 ~gość

TAK oddajcie swe praw WALKOWEREM pracodawca będzie miał wolną rękę, aby was wydoić.

#494  2011.03.21 22:20:06 ~ROBERCIK

Właśnie jestem w pracy,piję kawę,czytam gazetę.Jak fajnie jest na kontrakcie :)

#495  2011.03.21 22:24:57 ~do Silesia

Kontrakty tak czy nie

#496  2011.03.21 22:31:10 ~gość

Robercik - robisz złą robotę, to jest być albo nie być dla pielęgniarki. W moim szpitalu wszyscy lekarze mają etaty, kontrakty podpisują na dyżur. bo lekarze wiedzą co robią, w przeciwieństwie do pazernych pielęgniarek. całe pokolenia walczyły, aby kodeks pracy gwarantował godne, bez niewolniczej podległości zatrudnienie, kontrakty to REZYGNACJA z kodeksu prac - to to samo jak by obywatel REZYGNOWAŁ z KONSTYTUCJI.

#497  2011.03.21 22:35:22 ~Robercik

Nie dopatrzyłas sie ironii w moim tekscie? KONTRAKTOM- NIE!

#498  2011.03.21 22:38:13 ~MrAnderson

Bo roBercik ma kontrakt u Kopaczowej. Razem z MielCzarkim siedzą i zawijają te sreberka, wypisując za pieniądze, propagandowe komentarze. Spójrzcie na wątki. Wszędzie ten troll i jego mantry z zaciętej płyty. MCzarek obiecał roBercikowi, że jak wykopie Gardiaskę, wówczas za wierną służbę dostanie stołek pucybuta i będzie mógł zeżreć wszystko spod stołu. Taka prawda. Jak tam kawusia analfabeto? Dalej smakuje?

#499  2011.03.21 22:38:20 ~do silesia

Podejmij dyskusję no weż sie w garsc!

#500  2011.03.21 22:40:42 ~Robercik

Kawusia smakuje ,smakuje.Teraz jem jaż biszkopciki z czekoladką:)

#501  2011.03.21 22:41:50 ~GorgoNowa

Bercik! Ironią to ty jesteś, człowieka myślącego. hi hi hi

#502  2011.03.21 22:47:30 ~MrAnderson

RoBercik! Psiej kupki nie zauważyłeś pod stołem? Fuuuj! To nie czekoladka! I nie zapomnij zetrzeć odcisku buta z czółka. Gotowi wziąć to za tatuaż i kariera clowna legnie w gruzach. A powiem Ci, że całkiem dobrze się zaPOwidasz!

#503  2011.03.21 22:47:55 ~Robercik

Idę spac! Jeszcze tylko aaa kotki dwa .

#504  2011.03.21 22:52:53 ~MrAnderson

Nooo! Pierwsza męska decyzja w życiu! Widzisz? Może będą jeszcze z Ciebie "ludzie" Jeszcze jesdno! Nie zapomnij promazynki z stolika! Poproś pielęgniarkę. Odepnie ci pas z drugiej ręki. Bay!

#505  2011.03.21 22:59:05 ~AnnaMaria

Brawo MrAnderson! Hi hi hi Wreszcie ktoś nawiązał polemikę godną wysublimowanej inteligencji Robercika.

#506  2011.03.22 09:11:08 ~DOANNYMARI

TAAAK! Gratulacje! Jesteś bardzo inteligentna. Nawet nie zauważyłaś różnicy w nickach: Robert, Robercik. Jeden za wolnością wyboru formy zatrudnienia, drugi napisał kontraktom - Nie. To nie dziwi nic. Jak wy tak czytacie ze zrozumieniem to już wiem czemu nie wiecie na czym polega działalność gospodarcza.

#507  2011.03.22 13:37:12 ~ROBERT

@ SKOŃCZYSZ KURSIK EKONOMII TO POROZMAWIAMY, NIE WYPOWIADAJ SIĘ NA NIE ZNANE CI TEMATY, ROBERCIK, POZDRAWIAM CIĘ OSZUŚCIE:)

#508  2011.03.22 13:38:18 [email protected]

No tak, nareszcie cię zrozumiałam, robert, przepraszam za moje wcześniejsze posty, zwracam honor.

#509  2011.03.22 13:40:13 ~AnnaMaria

Faktycznie, wcześniej nie zauważyłam, bardzo cię robert przepraszam za niedopatrzenie z mojej strony, muszę jeszcze raz to wszystko przemyśleć.

#510  2011.03.22 13:41:28 ~ROBERT

MrAnderson, gówniarzu już ci wcześniej coś mówiłem o lekcjach i reedukacji w przedszkolu.

#511  2011.03.22 13:45:52 [email protected]

Stańczyk, czyli mranderson czyli cynik, idź wreszcie uzupełnić wykształcenie!

#512  2011.03.22 13:51:38 ~ROBERT

Stosunku pracy nie, ale UMOWĘ O WSPÓŁPRACY jak najbardziej:)

#513  2011.03.22 14:41:21 ~Pielęgn.

Wszystko pieknie jak czytam ile to zalet mają kontrakty-chyba ten pieniądz poprzewracał co niektórym w głowie,a to że nie ma jedności wśród pielęgniarek to mnie wcale nie dziwi Zawsze to środowisko było porąbane ,służalcze-bez swojego zdania Wystarczy wejść do nowego środowiska jako nowy pracownik ,a nie będziesz "krakać"jak pozostali to szybko Cię wyeliminują będziesz nielubiana, a wręcz się Ciebie pozbędą.Takie jesteśmy,myślimy tylko o sobie i prawdą jest ze kontraktowe blokują etaty pracy tym na umowe o pracę.Zycze kontraktowym zdrowia,bo jak go zabraknie to z pewnością będą marzyły o zatrudnieniu na umowe o pracę.Oby nie odudziły siw z "ręka w nocniku" "

#514  2011.03.22 14:52:03 ~ROBERT

Co wy macie z tym zdrowiem - JAK GO ZABRAKNIE TO NA KONTRAKCIE PŁACI CI ZUS~! A JAK GO ZABRAKNIE TEŻ TO ZARABIAJĄC DUŻO WIĘCEJ NIŻ NA ETACIE SPOKOJNIE MOGĘ SIĘ UBEZPIECZYĆ OD "ZABRAKNIĘCIA ZDROWIA" NA PRZYKŁAD NA SUMĘ 1 000 000 ZŁ. KROPKA. A TO ŻE KONTRAKTOWE BLOKUJA JEST WYSSANE Z PALCA, TO ETATOWA ABY ZAROBIĆ GODNIE MUSI CIĄGNĄĆ CO NAJMNIEJ DWA ETATY. CO NAJMNIEJ.

#515  2011.03.22 15:07:38 ~ROBERT

Jeszcze jedno JESTEM ZA TYM, ABY BYŁY ETATY, SAM CHCIAŁBYM GODNIE NA NIM ZAROBIĆ I NIE PRZEJMOWAĆ SIĘ. GODNIE ZAROBIĆ. NA ETACIE. ! ALE JESTEM TEŻ ZA TYM , ŻEBY MAFIA BIAŁA ZRESZTĄ NIE OGRANICZAŁA MOJEGO KONSTYTUCJONALNEGO PRAWA DO PRACY NA KONTRAKCIE, CZYLI JESTEM ZA TYM ABYŚMY MY DECYDOWALI: ETAT CZY KONTRAKT. Chodzi o to, że związki widząc co się święci ogłupiają was, a także swoich synusiów - gówniarzy,którzy piszą coś o komorach gazowychi innych bzdurach w innych językach:), i p. Gardias trzepiąc pieniążki na nas jest za tym, aby kontrakty wycofano, (one grożą jej urwaniem potoku pieniążków płynacych od zwykłych szarych pielęgniarek). OTWÓRZCIE OCZĘTA!

#516  2011.03.22 15:19:18 ~do Robert

wygoogluj sobie "Chorzów, kontrakty Szpyrka" Sam ocenisz jak wygląda "wybór" etat czy kontrakt.

#517  2011.03.22 15:23:58 ~ROBERT

Odpowiedzcie jeszcze na jedno pytanie: czemu p. Gardias nie walczy jak lwica o to, aby na etacie zamiast 1500- 2000 zł zarabiać od 3000 - 5000 zł? ; tylko martwi się że kontrakty pozbawią ją pieniążków? i dlaczego nie potrafi pomóc, gdy jakaś pielęgniarka zostanie na lodzie? bez pracy? czemu wtedy nie zamyka się w sejmie razem z białą mafią opłacaną przez nas? czy one naprawdę nigdzie nie pracują? mają tak dużo czasu by protestować? oczywiście! - pensyjki dostają z naszych składek, naszej krwawicy!

#518  2011.03.22 15:25:57 ~mm

Z twojej chyba nie, przeciez pracujesz na kontrakcie?

#519  2011.03.22 15:26:54 ~ROBERT

Nic sobie nie muszę goglować, te pielęgniarki siedzą cicho, dlaczego nie ma ich w sejmie? dlaczego nie wypowiadają się na ten temat przed kamerami? bo zarabiają fajne pieniążki:) i są zadowolone. jak by zagroziły dyrektorowi to też by mu rurka zmiękła, nagle nie znajdzie 100 czy iluś tam pielęgniarek:) druga rzecz, jak by mnie tak zmusił to ma sprawę sądową, robię wszystko aby go zniszczyć, mało tego, jako pierwszy teraz bym PROTESTOWAŁ I GŁOŚNO MÓWIŁ O CHORZOWIE!

#520  2011.03.22 15:29:08 ~ROBERT

Masz rację, z mojej nie, nie płacę złodziejom:) a dwa, zapomniałeś -aś mm o czym my mówimy na tym forum:) czy to jest forum n.t."czy zabić współpracującą z tobą pielęgniarkę? "

#521  2011.03.22 15:31:54 ~ROBERT

Apropo mm, sam / sama odpowiedziałaś sobie na swoje pytanie, jeśli z mojej nie, a jestem na kontrakcie to gdyby te 80 czy 90 % pielęgniarek też było, to p. Gardias zamiast ośmieszać nas w sejmie musiała by zacząć pracować uczciwie.Ma o co walczyć? mówicie że ja jestem biznesmenem.To p Gardias jest rekinem biznesu:)

#522  2011.03.22 15:33:36 ~ROBERT

Ministerstwo jej zaproponowało rozwiązanie : zabezpieczyć kontrakty.ona nie chce, chce całkowitego ich (chacha) zakazu! o czym to może świadczyć?

#523  2011.03.22 17:12:40 ~gość

Nie rezygnujmy dobrowolnie z KODEKSU PRACY- to jedyna broń przeciw pracodawcom, BABCIE, DZIDKOWIE- wywalczyli kodek pracy, a my dobrowolnie mamy oddać za kontrakt JUDASZOWY dzisiaj- ale jaki kontrakt będziesz miała jutro, kto ci da gwarancje.

#524  2011.03.22 17:21:43 ~mm

Robert zabezpieczenie kontraktow? Np obowiązkowa 11 godzinna przerwa w dyżurach? Czyli w majestacie prawa pielęgniarka może pracować 13 godzin razy 30 dvni co daje 390 godzin? Co to jest za ochrona? A czemu niezadowolone z kontraktow się nie wypowiadają publicznie? Proste, pracodawca może zerwać umowę z taką niezadowolona, dlatego siedzi cicho.

#525  2011.03.22 17:22:23 ~gość

Kontrakt -praca 300 godz i zarabiasz 3-5 tysięcy, brutto,to wyzysk w biały dzień, poczekaj jak wszyscy będą na kontraktach ,to ile ci zaproponują, kobiety aby pracować nawet wezmą WOLONTARIAT, znam POŁOŻNĄ która za obietnice zatrudnienia zgodziła się pracować jako salowa, jak zacznie się konkurencja - na co będą godzić się kobiety aby mieć pracę.

#526  2011.03.22 17:24:04 ~gość

Jadę do WARSZAWY -na kontrakcie nic nie będziemy miały, jak jesteś zdrowa to pracujesz, ale gdy zachoruję z czego będę żyć, kto mnie wyleczy, kto mi da jeść, kto za mnie zapłaci za mieszkanie, kto zapłaci za prąd, gaz, wodę.

#527  2011.03.22 17:38:54 ~gość

POSŁOWIE i PANI MINISTER robią złą robotę, CHCĄ zgotować nam taki los, wydoić nas chcą, ---w takim razie niech zrezygnują z przerwy wakacyjnej nich też pracują, jak chcą wakacje, to niech oszczędzą na nie z diet poselskich, takie samo traktowanie dla wszystkich,

#528  2011.03.22 17:44:20 ~ROBERT

No nie wiem czy siedzi cicho 10 % kontraktowych, ja bym nie siedział cicho, ale jest mi super i nie życzę sobie niszczenia kontraktów; (gość patrz wyżej, da ci zus lub ubezpieczenie, sama się ubezpieczysz.) Jakbvym był niezadowolony to bym WALCZYŁ ja się nie boje zwolnienia, znam swoją wartość! dyrektora można załatwić, tylko przestraszone pielęgniarki zawsze boją się własnego cienia i zawsze brak tu solidarności. ciekawe co dyrektor zrobi jak nie będzie miał żadnej pielęgniarki, myślicie że lekarze zaczną pielęgnować chorych? :)

#529  2011.03.22 17:47:22 ~ROBERT

Na kontrakcie PŁACICIE SOBIE UBEZPIECZENIA! CZYTAĆ UWAŻNIE POSTY! OPRÓCZ BANDYCKIEGO ZUSU MOŻNA ZAPŁACIĆ SOBIE TYSIĄCE INNYCH UBEZPIECZEŃ I OD WSZYSTKIEGO SIĘ UBEZPIECZYĆ! I JESZCZE ZOSTANIE NA DOBRE MIESIĘCZNE ŻYCIE, A NIE BIEDOWANIE ZA 1800 ZŁ. JAK ZACHORUJESZ NA ETACIE TO TEŻ NIKT CI NIE ZAPŁACI, DOSTANIESZ 80% CZYLI JAKIEŚ 1600 ZŁ. NA KONTRAKCIE ZOSTAJĄ PIENIĄŻKI NA KONCIE I PIENIĄŻKI Z ZAWARTYCH UBEZPIECZEŃ!

#530  2011.03.22 17:52:27 ~ROBERT

NA KONTRAKCIE ZARABIASZ ZA 300 GODZIN, KTÓRE NIKT MI NIE NARZUCA: 22X300=6600 ZŁ NIEKTÓRZY MAJĄ 25X300=7500 ZŁ MINUS ZUS 850 MINUS PODATEK ZALEŻY OD KOSZTÓW WYCHODZISZ NA RĘKĘ 5000. Na DWÓCH ETATACH 1800x2=3600 przy 320 - 340 godzin! OBRAZOWO! ALE WIADOMO, PIELĘGNIARECZKI, DLATEGO PROTESTUJĄ W SEJMIE, ŻE NIE POTRAFIĄ LICZYĆ I OGÓLNIE SĄ ZACOFANE. CO O NAS POMYŚLĄ.

#531  2011.03.22 17:54:01 ~gość

W razie błędu - kiedy będzie trzeba płacić odszkodowanie, to ryzyko też wliczyłaś, a co po roku pracy, jeśli cię podkupię i wezmę twój kontrakt za 4 tys,- co zrobisz wtedy, co zrobisz gdy zachorujesz- zarazisz się w szpitalu, co zrobisz gdy dzieci ci zachorują, co zrobisz gdy mąż ci zachoruje, jakie masz zabezpieczenie, nie ściemniaj.

#532  2011.03.22 17:56:59 ~ROBERT

:)))))) Jeśli mnie "podkupisz" to idę do sądu z umową którą zawarłem z dyrektorem i płaci mi odszkodowanie:))))))))jadę na HAWAJE:))))))))) A co robią NORMALNI przedsiębiorcy jeśli ich inny przedsiębiorca PODKUPI? nie rozśmieszajcie mnie, zachowujecie się jak dzieciaki! RANY BOSKIEEEEEEEEEEE!

#533  2011.03.22 17:58:00 ~gość

Ile jest pielęgniarek,które będą dla ciebie konkurencją, wezmą każdą prace jaka się nawinie. co wtedy pyszałku.

#534  2011.03.22 17:59:37 ~gość

Kontrakt masz tylko na rok, pracodawca zmienia pracownika ma prawo, wolna konkurencja.

#535  2011.03.22 18:03:37 ~ROBERT

Mnie chciano dać na parę lat, ja nie chciałem, bo może znajdę za lepszą kasiorkę kontrakt, a tak to ugrzęznę przy jednym śpitalu:)_

#536  2011.03.22 18:08:54 ~gość

Kontrakt można zerwać- zakład się zawsze zabezpiecza

#537  2011.03.22 18:39:06 ~Robercie

Nie manipuluj! ja na etacie i normalnym czasie pracy mam 27500 zł

#538  2011.03.22 19:04:15 ~kontr.

I o co ta cała awantura. Każdy może pracować, jak chce- cholera , swoboda, wolność, samodecydowanie. Co z Wami ludzie. Czy nie potraficie samodzielnie podjąć decyzji, czy przez całe życie to Ktoś musi Wam mówić co macie robić. Organizacja Związkowa założyła sobie zaszczytny cel- bronić czegoś, czego tak na prawdę w większości szpitali nie ma .Więc czego się boją? A gdyby tak odwrócić sytuację. Gdyby to dzisiaj 95% Pielęgniarek Kontraktowych walczyło o całkowity zakaz pracy w szpitalach na umowie o pracę, co Panie by czuły? Proszę pomyśleć realnie, to nie chodzi o formę zatrudnienia , ale o możliwość samodecydowania. 20 lat temu uzyskałam samodzilność zawodową, jeśli chodzi o wykonywanie zawodu, teraz chcę samodzielnie decydować z jakiej formy zatrudnienia skorzystam. Niech nikt nie mówi mi co mam robić, "BO MÓJ JEST TEN KAWAŁEK ZAWODU.

#539  2011.03.22 19:11:49 ~kotr.

I o co ta cała awantura. Każdy może pracować, jak chce- cholera , swoboda, wolność, samodecydowanie. Co z Wami ludzie. Czy nie potraficie samodzielnie podjąć decyzji, czy przez całe życie to Ktoś musi Wam mówić co macie robić. Organizacja Związkowa założyła sobie zaszczytny cel- bojkotować coś, czego tak na prawdę w większości szpitali nie ma .Więc czego się boją? A gdyby tak odwrócić sytuację. Gdyby to dzisiaj 95% Pielęgniarek Kontraktowych walczyło o całkowity zakaz pracy w szpitalach na umowie o pracę, co Panie by czuły? Proszę pomyśleć realnie, to nie chodzi o formę zatrudnienia , ale o możliwość samodecydowania. 20 lat temu uzyskałam samodzilność zawodową, jeśli chodzi o wykonywanie zawodu, teraz chcę samodzielnie decydować z jakiej formy zatrudnienia skorzystam. Niech nikt nie mówi mi co mam robić, "BO MÓJ JEST TEN KAWAŁEK ZAWODU.

#540  2011.03.22 19:28:53 ~kontr.

A tak na marginesie.ZADAM JEDNO ZASADNICZE PYTANIE.Strajki, pikiety , "Bicie piany" co nam to dało.Dlaczego nigdy nie udało sie zoorganizować Normalnego ,Ogólnopolskiego Strajku Pielęgniarek.Zawsze było dobrze? , bo jakoś sobie nie przypominam.Fałsz, zakłamanie i ludzki brak zrozumienia. Stało się najgorsze, co mogło się stać.Teraz zostałyśmy podzielone , a to najgorszy scenariusz, który cieszy innych.

#541  2011.03.22 20:10:21 ~kotr.

Do#516.Wszystkie zainteresowne Osoby odsyłam do Biuletynu Informacyjnego OIPiP w Białej Podlaskiej.NR 476/2010.Jest tam umieszczony artykuł pt." Zadowolenie z warunków pracy i płacy na kontrakcie w zakładzie opieki zdrowotnej-badania własne."Artykuł napisany jest przez pielęgniarkę zatrudnioną na kontrakcie, a został przedstawiony na Konferencji szkoleniowej " Umowa o pracę , czy kontrakt zorganizowanej przez Naczelną Izbę Pielegniarek i Położnych w Warszawie 18-19 pażdziernika 2010 roku.www.oipip-bp.pl/pliki/b14_2010.pdf Polecam. Można dokładnie przeczytać o kontraktach w Chorzowie.

#542  2011.03.22 20:54:25 ~ROBERT

"łun" czy "łuna" ma 27 500 zł "na etacie i normalnym czasie pracy" co to za szpital? też chcę tyle! a może ty manipulujesz? może te 27 500 masz z naszych składek na związki! bezczelny typie! przeczytam wam słownie, koleżanki : dwadzieścia siedem tysięcy piećset złotych na ETACIE PIELĘGNIARSKIM ! I taki będzie mi mówił :"nie manipuluj"! zapiepszaj tak jak normalne pielęgniarki na etacie za te marne grosiki, ZWIĄZKOWCU, to zobaczymy czy będziesz taki mądry!

#543  2011.03.22 20:59:15 ~ROBERT

W klinice miałem 1600 zł na etacie, mądralo a ty będziesz mi tu bredziła czy bredził!

#544  2011.03.22 21:02:02 ~ROBERT

I dyrektor się wcale nie pytał, zerwał mi etacik i tyle! co myślisz że na etaciku za 2000 będziesz bezpieczna!

#545  2011.03.22 21:04:05 ~gość

A może 27 500 rocznie ,nie może być?

#546  2011.03.22 21:10:34 ~kotr.

Panie Robercie, podobno na tym portalu dla większości Pań robimy krecią robotę.Nie ma co się denerwować.Cały czas Nas obrażją, ale proszę tylko spojrzeć, jakim trzeba być desperatem, żeby pisać takie bzury jak #537. A swoją drogą, to chyba jakiś sukces , jeśli większość na tym portalu , boi sie mniejszości. Pozdrawiam.

#547  2011.03.22 21:14:10 ~do 546

A co to są "bzury" bo ja nie wiem:)

#548  2011.03.22 21:34:27 ~GOŚĆ

Podpisałam kontrakt - bo chciałam pracować- ale nie miałam wpływu na formę i kształt kontraktu, mogłam tylko powiedzieć TAK lub NIE. ALE JAK POWIEDZIEĆ NIE KIEDY DZIECI WOŁAJĄ JEŚĆ.

#549  2011.03.22 21:39:49 ~ROBERT

Kontr. ja bym się tutaj w ogóle nie udzielał, gdyby nie była zagrożona wolność, a głos zawsze gdzieś dotrze.ja wielokotnie powiedziałem "nie" i teraz jestem zadowolony, przynajmniej czuję że zachowałem godność; gdyby nie mówiono "nie" teraz bylibyśmy pod faszystowską banderą lub cały czas pod sowiecką.

#550  2011.03.22 21:42:41 ~ROBERT

I wtedy mogłaś stracić nie tylko pracę.

#551  2011.03.22 21:44:09 ~dyrektor

Już zacieram ręce! Zwolnie pół pielegniarek.Obniżę też kontraktowcom!

#552  2011.03.22 21:46:12 ~ROBERT

I stracisz pracę drogi kolego, bo nikt ci nie będzie pracował w takim szpitalu, ja napewno. Sam będziesz podcierał dupy:)

#553  2011.03.22 21:48:24 ~ROBERT

Prawdziwy dyrektor nie zwalnia bo przeczyta artykulik i nie obniża jeśli nie jest to podyktowane interesem ekonomicznym, ale normalni ludzie i normalni przedsiębiorcy negocjują i dochodzą do jakiegoś konsensusu, także życzę powodzenia w zacieraniu rąk:)

#554  2011.03.22 21:50:23 ~Robercik

U nas w klinice też mamy przedsiębiorcow! Są wyedukowani i do bani

#555  2011.03.22 21:52:45 ~ROBERT

I mają kompleksy na tym tle jak robercik:)

#556  2011.03.22 21:53:04 ~dyrektor

Nie mów mi ,kolego,Robercie,bo krów z tobą nie pasłem.Ciebie zwolnię pierwszego!

#557  2011.03.22 21:53:17 ~kontr.

Do dyrektor.I będziesz Pan pracował sam. Brutalna prawda.Ja oferty nie złożę.

#558  2011.03.22 21:56:06 ~dyrektor

Nie martw się o mnie! Daję głowę,że nie będę pracował sam.Będziecie prosic,zebrac o pracę! Daję głowe!

#559  2011.03.22 21:56:39 ~ROBERT

Krów może nie, ale pasiesz kozy z górnych dróg oddechowych jak się nudzisz i myślisz co by tu jeszcze napisać:)

#560  2011.03.22 21:58:28 ~ROBERT

I proszę koleżanki zobaczyć jak "dyrektor" gra na tym co teraz robia etatowe:) to dobry przykład, aby zakończyć tę farsę w sejmie. dziękuję kolego dyrektorze, oddałeś nam, kontraktowcom, wielką przysługę:)

#561  2011.03.22 22:03:36 ~sekretarka

Robercie już listonosz do ciebie idzie w wypowiedzeniem

#562  2011.03.22 22:04:22 ~Robercik

Do ROBERTA.Dziękuję za pozdrowienia ale nie życzę sobie abyś nazywał mnie oszustem! Ja ci nie ubliżam! To tacy są pielegniarze na kontraktach? Aż bije inteligencją!

#563  2011.03.22 22:04:38 ~kotr.

Dyrektorze- Dzieciaku Drogi.Odpocznij, nie rób sobie "jaj" z poważnych spraw jeśli ich nie rozumiesz. Wejdż na inny portal, poznaj kogoś , porozmawiaj o przyjemnych rzeczachh i żyj w spokoju dalej.Nie baw się problemami innych.

#564  2011.03.22 22:07:30 ~ROBERT

Kontr, tacy ludzie są zawsze, chwiejni emocjonalnie, grający na uczuciach, uwielbiający wiele ruchu wokół siebie, nalezy się koledze terapia na oddziale.najlepiej kontraktowym:)

#565  2011.03.22 22:08:40 ~ROBERT

Idę spać, bo żenada, dobranoc!

#566  2011.03.22 22:09:26 ~gość

Robercie masz poczucie humoru. grabarza

#567  2011.03.22 22:17:52 ~ania

Ja jestem pielegniarka od 12 lat i zawsze miałam umowe o prace.Nie wyobrazam sobie zeby mogło byc inaczej! ZERO KONTRAKTOW! Juz nas straszą zwolnieniami!

#568  2011.03.22 22:22:36 ~jach

ROBERCIE kto i ile ci płaci za te komentarze? Mam wrazenie ze jastes podstawiony!

#569  2011.03.22 22:33:15 ~lotka

U nas w szpitalu tez juz jest głosno o zwolnieniach! Pójdą pielegniarki na zieloną trawkę.

#570  2011.03.22 22:50:13 ~ooo

Za mało pielegniarek? Kontrakty wszystko załatwią-będzie nas za duzo.Stanowczo za dużoooo

#571  2011.03.23 07:37:42 ~obserwator

PO przegina Pani Kopacz zamiast szukać realnych oszczędności znów miesza u tych którzy zarabiają najmniej. Tylko patrzeć jak zamiast Polek będą nas opiekować przybyli z Afryki bo Ukraina i Rosja ma bliżej do Niemiec i innych krajów zachodnich. A nasze kochane służby biurokracji Państwowej PUCHNĄ aż miło. Powstają nawet etaty tak ciekawe że nie trzeba nic robić tylko przyjść do "PRACY" i czytać książkę. Mam koleżankę, która pracowała faktycznie 2 miesiące a teraz siedzi przy pustym biurku, nawet swój pokój dostała i ma już takiej "PRACY" serdecznie dość, byle tak dalej reformy robią takie, żeby elektoratu nie stracić. Samo zatrudnienie i kontrakty powinni dostawać urzednicy a nie pielęgniarki.

#572  2011.03.23 17:34:31 ~Mr magnes

Robert i Robercik to ten sam gosc! Poznaję go!

#573  2011.03.23 17:48:03 ~.Jacek

Do kontr. Może ty powinnas kogos poznac.Ale ty nie masz czasu na trele morele.Ty ciągke pracujesz na tym swoim kontrakcie.Jak ty długo tak pociągniesz? Co zrobisz jak powaznie zachorujesz? A to jest wielce prawdopodobne-bez urlopu! Bez odpoczynku

#574  2011.03.23 17:57:09 ~drKilder

"magnes" Robert to tu ma więcej wcieleń niż rusek wojska. Nie widzisz jak sam sobie f. ciągnie przez 90% wątku? Patrz np. kontr. Wziął/ła los w swoje ręce oraz usta i cięgnie na tym dyżurze godziny. Po prostu lubi ciągnąć i długo tak może. całymi dniami

#575  2011.03.23 19:21:44 ~cyNIK

Robercie, królu złoty, zafrapowałeś mnie i postanowiłem poświęcić Ci bezcenną minutkę./ ROBERT napisał: Koleżanko, albo bardziej agencie obcych służb:) "UŻYWAJĄ" pisze się przez same "ŻET" / Profesor Miodek? / Robert pisze: „Jestem też za tym , żeby mafia biała zresztą nie ograniczała mojego KONSTYTUCJONALNEGO PRAWA&rdquo, „jakiś młody gówniarz korzystając ze słownika i używając niezrozumiałych przez siebie wyrazów, daje upust swojej FLUSTRACJI&rdquo,” Chodzi o synusiów - gówniarzy,którzy PISZĄ COŚ o bzdurach W INNYCH JĘZYKACH:)”/ Nooo Robert! Błysnąłeś niczym chrząstka w salcesonie! Czy możesz nam wyjaśnić, co to jest KONSTYTUCJONALNE PRAWO i FLUSTRACJA? Bo niektórzy tu, to prości ludzie są i nie rozumieją geniuszy twojego POkroju. Czy aby nie używasz słów, których kompletnie nie rozumiesz?

#576  2011.03.23 19:22:15 ~cyNIK

ROBERT pisze: „W MOJEJ RODZINIE SĄ SAME PIELĘGNIARKI I LEKARZE” Wow, POzazdrościć! W mojej to tylko prości, za to dobrzy ludzie, przez których nikt, nigdy nie musiał płakać. Ale ale! Mam dla cię znakomite epitafium: J. La Fontaine „Żaba i wół” - „Żaba ujrzała wołu, Co wzrostem sięgał olbrzyma. Mogąc co do wielkości z jajem iść pospołu, Zazdrością podniecona, pręży się, nadyma, By dorównać zwierzęciu, męczy się usilnie. "Siostro - mówi - zważaj pilnie: Czy dosyć? Mówże! Czym mu dorównała? " "Nie." - "A teraz? " - "Bynajmniej."- "Czym dość już nabrzękła? " "O, jeszcze ci daleko! " I gadzina mała Tak się nadęła, że pękła.”

#577  2011.03.23 19:22:40 ~cyNIK

ROBERt pisze: „ja się nie boje zwolnienia, znam swoją wartość! ” He he he… A na kondoma starczy? Bo niejednokrotnie dałeś popis „elokwencji” udowadniając, że Twój wysoko wyspecjalizowany umysł jest jak włączony wibrator w szufladzie. Kawał wafla i zero pitu pitu Kończąc, pragnę Ci dać przyjacielską radę na przyszłość. Może dzięki temu dokończysz Darwinowski cykl ewolucji? Zatem, znaj swoje miejsce w szeregu, nie wtrącaj się, kiedy rozmawiają inteligentniejsi, tym bardziej, jeżeli nie rozumiesz znaczenia podstawowych słów, i nie podnoś rzuconej rękawicy, bo z rycerza to masz najwyżej zakuty łeb i pustą pochwę. Nie dziękuj au revoir. Kłaniam.

#578  2011.03.23 19:47:23 ~ROBERT

Http://baluwolanda.blog.onet.pl/Pielegniarki-czy-kryptokomunis,2,ID424040499,n

#579  2011.03.23 20:22:23 ~gosc

Robercie bardzo cię proszę nie podrzucaj nam tu spamu:)

#580  2011.03.23 20:34:23 ~ROBERT

Gościu, bardzo cię proszę , zajmij się merytoryczną dyskusją :)

#581  2011.03.23 20:35:33 ~ROBERT

Bo inaczej pomyślę że ta cała dyskusja dotyczy mojej skromnej osoby:)))))) a może tak jest? :))))))

#582  2011.03.23 21:09:35 ~ROBERT

"Związkowy zakaz kontraktów pielęgniarek i położnych 2011" - to jest temat tego forum?

#583  2011.03.23 21:14:12 ~TrollKiler

Nie karmić trolla ROBERTA! Nie karmić trolla ROBERTA! Nie karmić trolla ROBERTA! Nie karmić trolla ROBERTA! Nie karmić trolla ROBERTA! Nie karmić trolla ROBERTA! Nie karmić trolla ROBERTA! Nie karmić trolla ROBERTA! Nie karmić trolla ROBERTA! Nie karmić trolla ROBERTA! Nie karmić trolla ROBERTA! Nie karmić trolla ROBERTA! Nie karmić trolla ROBERTA! Nie karmić trolla ROBERTA! Nie karmić trolla ROBERTA! Nie karmić trolla ROBERTA!

#584  2011.03.23 21:15:44 ~Hania

Robercie-cała Polska zna twoje opinie na różne tematy(niekoniecznie związane z meritum sprawy)więc możesz juz więcej nie pisac :))))))))))))))))

#585  2011.03.23 21:23:58 ~Robercik

Temat tego forum brzmi przypomnę Rozpacz matki nad posr.

#586  2011.03.23 21:34:08 ~annnn

Czrwona kartka dla kontraktów.Mowie NIE,nie nie nie nie nie

#587  2011.03.23 21:37:38 ~Mega joga

Wczoraj spotkałam sie z koleżanką,która wychodziła z pracy (jest na kontrakcie).I nie byłoby w tym nic dziwnego,gdyby nie to że wychodziła ona na czworakach!

#588  2011.03.23 21:40:40 ~ROBERT

Świetnie, Haniu, o to właśnie mi chodzi, a niektórzy są tak inteligentni , że bardzo mi w tym pomagają:) wprost kipią inteligencją:)))))) nigdy lepiej nie zareklamowałbym wartości o które walczę:)PPPPPP

#589  2011.03.23 21:44:24 ~ROBERT

A najlepiej będzie jak to forum poczyta sobie ktoś z rządu lub członek trybunału konstytucyjnego; moi oponenci w dyskusji mają świetne argumenty:)

#590  2011.03.23 21:47:29 ~ROBERT

Jedni bredzą o rycerzach, rękawiczkach, wibratorach :))ppppp inni o trolach jakowyś:)))))PPP jeszcze inni.a zresztą zapraszam serdecznie do lektury, jakie to argumenty i działa wytaczają tak zwane "etatowe":))ppp

#591  2011.03.23 21:47:56 ~Hania

Ale nie powtarzaj się już więcej.Nie lubię czytac jednej rzeczy kilkakronie,bo jest NUDNO! Znamy twoje opinie,znamy twoją matke ,ojca babkę i sąsiadkę.Znamy tez pozostałą pielegniarsko-lekarską rodzinę! Daruj sobie!

#592  2011.03.23 21:49:19 ~ROBERT

Haneczko, niestety, to wolny kraj:)będę się powtarzał do woli:)

#593  2011.03.23 21:51:03 ~ROBERT

Wiem jakie jest twoje zdanie na temat wolności, bo obserwuję to w sejmie, a ty jesteś przedstawicielką tegoz ugrupowania, ale niestety.narazie wolność i sprawiedliwość bierze górę:)))))

#594  2011.03.23 21:53:26 ~ROBERT

Tylko szkoda, że dzieciaki nie bawią się w piaskownicy, a zabierają tutaj głos:), ale cóż, mamy wolność:)

#595  2011.03.23 21:54:16 ~ROBERT

Pa, idę pooglądać sejmowe zmagania

#596  2011.03.23 21:59:34 ~mtrik

TROLL WIRUS ROBERT ! wyłączamy komputery WIRUS! UWAGA WIRUSY ATAKUJĄ! :))))))))))

#597  2011.03.23 22:07:44 ~Hania

Na razie piszemy osobno Robercie.To tak na marginesie,bo wiem że ty nie lubisz jak inni popełniają błędy.Naukę rozpoczynamy od siebie.a nie od pouczania innych.

#598  2011.03.23 22:10:02 ~Robercik

Pa,idę zrobic siusiu

#599  2011.03.24 00:04:55 ~cyNIK

"Dramatem naszych czasów jest to, że głupota zabrała się do myślenia."

#600  2011.03.24 00:05:46 ~Stańczyk

Robert napisał "Jedni bredzą o rycerzach, rękawiczkach, wibratorach, inni o trolach jakowyś" Każdy widzi to na co pozwala mu posiadana inteligencja. Ty widzisz wibrator i rękawiczkę. Każdy człowiek o IQ przewyższającym IQ pantofelka, ujrzy fotograficzny opis intelektualnego impotenta. Potwierdzenie można znaleźć niemal w każdej twojej wypowiedzi. PS. prawidłowa forma słowa "trolach", brzmi "trollach" panie "Miodek" Nawet przepisać nie potrafisz? Aaaa, oceniając swoją wartość nie uwzględniłeś gigantycznego kapitału spekulacyjnego. Twoje akcje lecą na łeb! Wiarygodność NUL! Sprzedawaj, sprzedawaj! Bo na papier toaletowy nie zarobisz! cyNIK już zdobył pakiet kontrolny! Ha ha ha! Co za koleś!

#601  2011.03.24 08:12:32 ~monika

Cynik, czy stańczyk, ja tam nic nie widzę inteligentnego czy błyskotliwego w twoich wypowiedziach, widzę natomiast małoletniego idiotę, któremu się wydaje, że ma coś do przekazania. Najpewniej z przerośniętym ego i kompleksami niedouka.

#602  2011.03.24 08:19:53 ~piguła

W dodatku, jak wcześniej zauważył kolega, nie wnosi nic do dyskusji. faktycznie małomiasteczkowy debilek.

#603  2011.03.24 08:24:19 ~cynik

Piguło masz do siebie szacunek? PIGUŁA>>ha ha ha

#604  2011.03.24 09:04:35 ~pracownica

Dziewczyny, poprośmy administratora forum, aby wyrzucił tego gołowąsa stąd, nie życzę sobie aby jakiś szczeniak wypowiadał się na poważne tematy. proszę usunąć stańczyka-cynika, on nie dyskutuje na temat, to jakieś dziecko.

#605  2011.03.24 13:51:02 ~cynik

Pracownico-piguło masz do siebie szacunek?

#606  2011.03.24 14:01:06 ~Robercik

I dobrze im w radomsku!

#607  2011.03.24 14:08:34 ~starszaPie

Rzeczywiście, poważna debata nas, pielęgniarek, o naszej przyszłości, przeplatana kretyńskimi wywodami jakiegoś siusiaka pod pseudonimem stanczyk czy cynik. Proszę opuścić to forum, dzieciuchu!

#608  2011.03.24 14:12:48 ~kto

Jestes starsza? A młode tez są?

#609  2011.03.24 14:44:56 ~starszaPie

Dziecko, jeśli nie masz nic więcej do powiedzenia, oprócz pseudointelektualnego bełkotu i obrażania innych, to weź wiadereczko, łopateczkę i wybuduj sobie z piasku zameczek, naprawdę, podziękujemy ci już za "pisaninę" tutaj.

#610  2011.03.24 14:50:03 ~biała ani

Dajcie sobie spokój, na takich ludzi nie zwraca się uwagi, sami się wypalą. Najlepiej nic się nie odzywać, bo każdy nowy post takiego podnieca. Piszmy o ważnych dla nas wnioskach z debaty lepiej.

#611  2011.03.24 20:49:21 ~kto

Posłuchajcie moje drogie,STARSZE kolezanki pielegniarki,nie przypadkowo o to zapytałam.Wszystkie jestesmy starsze(młodych jakos nie widac).Ma to znaczenie,bo na kontrakcie potrzeba MŁODYCH pielegniarek.POtrzeba zdrowych,dyspozycyjnych(300 godz.)wykształconych,wypoczetych,usmiechnietych pielegniarek!

#612  2011.03.24 21:08:59 ~mm

To będzie cięzko bo w Polsce tylko 9% pielegniarek ma mniej niż 35 lat. A 30% ma wiecej niz 50.

#613  2011.03.25 18:33:06 ~kto

Odechce sie wam kontraktow! Odechce ! WIEM CO MOWIE!

#614  2011.03.25 19:21:20 ~piel.

Pracowałam we Włoszech jako piel.profesjonalna na kontrakcie. Pomimo ,że zarabia się więcej , nikt z włoskich pielęgniarek, pielęgniarzy czy innej narodowości nie zgadzał się na kontrakt. Wszyscy pracowali na umowie o pracę.

#615  2011.03.25 22:09:20 ~xxx

Na kontrakcie nie bedzie wazne wykształcenie! Wazne zeby pielegniarka była TANIA! TANIA! Zrozumieliscie?

#616  2011.03.25 23:00:34 ~Do Roberta

Co tak cicho siedzisz? jestes juz kilka dni w pracy na kontrakcie?

#617  2011.03.26 00:00:47 ~do xxx

Masz 100% rację. Będą organizowane przetargi na usługi pielęgniarskie, będzie zwycięzała najniższa oferta. Mniejsza o jakośc.

#618  2011.03.26 03:47:17 ~Stańczyk

Do gangu ROBERTA Olsena: Monika Olsen napisała: „ja tam nic nie widzę&hellip, …widzę natomiast małoletniego idiotę, któremu się wydaje, że ma coś do przekazania.” Odsyłam do źródła. Cyt: „Każdy widzi to, na co pozwala mu posiadana inteligencja. Ty widzisz małoletniego idiotę&hellip? Zła odpowiedź. Liczba punktów uzyskanych z niniejszego testu pozycjonuje cię w przedziale pomiędzy pantofelkiem a intelektualną/nym impotentką/tem Dziękuję za dobrowolne poddanie się badaniu. Czuję się nobilitowany i doceniam atawistyczną szczerość, z którą opisałaś swoje dolegliwości z „przerośniętym ego i kompleksami niedouka” Przyznam, wyjątkowo wysublimowany intelektualnie przekaz. Naprawdę się starałem. Nie mam jednak dobrych wieści. Musze się poddać. W Twoim przypadku, współczesna nauka okazała się bezsilna.

#619  2011.03.26 03:48:07 ~Stańczyk

Aaaaaa&hellip. Atak klonów! starszaPie…rduśnica Olsen, pracownica Olsenów, ROBERT-Monika Olsen (Ty&hellip.Ty jesteś transwestytą! ) napisali: „…stańczyk, ja tam nic nie widzę inteligentnego czy błyskotliwego w twoich wypowiedziach” Pewnie Ci umknęło… Nigdy nie twierdziłem, ba&hellip, nawet słowem nie zasugerowałem, że moje wypowiedzi są inteligentne czy błyskotliwe. Ale skoro tak to oceniasz? StarszaPie…rduśnico Olsen, pracownico Olsenów, ROBERCIE-Moniko Olsen i reszta Olsenów… przeczytajcie swoje posty… Loodzie! Mój koń potrafi lepiej się wysławiać! Jak Kopaczowa przeczyta te kwieciste oracje mędrców kontraktowej elyty po „studiach wyszszych&rdquo, to od jutra, za zatrudnienie kontraktowca będzie grozić dożywocie!

#620  2011.03.27 13:09:48 ~piel.

Pewien profesor ekonomii opwiedział historyjkę-,Napoleon ćwicząc wojsko cały czas dokręcał śrubę i za każdym razem pytał ich dowódcę-co robią? Dowódca wiele razy odpowiadał narzekają,klną itd.-więc Napoleon polecał nadal dokręcać śrubę, w pewnym momencie zapytał co robią ? Dowódca odpowiedział: śmieją się,Napoleon na to :ODKRĘCAMY ! ,

Dodaj komentarz