Wczoraj w TVN nastąpiło apogeum kompromitacji pani w czepku. Pani Gardias rozmawiała w studiu telewizyjnym z minister Kopacz. Pani w czepku była wyraźnie zmęczona, a argumenty minister powalające. Widać, że do pani w czepku nie dochodzą żadne racjonalne argumenty. Dalej uskutecznia wygłaszanie śmieciowych opinii i ośmiesza związek i naszą grupę zawodową. Żenada.

1 min czytania
AktualnościZwiązkowy zakaz kontraktów
Wczoraj w TVN nastąpiło apogeum kompromitacji  pani w czepku. Pani Gardias rozmawiała w studiu telewizyjnym z minister Kopacz. Pani w czepku była wyraźnie zmęczona, a argumenty minister powalające. Widać, że do pani w czepku nie dochodzą żadne racjonalne argumenty. Dalej uskutecznia wygłaszanie śmieciowych opinii i ośmiesza związek i naszą grupę zawodową. Żenada.

 

W studio telewizyjnym przed godziną 20 odbyła się debata, w której uczestniczyła pani Gardias i minister Kopacz. Pani Gardias nie potrafiła znaleść logicznego kontrargumentu na słuszną uwagę minister, że skoro związek jest przeciw kontraktom, to dlaczego na sejmowej galerii nie siedzą i protestują pielęgniarki i położne kontraktowe tylko zatrudnione na umowę o pracę? To spostrzeżenie minister zdrowia w kapitalny sposób obrazuje fakt, że pani w czepku i jej związek rozmija się z oczekiwaniami swoich członków oraz środowiska zawodowego, którego interesy powinna reprezentować. Minister zdrowia bardzo słusznie zauważyła także, że nie dzielmy pielęgniarek i położnych na kontraktowe i te pracujące na umowę o pracę. Nie licytujmy się, które są lepsze. Które lepiej pracują. Bardzo słuszna uwaga. Także zwracałem uwagę na Portalu, że pani w czepku dzieli pielegniarki i położne. Antagonizuje nasze środowisko zawodowe poprzez wygłaszanie śmieciowych opinii i argumentów.

Pani w czepku powinna podać się do dymisji! Dla dobra polskiego pielęgniarstwa. Dla dobra polskich pielęgniarek i położnych, którym pani odmawia konstytucyjnego prawa do wolności działalności gospodarczej.

Mariusz Mielcarek

17 marca 2011 roku

.

Media donoszą, ze sejmowa komisja zdrowia na posiedzeniu wieczornym w dniu 17 marca 2011 roku przyjęła poprawkę, która usuwa z projektu ustawy o działalności leczniczej zapisy o "zakazie pracy na kontraktach".

Mariusz Mielcarek

18 marca 2011 roku

.

Szczegółowe informacje z dnia 17 marca o debacie i sytuacji w sejmie w związku z okupacją galerii sejmowej przez panie w czepkach znajdziesz tutaj . . .

.

Pielęgniarki przeciw pielęgniarkom w Sejmie – bieżące informacje z dnia 18 marca znajdziesz tutaj . . .  

.

.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7709 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki – od 1 lipca sześć poziomów uprawnień zawodowych w siatce płac.

4 min czytania
Kwalifikacje zawodowe posiadane przez daną pielęgniarkę czynnikiem determinującym wysokość wynagrodzenia W dzisiejszym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych poinformujemy użytkowników pielegniarki.info.pl…
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Sąd w sprawie pielęgniarek przesłuchuje świadków.

4 min czytania
Pielęgniarki z kwalifikacjami zapisanymi w 2 grupie siatki płac nie godzą się na niższe wynagrodzenie Poniżej publikujemy wywiad radiowy z panią Mileną…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Wypłaty pielęgniarek po 1 lipca 2023 po PESELU czy widzimisię dyrektorów.

2 min czytania
Poseł o absurdalnym zróżnicowaniu wynagrodzeń pielęgniarek sięgającym kilku tys. PLN Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie ustawowej podwyżki wynagrodzeń personelu medycznego w…
Komentarze