Ważna informacja dla pielęgniarek bez matury!

Pielęgniarstwo 2013.

 

Informacja dla pielęgniarek i położnych, które myślą o maturze po latach


Poruszamy kwestię matury, gdyż jest to problem, który dotyka tych pielęgniarek, które są świetnymi fachowcami, ale przy całym swoim doświadczeniu i wiedzy, chciałyby uzupełnić wykształcenie formalne o maturę i studia licencjackie.

Dlatego informujemy, że jeśli powraca do Państwa myśl o zdaniu matury, to najlepiej rozważyć przygotowanie się do tego egzaminu już teraz i zdać go w 2014 roku.

Dlaczego?

Bo od 2015 roku matura będzie trudniejsza, zwłaszcza z języka polskiego, i niełatwo będzie przygotować się do niej w ciągu kilku miesięcy. Teraz to jest możliwe.

Zatem jak się zabrać za zrealizowanie celu – matura po latach?

Mając ukończoną szkołę średnią, nie trzeba już kończyć liceum dla dorosłych! Można przygotować się samodzielnie, wziąć prywatne lekcje lub skorzystać z odpowiednich  kursów. Firmy specjalizujące się w przygotowaniu do matury po latach prowadzą zajęcia stacjonarne lub internetowe. Nauczyciele uczą na nich tylko tego, co będzie potrzebne na egzaminie, więc materiału jest o wiele mniej niż w szkole.

A gdzie się zapisać na egzamin maturalny?

W Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Na jej stronach internetowych można znaleźć wszystkie informacje, które są potrzebne do załatwienia formalności; żeby było jeszcze szybciej, wystarczy zajrzeć do bezpłatnego poradnika Matura po latach – od czego zacząć? Zainteresowani znajdą w nim szczegółowe informacje dotyczące formalności, struktury egzaminu, możliwych form kursów i inne przydatne wiadomości.

 

Link do bezpłatnego poradnika ...

 

Joanna Olesińska-Prus
tel.: 882 838 187


Twój Doradca Edukacyjny
www.eduyou.pl