Pielęgniarstwo w Anglii - od kwietnia szpitale będą zobowiązane "publikować aktualny stan zatrudnienia na każdym oddziale, aby każdy mógł się przekonać, czy standardy w tej kwestii zostały spełnione".

Polish Nursing and Midwifery Portal.

.................................................

Portal Pielęgniarek i Położnych rozpoczyna swoją działalność w nowym obszarze dotyczącym pracy polskich pielęgniarek i położnych w Wielkiej Brytanii. Mam nadzieję, że praktyczny aspekt przekazywanych informacji w ramach nursingpoland.pl spotka się z zainteresowaniem polskich pielęgniarek zamierzających podjąć pracę w Anglii oraz tych, które już pracują w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy na Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

Mariusz Mielcarek

 

Szpitale muszą publikować aktualny stan zatrudnienia na każdym oddziale,

aby każdy mógł się przekonać, czy standardy w tej kwestii zostały spełnione!

.

Dziennik The Guardian w wydaniu z 31 grudnia pisze o wprowadzanych od 2011 roku oszczędnościach finansowych w brytyjskiej służbie zdrowia (NHS) na terenie Anglii, które – powołując się na słowa Marka Portera, prezesa Brytyjskiego Towarzystwa Medycznego (British Medical Association) - skutkowały w „zwolnieniach, zawieszeniu rekrutacji i nieodpowiednim poziomie opieki nad pacjentami”. Stwierdził on, że „próba uzyskania oszczędności 20 mld funtów do 2015 roku, w czasie rosnącego zapotrzebowania na opiekę zdrowotną, to działanie niesłuszne i szkodliwe”.

Departament Zdrowia poinformował, że po zmianie rządu pracę straciło 7060 pracowników służby zdrowia, takich jak lekarze, pielęgniarki, położne, terapeuci, pracownicy pogotowia czy wykwalifikowany personel techniczny. Oprócz kwestii zwolnień, szereg stanowisk pracy pozostaje nieobsadzonych.

Jednak źródła rządowe opublikowały również dane, które wskazują, że obecnie zatrudnionych jest o 7700 osób więcej niż w 2010 roku. Otóż w ostatnich miesiącach wskutek zmiany standardów i rosnącej presji na “bezpieczny poziom zatrudnienia” wiele szpitali zostało zmuszonych do zatrudnienia nowego personelu (głównie pielęgniarek) pomimo trudności finansowych.

Ministerstwo przyznało równocześnie, że w ciągu ostatnich trzech lat w Anglii zmniejszono liczbę miejsc na kierunkach nauczających pielęgniarstwa łącznie o ponad 7 tys.

Szef Royal College of Nursing, Peter Carter z radością przyjął niedawne porozumienie o zwiększeniu liczby tych miejsc o 9%. Stwierdził przy tym, że w NHS na uzupełnienie czeka jeszcze ogromna ilość dziur kadrowych pozostałych po dokonanych cięciach. Najbardziej dotyczy to wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Od najbliższego kwietnia wszystkie szpitale będę zobowiązane publikować aktualny stan zatrudnienia na każdym oddziale, aby każdy mógł się przekonać, czy standardy w tej kwestii zostały spełnione.

.

Na podstawie informacji prasowych

Michał Lewicki
International Relations Coordinator
Polish Nursing and Midwifery Portal
Email: international@nursingpoland.pl

/

Zobacz także:

Wielka Brytania - nazwiska odpowiedzialnego lekarza i pielęgniarki wywieszane nad łóżkiem pacjenta!

W Anglii 100 funtów na rok przy zarobkach około 2000 miesięcznie. W Polsce 450 zł., przy zarobkach .....

„Jeśli szybko potrzebujesz dużo pielęgniarek, najlepiej wsiądź do samolotu ....".

Z jakiego kraju rejestruje się najwięcej pielęgniarek w Anglii? Kochani to ..... Indie!  

Ile polskich pielęgniarek zarejestrowała brytyjska Rada Pielęgniarek i Położnych?

W Anglii pielęgniarki zatrudnią na ..... komisariatach i w sądach.

Materiał filmowy o pracy pielęgniarki w Anglii, zatrudnionej w Narodowej Służbie Zdrowia (NHS).

System wynagrodzeń pielęgniarek w Anglii.  

Niedobór pielęgniarek w Wielkiej Brytanii.

.

Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

.

Zobacz więcej informacji w aktualnościach - Polskie pielęgniarki w Anglii

.

Komentarze użytkowników

#1  2014.01.28 10:21:14 ~mm

Od niedawna mamy nowego dyrektora ds personalnych. Właśnie widziałam propozycje zmian jego autorstwa. Na 30 łózkowy oddział zdaniem pana wystarczy zatrudnić 6 pielęgniarek! Chciałabym zobaczyć grafik na marzec ułożony z 6 pielęgniarek, z uwzględnieniem urlopów, dni wolnych, 11 godzinnej przerwy dobowej itp Czy to jeszcze szpital czy juz plantacja bawełny zatrudniająca niewolników?

#2  2014.01.28 23:14:51 kopciuszek1527

No właśnie,a Ministerstwo Zdrowia,czy cholera wie kto,opracował nowy idiotyczny wzór odnośnie norm zatrudnienia pielęgniarek,a z tego co wiem wzór jest jeszcze gorszy,jak ten z lat chyba 80- tych lub 90- tych.Z wzoru tego wynika że zapotrzebowanie na pielęgniarki będzie mniejsze niż obecnie.No pewnie przecież jedna pielęgniarka jest w stanie zabezpieczyć cały szpital,dlaczego nie, przecież to bardzo ekonomiczne.Mój boże jaki wstyd i poniżenie.Dlaczego od dłuższego czasu nic nie mówi się o pielęgniarkach,tylko cały czas o lekarzach.Mam wrażenie,że status materialny pielęgniarek już tak mocno się poprawił,że właściwie nie ma o czym mówić,chyba że już nie mamy siły mówić,zasuwając na 3 etatach Pozdrawiam życzę dużo zdrowia

#3  2014.01.29 17:28:54 ~jo

No i zasuwajcie aż się ocknięcie stare i przemęczone i z powrotem jałmużna jak zawsze pielęgniarki są za nic ! NAUCZYCIELE I NIE TYLKO DOSTALI TRZYNASTKI A ILE WAM WPADŁO ?

#4  2014.01.29 17:37:58 ~ners

A w Polsce zawsze o lekarzach że to ich brakuje !

Dodaj komentarz