Autorka pracy magisterskiej w zakresie opinii pielęgniarek w sprawie - "w którym momencie kończy się ludzkie życie?" prosi o wypełnienie ankiety.

Pielęgniarstwo 2014.

...........................................................

Jestem studentką pielęgniarstwa na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Piszę pracę magisterską na temat DEFINICJA ŚMIERCI PNIA MÓZGU A TRANSPLANTACJE - OPINIA PIELĘGNIAREK, pod kierunkiem dr n. hum. Beaty Dobrowolskiej w Zakładzie Podstaw Pielęgniarstwa i Dydaktyki Medycznej.

W którym momencie kończy się życie ludzkie? Kiedy możemy mówić, że ktoś zmarł? Od lat na świecie, nie tylko wśród lekarzy, toczy się dyskusja czy za moment śmierci uznać należy ustanie pracy serca czy mózgu.

Człowiek w stanie śmierci mózgowej nie przypomina zmarłego: jego serce bije, krew krąży w naczyniach, jego ciało jest ciepłe, płuca pobierają tlen, istnieje nawet możliwość podtrzymania życia płodu w łonie matki. Wszystkie układy i narządy działają. Wszystkie z wyjątkiem mózgu.

Celem badań jest poznanie opinii pielęgniarek, jako ważnego członka zespołu terapeutycznego, na ten ważny temat.

.

Zapraszam do wypełnienia ankiety ....

.

Zobacz także:

Pytanie do pielęgniarek i położnych: czy zdarzyło się Pani/Panu podać lek na zlecenie lekarskie przez telefon lub podać lek bez zlecenia lekarskiego?

Sonda: ile położnych byłoby chętnych przekwalifikować się na .... pielęgniarkę.

Pielęgniarz publikuje na Portalu prośbę o wypełnianie ankiet w ramach pisania pracy magisterskiej o zaburzeniach snu wsród pielęgniarek. Liczba wypełnionych ankiet przerosła oczekiwania .....

Prośba - wypełnij ankietę, która jest skierowana dla pielęgniarek i położnych, które rodziły w ciągu ostatnich 5 lat.